[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 301
113
mondjuk az elég vicces, mert nem hiszem hogy a fórumunknak olyan nagy hatása lenne a beszerzési döntésekre. MG néha olvassa az biztos, de ennél hatékonyabb lobby-módszerek vannak... :p
nem igazán tudod kik fordultak meg már ezen az oldalon hosszabb rövidebb ideig. és fogalmunk sincs kik is olvassák :)
egy biztos elég széles az olvasó közönség :)

egy nagyon jó sztori bár a csóka bűnőző vólt nagyba utazott igazán nagyba. egy időbe kommentelt ide míg ki nem jött hogy a (lopott) lóvélyát mibe fektesse.. rá kb 1 évre nézem a híradót és lefoglalják azokat a dolgokat amiket én javasóltam a csávónak :D (persze azt nem írta hogy lopott pénzből gazdagodott meg...) ott is pl milliárdok vóltak...

de kommentelt már ide főtiszt nem is kevés tábornok (tudom mert beszélt velem erről) politikus nem gyenge pozícióba... KNBSZ esekkel már rengetegszer beszéltem a seregen bellül az itteni komentjeim kapcsán... legénység altisztek tisztek detto...

Igazából a htka országos szinten szak oldalként igen csak meghatározó több témában is...

A Mentorokat meg hosszasan sorólhatnám meg is érdemelnének egy jó kis összefoglalót és köszönetet de nem valami ocska sűlyesztőbe vesző kommentbe... Mert sokan sokat tanítanak és bevallóm néha visszakérdezek olyanokat amiket nekem már megtanítottak de más nemigen akarta megérteni és évek elteltével kiváncsi vagyok azóta sikerült e.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 301
113
több olyan kommentelő is van akivel egy körletbe vóltam itt vagy ott... van akivel a határon vóltam eggyütt... vólt akit civílből ismerek. sőt olyan is vólt hogy felkeresett... Igazából a fő kommentelők nnagyrészével (régi vagy új) én pl már találkoztam személyesen. vanak akitet gyerekkorom óta ismerek.

az ilyen kapcsolatok miatt pl az hogy én mikor mit miért írok egész biztos hogy eggyesek számára zavaros és érthetetlen néha.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
több olyan kommentelő is van akivel egy körletbe vóltam itt vagy ott... van akivel a határon vóltam eggyütt... vólt akit civílből ismerek. sőt olyan is vólt hogy felkeresett... Igazából a fő kommentelők nnagyrészével (régi vagy új) én pl már találkoztam személyesen. vanak akitet gyerekkorom óta ismerek.

az ilyen kapcsolatok miatt pl az hogy én mikor mit miért írok egész biztos hogy eggyesek számára zavaros és érthetetlen néha.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 301
113
őszintén engem nem zavar ha a translatte nem mindig fórdít... (néha ezt leíróm majd letagadom)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 340
35 172
113
őszintén engem nem zavar ha a translatte nem mindig fórdít... (néha ezt leíróm majd letagadom)
Mondókád hitelességét, "komolyan vehetőségét" nagyban rontja kaotikussága és a tökéletesre fejlesztett "inverz helyesírásod".
Őszintén szólva még soha senkivel nem találkoztam, aki ilyen tökéletesen fordítva alkalmazná a helyesírási szabályokat! Ahová hosszú magánhangzó kell oda rövidet írsz (pl. vólt), ami sima "j" az nálad szinte mindig "ly" - és fordítva...
Nem vagyok egy "grammer nazi", én is írok el dolgokat néha, de ahogy te tolod az már művészet! :)
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 230
93
Nem fogunk orosz és kínai lőszert venni, rendszeresíteni ezekre fejleszteni. Mindkét ország finoman fogalmazva "ellenérdekelt" a szövetségi rendszerünkkel szemben. Lehet fantáziálni a "nyugat bukásáról", de egyelőre van NATO és annak tagjai vagyunk.
A NATO-ban az USA rendelkezik a főerővel és hadipari háttérrel, így neki lesz a legnagyobb befolyása a lőszer-szabványokra - nem Kínának! :D

Hagyjuk a francba, hogy a kínaiak milyen lőszer használnak! Garantáltan nem lesz nekünk olyan!

Nincs több pólusú világ - ez is tévedés!
Kína és Oroszország regionális hatalmak, és egyelőre csak szeretnének világhatalom lenni!
Majd ha rábökhetünk a Földgolyó bármely(!) pontjára és meg nézzük, hogy melyik ország hány repülőt, hadihajót, szárazföldi dandárt tud ott felvonultatni max. 2 héten belül és ez a szám akár csak közelíti az USA-ét, akkor beszélhetünk új pólusról!
Kína talán egyszer közelíti ezt, de az oroszok az ukránokkal is alig bírnak! Kéthetesre tervezett akciójuk már 5 hónapja tart és még mindig nem övék a Donbasz!
Továbbra is csak egy világhatalom van, de lettek kihívói. Arra "fogadni", hogy ezek a kihívók sikeresek lesznek finoman fogalmazva korai még...
Kina nem regionális hatalom, ez jó nagy marhaság. Attól függetlenül, hogy nem tud 2 héten belül anyahajókat küldeni a Miami partjaihoz.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 960
113
igen 2012 óta ezt annak idején jeleztem is hogy így fogom ezentúl csinálni. az akkori kommentelők ezt konszenzusosan elfogadták.

mondanám hogy olvass vissza de a szittya88 as komentjeimet töröltettem meg a mostani nickem komentjeit is időnként töröltetem. 15 be pl úgy futottam egy időbe hogy a kommentjeim csak bizonyos ideig vóltak láthatóak (ez saját kérésre történt így) pl
Akkor is mondtuk, hogy ne csináld mert átláthatatlan konszenzusosan..
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 230
93
Akkor miért nincs korlátlan befolyása, hadi fölénye a partjaitól 200 km-re sem?

Böngészgess.
,,Az IMF adatai alapján 2014-ben Kína nemzeti össztermékének reálértéke 17,6 ezer milliárd dollár volt, míg az Amerikai Egyesült Államoké 17,4 ezer milliárd dollárt tett ki.[1]"

Hadifölény? Akkora mint az USA.-Hanoiban meg az Afganisztánban volr mondjuk van.

Másképp gondolkodnak mint te az biztos.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 230
93
Nem fogunk orosz és kínai lőszert venni, rendszeresíteni ezekre fejleszteni. Mindkét ország finoman fogalmazva "ellenérdekelt" a szövetségi rendszerünkkel szemben. Lehet fantáziálni a "nyugat bukásáról", de egyelőre van NATO és annak tagjai vagyunk.
A NATO-ban az USA rendelkezik a főerővel és hadipari háttérrel, így neki lesz a legnagyobb befolyása a lőszer-szabványokra - nem Kínának! :D

Hagyjuk a francba, hogy a kínaiak milyen lőszer használnak! Garantáltan nem lesz nekünk olyan!

Nincs több pólusú világ - ez is tévedés!
Kína és Oroszország regionális hatalmak, és egyelőre csak szeretnének világhatalom lenni!
Majd ha rábökhetünk a Földgolyó bármely(!) pontjára és meg nézzük, hogy melyik ország hány repülőt, hadihajót, szárazföldi dandárt tud ott felvonultatni max. 2 héten belül és ez a szám akár csak közelíti az USA-ét, akkor beszélhetünk új pólusról!
Kína talán egyszer közelíti ezt, de az oroszok az ukránokkal is alig bírnak! Kéthetesre tervezett akciójuk már 5 hónapja tart és még mindig nem övék a Donbasz!
Továbbra is csak egy világhatalom van, de lettek kihívói. Arra "fogadni", hogy ezek a kihívók sikeresek lesznek finoman fogalmazva korai még...
És még a hazai pályán is..
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 073
13 701
113

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Nagyobb az M855 átütése mint a 43M-nek...

Lehet, hogy itt most kicsit elbeszéltünk egymás mellett. Én arra gondoltam, hogy a "mindkét végén lapos" penetrátornál, vagyis az elején is lapos penetrátornál, amit mondtál, jobb az elején csúcsos/hegyes, legalábbis kézifegyverek esetében, mert a hegy segíti a be- és áthatolást. Ugye az M855A1-nél is hegyes és jó is az áthatoló képessége, de akár a .50-es Mk 211 lőszer penetrátora is hegyes, meg gyakorlatilag az összes, komolyabb áthatolóképességűnek szánt penetrátor hegyes, nem véletlenül. A nagy kaliberű és igen nagy sebességű (pl. harckocsilövegbe való), nagyon vastag, döntött páncélokon történő áthatolásra szánt APFSDS lövedékek persze már más történet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Lehet, hogy itt most kicsit elbeszéltünk egymás mellett. Én arra gondoltam, hogy a "mindkét végén lapos" penetrátornál, vagyis az elején is lapos penetrátornál, amit mondtál, jobb az elején csúcsos/hegyes, legalábbis kézifegyverek esetében, mert a hegy segíti a be- és áthatolást. Ugye az M855A1-nél is hegyes és jó is az áthatoló képessége, de akár a .50-es Mk 211 lőszer penetrátora is hegyes, meg gyakorlatilag az összes, komolyabb áthatolóképességűnek szánt penetrátor hegyes, nem véletlenül. A nagy kaliberű és igen nagy sebességű (pl. harckocsilövegbe való), nagyon vastag, döntött páncélokon történő áthatolásra szánt APFSDS lövedékek persze már más történet.
A hegy becsapódáskor eltörik azonnal, ami miatt csökken a penetrátor tömge és a stabilitása is.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 340
35 172
113
Ne akard hogy befolyása legyen apám.... azért nincs mert egyenlőre nem érdekelt egy regionális háborúban.... egyenlőre.....
OFF
Én nem akarom, sőt!
Csak azt állítom hogy egyelőre képessége sincs meg rá - ezért sem kezd bele!
Ha valóban világhatalom lenne Kína mint egyesek állítják, akkor már rég dominálná a közvetlen környezetét.
ON