[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

speziale

Guest
1.Leo-PzH biznisz hozta a BMW-ét.
Most is vannak pletykák másikról.
2. 700 milliárd a biznisz, abból 60 milliárd a gyár magyar részről.
3."A KORMÁNYBIZTOS ELMONDTA: A GYÁRTÁS MELLETT A RHEINMETALL A K+F TEVÉKENYSÉGÉNEK EGY RÉSZÉT IS IDE AKARJA HOZNI."

gondoltam, hogy erre az urban legendre utalsz, azért is kérdeztem rá...
akkor, hogy világos legyen: a BMW azért hozzánk jött a szlovákok helyett, mert Debrecen 40 mrd-ért megvette nekik a területet, a kormány meg további 100+ milliárdos infrastruktúrális beruházást csinál a környéken (leginkább azért, hogy tudjanak vasúton szállítani)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
gondoltam, hogy erre az urban legendre utalsz, azért is kérdeztem rá...
akkor, hogy világos legyen: a BMW azért hozzánk jött a szlovákok helyett, mert Debrecen 40 mrd-ért megvette nekik a területet, a kormány meg további 100+ milliárdos infrastruktúrális beruházást csinál a környéken (leginkább azért, hogy tudjanak vasúton szállítani)
Az egyik nem zárja ki a másikat.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
gondoltam, hogy erre az urban legendre utalsz, azért is kérdeztem rá...
akkor, hogy világos legyen: a BMW azért hozzánk jött a szlovákok helyett, mert Debrecen 40 mrd-ért megvette nekik a területet, a kormány meg további 100+ milliárdos infrastruktúrális beruházást csinál a környéken (leginkább azért, hogy tudjanak vasúton szállítani)
Debrecen által megvett telket az infra beruhazasokkal (Ami a teljen van!) együtt a BMW kifizette városnak.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Az az RM egyik vezetője. Most nem tudom megkeresni a nevét, de a vele készült riportból derült ki a Rába szerepe is az itthoni gyártásban.
"Oliver H. Mittelsdorf, Managing Director of Rheinmetall Defence, reported that they have been working with Hungary’s Rába for years to manufacture trucks. Now, Rába Győr will also take part in the production of one of the most modern infantry fighting vehicles (IFVs).

At the beginning of the year, with the expiration of the military procurement program launched in 2004, production of the H-series off-road trucks was eliminated at the state-owned Rába. The factory, however, has also been supplying military truck parts to Rheinmetall since 2017."

https://hungarianinsider.com/one-of-the-worlds-most-modern-ifvs-to-be-made-in-gyor-5276/
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
gondoltam, hogy erre az urban legendre utalsz, azért is kérdeztem rá...
akkor, hogy világos legyen: a BMW azért hozzánk jött a szlovákok helyett, mert Debrecen 40 mrd-ért megvette nekik a területet, a kormány meg további 100+ milliárdos infrastruktúrális beruházást csinál a környéken (leginkább azért, hogy tudjanak vasúton szállítani)
Honnan vannak az infóid?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
Minek, ha az alap változat is ATGM indítóval bír ?
Ott azért más a leányzó fekvése.
Ha dedikált AT járművet akarsz belőle gyártani, akkor talán kevés lesz a toronyba épített 2-4 ATGM. A BRDM is belülről újratölthető.
Mondjuk a lengyeleknél a Rosomak S meg csak annyi, hogy van benne 2-3 kézi indító, meg a belül biztonságos konténerek a rakétákhoz, és slussz.
Azért az MBDA együttműködésre felvázoltak pár opciót.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Ott azért más a leányzó fekvése.
Ha dedikált AT járművet akarsz belőle gyártani, akkor talán kevés lesz a toronyba épített 2-4 ATGM. A BRDM is belülről újratölthető.
Mondjuk a lengyeleknél a Rosomak S meg csak annyi, hogy van benne 2-3 kézi indító, meg a belül biztonságos konténerek a rakétákhoz, és slussz.
Azért az MBDA együttműködésre felvázoltak pár opciót.

Bőven elég a torony két oldalán lévő ARGM. mivel minden harcjármű rendelkezik vele. A BRDM-2 egy szükségmegoldás, harckocsik meglévő hiánya miatt.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Kitartóan elolvastam mindenkit és bár tudom,hogy a kutyát sem érdekli,de én mondtam,hogy Pumát kéne venni!

Ez már elúszott. Van helyette Lynx. Én is a pumával szimpatizáltam, de ez sem rossz, a szomszédokkal szemben kifejezetten potens gépnek tűnik. Aztán ne felejtsük el. Lesz élet 2026 után is, addigra az alapok lennt lesznek, és lehet tovább építkezni, esetleg bővíteni, ha adott lesz hozzá a legénységi létszám. Én azt mondom most lehetünk kifejezetten pozitívak. Pár éve a kutya se gondolta volna, hogy lesz bármi más a btr-en és a t72-n kívül. Aztán lett.