[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

speziale

Guest
Most hogy túl vagyunk a kezdeti eufórián, elmondhatjuk hogy az új eszközök beszerzésének a kommunikációja még mindig elégtelen? A gyárról és a gyártásról most megtudtunk néhány dolgot, de magáról az eszközről megint semmit...

És szerinted ez véletlen műve, vagy a következménye valaminek?
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Bele is ülnél a Fuchs -ba vagy csak "előzékenyen" másokat ültetnél bele? No meg minek az nekünk? Van nekünk pont ilyen képességekkel harcjárművünk - BTR a becsületes neve. Még némi tapasztalat is van az üzemeltetésében ...

Azt azért vegyük figyelembe, hogy az operatív állományt szépen fel is fogja szívni a 44(+12) Leo 2, 24 PzH-2000, a 218 Lynx meg a kebabosok meg ami jön még meg a műszakiak és mindezek kiszolgálói stb. ...

Továbbá nem vagyunk "multicsiliárdosok", hogy ilyen Fuchs -okat meg egyéb "milleniumi" (ezeréves) lekoszlott fosokkal szórakozzunk. Se pénz, se ember, se logisztika, se alkatrész se semmi stb. stb.

Tanuljunk már mások hibájából legalább. Mint pl. a jordánok Challenger-1 biznisze is milyen jó volt ... Giga csilliárdért nulla alkatrésszel és supporttal utána ráköltve még csilliárdot és pár évre rá már mozogni se bír egyikse kb. ...
És esetleg a pasi 6x6-os. vagy patria.
 
S

speziale

Guest
Persze hogy nem. Ez a vevő döntése volt. De most fizettünk 2 mrd EUR t. Meg fizessünk rá? Ezt előbb kellett volna végiggondolni.

A legnagyobb vicc valahol az, hogy a bejelentések előtt kb. az volt a fórumon a konszenzus, hogy a XXi. században az IFV (minimum) 35mm-es ágyúval van, RC tornyos és van rajta APS...
namost a mi lynx-ünkön egyik sincsen
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Na ezzel azt hiszem el is árultál mindent arról,hogy mennyire is érdemes komolyan venni a hozzászólásaidat... Jó lenne ebben a topicban a Lynx-el kapcsolatos infókat/híreket olvasni,nem pedig azt,hogy 1-2 ember totális hozzánemértéséről és tudatlanságáról tanúbizonyságot téve vagy 20 oldalt már telesírt a baromságaival. Ezekben a napokban került aláírásra a honvédség történetének valahavolt egyik legnagyobb haditechnikai fejlesztése,ráadásul itthoni gyártókapacitás kiépítésével,és az ehhez kapcsolódó hírek helyett pár ember agymenésével van telespammol-va az egész Lynx fórum. Személy szerint erre rohadtul nem vagyok kíváncsi...

Mi van?

Tudsz adni hiteles infót egy Lance 1 torony ill. egy Lance 2 torony pontos áráról?

Azt pedig le*m mire vagy vagy nem vagy kíváncsi.

Ez egy fórum, szóval itt nem csak az van ami neked tetszik.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Igazából a felvetése jogos, mert előnyösebb lett volna hosszabb távon a nagyobb kaliberű gépágyú, viszont költségesebb is. Vannak érvek mindkettő mellett Pro és kontra.

Igazándiból az áron kívül nincs más érv a 30mm mellett.

Persze ha sosem fogunk vele háborúzni, akkor jó döntés a 30mm, de ha mégis, akkor cumi lesz vele...
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Mi van?

Tudsz adni hiteles infót egy Lance 1 torony ill. egy Lance 2 torony pontos áráról?

Azt pedig le*m mire vagy vagy nem vagy kíváncsi.

Ez egy fórum, szóval itt nem csak az van ami neked tetszik.

Nem,nem csak én nem vagyok erre kíváncsi,hanem rajtam kívül a forumozók nagy része sem. Lehetne a kaliberről érdemi vitát folytatni,de ez a habzó szájjal ámokfutás amit lerendezel,ennek ahhoz köze sincs... amilyen hangnemet meg megütsz sok forumtársaddal szemben azt remélem a moderátorok hamarosan majd értékelni fogják...
 
  • Tetszik
Reactions: Tyrbak and Blitz97

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Azért szerintem egy olyan bizniszben, ahol 10 millió euróra jön ki az járművenkénti költség, az APS minimális elvárás...

APS szerintem lesz és az árban is benne van már, lesz. Maximum az lehet a kérdés, 2023-ra benne lesz-e vagy csak később kerül bele ...

A RM is azzal promózza mindenhol, hogy lesz. Csak nem ezzel sóherkodunk ...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Nem,nem csak én nem vagyok erre kíváncsi,hanem rajtam kívül a forumozók nagy része sem. Lehetne a kaliberről érdemi vitát folytatni,de ez a habzó szájjal ámokfutás amit lerendezel,ennek ahhoz köze sincs... amilyen hangnemet meg megütsz sok forumtársaddal szemben azt remélem a moderátorok hamarosan majd értékelni fogják...

Úgy látom neked is kéne egy safe space...
 

BC108

Member
2020. augusztus 27.
1
26
13
HUNlynx.png
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Remélem azt is rosszul.

Igazából megválaszoltam neked a lehetséges miérteket a harmincasra (a csehek sem véletlenül ezt a konfigot veszik a saját gépükön) az igazi kérdés, hogy a Lance I vagy II a torony, ha a kettő akkor igazából a későbbi újrafegyverzés viszonylag alacsonyabb költségen megoldható.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Meg az, hogy ezt gyartják már szériában.

Attól függ kivel, a szomszedokhoz tökéletesen megfelel jelenleg.


Igazából megválaszoltam neked a lehetséges miérteket a harmincasra (a csehek sem véletlenül ezt a konfigot veszik a saját gépükön) az igazi kérdés, hogy a Lance I vagy II a torony, ha a kettő akkor igazából a későbbi újrafegyverzés viszonylag alacsonyabb költségen megoldható.

Ámen
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 446
113
Ha így lenne, már láttuk volna a képeket. Attól félek annyira sincs kész, hogy fényképezni lehessen. Akkor egy ausztrál gép előtt álltak volna, nem egy cseh festésű előtt. A kép augusztus 19-n készült.
Én úgy értettem, hogy ha hajón küldik, akkor már úton kellett lennie.
Most hirtelen csak annyit találtam, hogy a 2019 szept. 16.-án hirdették ki a 2 döntőst, és onnantól van 1 évük, hogy leszállítsák a kész járműveket.
Az OK, hogy a Roadshowra megreptetik, az 1db nem harci konfigurációt, de szerintem a 2 db kész példányt én már inkább hajón vinném. Az meg odáig több hét.