[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Támogató alatt én pl azt értem ami vagy beépített aknavetővel van felfegyverezve vagy aknavetőt képes szállítani a kezelőkkel és a lőszerrel és ugyanez páncéltörőben csak ATGM-el.
Értem. Ezt rohadtul csak akkor fogjuk szerintem megtudni, látni, mikor az első kiérett koncepcióval kijön rá a K+F az itteni gyárban, esélyesen Hirtenberger aknavetővel. De ha jól emlékszek csak ifv és apc verzió van készen, és gondolom ebből jön a németektől a 46 db.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Értem. Ezt rohadtul csak akkor fogjuk szerintem megtudni, látni, mikor az első kiérett koncepcióval kijön rá a K+F az itteni gyárban, esélyesen Hirtenberger aknavetővel. De ha jól emlékszek csak ifv és apc verzió van készen, és gondolom ebből jön a németektől a 46 db.
Ha nem ragaszkodunk a századoknál a beépített aknavetőhöz,akkor igazából nincs más dolog mint levenni a tornyot,a helyére (a testbe)berakni egy vagon aknagránátot a deszant meg lenne a 2 cső kezelője.Ez akárhogy is nézzük még egy kezdő mérnöknek sem egy NASA program.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Ha nem ragaszkodunk a századoknál a beépített aknavetőhöz,akkor igazából nincs más dolog mint levenni a tornyot,a helyére (a testbe)berakni egy vagon aknagránátot a deszant meg lenne a 2 cső kezelője.Ez akárhogy is nézzük még egy kezdő mérnöknek sem egy NASA program.
Na igen, csak felesleges lenne, ha egyszer rendeltünk 218 testet, meg 172 tornyot(ennyire emlékszek, de lehet más a szám).
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Ha nem ragaszkodunk a századoknál a beépített aknavetőhöz,akkor igazából nincs más dolog mint levenni a tornyot,a helyére (a testbe)berakni egy vagon aknagránátot a deszant meg lenne a 2 cső kezelője.Ez akárhogy is nézzük még egy kezdő mérnöknek sem egy NASA program.
Én biztos vagyok benne, hogy a zl. tüzérség valamilyen félautomata aknavető megoldást fog kapni. Legyen az akár a SRAMS, vagy akár a NEMO torony.
Abban igazad van, hogy ez azért nem egy hatalmas mérnöki feladat, de akkor is meg kell oldani.
Emellett el kell készüljön az emelt belmagasságú verzió is. Tudtommal ilyen még nincs. Ez kelleni fog mind a parancsnoki, mind a sebesültkihordó verzióhoz.
A másik alternatíva, hogy ezeket a feladatokat kerekes platformon oldjuk meg sokkal olcsóbban. De ha jól emlékszem a sebesültkihordó verzió meg is volt említve a már megrendelt tételeknél.
Abba, hogy '22-re itt legyen a 46db, abba szerintem nem fog beleférni a legkisebb fejlesztési késedelem sem. Ezért gondolom, hogy a 46db az fullban Lance 2.0-s toronnyal fog érkezni. A fenmaradó mennyiséggel meg elegendő lesz itthon elpiszmogni. Várhatóan az alverziók majd a legvégén fognak - már itthon - legyártódni.
Nagyjából minden ilyen programnál ez szokott a menetrend lenni. Lásd még: cseh Pandur program. A parancsnoki egységek csak most készülnek, pedig az IFV konfig már elég régen rendszerben van...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Én biztos vagyok benne, hogy a zl. tüzérség valamilyen félautomata aknavető megoldást fog kapni. Legyen az akár a SRAMS, vagy akár a NEMO torony.
Abban igazad van, hogy ez azért nem egy hatalmas mérnöki feladat, de akkor is meg kell oldani.
Emellett el kell készüljön az emelt belmagasságú verzió is. Tudtommal ilyen még nincs. Ez kelleni fog mind a parancsnoki, mind a sebesültkihordó verzióhoz.
A másik alternatíva, hogy ezeket a feladatokat kerekes platformon oldjuk meg sokkal olcsóbban. De ha jól emlékszem a sebesültkihordó verzió meg is volt említve a már megrendelt tételeknél.
Abba, hogy '22-re itt legyen a 46db, abba szerintem nem fog beleférni a legkisebb fejlesztési késedelem sem. Ezért gondolom, hogy a 46db az fullban Lance 2.0-s toronnyal fog érkezni. A fenmaradó mennyiséggel meg elegendő lesz itthon elpiszmogni. Várhatóan az alverziók majd a legvégén fognak - már itthon - legyártódni.
Nagyjából minden ilyen programnál ez szokott a menetrend lenni. Lásd még: cseh Pandur program. A parancsnoki egységek csak most készülnek, pedig az IFV konfig már elég régen rendszerben van...
A századok saját aknavetőjéről írtam nem a zászlóalj aknavetőiről,a kettő nem azonos.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
A századok saját aknavetőjéről írtam nem a zászlóalj aknavetőiről,a kettő nem azonos.
Ok, de akkor meg a számokkal van gond, mert a "zászlóalj aknavetői" is a zászlóaljhoz tartoznak. Azaz ha így értetted, akkor bele kellene férnie a 46db-ba azoknak a variációknak is.
A német mintájú zászlóalj esetén csak a 3 század IFV-i vannak 44-en. (3x14+2 PUMA). Ugye náluk minden támogató funkció, más platformon van, mert a PUMA csak IFV-ben létezik.
Lehet, hogy 46 darab jármű lesz a zl. mérete, de akkor a 3 járműves szakasz fog megvalósulni (3+8fős rajokkal). Ebben az esetben is lehet 13-14 jármű a század, csak akkor abban már benne van egy támogató szakasz is. Ha jól tudom, a csehek pl. 3 járműves szakaszokkal dolgoznak.
Szóval külsősként még nagyon sok a változó van a rendszerben.
Én a 1st batch - 46 jármű - 46 IFV elgondolásomat tényleg csak pusztán az időtényezőből vezettem le.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 710
15 490
113
Lynx T-72 toronnyal???? :rolleyes::rolleyes::oops:
Hasonlóan stílusos lenne az eredmény :D


bob1.jpg
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
Sokszor irtam mar,hogy ugyis Lynx alapon lesz majd MGS. De csak ha mar legyartottak a teljes IFV flotta 80%-at. En erre teszem a penzem :p

Nem harcaszati szempontok, hanem szimplan a hazai gyartas es egysegesseg miatt...
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu