[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
irreálisan túlárazott rendszer ez a HIMARS! A PULS biztos, hogy jobb üzlet. Bár konkrét árat nem tudok rá, de tud tök buta 122mm-es Grad és 160 mm-es LAR rakétákat kilőni, ami a feladatok jelentős részét simán ellátja a MRLS rakéták árának töredékéből...
6 rakétás sorozattal max kazettás harcirésszel lehet értelmes méretű területet megszórni - az meg nálunk pont szerződésileg be van tiltva, ha jól tudom...
Nem a Precision Strike Missile (PrSM)-re várunk? Még néhány év kell hogy befejezzék végre a fejlesztését és kiderüljön hogy a US Army elégett lesz-e vele. Hogy HIMARS vagy MLRS vagy valami más lesz az indító, az szerintem részletkérdés. Illetve lehet hogy az lesz az együttműködés hogy mire integrálják az indítókat... mert az amerikai rakétafejlesztésekhez kizárt hogy bármi közünk legyen.
 

vantsy

Active Member
2014. június 16.
285
219
43
A kormányinfó-miniszter szerint a folyamatban beszerzéseket hozzák előbbre, gyorsítják - ha jól értettem. Nem feltétlen lesz "bejelentés dömping".
Hiába van pénz, ha nincs gyártó kapacitás. Szerintetek mit lehetne felgyorsítani az ide 200MRDből?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 564
113
Nem a Precision Strike Missile (PrSM)-re várunk? Még néhány év kell hogy befejezzék végre a fejlesztését és kiderüljön hogy a US Army elégett lesz-e vele. Hogy HIMARS vagy MLRS vagy valami más lesz az indító, az szerintem részletkérdés. Illetve lehet hogy az lesz az együttműködés hogy mire integrálják az indítókat... mert az amerikai rakétafejlesztésekhez kizárt hogy bármi közünk legyen.
Csakhogy ez egy lényegtelen kérdés.Bármely,MLRS kazetta kompatibilis rendszer képes lesz az inditására,felesleges arra várni.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 205
113
Nem a Precision Strike Missile (PrSM)-re várunk? Még néhány év kell hogy befejezzék végre a fejlesztését és kiderüljön hogy a US Army elégett lesz-e vele. Hogy HIMARS vagy MLRS vagy valami más lesz az indító, az szerintem részletkérdés. Illetve lehet hogy az lesz az együttműködés hogy mire integrálják az indítókat... mert az amerikai rakétafejlesztésekhez kizárt hogy bármi közünk legyen.
MG mondta hogy az izraeliek szinte árkinek eladnak bármit. (Kivéve Iránnak :p )
Helyi rakétagyártás is menne velük szerintem, LAR 160-t románok is használják szóval oda is lehetne rakétát eladni és talán V4-ben is lenne igény egy olcsóbb MRLS-re, mint HIMARS. A PULS-ba a meglévő cseh és szlovák GRAD készletek is kilőhetőek.
Ahogy Negan mondta: a 228 mm-es MRLS rakétát is rá tudnák rakni nekünk az izraeléiek. A teherautó alváz is az lenne amit mi kérünk.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 469
18 526
113
MG mondta hogy az izraeliek szinte árkinek eladnak bármit. (Kivéve Iránnak :p )
Helyi rakéta gyártás is menne velük szerintem, LAR 160-t románok is használják szóval oda is lehetne rakétát eladni és talán V-4ben is lenne igény egy olcsóbb MRLS-re mint HIMARS.
Ahogy Negan mondta: a 228 mm-es MRLS rakétát is rá tudnák rakni nekünk az izraeléiek. A teherautó alváz is az lenne amit mi kérünk.
Mindig elbizonytalanodok emiatt! PULS jobb lenne mint a HIMARS de nagyon ebbe az irányba mentek el!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 691
32 357
113
földről indítható rakétát érdemes izraeltől venni legyen az légi vagy földi célt támadó. Az hogy nézelődtünk az USA ba semmit nem jelent mutattak ők már nagyon sok mindent. jó drágán. és ez a vonal a németeknek is segítség lenne rajtunk keresztül.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 205
113
Mindig elbizonytalanodok emiatt! PULS jobb lenne mint a HIMARS de nagyon ebbe az irányba mentek el!
Annyit tudunk, hogy egyszer elmentek egy bemutatót megnézni.
A HIMARS az SRBM miatt (PrSM) érdekes nekünk. Mint sorozatvető nem-kazettás rakétákkal nem éri meg...szerintem.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 564
113
MG mondta hogy az izraeliek szinte árkinek eladnak bármit. (Kivéve Iránnak :p )
Helyi rakéta gyártás is menne velük szerintem, LAR 160-t románok is használják szóval oda is lehetne rakétát eladni és talán V-4ben is lenne igény egy olcsóbb MRLS-re mint HIMARS.
Ahogy Negan mondta: a 228 mm-es MRLS rakétát is rá tudnák rakni nekünk az izraeléiek. A teherautó alváz is az lenne amit mi kérünk.
Egyes hirek szerint még a LORA is integrálható hozzá-de erről hivatalosan a gyártol nem találtam semmit.Viszont az MLRS kazettakompatibilitás kapásbol jelenti az ATACMS,és ha majd elkészűl,a PrSM kömpatibilitást.Plusz a rugalmasság miatt (nameg a 122milis elterjedsége miatt) nagyon jol dizervifikálható a rakettautánpótlás.Honvédelmi szempontbol szerintem a legjobbnak számit (persze szokásos mantrám-rendszeresités,megrendelés ELÖTT gyakorlati próbán bizonyitson).HIMARS igaszábol politikai szempontbol lehet jelölt szerintem (konkrétan amcsi jóindulat vásárlása).Pedig szerintem az egy jó nagy tétel MLRS kazetta vásárlásával is megoldható (vagy F35 vásárlással,amivel szintet is ugornánk a légierővel)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 205
113
földről indítható rakétát érdemes izraeltől venni legyen az légi vagy földi célt támadó. Az hogy nézelődtünk az USA ba semmit nem jelent mutattak ők már nagyon sok mindent. jó drágán. és ez a vonal a németeknek is segítség lenne rajtunk keresztül.
MG mondta, hogy német-török-izraeli háromszögben mozgunk. Csak azt vesszük máshonnan, ami ebből a háromszögből nem beszerezhető...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 564
113
Annyit tudunk, hogy egyszer elmentek egy bemutatót megnézni.
A HIMARS az SRBM miatt (PrSM) érdekes nekünk. Mint sorozatvető nem-kazettás rakétákkal nem éri meg...szerintem.
Abbol az idióta egyezményből mindenkléppen ki kéne lépni.Kazettás lőszere a csöves tüzérségnek is van,és a légierőnek is.
 
  • Tetszik
Reactions: Azzurro

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 082
113
Plusz lehetséges olyan változatban rendelni,hogy tudja kezelni a HIMARS/MLRS kazettákat is.Vagyis mindent tud,amit a HIMARS,olcsobban,dupla készenléti tűzerővel,és jóval rugalmasabban-legalábbis papiron.
Gyakorlatban ki kellene próbálni,összehasonlitva gyakorlatban más rendszerekkel(mert van HIMARS kategóriájú rendszer,több is,ráadásul kazettakompatibilisek),és a bizonyitott megrendelni HX alvázon.(valószinüleg az lesz a sereg alapteherautója)
Egyetértek, ha az amerikai rakétakat tudja kezelni és HX-alvázon van, az nekünk bőven megfelelne.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 205
113
Egyes hirek szerint még a LORA is integrálható hozzá-de erről hivatalosan a gyártol nem találtam semmit.Viszont az MLRS kazettakompatibilitás kapásbol jelenti az ATACMS,és ha majd elkészűl,a PrSM kömpatibilitást.Plusz a rugalmasság miatt (nameg a 122milis elterjedsége miatt) nagyon jol dizervifikálható a rakettautánpótlás.Honvédelmi szempontbol szerintem a legjobbnak számit (persze szokásos mantrám-rendszeresités,megrendelés ELÖTT gyakorlati próbán bizonyitson).HIMARS igaszábol politikai szempontbol lehet jelölt szerintem (konkrétan amcsi jóindulat vásárlása).Pedig szerintem az egy jó nagy tétel MLRS kazetta vásárlásával is megoldható (vagy F35 vásárlással,amivel szintet is ugornánk a légierővel)
Joe bácsit tök nem fogja meghatni ha veszünk HIMARS-ot - pláne, hogy biztos ezt is 2028-ben szállítanák...akkor meg kitudja ki lesz az elnök...
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs and Negan

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
A teherautó alváz is az lenne amit mi kérünk.
Csak mi lehet hogy a kaposvári RM gyár és kerekes kompetencia/kiválósági központ elkészülésére és saját HX3 összeszerelés megkezdésére várunk... Vagy a német PrSM rendelésre és hogy majd közösen kérjük hogy tegyék már rá ezt egy HX3 alvázra vagy valami másra... valamilyen ipari együttműködés lehet a várakozás oka, mert venni azt lehetne bárkitől bármit. Csak van akitől meg muszáj.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 564
113
Ráteszik bármire: az azerieknek KAMAZ-on van. Be is vetették az örmények ellen, szóval kipróbált rendszerről van szó.


Mondjuk azt azért tegyük hozzá,hogy gyakorlatban még nincs integrálva hozzá az MLRS kazetta,csak mint lehetőséget irják-legalábbis én még egy árva felvételen se láttam azzal működni.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon and Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 469
18 526
113
Ráteszik bármire: az azerieknek KAMAZ-on van. Be is vetették az örmények ellen, szóval kipróbált rendszerről van szó.


Hidd el rajtam kívűl nincs más ezen a fórumon aki jobban örülne a HIMARS-nak m, de ha a józan eszemre hallgatok a PULS jobb választás ! Pláne, hogy egy valós konfliktusban a HIMARS rakétákat egy hét alatt ellövöd utána integethetsz neki!