1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Iraki misszió

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - Terminator által indítva @ 2020. január 9..

1. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nem álltak át. Nekünk sem azt kéne. Egyszerűen van amit el lehet tanulni tőlük, s ez most bizony logikus döntés amit meghoztak.

antigonosz likes this.
  2. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Mi pedig kitartunk szokas szerint utolso hu csatloskent. Nem tudom Washingtonban ezzel mennyi jo pontot huztunk be es a romanok mennyi rosszat ikszeltek be. Nem hiszem hogy olyan sokat hogy odaat megjegyeznek. Maradt meg ott valaki rajtunk es az amerikaiakon kivul? Paran lehet, mindenesetre ahogy a nemetek leleptek mar futottak is utanuk a hos romanok. :D

hunter85, Nemerson and zsolti like this.
  3. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ez a legnagyobb hibája a hazai külpolitikának évszázadokra visszanézve. Mi akkor is hű csatlósként viselkedünk, amikor inkább veszítünk vele, mint sem nyerünk.
    Egyetlen egy nézőpont az elfogadható az én felfogásom szerint, hogy stílszerű legyek : Magyarország az első!

4. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

Egy politikai hobbista, megjegyzem magát így is deffiniálja...
    Mondjuk, ha Erdogan, Trump, Netanjahu koordináta tengelyen gondolkozol, akkor szerintem nem nekünk kell elödzör elfutni...
    Valamit valamiért. A Jeszenszky cikk Suleimaninak tulajdonítja az Usa követtsèg elleni támadást... mondjuk az én ingerküszöbömbe az áruló Litvinenko likvidálása is belefért a másik oldalon.

5. zsolti

zsolti Well-Known Member

Félre ne érts, nem sirattam meg Litvinenko-t és most Suleimanit sem. Egyszerűen semmi közünk ehhez a dologhoz ott. Én még akár azt is el tudnám képzelni, ha nem öletünk le idegen érdekből néhány magyar katonát félreértésből Iránnal a térségben, hogy mondjuk komoly bizniszt kössünk velük víziparban, mezőgazdaságban, gyártsunk nekik is vonatot etc. bánja a tököm.

Miért kell beleugranunk a kútba azonnal kutya mód, ha azt mondja az osztrák/német/szovjet/amerikai ???!

Hegylakó likes this.
  6. Hegylakó

És egy normális baráti háló. Iránnal nem boltolhatsz, viszont a Szaudiaknak fontos, Erdogannak fontos, Bibinek fontos és akkor “Apunak” is fontos... ha már dj Jeszy mérték lett.

Szerintem egy jó döntés volt. Különösebb tét nèlküli helyes lépés. A geopolitikai vonatkozása sokkal több, mint amire gondoltok, szerintem.

7. Hegylakó

Értelek és tényleg nem ladagranti magasságokba akarok emelkedni... :rolleyes:

De nincs komoly esélye hogy fokozódik, eszkalálódik a dolog... viszont az üzenet értéke komoly.
    Szerintem kb, mint amikor Viktor Tusnádfürdőn kiállt Trump mellett... nagy tétje nem volt, de nagyon jó pont. Ráadásul ebben az esetben most több érdekeltnél is jó pont.

Matróz Kommandó likes this.
  8. zsolti

zsolti Well-Known Member

Lehet hogy ugyan annyinnál meg rossz. Ha csak egyetlen magyar katona is rámegy, vagy szerveznek egy fasza terrorcselekményt nálunk, akkor már nem biztos hogy jó ötlet.

Semmi közünk hozzá, továbbra is az a véleményem!

9. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Hagyjátok már abba a belpolt!
    Orbán atyánk megmondta a vallatáson, hogy egyelőre nyugi van. Ha Irak azt mondja hivatalosan, hogy részéről felmondja az "együttműködési" szerződést, akkor tipli. Addig meg csitt van. A külügynek most 1000el azon kell dolgoznia, hogy megkapják a hivatalos állásfoglalást az irakiaktól a szerződés felmondásáról. Elvileg a szándék megvan rá. Ha pedig erről egy hivatalos "irat" elkészült, akkor azt szépen lehet az amerikaiaknak lobogtatni, hogy "tanárnéni, de nekem orvosi igazolásom van"...

10. tonyo

tonyo Well-Known Member

Kicsit naívan gondolkozol.

zsolti likes this.
  11. pöcshuszár

Már hogyne lenne! Ha - ahogy Orbán elmondta - tényleg meghívásra jöttünk, nemzetközi szerződésre, akkor nem nekünk kell - szabad - felmondani a szerződést! Mert ha rendeződik a helyzet megint, akkor hogy megyünk vissza?

12. pöcshuszár

Ezt Orbánnak mondjad!

13. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Az irániak addíg nem nyugszanak amíg az amerikaikat mag a csatlósokat ki nem zavarják a Közel-keletről nagyon komoly az esély az eszkalációra, ez nem a mi háborúnk. Magyar katonák haljanak meg az idióta trumpli dilinyós döntései miatt?
    Nagyon nem hiányzik ez nekünk.

IRGC Légierő Parancsnoka: A szerdai rakétacsapások egy nagyobb hadművelet megkezdését jelzik a régióban
    https://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13981019000659

14. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Plusz ma megpróbálnak kiszenvedni vmi közös EU-s állásfoglalást. Cselekvési terv lenne az igazi, de arra kevés az esély.

15. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Nem adok neked igazat, mert az említett népek mindig, minden szövetségest megcsaltak.

Matróz Kommandó and Hegylakó like this.
  16. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ez most viszont csak józan ész.

17. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Gondolod te.

Matróz Kommandó likes this.
  18. Matróz Kommandó

Matróz Kommandó Well-Known Member

Most maradni kell!

Hegylakó likes this.
  19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Csak azt mondjátok el, hogy mi a túrót nyerünk vele, visszakapjuk Kárpátalját??!

20. Hegylakó

Ezt most ugye nem komolyan kérdezted?

Ezen oldal megosztása