[HUN] CZ BREN 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
Fél éve vagy mikor is lefutott már ez a kör, akkor is leírtam igen szerény tapasztalataimat a Bren-ről. Az egy dolog hogy nekem jó volt, de akik százszor többet használták, azoktól se hallottam egy rossz szót se. Pontosságba bőven veri az AK-t, de mondjuk ebben semmi meglepő nincs, alapvető elvárás. 0 rutinnal vagy lövészmúlttal a legjobbak között olvasták fel a nevem, korábban AK-val nem ment így. Fasza volt látni ahogy buknak a 300-as célok. Ezt a speciális felhúzó műveletet, tárcsapkodást stb nem tudom mire vélni, nálunk semmi ilyen nem volt, tár se esett ki senkinél. De tény hogy a századból volt 1 vagy max 2 elakadás (okát nem tudtam meg, nem a közelemben volt). Ergonómiailag se volt vele semmi bajom, meg senkinek se. Biztos nem hibátlan, sőt nyilván az etalon HK416-ot választaná szinte mindenki ha ez kívánságműsor lenne de azért pl az a lefikázott szíj még mindig messze jobb mint az ami az AK-é és a tus is sokkal jobb mint a behajtható fém válltámasz.
Az hogy a jövőben hogy bírja a strapát, az nekem is kicsit aggodalmam. Nem hiszem hogy szar minőség lenne, de akárhogy nézzük több a hibalehetőség, én remélem hogy később is jó vételnek tarthatja majd a többség. Mondjuk a markolatból szétnyitható bipod szerintem ziher hogy intenzívebb harctevékenység közben nagyon hamar tropára menne, de ez nem a CZ sara, nem a fegyveré, csak mondom.

Amúgy Szittya nekem eléggé az az érzésem hogy már nagyon nagyon rég eldöntötted hogy hulladék a Bren, már jóval azelőtt hogy használtad volna :D Emlékszem amikor azzal támadtad hogy azért nem kéne a tartalékosoknak mert túl bonyolult a szét-összeszerelése kezelése.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 680
32 332
113
Najólvanmár! Mit nem gyárt a CZ 100 éve?
Výběrové řízení vyvolalo debatu o kvalitách této zbraně oproti konkurenční útočné pušce SCAR. Kritici z řad vojáků a odborníků poukazovali na to, že zbraň byla zakoupena bez provedení armádních zkoušek od firmy, která 51 let dělala jen lovecké a krátké zbraně. Dále poukazovali, že konkurenční zbraň SCAR ji překonává ve všech parametrech včetně ceny a dostřelu, který ale zpochybňují. Jedná se údajně o novou nevyzkoušenou zbraň, která neprošla nasazením v bojových podmínkách.[8
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Výběrové řízení vyvolalo debatu o kvalitách této zbraně oproti konkurenční útočné pušce SCAR. Kritici z řad vojáků a odborníků poukazovali na to, že zbraň byla zakoupena bez provedení armádních zkoušek od firmy, která 51 let dělala jen lovecké a krátké zbraně. Dále poukazovali, že konkurenční zbraň SCAR ji překonává ve všech parametrech včetně ceny a dostřelu, který ale zpochybňují. Jedná se údajně o novou nevyzkoušenou zbraň, která neprošla nasazením v bojových podmínkách.[8
A szövegben 51 évet írnak arra, hogy azóta kb csak vadászfegyvereket és maroklőfegyvereket (szerintem itt a pisztolylőszerre gondolhattak) gyártott a CZ.
Nem 100 év és nem az volt a bajuk, hogy hadifegyvert nem gyártott.
Karabélyt nem fejlesztett.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 440
113
Miről te fasz? Most fröcsögök. Mi a búbánatról fröcsögtem te fasz?
Álljatok már le mindketten! Ne szopd már be @dudi szokásos foghegyről való kommunikációját!
A beidézett kevés lövéses lőgyakorlat (inkább felmérés) a MH sokféléje közül az egyik. Ha 7 lövés, akkor annyi! (Bár mint kiderült több is volt)
@Szittya is leírta, hogy többet is lőtt, de valószínű ezek nem program szerinti lőgyakorlatok voltak, mivel leírta, hogy neki nem rendszeresített fegyvere a Bren 2.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Álljatok már le mindketten! Ne szopd már be @dudi szokásos foghegyről való kommunikációját!
A beidézett kevés lövéses lőgyakorlat (inkább felmérés) a MH sokféléje közül az egyik. Ha 7 lövés, akkor annyi! (Bár mint kiderült több is volt)
@Szittya is leírta, hogy többet is lőtt, de valószínű ezek nem program szerinti lőgyakorlatok voltak, mivel leírta, hogy neki nem rendszeresített fegyvere a Bren 2.
Miért nem rendszeresített, ha szemléletváltó haderőfejlesztünk van? Miért ilyen gagyi kommunista az adott lőgyakorlat? Mire készíti ez fel a tartalékost? Ezután mire fikázza a szerződéses állomány a tartalékost, ha ők biztosítják nekik ezt?

Mi volt a fröcsögésem, amit dudi felvetett? :mad:
 
  • Tetszik
Reactions: Hummen23 and cirqle

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Ne beszéljetek hülyeséget. Itthon SS109/M855 van rendszeresítve (mintahogy ez a standard NATO karabelylőszer is) aminek acél a hegye.

Arra van esély, hogy a sima M855 helyett a sokkal jobb M855A1 lesz valamikor? Mert ha már ugye lecseréltük az ósdi 7.62-es fegyvert egy szép és valóban korszerű 5.56-osra, akkor azért nem ártana olyan lőszer is hozzá, ami tényleg a legtöbb területen előrelépés a 7.62x39-hez képest, pláne ha már az adott fegyver csöve 14"/357mm hosszú (vagyis relative rövid).
 
  • Hűha
Reactions: vasszekely

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 790
75 839
113
Arra van esély, hogy a sima M855 helyett a sokkal jobb M855A1 lesz valamikor? Mert ha már ugye lecseréltük az ósdi 7.62-es fegyvert egy szép és valóban korszerű 5.56-osra, akkor azért nem ártana olyan lőszer is hozzá, ami tényleg a legtöbb területen előrelépés a 7.62x39-hez képest, pláne ha már az adott fegyver csöve 14"/357mm hosszú (vagyis relative rövid).
Nem, az arany árban van.
 
  • Szomorú
  • Vicces
Reactions: wolfram and cirqle

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 440
113
Miért nem rendszeresített, ha szemléletváltó haderőfejlesztünk van?
@Szittya nem sima tartalékos. Valami csókos melója van a Tolna megyei hadkiegen. Azt tudom elképzelni, hogy valahogy elintézte, hogy részt vegyen egy Bren-es lövészeten. Különben jelenleg alakulatonként eltérő hogy mi a rendszeresített karabély. Ha jól látom, akkor a harcoló hivatásosok már mind átálltak a CZ vegyverekre.
Mintha nemrég még a BHD lövészetéről készült volna olyan kép, amin AK-k voltak. De a jelen lévő hivatásosok majd kijavítanak...
@Pista a hegyről viszont rendes tartalékos (ha jól emlélszem), és le is írta, hogy volt nekik lövészet rendesen.
Miért ilyen gagyi kommunista az adott lőgyakorlat?
Ha azt mondanám, hogy ismerem ezeket, akkor hazudnék. Ha jól értettem, akkor ez egy ellenörző lőgyakorlat. Nagyjából évente mindenkinek meg kell csinálni. Egy irodistának, hogy ez is elegendő.
A "harcoló" beosztásban meg van ezen felül bőven sokkal másabb.
Nem tudom, hogy egy tartalékosnak pontosan milyen lövészetei vannak, de mi annak idején lövész szakalapon nagyon sokat lőttünk. Elvileg minden akkoriban rendszerben levő lövész raj fegyverrel több alkalommal is!
Mire készíti ez fel a tartalékost?
Mivel ez csak egy része a rendes harcoló beosztásúak kiképzésének, így külön kiemelni ezt értelmetlen.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
@Pista a hegyről viszont rendes tartalékos (ha jól emlélszem), és le is írta, hogy volt nekik lövészet rendesen.

Igen tarcsisként kezdtem, aztán lett belőlem szerződéses, a Bren-nel (meg a P09-el) szerződésesként lőttem. Arról nincs semmi infóm hogy a tartalékosoknál hogy van/lesz Bren. Nálunk tarcsisként egy napos "felkészítés" volt a cseh fegyverekre, de inkább volt tét nélküli ismerkedés velük, akkor még egy szó se esett róla hogy lesz-e velük ott lövészet stb, illetve annyi volt a lényege hogy azok akik már tudták hogy hamarosan szerződésesek lesznek, azoknak nyilván ezek hasznos foglalkozások voltak.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 511
72 513
113
Fehérvári honvédek a Bakonyban - Novemberben újabb tábori kihelyezési hetet tartott a székesfehérvári MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred...
6374d292564da805412670.jpg
6374d295b0f32417104043.jpg

6374d2a8bbff1392663689.jpg
6374d2943c4bd766080758.jpg