[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Majd az ausztrál teszten kiderül, mit bír. Ott a megrendelt tesztpéldányok közül néhányat fel is fognak robbantani és fognak rá lőni mindenfélével.
Emlékeim szerint, amikor a cseheknél promózták, a páncélvédelmre is azt írták, hogy verziófüggő konstrukciót alakítottak ki. Azaz a nagyobb védelemhez, legózható pótpáncéllal, mozgékonyabb verzióhoz könnyebb páncélzattal is rendelhető. Ezért lehet ellentmondás a különböző cikkek között.

Ha az ausztrál Lynx tudni fogja a Stanag 6-ot, akkor a hazainál is csak megrendelt konfig kérdése, hisz a gyár itthon lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B and Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 028
66 486
113
Engem az is érdekel, hogy a fire support verzió mi is lészen vajon? Ugye a promó képeken nincs látványos eltérés bármelyik ifv verziótól. Ez csak a támogató szakasz eltérő fegyverzete miatti belső eltérés miatt más, vagy csak a kép helyére kerülhet akár mgs?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
Engem az is érdekel, hogy a fire support verzió mi is lészen vajon? Ugye a promó képeken nincs látványos eltérés bármelyik ifv verziótól. Ez csak a támogató szakasz eltérő fegyverzete miatti belső eltérés miatt más, vagy csak a kép helyére kerülhet akár mgs?

Olvasd el,hogy mit tartalmaz.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 617
113

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Itt köszön vissza a nagy méret hátránya! Szép nagy a küzdőtér, deszanttér, de amikor a magas tereket páncélozni kell, akkor aránytalanul megugrik a tömeg. Ezért van jelentősége annak, hogy a Puma kb. 20 centivel kisebb. Az könnyen lehet akár 3-4 tonna tömegmegtakarítás, amit a védelem fokozására lehet használni. A Lynx nagyobb testére nagyobb felületű és tömegű kiegészítőpáncél kell majd, ha valaki mondjuk Level 6-ot szeretne.

Egy Koskin nevű ember (T-34 tervezője) erre már 70 éve rájött, és azóta ezt minden harcjárműkonstruktőr tudja. A németek is. Csak a laikusok lepődnek meg, hogy "nem ez vót megbeszéve!"
Az lenne a meglepő, ha tudná azt amit a Puma. o_O
És most jöhetnek az olyan vélemények, hogy 15 évvel újabb, meg csodapáncélja van, stb., .... ;)


Tömeg nincs megadva a Level 5 mellé, szóval szerintem egyelőre még ne temessük. ;) Majd ha azt látom, hogy 44 tonna és Level 5, én csak akkor kezdek morcos lenni. Ha pedig azt, hogy 50 tonna és még mindig Level 5, na akkor meg dühös.



A Lynx-nél más volt a szempont, nem is hívják Spz-nek. Nem is éri el egy Spz harcértékét. (KF, Kettenfahrzeug 41, nem pedig Spz, Schützenpanzer, mint a Puma). Így nem is kell meglepődni.

Én úgy tudom, hogy mivel a Lynx KF41 név egy járműcsaládot takar, ezért lett a KF a jelölése, mint egy közös platformra épülő járműcsalád összefoglaló neve és nem pedig Spz (mivel nem csak IFV-verzió fog készülni). A PUMA-ból meg csak IFV verzió létezik és nem is volt más verzió tervezve (hogy azóta ez esetleg változott-e azt nem tudom), ezért szerepel az Spz, vagyis hogy IFV, a nevében. De lehet, hogy rosszul tudom.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 028
66 486
113
Tömeg nincs megadva a Level 5 mellé, szóval szerintem egyelőre még ne temessük. ;) Majd ha azt látom, hogy 44 tonna és Level 5, én csak akkor kezdek morcos lenni. Ha pedig azt, hogy 50 tonna és még mindig Level 5, na akkor meg dühös.





Én úgy tudom, hogy mivel a Lynx KF41 név egy járműcsaládot takar, ezért lett a KF a jelölése, mint egy közös platformra épülő járműcsalád összefoglaló neve és nem pedig Spz (mivel nem csak IFV-verzió fog készülni). A PUMA-ból meg csak IFV verzió létezik és nem is volt más verzió tervezve (hogy azóta ez esetleg változott-e azt nem tudom), ezért szerepel az Spz, vagyis hogy IFV, a nevében. De lehet, hogy rosszul tudom.

Kettenfahrzeug rövidítése a KF.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Tömeg nincs megadva a Level 5 mellé, szóval szerintem egyelőre még ne temessük. ;) Majd ha azt látom, hogy 44 tonna és Level 5, én csak akkor kezdek morcos lenni. Ha pedig azt, hogy 50 tonna és még mindig Level 5, na akkor meg dühös.





Én úgy tudom, hogy mivel a Lynx KF41 név egy járműcsaládot takar, ezért lett a KF a jelölése, mint egy közös platformra épülő járműcsalád összefoglaló neve és nem pedig Spz (mivel nem csak IFV-verzió fog készülni). A PUMA-ból meg csak IFV verzió létezik és nem is volt más verzió tervezve (hogy azóta ez esetleg változott-e azt nem tudom), ezért szerepel az Spz, vagyis hogy IFV, a nevében. De lehet, hogy rosszul tudom.

Így lehet valahogy, igen.
A tulajdonságokat azért meghatározza az eredeti konstrukció.

Lehet versenyautóból személyautót csinálni, kényelmetlen, meg drága, de lehet.
Lehet személyautóból is versenyautót csinálni, az sem lesz az igazi....
De mindig a versenyautó fog nyerni, ha versenyezni kell...... ;)

Pumából tényleg drága lenne mindenféle verzió, mert annyira IFV-nek tervezték, hogy sok kompromisszummal járna.
Egy lánctalpas alvázból viszont tényleg sokféle járművet ki lehet alakítani, akár még költséghatékonyan is (lásd M113). Lehet, hogy a Lynx inkább az M113 utódja, mint a Puma alternatívája, bármilyen korszerű fegyverzete és páncélzata lesz is ....
Talán ehhez képest kellene az árát nézni....
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Így lehet valahogy, igen.
A tulajdonságokat azért meghatározza az eredeti konstrukció.

Lehet versenyautóból személyautót csinálni, kényelmetlen, meg drága, de lehet.
Lehet személyautóból is versenyautót csinálni, az sem lesz az igazi....
De mindig a versenyautó fog nyerni, ha versenyezni kell...... ;)

Pumából tényleg drága lenne mindenféle verzió, mert annyira IFV-nek tervezték, hogy sok kompromisszummal járna.
Egy lánctalpas alvázból viszont tényleg sokféle járművet ki lehet alakítani, akár még költséghatékonyan is (lásd M113). Lehet, hogy a Lynx inkább az M113 utódja, mint a Puma alternatívája, bármilyen korszerű fegyverzete és páncélzata lesz is ....
Talán ehhez képest kellene az árát nézni....


Manapság a modularitás a divat, vagy mi.
Szerintem, ha így nézzük, akkor a Boxert és PUMA-t próbálták összeházasítani. Úgy értem, a "modularitásra való hajlamot", meg az IFV verzió a nagyobb és magasabb belső teret, a 8 fős deszanttal a Boxertól "örökölte", a védettséget, terepjáróképességet (hogy láncos lett) meg a Pumától próbálták átvinni.
Azt meg majd csak az idő döntheti el, hogy mennyire sikerült jól és válik be a Rheinmetall koncepciója, pláne élesben.
Azért akkor kicsit nevetnék, ha végül a Bundeswehr lecserélné a jelenleg kissé problémásnak tűnő (bár, hogy ez pontosan kinek-minek a hibája, az más kérdés...) Pumáit Hiúzokra.

Védettség kapcsán, az ausszi tenderen a Redback-re is Level 6-ot írnak, az meg nekem méretben (a teknő magasságban is) nagyon hasonlónak tűnik a KF41-hez. Na, ha az 42 tonnából (amit írnak róla mindenhol) tudni fogja a Level 6-ot, akkor a Lynx is 44 tonnából. Vagy mindkettő nehezebb lesz a jelenleg megadott tömegnél Level 6 esetén.
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Manapság a modularitás a divat, vagy mi.
Szerintem, ha így nézzük, akkor a Boxert és PUMA-t próbálták összeházasítani. Úgy értem, a "modularitásra való hajlamot", meg az IFV verzió a nagyobb és magasabb belső teret, a 8 fős deszanttal a Boxertól "örökölte", a védettséget, terepjáróképességet (hogy láncos lett) meg a Pumától próbálták átvinni.
Azt meg majd csak az idő döntheti el, hogy mennyire sikerült jól és válik be a Rheinmetall koncepciója, pláne élesben.
Azért akkor kicsit nevetnék, ha végül a Bundeswehr lecserélné a jelenleg kissé problémásnak tűnő (bár, hogy ez pontosan kinek-minek a hibája, az más kérdés...) Pumáit Hiúzokra.

Védettség kapcsán, az ausszi tenderen a Redback-re is Level 6-ot írnak, az meg nekem méretben (a teknő magasságban is) nagyon hasonlónak tűnik a KF41-hez. Na, ha az 42 tonnából (amit írnak róla mindenhol) tudni fogja a Level 6-ot, akkor a Lynx is 44 tonnából. Vagy mindkettő nehezebb lesz a jelenleg megadott tömegnél Level 6 esetén.
Ha konkurens termékek (a Pumán kívül) tudják a level 6-ot, akkor ez is. Különben úgy vágnák ki az összes tenderről az első körben mint a macskát..... Ezzel szemben bent van az auszi, USA, Cseh döntőben.