[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 438
113
Itt van megint! Addig nézzétek még van!:D
Hát kérlek ez tényleg van olyan jó, mint a 3 bögyös... :cool:
Viccet félretéve:
Azért is érdekes ez, mert több különböző fázusú teszt is van benne.
Pl. Van benne egy olyan, amikor az ausztrál tornyot tesztelik a bemutatókra használt alvázon.
De ami nekem igen valószínű hogy az elején látható fullos gép az vagy a csehekhez ment, vagy már a mi végleges konfigunk!
(Ha tippelni kellene, akkor a miénk! Szóval: Say hello!)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 526
113
Hát kérlek ez tényleg van olyan jó, mint a 3 bögyös... :cool:
Viccet félretéve:
Azért is érdekes ez, mert több különböző fázusú teszt is van benne.
Pl. Van benne egy olyan, amikor az ausztrál tornyot tesztelik a bemutatókra használt alvázon.
De ami nekem igen valószínű hogy az elején látható fullos gép az vagy a csehekhez ment, vagy már a mi végleges konfigunk!
(Ha tippelni kellene, akkor a miénk! Szóval: Say hello!)
Ezért írtam én is hogy szamomra is érdekes a videó első fele mert bár nem mertem ezt így leírni, de mi van ha ez már a mieink egyike!:)
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Ez az egyik ausztrál példány lehet még a gyári teszten, csak még hiányzik róla pár dolog meg a festés. :)

A videó leírása viszont érdekes:
Watch as Rheinmetall’s Lynx infantry fighting vehicle engages targets with ultimate precision. No matter the rigours of shocks and vibrations caused by movement, superior stabilisation technologies ensure continued pinpoint accuracy over great distances. Even in highly dynamic scenarios. Lynx is the Next Generation IFV with unmatched levels of protection, mobility, lethality, knowledge and growth.

Kis odaszúrás lehet a briteknek. Ouch. :D
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Ez az egyik ausztrál példány lehet még a gyári teszten, csak még hiányzik róla pár dolog meg a festés. :)

A videó leírása viszont érdekes:
Watch as Rheinmetall’s Lynx infantry fighting vehicle engages targets with ultimate precision. No matter the rigours of shocks and vibrations caused by movement, superior stabilisation technologies ensure continued pinpoint accuracy over great distances. Even in highly dynamic scenarios. Lynx is the Next Generation IFV with unmatched levels of protection, mobility, lethality, knowledge and growth.

Kis odaszúrás lehet a briteknek. Ouch. :D
Mondjuk kifejezetten vicces hogy 0:25-nél azért ott is eléggé rezeg az a kiegpáncél panel. :)
Mondjuk valószínűleg valami szervizelendő dolog van alatta és nem húzták meg rendesen a csavarokat... :D
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Az eredeti videóban nem szövegelt egy katona folyamatosan? Lehet csak haluztam meg összekeverek emlékeket, de nekem határozottan úgy rémlik, hogy nem csak ennyi volt, mint most.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Szerintem ezeket a képsorokat még nem láthattuk!

Ezt most nem értem. A videó első linkelése után levették a tartalmat. És utána azt mondjátok, hogy fél óra múlva az eredetit rakták vissza.
Melyik volt akkor az, amelyiket én ma láttam és amivel keverem? Kb ugyan ezek voltak, csak egy katona pofázott és a végén megjelent az utolsó mp-ekben az ausztrál link logója is.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 526
113
Ezt most nem értem. A videó első linkelése után levették a tartalmat. És utána azt mondjátok, hogy fél óra múlva az eredetit rakták vissza.
Melyik volt akkor az, amelyiket én ma láttam és amivel keverem? Kb ugyan ezek voltak, csak egy katona pofázott és a végén megjelent az utolsó mp-ekben az ausztrál link logója is.
Nem tudom mi láthattál! Ha megtalálod linkeld be! Ha volt már oda szoktuk írni! VÓTMÁ
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 751
113
Én eddig belülről sem láttam ilyen képeket működés közben....
Ráadásul nekem olyan ismerősnek tűnik a tetején a távirányitott torony... nem a gidránokon van olyan? Vagy keverem?
Az a stabilizátor meg.. oldalmenetből mind betalál... szép... S ahogy nézem, mintha direkt füstoszlopon keresztül is pöttyögtettnek.. Jó messzire :D:hadonaszos:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 509
72 511
113
Megosztottam, látták hogy a magyarok rácsaptak mint betyár a babgulyásra és gyors le is szedték! Majd Maróth szólt nekik gombokért ugyan, de rakják már vissza!
Inkább az képzelhető el, hogy azért szólt nekik hogy vegyék már le, mert olyan rész volt benne amit itthon még nem jelentettek be és ki kellett vágni.