1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Katonai ruházat

Diskurzus a(z) 'Gyalogság, gyalogsági felszerelések, fegyverek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. Celebra

Celebra Well-Known Member

Én is ezt irtam,ettől már nem leszünk nagyobb röhejek,mint amekkorák vagyunk.És különben minek kellett változtatni a társasági öltözeten?Mi baj volt a jelenlegivel?Magyaros volt,de nem túltolva.Fölöslegesnek érzem az új társasági hacukát-és még ráadásul nevetségesnek és idegennek tartom ezt az újat.Ködvágó meg rajzfilm tányérsapka.Inkább rendes harci-gyakorló öltözetre és málhafelszerelésre fordithatnák a figyelmet.
    Érdekes,hogy én,aki rühellem ezt az állitólag "nemzeti" rezsimet (qrvára nem az),igenis igénylem,hogy egy kimenő ruhás magyar katona gúnyája legyen magyaros.Nem túltolva,finoman és izléssel.Franciák se dobják ki a kepit,és a lengyelek is megtartják a négyszögletes fejfedőjüket.

Parapitecus and phaidros like this.
  2. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Kérdezd meg dudi-t a bocskairól :)

fip7 likes this.
  3. phaidros

phaidros Well-Known Member

Ahogy olvasgattam itt, és a CG blogon, általánosságban nem a bocskai a baj, hanem, hogy mind használhatóságra, mind esztétikára nézve lehetett volna sokkal jobban kivitelezni, mint ahogy azt pl.: Kriss is megmutatta.
    Egyébként személy szerint úgy gondolom, hogy van az a helyzet és ruházat+kiegészítő, ahol fontos a praktikum és a nemzetkarakterológiai kérdés nem lényegi elem, viszont van, ahol igenis tere van a hagyományok ésszerű ápolásának.

Egyébként nincs más, fontosabb kérdés a katonák köznapi ruházatánál a Magyar Honvédség berkein belül?

4. megazez

megazez Well-Known Member

Amit megosztottam 2 könyv, abban vannak normálisan kinéző bocskaik

szuvorov likes this.
  5. dudi

dudi Well-Known Member

A Honvédség kb fele egész életében ezt hordja így ez azért elég fontos kérdés.

fip7 and phaidros like this.
  6. phaidros

phaidros Well-Known Member

Belegondolva, igazad van.

7. krisss

krisss Well-Known Member

Hát én már az MHP-n sem sok emberen láttam köznapit.

8. dudi

dudi Well-Known Member

Nem tudtak nekik adni?

9. krisss

krisss Well-Known Member

Szerintem csak szimplán annyira kényelmetlen volt, hogy nem hordták.

10. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

A szakáll meg a borosta kötelező viselet hétköznap vagy szabad borotválkozni?? :D:D:hadonaszos::hadonaszos:

11. Hummen23

Hummen23 Member

Vajon a gyakorló bocskai is le lesz cserélve? Azt mondják 21. századiruházat kell, olyan amit a katona büszkén viselhet.
    Sem a promó videóban sem a bemutatón nem jelenítették meg.

12. wolfram

wolfram Well-Known Member

"A következő lépés a díszelgőruházat és az ünnepi ruházat megújítása lesz - közölte Benkő Tibor."

Tehát akkor van (lesz?) egy (vagy több?) köznapi, meg díszelgő, meg még ünnepi szett is...
    Erre mégis mi szükség van? Azt hittem, hogy a hadsereg feladata az ország védelme és érdekeinek érvényesítése. Nem pedig divatbemutató, rongyrázás és a pénz pocsékolása hülyeségekre. Vagy eddig rosszul tudtam volna?
    Miért nem elég a gyakorló a hétköznapokra, meg egy ceremóniaruházat az ünnepségekre?

13. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Es a hetköznapokon milyen esemenyeken hasznalnák a gyakorlót. Pl olyan esemenyeken ahol elegansabb lenne egy köznapiban való megjelenés?

14. krisss

krisss Well-Known Member

Mondj egy értelmes példát.

wolfram likes this.
  15. wolfram

Elegánsabb? Nem értem. Katonákról beszélünk ugye. Hol kéne elegánsnak lenniük?

16. dudi

dudi Well-Known Member

Mert ezek is hozzátartoznak a katonasághoz ha tetszik ha nem.

borisz likes this.
  17. arcas

arcas Well-Known Member

Szerintem meg tök normális, hogy mindenre megvan a maga ruhája a tagnak. Lehet károgni, hogy de hát még ez meg az nincs, de könyörgöm...elkezdtek végre rendberakni valamit,...lehet, hogy ez qrvára ráért volna, de legalább csinálják. Nyilvánvaló, hogy mi mindannyian itt az "első vonal" cuccaival kezdtük volna...

18. wolfram

Hát igen, sajnos az efféle bohóckodás még mindig hozzátartozik...

Félreértesz. Nem azt mondom, hogy ráért volna még, mert más fontosabb. Hanem azt, hogy szerintem en bloc felesleges hülyeség. Akár most, akár később.

19. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Cáfoljatok meg, ha tévedek, de az öltözeteknek fontos szerepük van abban is, hogy mennyire vonzó a fiataloknak a katonai pálya, hogy milyen tekintélyt jelent a Honvédség tagjának lenni, akár a tévében, akár csak egy busz hétköznapi utasaként.

20. dudi

dudi Well-Known Member

Persze hogy van.

Ezen oldal megosztása