[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
A jelmez semennyire sem autentikus. Mivel nem egyik korábbi egyemruha másolata, hanem direkt díszelgő egyenruha.
Lehet de pl nekem a kard ès a csizma is a régi korokat idézi.
Ehhez egy modern karabély nekem furán hat.
Mint ahogy az angoloknál is furán hat.
Nekem ott annyi mentsegük van, hogy amúgy ők valós harcoló alakulat, ami díszeleg is.

Bár szerintem akkor is ez egy fa ágyazasú fegyver ami ezekhez az alakulatokhoz illik.
De ez ízlés kérdése.

Az viszont tényleg pusztulat, hogy a bököre elvonulásnál, rárakták a tokot.
 
W

Wilson

Guest
Mondjuk a brit testőröknek is modern fegyverük van.
Viszont a modern napszeműveg szerintem nevetséges.
A napszemüveg szerintem nagyon hasznos dolog védi a katonák szemét, amikor hosszú ideig ott állsz, mondjuk a Hősök téren valami államfőre várva a tűző napon vagy egy temetésen állsz díszőrséget a rekkenő nyári melegben akkor nagyon hasznos tud lenni, annak idején amikor én voltam díszelgő, még sajnos nem engedélyezték a használatát.

A brit testőrök modern fegyverét a díszelgéseik során én nagyon ízlesficamosnak tartom, de persze ez az én véleményem lehet másnak tetszik, de a magyar díszelgők egyenruhájához, az szksz karabély tökéletesen illett ellentétben a modern Brennel.
A magyar díszelgőknek a magyar díszelgésnek hagyományai vannak, még a díszlépés is egyedi magyar sajátosság, erre az szksz-t lecserélik a modern Brenre....
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 697
5 672
113
A jelmez semennyire sem autentikus. Mivel nem egyik korábbi egyemruha másolata, hanem direkt díszelgő egyenruha.
Ezért írtam, hogy naktűnő.
De most ezt tényleg magyarázni kell, vagy csak adod az értetlent. Ha a gyereked farsangra lovagnak öltözik nem adod rá a motoros bukódat, mert pont a lényeg vész el.
Ezek apróságok, de ezek az apróságok választják el a bohóckodást a hagyományőrzéstől.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Ocses

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
536
1 530
93
A napszemüveg szerintem nagyon hasznos dolog védi a katonák szemét, amikor hosszú ideig ott állsz, mondjuk a Hősök téren valami államfőre várva a tűző napon vagy egy temetésen állsz díszőrséget a rekkenő nyári melegben akkor nagyon hasznos tud lenni, annak idején amikor én voltam díszelgő, még sajnos nem engedélyezték a használatát.

A brit testőrök modern fegyverét a díszelgéseik során én nagyon ízlesficamosnak tartom, de persze ez az én véleményem lehet másnak tetszik, de a magyar díszelgők egyenruhájához, az szksz karabély tökéletesen illett ellentétben a modern Brennel.
A magyar díszelgőknek a magyar díszelgésnek hagyományai vannak, még a díszlépés is egyedi magyar sajátosság, erre az szksz-t lecserélik a modern Brenre....
A szemüket védi a napellenző. A vatikáni svájci gárdát, a brit testőrséget, a francia köztársasági gárdát is süti a nap, mégsem viselnek napszemüveget az alabárd vagy a medvekucsma mellé.
 
W

Wilson

Guest
A szemüket védi a napellenző. A vatikáni svájci gárdát, a brit testőrséget, a francia köztársasági gárdát is süti a nap, mégsem viselnek napszemüveget az alabárd vagy a medvekucsma mellé.
Nem védi, tapasztalatból mondom neked, mivel elég sokat díszelegtem a képen látható egyenruhában, a Hősök terén a Kossuth téren és nagyon sok temetésen.Iszonyatosan zavaró tud lenni a nap amikor a szemedbe süt és neked felszegett fejjel kell állnod a tűző nappal szemben.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
A szemüket védi a napellenző. A vatikáni svájci gárdát, a brit testőrséget, a francia köztársasági gárdát is süti a nap, mégsem viselnek napszemüveget az alabárd vagy a medvekucsma mellé.
Ok de azok a ruhák tényleg autentikusak.
Ebben (is:D)igaza van krisssnek, hogy ez nem az. Mégha számomra is hajaz arra.

Amúgy míg pl az angoloknál tényleges zászlóaljlètszámmal váltják a díszelgőket, addig a magyar díszelgől lètszamaval is tisztában lehetsz kb.
Nézz meg egy ilyen rendezvényt.

Szóval ilyen szinten nagyobb lehet a terhelésük.
Annyit meg nemèr, hogy romoljon a szemük.
Ha tényleg voltak ilyen esetek.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Mondjuk a brit testőröknek is modern fegyverük van.
Viszont a modern napszeműveg szerintem nevetséges.
Ha nincs megtöltve a fegyver, akkor a napszemüveg tiltandó kellene legyen, hiszen mindegy, hogy mit nem lát!
Munkavédelmi okból kellett miután a díszelgőknél marha sokan mentek szemészetre kiderült, hogy a napi több óra napba bámulás nem tesz jót...
Akkor viszont mindenkin kötelezően lennie kell.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Lehet de pl nekem a kard ès a csizma is a régi korokat idézi.
Ehhez egy modern karabély nekem furán hat.
Mint ahogy az angoloknál is furán hat.
Nekem ott annyi mentsegük van, hogy amúgy ők valós harcoló alakulat, ami díszeleg is.
Remélem, hogy a BHD is ebbe az irányba indul meg. Mármint, hogy az arra alkalmas részei valódi harcoló alakulattá váljon.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Lehet a diszelgoknel vegul megiscsak valtani kene a globalis felmelegedes cimszo alatt a helyi eghajlati valtozasokra hivatkozva erre :

0d54c7cc26769ad7b785db879b563a29.jpg


:cool: :oops: :p
 
  • Vicces
Reactions: Ocses and hunter85

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Azokat is ízlesficamos megoldásnak tartom,nem véletlen ,hogy az amcsik sem az M4-t használják a díszelgéseik során.Pedig aztán az amcsik sem a kifinomult ízlésükről híresek.



A fatusás fegyver azon egyszerű oknál fogva alkalmazott ezekben az esetekben, mert azokkal könnyebb trükközni, dobálni. Közel áll a tömegeloszlása egy egyszerű rúdhoz.
De ez csupán bazári majomság, meg cirkuszi akrobatika. Az szerintem a másik vége a katonák díszelgésének. Az a vége sem jó. Azt gondolom, hogy pompom lányokra végképp ne költsön a Honvédség.
Mert én még nem láttam sehol máshol ilyen hagyományőrző díszőrt napszemüvegben.
Hát ez azért van, mert nem hagyományörző, hanem normális díszegyenruha. Tudod mi a hagyományörző? A huszár alegység a saját sujtásos mentéjével.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
A napszemüveg szerintem nagyon hasznos dolog védi a katonák szemét, amikor hosszú ideig ott állsz, mondjuk a Hősök téren valami államfőre várva a tűző napon vagy egy temetésen állsz díszőrséget a rekkenő nyári melegben akkor nagyon hasznos tud lenni, annak idején amikor én voltam díszelgő, még sajnos nem engedélyezték a használatát.

A brit testőrök modern fegyverét a díszelgéseik során én nagyon ízlesficamosnak tartom, de persze ez az én véleményem lehet másnak tetszik, de a magyar díszelgők egyenruhájához, az szksz karabély tökéletesen illett ellentétben a modern Brennel.
A magyar díszelgőknek a magyar díszelgésnek hagyományai vannak, még a díszlépés is egyedi magyar sajátosság, erre az szksz-t lecserélik a modern Brenre....
Mert az SzKSz az sokkal autentikusabb fegyver. A Cz-t legalább itthon gyártották.
 
W

Wilson

Guest
A fatusás fegyver azon egyszerű oknál fogva alkalmazott ezekben az esetekben, mert azokkal könnyebb trükközni, dobálni. Közel áll a tömegeloszlása egy egyszerű rúdhoz.
De ez csupán bazári majomság, meg cirkuszi akrobatika. Az szerintem a másik vége a katonák díszelgésének. Az a vége sem jó. Azt gondolom, hogy pompom lányokra végképp ne költsön a Honvédség.
Részben igazad van de nem csak ezért, hanem azért, mert sokkal autentikusabb a magyar díszelgők egyenruhájához kinézetéhez.

Amit te bazari majomságnak tartasz a mögött nagyon sok munka és gyakorlás áll, ami nagyon nagy önfegyelmet, monitoniatűrést, nagy edzettséget és fizikai állóképességet kíván.

És pl a magyar hivatásos díszelgő tisztek ezekről az amerikai díszelgőkről készült videókat néztek, hogy eltanulják tőlük a trükköket/fogásokat, és bizony az így bazari majomkodó díszelgők a nagyközönségnek nagyon is tetszenek.

Amúgy nálunk is vannak bazari majomkodó díszelgők...:)


De persze megértem, hogy neked nem tetszik, nem vagyunk egyformák:)
 
W

Wilson

Guest
Te is bazárimajomkodtál, annak idején, Wilson?
Bevallhatod nyugodtan, köztünk marad. ;)
Díszelegő voltam de ez nem titok, említettem már korábban.

Olyan formában mint ami a videókon látható nem bazári majomkodtam, mert az akkor még nem nagyon volt beemelve a hivatalos díszelgő programba, a tisztek csinálták, főleg a Petőfi laktanya gyakorló terén, de pl kis létszámú vidéki díszelgéseknél , attól függően melyik tiszt vezényelt bennünket, engedték kis mértékben a "trükközést", de mivel mi nálunk az szksz-en ott volt a szurony (tok nélkül), nagyon kellett vigyázni, és csak olyan "trükköket" lehetett csinálni amelyeket készség szinten begyakoroltattak velünk.

Amúgy az időnként előfordult ,hogy egy díszelgésen, a delikvens jó pár gombját és a ruhán lévő díszek közzül jó párat leszakitott az szksz-l.
Egyetlen alkalomra emlékszem amikor az egyik katona a szuronnyal az arcán megsebesítette a mögötte állót, de nem okozott súlyos sérülést neki.