[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 753
113
Nézzétek mit találtam:
Egy kis lynx és egyéb összefoglaló blog.
https://pancelgyalog.blog.hu/
Akkor most már pontot lehet tenni jó sok vita végére (bár lehet csak én maradtam le a végeredményről), pl milyen motor lesz benne, milyen váltó, milyen magas, széles stb a jármű.. Na meg a többi extra. Valszeg csak én vagyok lemaradva, ha ez 2021-es februári kiadás :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
Akkor most már pontot lehet tenni jó sok vita végére (bár lehet csak én maradtam le a végeredményről), pl milyen motor lesz benne, milyen váltó, milyen magas, széles stb a jármű.. Na meg a többi extra. Valszeg csak én vagyok lemaradva, ha ez 2021-es februári kiadás :D
A HT ben jelent meg ez a cikksorozat, 2020. Júniusától kezdődően.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and kamm

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
The strategic partnership with UVision is being implemented operationally by the Rheinmetall subsidiary RWM Italia SpA with the aim of opening up the market for these precision ammunition in Europe and NATO, as Romano Ricca, Chief Business Development of RMW Italia, explained in a press conference. According to him, this includes the adaptation of EU and NATO standards. Together with RWM Italia, a joint production and further development is to take place in a future joint venture, as well as possible integration on land- and sea-based platforms, for example on the platform of Rheinmetall's Lynx armored personnel carrier. Together with the acquisition of the Penzberg drone manufacturer EMT, the group is thus expanding its portfolio of flying systems for various purposes - armed and unarmed.


Bild-3-Hero-301-e1642151900641.png
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
The strategic partnership with UVision is being implemented operationally by the Rheinmetall subsidiary RWM Italia SpA with the aim of opening up the market for these precision ammunition in Europe and NATO, as Romano Ricca, Chief Business Development of RMW Italia, explained in a press conference. According to him, this includes the adaptation of EU and NATO standards. Together with RWM Italia, a joint production and further development is to take place in a future joint venture, as well as possible integration on land- and sea-based platforms, for example on the platform of Rheinmetall's Lynx armored personnel carrier. Together with the acquisition of the Penzberg drone manufacturer EMT, the group is thus expanding its portfolio of flying systems for various purposes - armed and unarmed.


Bild-3-Hero-301-e1642151900641.png
Akkor ez sem nálunk lesz gyártva...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 204
113
Első körben mindenképpen. Engem is megvezettett anno.
A HT Lynxről szóló cikke Liebherr D9612 típusú motort írja, amely egy 1100 KW (1470 LE) teljesítményű motor 6,230 Nm csúcsnyomatékot biztosít.
Miért nem ez lesz? Nincs kész?
Elvileg ez egy létező, "civil" motor...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
A HT Lynxről szóló cikke Liebherr D9612 típusú motort írja, amely egy 1100 KW (1470 LE) teljesítményű motor 6,230 Nm csúcsnyomatékot biztosít.
Miért nem ez lesz? Nincs kész?
Elvileg ez egy létező, "civil" motor...
Tavaly volt erről egy hosszabb polémia. Gyengébb teljesítményű motort kapott valószínűleg.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Remélem nem ez lesz...elég logikátlan lenne egy gyengébb motor.
Néhány hónapon belül kiderül. :)

Miért "valószínűbb" a gyengébb motor?
Sosem volt szó erősebb vagy gyengébb motorról, legalábbis hivatalos kommunikációban. Ez egy félreértés abból az időből, amikor kb semmit se lehetett tudni a típusról. Mindig 850kW vagy 1140LE Liebherr dízelt említettek típus megjelölés nélkül.
Mivel nem volt típus megjelölve, az újságíró fogta, felcsapta a Liebherr portfólióját, megnézte melyik motor tartozik ebbe a teljesítménykategóriába és látta a V12 27 literes D9612 szörnyeteget - ami mérete folytán lehet be se férne- egyedüliként a 650-1100kW-os teljesítménytartományban. Gondolhatjuk innen jött az 1500LE is, mert az ~1100kW. Aztán mindenki átvette.

Azóta már hivatalosan is tudható (az ausztrál tenderről), hogy egy megnövelt teljesítményű sorhatos D976 van benne. Persze itt csak akkor lesz minden biztos, ha megérkeznek az első példányok. :)

Érdekességként még: A kisebb KF31 Lynx-ben meg jó eséllyel a D956 megnövelt teljesítményű változata ketyeg. Mert az kerül a felújított Marderbe is, legalábbis gondolnám én, hogy az azzal szerzett tapasztalatok okán - és mert az integrációt már elvégezte az RM saját költségén :D - döntöttek amellett a motor mellett a BW-nél. A teljesítmény is erről árulkodik, megegyezik, 750LE.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 204
113
Sosem volt szó erősebb vagy gyengébb motorról, legalábbis hivatalos kommunikációban. Ez egy félreértés abból az időből, amikor kb semmit se lehetett tudni a típusról. Mindig 850kW vagy 1140LE Liebherr dízelt említettek típus megjelölés nélkül.
Mivel nem volt típus megjelölve, az újságíró fogta, felcsapta a Liebherr portfólióját, megnézte melyik motor tartozik ebbe a teljesítménykategóriába és látta a V12 27 literes D9612 szörnyeteget - ami mérete folytán lehet be se férne- egyedüliként a 650-1100kW-os teljesítménytartományban. Gondolhatjuk innen jött az 1500LE is, mert az ~1100kW. Aztán mindenki átvette.

Azóta már hivatalosan is tudható (az ausztrál tenderről), hogy egy megnövelt teljesítményű sorhatos D976 van benne. Persze itt csak akkor lesz minden biztos, ha megérkeznek az első példányok. :)

Érdekességként még: A kisebb KF31 Lynx-ben meg jó eséllyel a D956 megnövelt teljesítményű változata ketyeg. Mert az kerül a felújított Marderbe is, legalábbis gondolnám én, hogy az azzal szerzett tapasztalatok okán - és mert az integrációt már elvégezte az RM saját költségén :D - döntöttek amellett a motor mellett a BW-nél. A teljesítmény is erről árulkodik, megegyezik, 750LE.
Tehát akkor hány lóerős lesz a Lynxünk várhatóan? 750LE?
Az nagyon gyenge lenne egy közel 50 tonnás járgányhoz...
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby