[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 545
113
Kicsit off, de igazából tudok alakulatokról akik éles bevetésen rövidgatyában nyomták. Rodéziai és Dél afrikai felderítők/könnyűgyalogosok. Szinte az összes képen amit találni róluk rövidgatyában vannak, nem tudom hogy a rossebbe csinálták az Afrikai bozótban
 
  • Tetszik
Reactions: papi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 281
76 852
113
Biztos volt már, de megint megkérdezem, hogy miért nem vettük át szimplán az MTP-t mint anyagot a 2015M létrehozásakor?
Abból biztos lett volna elég, és legalább egyből lett volna elég egyenruha a brit inkurrenciából, az új szabás meg ráért volna fejlesztgetni. múltkor láttam hogy a tartalékosok angol gyakorlóban nyomták.

Ezt senki sem tudja de köze lehet a holland céghez aki az anyag és a minta tzlajdonosa is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 158
113
Kicsit off, de igazából tudok alakulatokról akik éles bevetésen rövidgatyában nyomták. Rodéziai és Dél afrikai felderítők/könnyűgyalogosok. Szinte az összes képen amit találni róluk rövidgatyában vannak, nem tudom hogy a rossebbe csinálták az Afrikai bozótban
Ez szokás kérdése.
A skótok meg szoknyában tolták.
De mondok mást: Az angol királyi család fiú tagjai nem vehetnek fel 8 éves korukig, csak rövid gatyát. Persze nagy hidegben igen, de ők még olyan időben is rövidben járatják őket, amikor te már régen hosszút adnál a kölökre.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 457
23 921
113
Biztos volt már, de megint megkérdezem, hogy miért nem vettük át szimplán az MTP-t mint anyagot a 2015M létrehozásakor?
Abból biztos lett volna elég, és legalább egyből lett volna elég egyenruha a brit inkurrenciából, az új szabás meg ráért volna fejlesztgetni. múltkor láttam hogy a tartalékosok angol gyakorlóban nyomták.
Lincenszdíj?
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 545
113
Ez szokás kérdése.
A skótok meg szoknyában tolták.
De mondok mást: Az angol királyi család fiú tagjai nem vehetnek fel 8 éves korukig, csak rövid gatyát. Persze nagy hidegben igen, de ők még olyan időben is rövidben járatják őket, amikor te már régen hosszút adnál a kölökre.
A golyók hűtése állítólag jót tesz a spermaszámnak:);)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 158
113
Na most akkor te az MTP gyakorlók anyagát vagy mintáját kérdezed?Mert a kettő nem ugyan az.
Mind a kettőt. Elvileg a Britt Hadseregnek legyártottak X ezer négyzetméter gyakorlónak valót. Gondolom az nem lett volna probléma ha egy újabb tételt rendelnek belőle. (más országok is használják!)
Amíg meg nincs kész az MH-nek szükséges gyakorló, addig simán lehetett volna eredeti britt MTP gyakorlókban nyomni. Mindenki kap 1 v. 2 váltás MTP-t. Ha meg nem elég jó a brit egyenruha, akkor ugyan abból az anyagból lehet tolni jobbat.
A kész gyakorlókat csak kifizetjük, és kész. Ha meg később más szabást akarunk, akkor megvesszük az anyagot a brit hadsereg beszállítójától. Szerintem a jogdíja jóval kisebb lett volna, ha a Brit Védelmi Minisztériummal kell egyezkedni, mint hogy egy magán céggel.
Én nem ismerem az MTP gyakolró anyagát, de nem tűnik túl speciálisnak. De hogy nem lett volna olyan nyögve nyelős, mint a 2015M-nek az anyagbeszerzése, az biztos.
Tudtommal a gyártás főleg az anyaghiány miatt késlekedett...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 281
76 852
113
Az MTP az maga a minta, tudom.

Akkor az a kérdés,hogy miért nem vettünk MTP anyagot mintával?Mert annak kb semmi értelme nem lett volna.Varrni nem tudnak elég 15M ruhát nem pedig anyag nincs!Erre nem az a megoldás,hogy veszek egy halom Brit gyakorlót hanem az,hogy külföldön varratom a 15M-et amíg itthon ki nem épül a varrókapacitás.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 158
113
Akkor az a kérdés,hogy miért nem vettünk MTP anyagot mintával?Mert annak kb semmi értelme nem lett volna.Varrni nem tudnak elég 15M ruhát nem pedig anyag nincs!Erre nem az a megoldás,hogy veszek egy halom Brit gyakorlót hanem az,hogy külföldön varratom a 15M-et amíg itthon ki nem épül a varrókapacitás.
...de már akkor is kevésbé lett volna szerencsétlen a procedúra, ha nem az első 10 kész darab után mutatják be a ruhát, hanem mondjuk, ha már legyártottak belőle 10-15000 db-ot.
Én úgy hallottam különben, hogy a varrás része menne rendesen, ha lett volna elég anyag.
Az ár mellett emiatt hozták ki a "kiképzési" verziót.
Mondjuk én alapvetően tök feleslegesnek tartom a ripstop/lángálló/rovarálló anyagot. Az angolok is így voltak vele....
Megmondom őszintén, hogy annak idején én is akkor voltam katona, amikor az új "boci"-t vezették be.
Mivel nem tudtak csak 1 bocit adni, a 2. vagy a 3. héten kaptunk egy váltás "néphadsereges" zöldet. Az 'asszem full pamut volt (vagy ahhoz nagyon közel). Sokkal puhább, és kényelmesebb volt. Szerintem mindenki jobban szerette!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 281
76 852
113
...de már akkor is kevésbé lett volna szerencsétlen a procedúra, ha nem az első 10 kész darab után mutatják be a ruhát, hanem mondjuk, ha már legyártottak belőle 10-15000 db-ot.
Én úgy hallottam különben, hogy a varrás része menne rendesen, ha lett volna elég anyag.
Az ár mellett emiatt hozták ki a "kiképzési" verziót.
Mondjuk én alapvetően tök feleslegesnek tartom a ripstop/lángálló/rovarálló anyagot. Az angolok is így voltak vele....
Megmondom őszintén, hogy annak idején én is akkor voltam katona, amikor az új "boci"-t vezették be.
Mivel nem tudtak csak 1 bocit adni, a 2. vagy a 3. héten kaptunk egy váltás "néphadsereges" zöldet. Az 'asszem full pamut volt (vagy ahhoz nagyon közel). Sokkal puhább, és kényelmesebb volt. Szerintem mindenki jobban szerette!

10 varrónővel kezdtek...Ha neked ez a ment volna rendesen kategória akkor...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
@dudi
Mi nincs, varroda? Ne viccelj már. Textilgyártás már valóban nincs -ha jól tudom, de varrodák vannak.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
@dudi
Mi nincs, varroda? Ne viccelj már. Textilgyártás már valóban nincs -ha jól tudom, de varrodák vannak.
Lehet hogy vannak varrodák csak ép varrónők nincsenek beléjük. Nagyon kevés megbizható varrónő maradt mostanra. Nálunk is egy két varroda ép ezért zárt be mert nem volt aki varjon.