[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Hosszabb cső, nagyobb lövedéksebesség, emiatt laposabb ballisztika? És még a szórás is jobb valószínűleg...
Na ez az aminek itt kb semmi jelentősége.

Mert amiről megy a vita az hogy egy  Close  Protection Team fegyverzetèbe befèr e, vagy alkalmasabb a gèppisztoly.

Leírtam mièrt alkalmasabb.
Itt minimális lőtávolságokról beszélünk.
A rendőrök MP5k-t használnak.
Szerinted az mennyire pontos?
Válltámasz nélkül?
Vagy amit beraktam link mert az amcsik is úgy gondolják saját embereket,civileket,szövetsèges katonákat véletlenül nem olyan vicces agyonlőni.

Egy CPT-nek nem az a feladata, hogy leáljon lövöldözni több száz méterre, hanem hogy minél előbb védett helyre juttassák a védett személyt.

Külső gyűrűben, kocsiban meg lehet erősebb lőszert használó fegyver.

Ha ès amennyiben nagy útra mennek, mindenfèle biztosítás nèlkül, persze változik a helyzet.


Azt is el lehet mondani a magyar valóságban ez nem így működik, nincs külső gyűrű.
De 2 afgán misszióban voltam.
Iszonyat sok kisèrès alatt kb mindig volt külső gyűrű! Nem 3 kocsival mentünk be andarabba vagy bárhová.

Indulási helyen/èrkezèsi helyen/közte safe housek-ban saját erők.

Magas rangú személynél mèg volt, hogy választhattunk is. Helikopter(francia puma) vagy Toyota.
Pedig csak 5 perces út volt.
Vagy amcsik vittek bh-val.


Alapvetően szakmailag jól voltak megtervezve,persze mèg nagyobb erőkkel még jobb lett volna.

Kb 1 kísértést láttam ami kriminálisan lett megtervezve. De ott csak azért mert egy magasrangú,nagyarcú, hozzánemèrtők tiszt vette kezébe a tervezést, hogy villantson.
Jól sikerült neki. o_O
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 905
48 433
113
Na ez az aminek itt kb semmi jelentősége.

Mert amiről megy a vita az hogy egy  Close  Protection Team fegyverzetèbe befèr e, vagy alkalmasabb a gèppisztoly.

Leírtam mièrt alkalmasabb.
Itt minimális lőtávolságokról beszélünk.
A rendőrök MP5k-t használnak.
Szerinted az mennyire pontos?
Válltámasz nélkül?
Vagy amit beraktam link mert az amcsik is úgy gondolják saját embereket,civileket,szövetsèges katonákat véletlenül nem olyan vicces agyonlőni.

Egy CPT-nek nem az a feladata, hogy leáljon lövöldözni több száz méterre, hanem hogy minél előbb védett helyre juttassák a védett személyt.

Külső gyűrűben, kocsiban meg lehet erősebb lőszert használó fegyver.

Ha ès amennyiben nagy útra mennek, mindenfèle biztosítás nèlkül, persze változik a helyzet.


Azt is el lehet mondani a magyar valóságban ez nem így működik, nincs külső gyűrű.
De 2 afgán misszióban voltam.
Iszonyat sok kisèrès alatt kb mindig volt külső gyűrű! Nem 3 kocsival mentünk be andarabba vagy bárhová.

Indulási helyen/èrkezèsi helyen/közte safe housek-ban saját erők.

Magas rangú személynél mèg volt, hogy választhattunk is. Helikopter(francia puma) vagy Toyota.
Pedig csak 5 perces út volt.
Vagy amcsik vittek bh-val.


Alapvetően szakmailag jól voltak megtervezve,persze mèg nagyobb erőkkel még jobb lett volna.

Kb 1 kísértést láttam ami kriminálisan lett megtervezve. De ott csak azért mert egy magasrangú,nagyarcú, hozzánemèrtők tiszt vette kezébe a tervezést, hogy villantson.
Jól sikerült neki. o_O
Ez teljesen világos számomra, értem a koncepciót (azt hiszem :) ).

Én igazából még leragadtam azon, hogy valaki itt azon pörög, hogy a harckocsizónak igazából nem kell semmilyen karabély (vagy géppisztoly), hiszen a tank lövegével a halálcsillagot is leszedik az égről, akkor meg minek. Azt mondjuk még mindig nem értem, hogy ha a tankot elhagyni kényszerül, akkor mi a fasz lesz...

Ebből a szempontból írtam, hogy azonos csőhossz mellett a karabélynak még mindig más (/jobb) ballisztikája lesz, mint egy géppisztolynak.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 527
72 523
113
Tizenkettedik alkalommal rendezett szituációs pisztoly lőversenyt az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis és a kecskeméti Honvéd Sportegyesület.

A „XII. Szentgyörgyi Légicsata” elnevezésű versenyen 14 csapat, összesen 53 fő vett részt. A bajnokság helyszíne a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság kecskeméti lőtere volt. A rendezvényt Jenei Barna ezredes, a repülőbázis parancsnok helyettese nyitotta meg, aki jó versenyzést kívánt a résztvevőknek kiemelve a biztonsági rendszabályok maradéktalan betartásának fontosságát.

A versenyzők négy pályán mérhették össze tudásukat. A papír és fémcélok leküzdése során nem csak az számított, hogy ki milyen pontosan lő, hanem az is, hogy az adott feladatot milyen gyorsan tudja végrehajtani. Az egész napos program végére az alábbi csapateredmények születtek:

P9RC csapat:
1. MH 37. II. RFME
2. MH 59. SZD RB II. csapat
3. MH 59. SZD RB III. csapat

CZ P09 csapat:
1. MH 24. BGFE
2. KNBSZ „Sierra” csapata
3. MH KRK I. csapata

307303112_5656606874402064_3004213704084533979_n.jpg

306979686_5656606871068731_3458505638315313757_n.jpg
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 469
18 526
113
Tizenkettedik alkalommal rendezett szituációs pisztoly lőversenyt az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis és a kecskeméti Honvéd Sportegyesület.

A „XII. Szentgyörgyi Légicsata” elnevezésű versenyen 14 csapat, összesen 53 fő vett részt. A bajnokság helyszíne a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság kecskeméti lőtere volt. A rendezvényt Jenei Barna ezredes, a repülőbázis parancsnok helyettese nyitotta meg, aki jó versenyzést kívánt a résztvevőknek kiemelve a biztonsági rendszabályok maradéktalan betartásának fontosságát.

A versenyzők négy pályán mérhették össze tudásukat. A papír és fémcélok leküzdése során nem csak az számított, hogy ki milyen pontosan lő, hanem az is, hogy az adott feladatot milyen gyorsan tudja végrehajtani. Az egész napos program végére az alábbi csapateredmények születtek:

P9RC csapat:
1. MH 37. II. RFME
2. MH 59. SZD RB II. csapat
3. MH 59. SZD RB III. csapat

CZ P09 csapat:
1. MH 24. BGFE
2. KNBSZ „Sierra” csapata
3. MH KRK I. csapata

307303112_5656606874402064_3004213704084533979_n.jpg

306979686_5656606871068731_3458505638315313757_n.jpg
Lövészethez minek egy szobabicikli? Vagy ez valami Triatlon biatlon versenyszám?
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 596
3 815
113
Nyilván a pulzus felpumpálására szolgál. Eléggé együgyű pályának tűnik amúgy.
Miért nem vesznek át valamilyen működő szabályrendszert, ha már?
Szia,

Elso ranezesre elegge IPSC szabalyrendszernek tunik; az meg igencsak mukodo szabalyrendszer (ha erdekel, ezt kifejtem bovebben is - de azert ide is teszem egy leirasomat az IPSC-rol).

A palyaval kapcsolatban: a 2. kepen jol latszik, hogy szuken egymas mellett van megepitve tobb palya. Nyilvan azert, mert a lehetosegek (loter) ezt teszi lehetove. Egy ilyen helyszinen hiaba szeretne valaki 270 fokos palyat epiteni, egyszeruen nem lehet csak olyat tervezni, ahol vegig biztosan egyenesen fogjak az emberek a fegyveruket tartani. Ezt gyakorlott sportlovok eseten is csak igy lehet megcsinalni, de ezen a versenyen a nevebol adodoan pl. pilotak is reszt vesznek, akik annyit lonek egy evben pisztollyal, amennyit muszaly - tehat az o esetukben meg inkabb fontos, hogy meg veletlenul se legyen ingeruk arra, hogy masik resztvevo fele forditsak a fegyveruket.

Szoval igy, ez a 2 foto alapjan nekem nem tunnek sem egyugyugynek, sem hazibarkacsnak a palyak.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 905
48 433
113
Szia,

Elso ranezesre elegge IPSC szabalyrendszernek tunik; az meg igencsak mukodo szabalyrendszer (ha erdekel, ezt kifejtem bovebben is - de azert ide is teszem egy leirasomat az IPSC-rol).

A palyaval kapcsolatban: a 2. kepen jol latszik, hogy szuken egymas mellett van megepitve tobb palya. Nyilvan azert, mert a lehetosegek (loter) ezt teszi lehetove. Egy ilyen helyszinen hiaba szeretne valaki 270 fokos palyat epiteni, egyszeruen nem lehet csak olyat tervezni, ahol vegig biztosan egyenesen fogjak az emberek a fegyveruket tartani. Ezt gyakorlott sportlovok eseten is csak igy lehet megcsinalni, de ezen a versenyen a nevebol adodoan pl. pilotak is reszt vesznek, akik annyit lonek egy evben pisztollyal, amennyit muszaly - tehat az o esetukben meg inkabb fontos, hogy meg veletlenul se legyen ingeruk arra, hogy masik resztvevo fele forditsak a fegyveruket.

Szoval igy, ez a 2 foto alapjan nekem nem tunnek sem egyugyugynek, sem hazibarkacsnak a palyak.
Nem fogalmaztam pontosan: annyiban gondolom együgyűnek, hogy elég kevés átmozgást látok a feladatokban, illetve fedezék mögül való célleküzdést sem.
Ha már szituációs lövészet, akkor lehetett volna "hadispecifikus" (jaj) szituációkat is lőni: pl. karabély a kézben épp kifogyott, váltás pisztolyra, célleküzdés, fedezékbe rohanás. Vagy: "asztalnál" ér támadás, mondjuk kaja közben (karabély sehol), célleküzdés, fedezékbe rohanás.
Vagy ha már szóba hoztad a pilótákat, ott is ki lehetne találni jónéhány, az ő szerepkörükre jellemző szituációt.

Mindegy, kezdetnek jó, van hová fejlődni.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 082
113
Tizenkettedik alkalommal rendezett szituációs pisztoly lőversenyt az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis és a kecskeméti Honvéd Sportegyesület.

A „XII. Szentgyörgyi Légicsata” elnevezésű versenyen 14 csapat, összesen 53 fő vett részt. A bajnokság helyszíne a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság kecskeméti lőtere volt. A rendezvényt Jenei Barna ezredes, a repülőbázis parancsnok helyettese nyitotta meg, aki jó versenyzést kívánt a résztvevőknek kiemelve a biztonsági rendszabályok maradéktalan betartásának fontosságát.

A versenyzők négy pályán mérhették össze tudásukat. A papír és fémcélok leküzdése során nem csak az számított, hogy ki milyen pontosan lő, hanem az is, hogy az adott feladatot milyen gyorsan tudja végrehajtani. Az egész napos program végére az alábbi csapateredmények születtek:

P9RC csapat:
1. MH 37. II. RFME
2. MH 59. SZD RB II. csapat
3. MH 59. SZD RB III. csapat

CZ P09 csapat:
1. MH 24. BGFE
2. KNBSZ „Sierra” csapata
3. MH KRK I. csapata

307303112_5656606874402064_3004213704084533979_n.jpg

306979686_5656606871068731_3458505638315313757_n.jpg
Milyen alakulatok vannak :)
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Ne haragudjatok srcáok, hogy ilyen hülye helyen sikerül feltennem ezt a kérdést, de egyszerűen nem találtam neki jobb helyet.

Szerintetek mennyire elvetemült dolog, ha az ember 2 nyitott szemmel lő? Nemrég láttam egy youtube videót, ahol azt mondta az ember, hogy talán ez a fajta célzás jobban felkészít a hirtelen, stresszhelyzetben való lövésre, és hogy így nem csökken az ember periférikus látása.
Ami nekem személyes tapasztalat (lehet, hogy nem teljesen releváns), hogy mikor pár éve jártam le lőtérre légpuskával lőni, akkor emlékszem, hogy érdekes módon természetesebb volt így lőni, hiába tudtam bizonytalanabbul (és kicsit rosszabbul) célozni. Talán koncentrálni sem tudtam annyira, de így kevésbé "fárasztott le" minden lövés.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ and cirqle

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Ne haragudjatok srcáok, hogy ilyen hülye helyen sikerül feltennem ezt a kérdést, de egyszerűen nem találtam neki jobb helyet.

Szerintetek mennyire elvetemült dolog, ha az ember 2 nyitott szemmel lő? Nemrég láttam egy youtube videót, ahol azt mondta az ember, hogy talán ez a fajta célzás jobban felkészít a hirtelen, stresszhelyzetben való lövésre, és hogy így nem csökken az ember periférikus látása.
Ami nekem személyes tapasztalat (lehet, hogy nem teljesen releváns), hogy mikor pár éve jártam le lőtérre légpuskával lőni, akkor emlékszem, hogy érdekes módon természetesebb volt így lőni, hiába tudtam bizonytalanabbul (és kicsit rosszabbul) célozni. Talán koncentrálni sem tudtam annyira, de így kevésbé "fárasztott le" minden lövés.

Annak idején én is így tanultam.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ and Bubu bocs

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 765
14 711
113
Ne haragudjatok srcáok, hogy ilyen hülye helyen sikerül feltennem ezt a kérdést, de egyszerűen nem találtam neki jobb helyet.

Szerintetek mennyire elvetemült dolog, ha az ember 2 nyitott szemmel lő? Nemrég láttam egy youtube videót, ahol azt mondta az ember, hogy talán ez a fajta célzás jobban felkészít a hirtelen, stresszhelyzetben való lövésre, és hogy így nem csökken az ember periférikus látása.
Ami nekem személyes tapasztalat (lehet, hogy nem teljesen releváns), hogy mikor pár éve jártam le lőtérre légpuskával lőni, akkor emlékszem, hogy érdekes módon természetesebb volt így lőni, hiába tudtam bizonytalanabbul (és kicsit rosszabbul) célozni. Talán koncentrálni sem tudtam annyira, de így kevésbé "fárasztott le" minden lövés.

Red dottal, csekély nagyítású (x1,5) céltávcsővel is jól működik, mert megmarad a térlátás. Elvileg sörétessel is így kell lőni.

Viszont nem jó mindenkinek, mert valaki keresztszemes, azaz jobbkezes és a jobb vállában van a puska, de a bal szem által érzékelt kép a domináns, így két szemmel nem a célirányt látja, hanem a puskát oldalról, mert az agy a "bal szemes" képet vetíti neki. Úgy meg nem lehet célozni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Ne haragudjatok srcáok, hogy ilyen hülye helyen sikerül feltennem ezt a kérdést, de egyszerűen nem találtam neki jobb helyet.

Szerintetek mennyire elvetemült dolog, ha az ember 2 nyitott szemmel lő? Nemrég láttam egy youtube videót, ahol azt mondta az ember, hogy talán ez a fajta célzás jobban felkészít a hirtelen, stresszhelyzetben való lövésre, és hogy így nem csökken az ember periférikus látása.
Ami nekem személyes tapasztalat (lehet, hogy nem teljesen releváns), hogy mikor pár éve jártam le lőtérre légpuskával lőni, akkor emlékszem, hogy érdekes módon természetesebb volt így lőni, hiába tudtam bizonytalanabbul (és kicsit rosszabbul) célozni. Talán koncentrálni sem tudtam annyira, de így kevésbé "fárasztott le" minden lövés.
Annyira, hogy pisztollyal egyenesen úgy kell lőni. Szerintem ez red dot-nál nem olyan fontos, az optika meg teljesen más világ.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 905
48 433
113
Ne haragudjatok srcáok, hogy ilyen hülye helyen sikerül feltennem ezt a kérdést, de egyszerűen nem találtam neki jobb helyet.

Szerintetek mennyire elvetemült dolog, ha az ember 2 nyitott szemmel lő? Nemrég láttam egy youtube videót, ahol azt mondta az ember, hogy talán ez a fajta célzás jobban felkészít a hirtelen, stresszhelyzetben való lövésre, és hogy így nem csökken az ember periférikus látása.
Ami nekem személyes tapasztalat (lehet, hogy nem teljesen releváns), hogy mikor pár éve jártam le lőtérre légpuskával lőni, akkor emlékszem, hogy érdekes módon természetesebb volt így lőni, hiába tudtam bizonytalanabbul (és kicsit rosszabbul) célozni. Talán koncentrálni sem tudtam annyira, de így kevésbé "fárasztott le" minden lövés.
Ha mindkét szemed nyitva tartod, és megtanulod az irányzékot mindig rendezetten tartani (ez karabélynál/puskánál talán egyszerűbb, pisztolynál annyira nem evidens), akkor az agyad gyakorlatilag rávetíti az irányzék képét a látott (3D-s :) ) képre - és így ahova nézel, oda lősz :) Ahogy Kurfürst is írta, a domináns szem elé kell emelni az irányzékot, úgy működik jól.
Red-dot illetve jól látható nyílt irányzékoknál ez faszán működik. Én pisztollyal lövök, ott három fehér pöttyöt kell rendezni sorba, egymás mellé.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 019
2 446
113
A galéria 11-ik képén milyen fegyver van?
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 275
9 641
113
A galéria 11-ik képén milyen fegyver van?
Barrett M82
 
  • Tetszik
Reactions: beat