[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

• Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
14 991
23 499
113
Kevered az EDA-t meg a trijcon általi felújítást. Az EDA-ban megveszed az amcsiktól vagy ők megveszik az újat a gyártótól.

A gyártó viszont nem az EDA keretein belül újítja fel a terméket. Lásd horvát bradley.
Én nem keverem! (Illetve nem ÉN keverem.)
Dudi írta, hogy:
De nem adják ilyen olcsón, nem hülyék.
Az "adni" igét akkor használjuk, ha adás-vételről van szó. A Trijicon felújításáról én egy szót sem szóltam.
Különben volt erre akciójuk is. 188USD-ért csináltak 2015-ben refurbishmentet, 10 év garival. Egyesével. Nem nagy tételű szerződésben!

• Tetszik
Reactions: Szittya

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
14 991
23 499
113
Amit a felderítő ezred kapott mind új cucc és EDA segély.
Bocsánat, nem jól fogalmaztam.
Az újra úgy értettem, hogy nem olyan, mint a sima FMS ügyletek, hogy a Pentagon megrendeli a terméket, és direktbe szállítják le a külföldi kormányoknak, hanem az EDA-ba olyan dolgok vannak, amit valamikor a Pentagon bármelyik szervezete berendelt, és a raktáraiból árulja ki, mert már feleslegesnek nyilvánították. Tehát lehet az még gyári csomagolású, attól még, hogy 5-10 évet dekkolt valamelyik military depóban.

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
635
1 393
93
a marokkoiaknál gondolom meg a lőszer let túláras. (egy ak 63 d nek a HTK ja valami tizen páreer vólt ezelött 5-6 éve.) ha csak tört összeg is nem lehet egy 100 as sem a teljes ár.)
Egy AK-t hogy HTK-znak valakire? Ha elhagytad öt év kötél. Tönkretenni meg nem nagyon lehet, max ha felgyújtod de akkor szintén az előbbi lesz.

• Vicces
Reactions: borisz

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
2 581
4 376
113
Ékszert lehet hordani? :eek:
(Jó a varroda felvarró :) )
Nem értem ezen miért vagytok ledöbbenve többen.
Annyi, hogy járműre(teherautó, harcjármű) való szállás elött ellenőrzik, akkor le kell venni. Elakadhat.

Mondjuk én is inkább a péznztárcába beleraknám.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
8 212
20 478
113
Nem értem ezen miért vagytok ledöbbenve többen.
Annyi, hogy járműre(teherautó, harcjármű) való szállás elött ellenőrzik, akkor le kell venni. Elakadhat.

Mondjuk én is inkább a péznztárcába beleraknám.
Pont ezért, mert volt rokon, akinek így szakadt le az ujja. Meg nem tartom praktikusnak, legalábbis engem nagyon zavar(na) munkában. Az iderakom-oda rakom meg a fene tudja. Nyilván nem naponta többször kell megcsinálni, de na... Szóval csak ezért.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
2 581
4 376
113
Pont ezért, mert volt rokon, akinek így szakadt le az ujja. Meg nem tartom praktikusnak, legalábbis engem nagyon zavar(na) munkában. Az iderakom-oda rakom meg a fene tudja. Nyilván nem naponta többször kell megcsinálni, de na... Szóval csak ezért.
Ebben igazad van. Munkában én sem hordom mert zavar.
Nem tudom ezek a képek hol készültek. Mennyire dolgozgatnak.

De ezért van kezeket vizsgára, hogy ne fordulhasson elő olyan mint a rokonoddal.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
4 527
9 779
113
Na urak örömmel jelentem be, hogy az új harcászati felszerelés elkezdett végre kikerülni az alakulatokhoz.

271854480_1056034914942375_7805050972792114944_n.jpg

271816253_1043621962849821_7226037562559437287_n.jpg

Az első 2 kép ugyan az a koma, az alsó másik, másik helyszínen.
Egyértelmű.
Az első kettő Guantanamo.
:)

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
1 083
1 251
113
A szocializmus csodái. A személyi felszerelése a katonáknak szarabb lett mint a második világháborúban mert azon is spórolni akartak...
65 környékén nagyon sok embert kellett volna elzavarni a picsába...

A Kínaiak feltalálták a melltartót / Chest Rig-et / Chicom-ot, és mindenki átvette, addig nekünk ragaszkodni kellett a tártáskához.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
17 149
54 336
113
Mi ebben is zsenik voltunk mert a legszarabb fajta szovjet tártáskát másoltuk le (és rontottuk el a műbőrrel) és használtuk úgy, hogy közben mindenki más többször is váltott...

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
13 475
15 649
113
A Kínaiak feltalálták a melltartót / Chest Rig-et / Chicom-ot, és mindenki átvette, addig nekünk ragaszkodni kellett a tártáskához.
Igazából ha már az 1.-2. világháborúba alkalmazott málhaövet hevederrel újra elővettük vóna is hatalmas (előrre lépés lett vólna) de igazából helybetopi... de jobb mint a tártáska... ami viszont géppisztolyok hagyatéka (2. vh tapasztalatok átültetése hibásan... mert a géppisztoly tár és a karabélytár között hatalmas a különbség)

• Tetszik
Reactions: krisss