1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Katonai ruházat

Diskurzus a(z) 'Gyalogság, gyalogsági felszerelések, fegyverek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. Jeno

Jeno Member

2. dudi

dudi Well-Known Member

Ezt találtam a Honvédség arckönyv oldalán

3. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Nem látok benne semmi extrát. Mondjuk a tártáska olyan esztétikus és gondolom kényelmes is :)

Mi a véleményed a BW pontterep ruházatáról?

4. dudi

dudi Well-Known Member

Szerintem kicsit sötét és flecktarn a neve.A kép 2012-ben vagy 2013-ban készült ennek fényében vizsgáld és rájössz mi a furcsa benne...

5. honved

honved Well-Known Member

A tártáska nem csak kényelmetlen, de ha jól emlékszem vissza, akkor úgy kell kicibálni belőle a tárat, mert legtöbbször beszorul. Ugyan ennek a tártáska típusnak volt egy szövet verziója is, azt jobban szerettük, mert abból könnyebb volt kivenni és visszatenni a tárat. 

6. silurusglanis

Dudi

Ha lesz időd és kedved, összeállítasz nekünk egy felszerelést (fegyverzetet hiányolva), amiben/vel szolgálni szeretnél?

Csak hogy lássuk egy baka elképzeléseit. :)

7. gigabiga

gigabiga Active Member

Az én ruhámban nincs az a rozsdavörös.

8. dudi

dudi Well-Known Member

<a title="Profile" rel="nofollow">silirusglanis</a>

Valamelyik nap számoltam úgy nagyjából 5 milla egy katona felszerelése mindenestül,szóval ruházat,fegyverzet,GPS,rádió,sisak,repeszálló tényleg minden amit el tudsz képzelni.

<a title="Profile" rel="nofollow">gigabiga</a>

Nem mostad még eleget.Amúgy ez a legvastagabb 90 mintájú gyakorló.

9. gigabiga

gigabiga Active Member

az 5 milla a de lux kategória?

10. dudi

dudi Well-Known Member

gigabiga

Nem de olyan amit mindenki korszerűnek nevezne.Azért kb 5 millió(de inkább több) mert nagy tételben minden olcsóbb.

11. gigabiga

gigabiga Active Member

Akkor kb. 50 milliárdba kerülne 10 000 katona.

a fényképhez visszatérve: Igazad van. Azért volt annyira ismerős, ez még az első szériás terepszínű. Három-négy mosás és "antikolt" lett a ruha. Az anyaga vastag volt, mint a bőr. 

12. dudi

dudi Well-Known Member

Nagyon sok pénz egy hadsereg ruházatát és személyi felszerelését lecserélni.Ha gondolna egyet a HM vezetése és egy az egyben lecserélne mindent modernre(nem haditechnikát csak személyi felszerelést)arra rámenne a mostani költségvetés fele harmada attól függően,hogy mennyi tartalékot vásárolnak.

13. gigabiga

gigabiga Active Member

ez így van

Viszont gatyát, tártáskát, bimbit, mellényt, éjjellátót, bakancsot, harisnyát :)  már csak le tudunk gyártani. Ezzel valóban lehetne munkahelyet teremteni. Ez sokkal reálisabb, időben elérhető távolságban lévő befektetés lenne, ellenben a SAAB-os lopakodó festékkel, vagy a győri pszh-val (már ha lesz ilyen). 

14. dudi

dudi Well-Known Member

gigabiga

Ne hidd,hogy az menne...

15. Janaj

Janaj New Member

Miért menne? Ruhát, mellényt még ok, de NV-t meg bakkancsot?

16. duckdodgers

duckdodgers Active Member

éjjellátót sztem tutira nem tudnánk legyártani sajnos...

17. silurusglanis

Dudi

Ezzel idáig is tisztában voltam, azért írtam hogy ha lesz időd meg kedved, mert engem spec. típusra lebontva érdekelne. :)

18. danielblack

danielblack Guest

Ismerősöm lefotózta azt, amit még egy jó darabig nem fognak megkapni. Azt mondta ez lenne az új egyenruhájuk, na de az anyagiak....

19. allosaurus

allosaurus New Member

Milyen sisakot használnak a magyar katonák?

20. hiryu

hiryu New Member

hmm... ehhez az újhoz. pár napja valahol olvastam az amerikai fejlesztésekről, szépen sorakoztak az áterőltetetett minták mellett a 2-3 millió dolláros összegek, a fejlesztési költségek.
    ez a minta is hasonlít az egyikre...

Ezen oldal megosztása