• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Egy kis kieg




A kötelékben jelenleg 8 ország - Franciaország, Csehország, Észtország, Svédország, Olaszország, Portugália, Hollandia és Belgium – katonái vesznek részt, Magyarország kilencedik nemzetként kíván csatlakozni különleges műveleti erőkkel, melynek fő feladata a Maliban található helyi partner erők konvencionális könnyű felderítő és beavatkozó századainak támogatása, valamint a terrorizmusellenes tevékenység katonai feladatainak végrehajtása lenne, a Mali–Niger–Burkina Faso hármashatár térségében.

2022. első negyedévében egy legfeljebb 80 fős kontingens műveleti területre történő kitelepítése tervezett, amit még idén, a negyedik negyedévben egy 20 fős előkészítő elem kitelepítése előzne meg. A magyar kontingens négyhónapos rotációs ciklusban dolgozna, igazodva a TAKUBA műveleti feladataihoz és az elérhető stratégiai szállításhoz. A magyar erők a mali haderő kijelölt alakulatának mentorálásában, felkészítésében és kísérésében vennének részt.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Ez elég lenne , ha nekiállnanak úgy igazából kiirtani öket. Helyszinen lelöni, aki segit nekik azokat sittre vágni stb. Ez viszont sosem fog megtörténni, túl humánus már ez a "nyugati" világ.
A terrosisták kiirtásáról beszélek természetesen nem a civilekröl:)
Tisztázom a kétértelmü hozzászólásom mielött még kapok a fejemre
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A Nagy-Szaharai Iszlám Állam sikeresebben tudnál blokkolni a migrációt, mint ez a migrációs útvonalak biztonságos átjárhatóságáért harcoló Takuba-hadművelet. Végső soron azért küldünk katonákat, hogy a migránsok biztonságosan át tudjanak kelni a Szaharán.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
A Nagy-Szaharai Iszlám Állam sikeresebben tudnál blokkolni a migrációt, mint ez a migrációs útvonalak biztonságos átjárhatóságáért harcoló Takuba-hadművelet. Végső soron azért küldünk katonákat, hogy a migránsok biztonságosan át tudjanak kelni a Szaharán.

Mire gondolsz? Ez az iszlamista csoport a helyiek megnyerését tűzte ki célul. A helyiek évszázadokon keresztül abból éltek, hogy kereskedőket kísértek át a sivatagon és amikor már a homoktenger közepén voltak, jött a törzs és közölte, hogy a megbeszélt pénz ellenére az egyiket most jól agyonverik és kifosztják, a többi biztonságban haladhat tovább. Így fizettek indulás előtt egy idegenvezetőnek, meg be kellett szervezni mindig egy hülyét, aki kárára az út közepén "szerződést módosítottak".

Homályosan látom azt, hogy ennek a Nagy-Szaharai Iszlám Államnak miért érdeke hatékonyabban megakadályozni a sivatagon átmenő illegális migrációt? Helyiek degeszre keresik magukat azzal, hogy az út elején elkéri a csempész a pénzt, az út végén Líbiában meg eladnak közülük párat rabszolgának.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A Szaharát ma már észak-déli aszfaltos utak szelik át. Ha van állami kontroll, akkor pár nap az út, míg ha törzsek vannak meg háború akkor akár lehetetlen is lehet.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
A Szaharát ma már észak-déli aszfaltos utak szelik át. Ha van állami kontroll, akkor pár nap az út, míg ha törzsek vannak meg háború akkor akár lehetetlen is lehet.

Akkor most kérnék egy olyat, hogy kezd el elölről megfogalmazni, hogy mit szerettél volna mondani. Valószínűleg csak én nem értem, mindenki más értette egyből is.
Szóval milyen állami kontrollt szeretnél az illegális migrációra? És nekünk melyik az érdekünk, hogy jöjjenek szabadon az észak-déli aszfaltos úton vagy hogy ez lehetetlen legyen?

Nem szívatni akarlak. Tényleg nem értem, hogy miért mondtad ezt arra, hogy szerinted hagyni kéne megszervezze magát a Szaharában az iszlamisták állama és szerintem meg nem.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Akkor most kérnék egy olyat, hogy kezd el elölről megfogalmazni, hogy mit szerettél volna mondani. Valószínűleg csak én nem értem, mindenki más értette egyből is.
Szóval milyen állami kontrollt szeretnél az illegális migrációra? És nekünk melyik az érdekünk, hogy jöjjenek szabadon az észak-déli aszfaltos úton vagy hogy ez lehetetlen legyen?

Nem szívatni akarlak. Tényleg nem értem, hogy miért mondtad ezt arra, hogy szerinted hagyni kéne megszervezze magát a Szaharában az iszlamisták állama és szerintem meg nem.
Jó az ahogy van ott. Ki kell vonulni onnan, nem bevonulni.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 274
9 639
113
Egyébként minek megyünk?
Állítólag vége a bulinak...Fro. No. jönnek kifele, a Wagner meg megy befele.
Most akkor kinek fogunk aszisztálni? A Wagnereseknek?
Harci tapasztalatért, illetve a bercsényiseket misszió nélkül megtartani nehéz.
A Barkhane-nak van vége, Takuba marad. A Wagner 99%, hogy nem tud annyi embert odavinni, hogy teljesen kiszorítson bárkit is. Szíriába, Venezuelába, és Afrika számos helyére oszlik szét a cég ereje.
""Asszisztálni."" Lehet, hogy félreértem a dolgokat, de eddig a Takuba nekem nem úgy tűnt, mintha a kiképzésre és a helyi védelmi erők segítésére fókuszálna. Hallottam sztorikat a helyiek nagyszerű képességeiről, ami alapján tényleg egyszerűbbnek tűnik helyettük elvégezni a melót.

Mindemellett a hadszíntér tele van nehézfegyverekkel és harcedzett frakciókkal (tuaregek pl.). Nem biztos, hogy egyszerű lesz, de ki tudja.

u.i.: Nem biztos, hogy rossz ötlet kapcsolatokat építeni az orosz zenészekkel :oops::rolleyes:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
Gyerekek eddig is ott voltunk...

Imádom hogy úgy jön le a hírekben mint ha most küldenénk oda először embereket, de hát a valóság az az, hogy egy jó ismerősöm ott dekkolt nem kevés ideig, nem egyedül.

Mali egy nem annyira ismert kis létszámú de létező Magyar misszió volt már eddig is. Remélem nem baszunk rá, mert el nem tudom hinni, hogy csak vadembereket kell majd terelgetni ott tényleg, ahol egyszerre vannak jelen a nyugati haderők, meg a Wagner, remélem a mieink sose kerülnek közéjük...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
...és mi erről eddig is tudtunk, csak most másról van szó.
Egy szűk réteg tudott róla. Viszont az indexes friss cikk ami linkelve lett, marhára nem így adja el ezt a történetet. Mert ezt olvasni fogja/vagy már olvasta kb. 2 millió ember, akinek meg nincs meg ez a tudás ami Neked megvan, vagy nekem is meg volt...

Tartom továbbra is, hogy semmi keresnivalónk nincs ott, pláne azok után amit attól hallottam, aki ezt megjárta élőben. Olyan népség, hogy ezek még frankón hisznek a rossz szellemekben, ha idegen ránéz a kecskéire eláll a teje, az átkok erejében, etc. Barbár népség, kosz, fertő, terrorizmus, Wagneresek...

Kell ez nekünk pont mint egy hátba rúgás, de hát a döntéshozók tudják...