[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Anyamnesirass, valaki atirkalta a Lynx wikin a magyar reszt - nem eleg, hogy kisregenyt irt, de egeszen kulonleges angolja van, mint egy kisse szellemi fogyatekos kulfoldi anyanyelvu irta volna :D
https://en.wikipedia.org/wiki/Lynx_(Rheinmetall_armoured_fighting_vehicle)#Future_operators

Mondjuk onbizalma az van, nem is keves, a rovid osszegzes alatt aszongya "Anglicise a little, shift some specific Hungarian text to Potential users, and remove Indian development to main Rheinmetall entry as Lynx not suggested as involved and this is the Lynx entry" :
:cool::cool::cool:
Erre a "felszolitasra" tenyleg nem tudtam mit mondani hirtelen, ilyen vegtelen onbizalom lattan elkerekedtek a szemeim. :eek::confused::D

(Hagytam neki par keresetlent szot privatban, hogy ujra fogom irni, de legyen szives es mostantol maradjon tavol mindenfele Lynx-related magyar szekciotol.)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
"EVPÚ Defence pro maďarský program Lynx dodá systém LAWAREC. LAWAREC je modulární systém detekce laserového a radarového ozáření integrovaný do ochranných systémů vozidla Lynx. Umí rozpoznat laserové a radarové signály z nejrůznějších laserově zaměřených a řízených zbraňových systémů. Na základě dat získaných z LAWARECu Lynx vyhodnotí situaci a zahájí protiopatření, jako např. širokospektrální kouřová clona, která řízením zbraním nebo zaměřovačům blokuje přímou viditelnost."

Azaz az EVPÚ Defence lesz a magyar Lynx-ek LAWAREC önvédelmi rendszerének beszállitója. Saját lézer és radar besugárzás-jelző érzékelőinek adatait dolgozva fel aktiválja a megfelelő ellentevékenységi rendszereket.

"V případě, že si Ministerstvo obrany České republiky zvolí vozidla Lynx KF41, se společnost Rheinmetall zavázala vyrábět klíčový prvek bojového kompletu Lynx – věž Lance – ve svém závodě v Ústí nad Labem."

Amennyiben (!) a csehek is a Hiúzt választják, akkor (!) a Lance tornyot is beszállithatják a magyar Lynx-ekre.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 080
113
Anyamnesirass, valaki atirkalta a Lynx wikin a magyar reszt - nem eleg, hogy kisregenyt irt, de egeszen kulonleges angolja van, mint egy kisse szellemi fogyatekos kulfoldi anyanyelvu irta volna :D
https://en.wikipedia.org/wiki/Lynx_(Rheinmetall_armoured_fighting_vehicle)#Future_operators

Mondjuk onbizalma az van, nem is keves, a rovid osszegzes alatt aszongya "Anglicise a little, shift some specific Hungarian text to Potential users, and remove Indian development to main Rheinmetall entry as Lynx not suggested as involved and this is the Lynx entry" :
:cool::cool::cool:
Erre a "felszolitasra" tenyleg nem tudtam mit mondani hirtelen, ilyen vegtelen onbizalom lattan elkerekedtek a szemeim. :eek::confused::D

(Hagytam neki par keresetlent szot privatban, hogy ujra fogom irni, de legyen szives es mostantol maradjon tavol mindenfele Lynx-related magyar szekciotol.)
Tegyed lakájba a hülyéjét!
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
Anyamnesirass, valaki atirkalta a Lynx wikin a magyar reszt - nem eleg, hogy kisregenyt irt, de egeszen kulonleges angolja van, mint egy kisse szellemi fogyatekos kulfoldi anyanyelvu irta volna :D
https://en.wikipedia.org/wiki/Lynx_(Rheinmetall_armoured_fighting_vehicle)#Future_operators

Mondjuk onbizalma az van, nem is keves, a rovid osszegzes alatt aszongya "Anglicise a little, shift some specific Hungarian text to Potential users, and remove Indian development to main Rheinmetall entry as Lynx not suggested as involved and this is the Lynx entry" :
:cool::cool::cool:
Erre a "felszolitasra" tenyleg nem tudtam mit mondani hirtelen, ilyen vegtelen onbizalom lattan elkerekedtek a szemeim. :eek::confused::D

(Hagytam neki par keresetlent szot privatban, hogy ujra fogom irni, de legyen szives es mostantol maradjon tavol mindenfele Lynx-related magyar szekciotol.)
jesszus f@sz@ .... az a baj hogy pár emberből kinézek ilyet itt a fórumon is :D
 

Albatros2020

Well-Known Member
2020. október 14.
96
261
53
Anyamnesirass, valaki atirkalta a Lynx wikin a magyar reszt - nem eleg, hogy kisregenyt irt, de egeszen kulonleges angolja van, mint egy kisse szellemi fogyatekos kulfoldi anyanyelvu irta volna :D
https://en.wikipedia.org/wiki/Lynx_(Rheinmetall_armoured_fighting_vehicle)#Future_operators

Mondjuk onbizalma az van, nem is keves, a rovid osszegzes alatt aszongya "Anglicise a little, shift some specific Hungarian text to Potential users, and remove Indian development to main Rheinmetall entry as Lynx not suggested as involved and this is the Lynx entry" :
:cool::cool::cool:
Erre a "felszolitasra" tenyleg nem tudtam mit mondani hirtelen, ilyen vegtelen onbizalom lattan elkerekedtek a szemeim. :eek::confused::D

(Hagytam neki par keresetlent szot privatban, hogy ujra fogom irni, de legyen szives es mostantol maradjon tavol mindenfele Lynx-related magyar szekciotol.)


Annyira nem értem ezeknek a szőrszal hasogatását, kitörli az egészet majd újra írja, csak azért hogy övé legyen az utolsó szó.

Az ilyen elkészült részeket én csak hagyni szoktam, max frissíteni új adatokkal, de neeem valakiknek muszáj folyton gányolni hogy pörögjön fölfelé a contribution szám:D:D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
"EVPÚ Defence pro maďarský program Lynx dodá systém LAWAREC. LAWAREC je modulární systém detekce laserového a radarového ozáření integrovaný do ochranných systémů vozidla Lynx. Umí rozpoznat laserové a radarové signály z nejrůznějších laserově zaměřených a řízených zbraňových systémů. Na základě dat získaných z LAWARECu Lynx vyhodnotí situaci a zahájí protiopatření, jako např. širokospektrální kouřová clona, která řízením zbraním nebo zaměřovačům blokuje přímou viditelnost."

Azaz az EVPÚ Defence lesz a magyar Lynx-ek LAWAREC önvédelmi rendszerének beszállitója. Saját lézer és radar besugárzás-jelző érzékelőinek adatait dolgozva fel aktiválja a megfelelő ellentevékenységi rendszereket.

"V případě, že si Ministerstvo obrany České republiky zvolí vozidla Lynx KF41, se společnost Rheinmetall zavázala vyrábět klíčový prvek bojového kompletu Lynx – věž Lance – ve svém závodě v Ústí nad Labem."

Amennyiben (!) a csehek is a Hiúzt választják, akkor (!) a Lance tornyot is beszállithatják a magyar Lynx-ekre.
Ettudtuk. Ezzel akarják őket hazai összeszerelés nélkül bevonni a buliba. Ez win-win-win szitu. Rm-magyar-cseh.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 440
113
Biztos nem. Azt mondta, hogy vannak nemzeti eltérések, de végén nagyon hasonló lesz a két Lynx.
Őszintén megmondva, először főleg átpörgettem, ugyanakkor most még egyszer megnézve, egyértelmű, hogy a nemzeti package eltérésnél az eltérő rendelt kiegészítőket , és mennyiséget értette. Előtte sorolta közvetlenül a rendelt package support és logisztikai tartalmát, majd rátért, hogy maga a Lynx, olyan nagyon nem fog különbözni....
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Őszintén megmondva, először főleg átpörgettem, ugyanakkor most még egyszer megnézve, egyértelmű, hogy a nemzeti package eltérésnél az eltérő rendelt kiegészítőket , és mennyiséget értette. Előtte sorolta közvetlenül a rendelt package support és logisztikai tartalmát, majd rátért, hogy maga a Lynx, olyan nagyon nem fog különbözni....
Én is csak gyorsa, de nem fogom még egyszer meghallgatni, legyen neked igazad. Előtte meg azt mondta, hogy a két megrendelés hasonló méretű, én úgy értettem.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Volt már???

Az ausztrál tesztekről.

The vehicle, resplendent in Australian pattern camouflage, is reportedly set to undergo blast-testing as part of the programme’s RMA or Risk Mitigation Activity phase.

Közösen tesztelik a koreai Redbackel.

Az RMA különféle vizsgálatokat fog magában foglalni, beleértve a tüzérség, aknák és szimulált IED (rögtönzött robbanószerkezetek) elleni robbantási teszteket, valamint mechanikai, letalitási és megbízhatósági teszteket.

A LAND 400 Phase 3 végül nyertese mintegy 450 IFV-t és 17 manővertámogató járműváltozatot szállít majd 18,1 milliárd dolláros AUD-os üzletben.

40 évre tervezik az élettartamát.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 123
113
A 18 milliard azert eleg sokkolo.
Mi lehet az ami ennyire felporgeti az arat?
 
K

kamm

Guest
A 18 milliard azert eleg sokkolo.
Mi lehet az ami ennyire felporgeti az arat?

Azt nem allitja, hogy csak a Lynxekre avagy IFVre koltenek majd ennyit. Lehet, hogy ugy van, de nem egyertelmu a szoveg:

"The eventual winner of LAND 400 Phase 3 will be supplying some 450 IFVs and 17 Manoeuvre Support Vehicle variants in an $18.1 billion AUD deal."
 
K

kamm

Guest
Szerintem meg lehet ennyi 40 évre a teljes költség beszerzés + szupport. A Boxer CRV-nél is a gépek beszerzése volt a legkisebb kiadás, amikor a 30 éves fenntartást számolták.

Az peldaul siman kiadna, bar akkor meg csak sacc/kb osszeg lehet, el nem tudom kepzelni ugyanis, hogyan tudna barki akarcsak 30 evre elore is kalkulalni. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Tegin

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Az peldaul siman kiadna, bar akkor meg csak sacc/kb osszeg lehet, el nem tudom kepzelni ugyanis, hogyan tudna barki akarcsak 30 evre elore is kalkulalni. :)
Valóban csak becslés lehet (ami fix, a beszerzési ár, ha van szerződés - de még az is változhat/nőhet), de nagyságrendileg valószínűleg rendben van. Valószínűleg vették a jelenleg (becsült) fenntartási költségeket, és megszorozták 40-nel.