1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Lynx KF41

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - borisz által indítva @ 2020. augusztus 17..

1. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Inkább azt mond meg, hogy élőben, a terepen hogy mozog a hombár? :cool:
    Mert az világos, hogy te is kint vagy, és látod élőben a terepen. Ez az infó meg talán nem titkos.
    Az sem baj, ha utólag a feletteseddel egyeztetve raksz össze egy nagyon rövid "élménybeszámolót".
    De azt gondolom, hogy nagyon szívesen venné itt mindenki. Még az sem baj, ha arról értesülünk, hogy technikai parák lehetnek vele, mert ugye azt még lehet javítani.
    Meg van ugye PUMA hívők között (én is az vagyok/voltam) az a kételkedés, hogy a specifikációban szereplő Liebherr motor és a Renk váltó mennyire teszi dinamikussá, és hogy kell-e esetleg bele a fejlesztett verzió belőlük.

arcas, Ocses, SilvioD and 1 other person like this.
  2. polyfag

polyfag New Member

Szerinted egy ekkora volumenű beruházást követően egy hivatásos a közeljövőben lemer írni egyetlen negatív tapaszatalatot/konstrukciós hibát is ? :) :) :) Egyébként jó ötlet, kis szösszenetet tényleg összerakhatnátok, első benyomásról tapasztalatról, ami megosztható...

Ocses and Pogány like this.
  3. Wilson

Wilson Well-Known Member

Ja,Ja mondjuk nem attól fogják megvenni az amcsik a Lynx-t,hogy mi átlag Joe-t furikázzuk a Lynx-l a Bakonyban de abban egyetértek veled,hogy nem árt,ha az amerikai katonákban,tudatosul,hogy a magyar Honvédség a Bradley-l jobb a világ élvonalába tartozó ifv kap és nem csak azokkal az elavult BTR-l fog rendelkezni amiket megcsodálhattak a közös hadgyakorlatokon.

antigonosz, polyfag and Ocses like this.
  4. borisz

borisz Well-Known Member

Derék műelemzés.

5. Venom85

Venom85 Active Member

Rakjatok még fel képet...rakjatok jó sokat:D

arcas likes this.
  6. Venom85

Venom85 Active Member

Amúgy a HM media rakhatna fel erről is valami látványos kis videót, nem csak a sátorépítést a Hatvani Kórházban vagy Benkő a nyugállományúakat is megszólítja címmel...mert nyilván ez is fontos meg jó, de na...:)

Ocses, zeal, kiskrumpli and 6 others like this.
  7. borisz

borisz Well-Known Member

Majd egy hónap múlva eszükbe jut.

Venom85 likes this.
  8. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Active Member

A Liebherr motor tökéletes bírja a port a mocskot jó döntés volt bele rakni az RM részéröl.. Bár kíváncsi létem volna egy léghüttéses Deutz motorra az mit tudna..

Logisztikailag is jobb mivel ha baj történne ellátási lánc sokkal hamarabb és több alkatrész álna hozzá készen mint MTUhoz nem beszélve arról hogy több ember ért hozzá az országban [itt most arra gondolok ha történne valami háború]

Renk váltó jobb konstrukció mint az Alison de többet nem tudok.

9. Bálint

Bálint Well-Known Member

Erre akartam utalni én is...

10. Wilson

Wilson Well-Known Member

Nem csak jobb tartósabb is:)

wolfram and AGRESSOR88 like this.
  11. pöcshuszár

Köszönjük!
    Már csak annyi kérdésem van, hogy ez a teszt milyen jellegű? Kihozzák a terepre, mennek vele 10 percet, majd állítgatnak rajta fél órát, vagy kimondottan tartóssági teszt jellegű , hogy csak tankolni állnak meg vele, és minden aljasságot elkövetnek vele, amit csak lehet?
    Illetve a váltó+motor kombóra annyiban visszatérve, hogy mi érződött, mennyire volt "elég" bele. Értem ezalatt, hogy terepleküzdő képessége mennyire elegendő a hombár mérethez. Csak egyszerű véleményre gondolok, hogy terepen csupán dísszemle tempóra képes üvöltő motorral, vagy mérges vaddisznóként csörtet fel-alá.
    Akkor sem sértődünk meg ám, ha annyi a válasz, hogy NO COMMENT. ;)

Venom85 and polyfag like this.
  12. Venom85

Venom85 Active Member

Aljasság lenne kérné hogy a Bakony kellős közepén elterülő mező kellős közepén álló toi toi tábori budit szétlőjék és láthatnánk hogy a levegőbe emelkedik!?

13. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Active Member

Nem rosszak a paraméterek..
    Lessz cikk róla hivatalos is várjátok ki türelemmel.

kiskrumpli, Tegin, geseft and 8 others like this.
  14. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Jó, akkor délig picit dolgozok, de visszanézek! ;)

15. arcas

arcas Well-Known Member

A türelem nagy erény. A fiamnak is mindig mondom. Aztán leorditom a fejét. #holazacikkmáá :)

16. pöcshuszár

Danke schön!

17. Terminator

Terminator Well-Known Member

Nekem azt mondtak hogy a koronavirus veszely miatt elmarad a sajtonap... igy csak a honvedelem.hu/Zrinyi media lesz/lehet ott.

18. dkes

dkes Well-Known Member

Jó-jó - megoldható. De akkor Te takarítod fel utána ... Mehet? :D:D

19. krisss

krisss Well-Known Member

Ők szerinted nem fognak fotózni meg videózni?

20. Flexus

Flexus Well-Known Member

A lemil-es csapat egy ó részét személyesen is ismerem, őt sajnos nem. Ami nekem eddig a lemilből lejött, hogy ő mindenhez is ért, és iszonyat paraszt stílusban tud válaszolni a legapróbb észrevételre is. Akkor is ha nincs igaza. Világnézetileg nem egyezem a többségével annak a szerkesztőségnek, DE emberileg nagyon is jóban vagyok többekkel és tisztelem amit csinálnak, részben értem a sérelmeiket is. Amúgy a mi Molnink hozzá képest egy nyájas és engedékeny jóember. (Bocs molni, tudom, hogy ott is jelen vagy, olvastam is a hozzászólásaidat. A stílusod nem mindig tetszik, de a tudásoddal nem vitatkozom. Ráadásul amihez nem értesz, arra azt mondod, hogy ezt nem tudod. Tőle ilyet még nem olvastam. Ráadásul az életben én sem vagyok egy matyóhímzés, se kívülről se belülről, felbasznak robbanok.. :D Munkatársaim a megmondhatói.)

vilmoci likes this.

Ezen oldal megosztása