[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1586

Guest
Olyat nem kérdezek amiről én sem tudom mi! :D
https://below-the-turret-ring.blogspot.com/2017/01/hardkill-aps-overview.html
"...Unlike Trophy-LV, EFA and Iron Curtain, ADS uses a directable countermeasure, which can be fired within a certain arc to each direction. This allows ADS to defeat top-attack and, thanks to the to the overlapping countermeasures, to defeat multiple threats fired at exactly the same spot. Supposedly current versions are limited to "only" three threats hitting exactly the same spot.
The true nature of this countermeasure has not been revealed by either Rheinmetall or IBD. Most times it is cryptically described as "directed energy". It has been mentioned that the countermeasure is free of fragmentation and thus it cannot utilize any sort of shaped charge warhead or metal plates as part of the defeat mechanism. According to Rheinmetall, the system is also no pure HE-blast either, which means that there has to be anything else. The Armada magazine described the countermeasure of ADS as "focused blades ofconcentrated energy".
There are different options of how the ADS active protection system defeats threats.
An option would be a DIME (dense inert metal explosive) approach: instead of using metal plates or pellets in order to defeat the threat, the system might utilize (heavy) metal powder, i.e. tungsten powder or tantalum powder. When fired by a directed blast against a threat, the powder will behave similar to a solid metal body, in areas where powder denisty and velocity is high (so in the area near the launcher). However the powder will spread fast and the decelerate, this means it won't pose any danger after a distance of a few metres.
.."

A DIME töltetnek egyetlen kedvezőtlen tulajdonsága van. A robbanás után a közelben tartózkodóknak meglehetősen egészségtelen belélegezni az égett lebegő nehézfém részecskéket...:(

Persze lehet hogy a repersz mentességet másként érik el (csak az kevésbé hatékony)
"...Another option of how ADS can be fragment free, a box-based system, directable and still be effective against a wide array of threats (including APFSDS ammunition and EFPs) could be the usage of composite flyer plates..."
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 587
5 190
113
Én úgy tudom, hogy közúti közlekedés miatt van mert ott előírás.
Terepen lehajtják.
Egyébként az ún. SAS rendszer van benne 6 kamerával, 360 fokos szögben lát.

A légellenállás miatt autókon is jobb lenne a kamera, de nem engedik elhagyni a tükröt közlekedésbiztonsági okokból.

Ha amúgy is írogatsz Németbe, szólj a Mercinek, hogy 2 éve szabálytalanul gyártják az Actros 2019-es kamionjaikat.... :D (nincs visszapillantó, csak egy kamera csonk mindkét oldalon) Szóval nincs olyan, hogy nem engedik, csak egyelőre nem nagyon terjed a dolog a többi gyártónál. Mondjuk a sofőrök többségének nem tetszik :D
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen and Venom85
K

kamm

Guest
https://below-the-turret-ring.blogspot.com/2017/01/hardkill-aps-overview.html
"...Unlike Trophy-LV, EFA and Iron Curtain, ADS uses a directable countermeasure, which can be fired within a certain arc to each direction. This allows ADS to defeat top-attack and, thanks to the to the overlapping countermeasures, to defeat multiple threats fired at exactly the same spot. Supposedly current versions are limited to "only" three threats hitting exactly the same spot.
The true nature of this countermeasure has not been revealed by either Rheinmetall or IBD. Most times it is cryptically described as "directed energy". It has been mentioned that the countermeasure is free of fragmentation and thus it cannot utilize any sort of shaped charge warhead or metal plates as part of the defeat mechanism. According to Rheinmetall, the system is also no pure HE-blast either, which means that there has to be anything else. The Armada magazine described the countermeasure of ADS as "focused blades ofconcentrated energy".
There are different options of how the ADS active protection system defeats threats.
An option would be a DIME (dense inert metal explosive) approach: instead of using metal plates or pellets in order to defeat the threat, the system might utilize (heavy) metal powder, i.e. tungsten powder or tantalum powder. When fired by a directed blast against a threat, the powder will behave similar to a solid metal body, in areas where powder denisty and velocity is high (so in the area near the launcher). However the powder will spread fast and the decelerate, this means it won't pose any danger after a distance of a few metres.
.."

A DIME töltetnek egyetlen kedvezőtlen tulajdonsága van. A robbanás után a közelben tartózkodóknak meglehetősen egészségtelen belélegezni az égett lebegő nehézfém részecskéket...:(

Persze lehet hogy a repersz mentességet másként érik el (csak az kevésbé hatékony)
"...Another option of how ADS can be fragment free, a box-based system, directable and still be effective against a wide array of threats (including APFSDS ammunition and EFPs) could be the usage of composite flyer plates..."
Ez messze elavult cikk. 4 éve még egy generációval régebbi volt a RM rendszere, azóta többet tud és fejlettebb is.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
Ha amúgy is írogatsz Németbe, szólj a Mercinek, hogy 2 éve szabálytalanul gyártják az Actros 2019-es kamionjaikat.... :D (nincs visszapillantó, csak egy kamera csonk mindkét oldalon) Szóval nincs olyan, hogy nem engedik, csak egyelőre nem nagyon terjed a dolog a többi gyártónál. Mondjuk a sofőrök többségének nem tetszik :D
Sztem itt a válasz,miért kell tükör rá.

A demón is van csak leveszik ha mutogatják. Ha nyitott búvóval vezet a sofőr azért jó ha ott van.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 340
35 180
113
Ha amúgy is írogatsz Németbe, szólj a Mercinek, hogy 2 éve szabálytalanul gyártják az Actros 2019-es kamionjaikat.... :D (nincs visszapillantó, csak egy kamera csonk mindkét oldalon) Szóval nincs olyan, hogy nem engedik, csak egyelőre nem nagyon terjed a dolog a többi gyártónál. Mondjuk a sofőrök többségének nem tetszik :D

A Tesla modelleken még mindig van tükör, pedig Elon Musk többször mondta, hogy sok mérföldnyi plusz hatótávot lehetne nyerni, de a szabályozás nem engedi. Lehet, hogy ez csak Amerikára igaz...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
A Tesla modelleken még mindig van tükör, pedig Elon Musk többször mondta, hogy sok mérföldnyi plusz hatótávot lehetne nyerni, de a szabályozás nem engedi. Lehet, hogy ez csak Amerikára igaz...
Lehet tükör nélkül csak kamerával is üzembe helyezni személyautót. Országonként más lehet a szabályozás.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 340
35 180
113
A Lynx kapcsán párszor felmerült, hogy drága hozzá a Spike LR rakéta: 150-200 ezer dollár is elhangzott.
Próbáltam valami konkrét árat találni. A BW vásárolt 1000 db Spike LR rakétát 112.4 millió euróért 2017-ben.
Ez alapján egy rakéta 112 ezer euró körül lehet, ami 2017-es árfolyamon 120 ezer dollár volt, mai árfolyamon 126 ezer dollár lenne.
(A gyalogosan hordozható háromlábú indítóállvány ára 264ezer EUR/db volt 2017-ben. )
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Zárójelben megjegyzem hogy ez a rajz esélyesen már a mi verziónk első grafikája.

200817_lynx_alairas_1.jpg.cac3f97560658d9ab28f7c0ebb29b7da.jpg
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 019
2 444
113
StrikeShield APS serial production for Hungarian Lynx IFVs to begin in 2022
aa.jpg


"...Rheinmetall announced in May that Hungary had signed a EUR140 million (USD158 million) contract for StrikeShield systems for 209 of the 218 Lynx IFVs ordered. Hungary will have a hybrid version of the system combining passive armour with the active protection elements of StrikeShield.

Rheinmetall has not disclosed the exact configuration of StrikeShield for the Hungarian IFVs, but a company presentation showed a typical configuration for Lynx can consist of up to 15 radar sensors, 35 electro-optical sensors, and 33 effectors. Two modules are also located at the rear of the hull to protect against top attack munition.

Initial work on the APS began in Germany in 1996 under the designation Advanced Modular Armor Protection – Active Defense System (AMAP-ADS). Rheinmetall conducted more than 1,149 live tests in 2009–19, including live firings of various anti-tank guided missiles and rocket-propelled grenades (RPGs). The latest version, ADS Gen 3, was renamed StrikeShield in 2020. Serial production began in September after the completion of development and all tests of the system.
.."
A számokat figyelte valaki? Nem láttam, hogy írtátok volna.
"StrikeShield systems for 209 of the 218 Lynx IFVs"
Arra következtetek ebből, hogy a 9 darab StrikeShield nélküli az valamilyen egyéb változat (műszaki mentő, sebesültkihordó, bármi) lesz. Mondjuk a sebesültkihordóra még jól jöhet a StrikeShield.
Kezdhettek számolgatni újra az arányokról (diszlokáció, alakulatok, stb.). ;)
 

Rapesz

Well-Known Member
2021. május 9.
314
1 085
93
A számokat figyelte valaki? Nem láttam, hogy írtátok volna.
"StrikeShield systems for 209 of the 218 Lynx IFVs"
Arra következtetek ebből, hogy a 9 darab StrikeShield nélküli az valamilyen egyéb változat (műszaki mentő, sebesültkihordó, bármi) lesz. Mondjuk a sebesültkihordóra még jól jöhet a StrikeShield.
Kezdhettek számolgatni újra az arányokról (diszlokáció, alakulatok, stb.). ;)
Menj vissza december 4-ig kb, akkor volt róla szó. Szóval VÓTMÁ :)
 
K

kamm

Guest
Mondjuk ez erdekes, most figyeltem fel erre a Jane's hirben, ahol a magyar Lynxre kerulo Strikeshield kovetkezo negyedevben indulo gyartasarol irtak:
"Rheinmetall has not disclosed the exact configuration of StrikeShield for the Hungarian IFVs, but a company presentation showed a typical configuration for Lynx can consist of up to 15 radar sensors, 35 electro-optical sensors, and 33 effectors. Two modules are also located at the rear of the hull to protect against top attack munition."
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Mondjuk ez erdekes, most figyeltem fel erre a Jane's hirben, ahol a magyar Lynxre kerulo Strikeshield kovetkezo negyedevben indulo gyartasarol irtak:
"Rheinmetall has not disclosed the exact configuration of StrikeShield for the Hungarian IFVs, but a company presentation showed a typical configuration for Lynx can consist of up to 15 radar sensors, 35 electro-optical sensors, and 33 effectors. Two modules are also located at the rear of the hull to protect against top attack munition."

Ez így egész jónak tűnik.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and Pogány

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
A Lynx kapcsán párszor felmerült, hogy drága hozzá a Spike LR rakéta: 150-200 ezer dollár is elhangzott.
Próbáltam valami konkrét árat találni. A BW vásárolt 1000 db Spike LR rakétát 112.4 millió euróért 2017-ben.
Ez alapján egy rakéta 112 ezer euró körül lehet, ami 2017-es árfolyamon 120 ezer dollár volt, mai árfolyamon 126 ezer dollár lenne.
(A gyalogosan hordozható háromlábú indítóállvány ára 264ezer EUR/db volt 2017-ben. )
Lehet már kérdezte valaki, de mi kerül egy rakétában 150-200 ezer dollárba ágy egy 3 lábú inditóallványba 264 ezer Eur-ba?