Bár topikot tévesztünk, de majd helyrekotorjak a szemetet.Faszságokat beszèlnek ott is.
De mèg mindíg az oroszok támadhatnak országokat a szomszèdjukban.
Nem az únió.
Ès ugye egyszer büszkèk vagyunk hogy mi(Viktor) már 16ban elkezdett haderőt fejleszteni.
Egyszer még hülye az únió mert haderőt fejleszt.
Amúgy az oroszok nyilatkozhatnak olyanokat a NATO határait mikori időre kell visszaállítani.
Szóval most akkor fejlesszen az EU, vagy hagyjuk majd az amcsik megvèdenek, vagy fèljünk az oroszoktól?
Döntsük már el.
Nincsenek egybites válaszok, mert minden összetett
Egyrészt közel most a fegyverszünet esélye, mert Trump kaputulációba szoríthatja Ukrajnát.
Oroszországnál leszámítva a nukleáris fegyvereket az Unió erősebb. Ha beltolnak ennyi pénzt még erősebb lesz, ezt a versenyt a ruszkik nem bírják. Más kérdés az Uniós társadalom elviselne-e ekkora százezres milliós veszteségeket, amit az orosz-ukrán lazán.
Tehát hiába állna készen a sereg és a hadiipar, ha a társadalom nem.
Oroszország milyen lesz Putyin után, az kiszámíthatatlan. Milyen lesz az USA Trump után szintén. Lehet újrastuffolják az ukránokat a területek visszaszerzésére.
Sztem az oroszokra mindig figyelni kell.
Fejlesszen az EU, de hagyja meg az orosz befolyasi övezetet. Van elég baj belül és Dél felé is.Nem kell eszkalalni a helyzetet, főleg amikor az uniós gazdaság globálisan lejtmenetben van. Lehet vissza kellene térni a régi német szocdem útra amit merkelig vittek, keleti nyitás, Oroszországgal való gazdasági együttműködés úgy, hogy az amerikai szövetség is megmarad.
Amerika meg csak akkor fog megvédeni, ha az érdeke úgy kìvánja. Csak arra építeni szolgaság és öngyilkossag.
Sztem Orbán nem ellenzi az újrafegyverkezést. Csak az ütemét és a célját vitatja. Nem akar összecsapást az oroszokkal, mert az Európa vége. Ezt nehéz vitatni. Ezert kell úgy politizálni, hogy az oroszok se akarják. Viszont ehhez a befolyási övezetúket nem.lehet tovább keletre tolni és meg kell adni nekik ami az övék. Ha ez Ukrajnánanak kellemetlen sorry, de miattuk nem akarunk megdögleni.


