[HUN] Mercedes-Benz UNIMOG-4000

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Én láttam a  Rába honlapján hogy Ők is alakítanak át UNIMOG-kat ( Szerintem Rába szerkezeti átalakításokat végezte Currus meg a technikát rakta rá és előtte tervben össze.
http://www.raba.hu/jarmu/vasszerkezetek_gyartasa.html
 

igla

Member
2010. június 20.
80
0
6
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Minden igényt kielégítenek az új UNIMOG-4000-esek
Örülök, hogy növekvő színvonalú egységgel gyarapodik a honvédségünk!

Kötözködő természetemnél fogva mégis megkérdezem, mi a csudának kell egy ilyen valóban látványos rámpa azért, hogy távirányítással lehozzunk egy olyan kis szerkezetet, (távirányítva), amit két testnevelésből felmentett hadtápos is leemel a kocsiról cirka 2-3 másodperc alatt.

Amúgy tetszik, és abban is biztos vagyok, hogy a robotoké a jövő e téren. Remélem senkit nem botránkoztatok meg azzal, hogy véleményem szerint sok tűzszerész (magyaroké is) halálát meg lehetett volna spórolni azzal, ha egy ilyen robot a távirányítású útszéli bombákra egy detonátort "ragaszt", és robbant - és nem az embert küldik oda - mondjuk Afganisztán útjain...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Az UNIMOG jó dolog, de ha csak ennek a detonátorhordozó túlárazott minitanknak a hordozása volt a cél, akkor egy Lada Niva is tökéletesen megfelelt volna.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Hát igen 80 Kg azért azt megnézem fogás nélkül te hogy emeled le...  Plusz még karját nem foghatod mert lehet kezedbe marad , jó az rámpa elfér.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Minden igényt kielégítenek az új UNIMOG-4000-esek
"Az UNIMOG jó dolog, de ha csak ennek a detonátorhordozó túlárazott minitanknak a hordozása volt a cél, akkor egy Lada Niva is tökéletesen megfelelt volna."

ha elolvasod a cikket akkor kiderül, hogy nem csak a robot szállítása volt a cél....
 

igla

Member
2010. június 20.
80
0
6
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Minden igényt kielégítenek az új UNIMOG-4000-esek
desertfox, azért két fogantyú max. 30 dkg, és két embernek fejenként negyven kiló (katonaként), azért nem egy hihetetlen teljesítmény:)

Úgy 40 olyan hadi helyzetet tudok felsorolni ahol egy tengerészgyalogosnak, egy bokorugró nyuszinak, egy lövésznek, egy harckocsiszerelőnek (utóbbinál egy t-55-ös szerelő haspáncélnyílását magam is nem egyszer láttam) de egy hadtáposnak, is ennél nagyobb súlyokkal kell boldogulnia. De egy kiképzetlen, nem ezért fizetett egyszerű kőművessegédnek is egy fogás nélküli 50 kg-os cementes zsákkal illik pár métert elmenni...

Én nem tudom, ez mekkora súlyú valójában. Elfogadom, legyen nyolcvan kiló. De ennél a mindennapok valóságában láttam már nehézekét, tárcsát, keréksúlyt, traktorkereket, lánctalptagokat, rakétákat...

Ezek közül a legtöbb messze meghaladja azt a vicces súlyt, hogy két ember leemeljen egy gépről nyolcvan kilónyi (fejenként negyven) terhet.

Basszus, kiképzetlen, mentősök a negyedikről hoznak le egy ilyen súlyú embert vigyorogva...

Mint mondtam, örülök, hogy ilyen új gép van nálunk. Ők tudják mire mit kell használni. Kötözködésem inkább irónia - egy katonától talán elvárható 40 kg könnyed emelése :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Minden igényt kielégítenek az új UNIMOG-4000-esek
"ha elolvasod a cikket akkor kiderül, hogy nem csak a robot szállítása volt a cél…."
Elolvastam (2x,hátha valami rejtett infót is felfedezek, de nem). Ok, több cucc fér bele, mint egy Niva-ba, de a terepjáróképességei annak is nagyon jók. Kérdés, hogy vane szükség annyi felszerelésre. Tudom, nem a legjobb a hozzáállásom, de túlzásnak tartom. Ha a Niva nem is a, legjobb péda, egy Toyota Hilux, Range Rover Defender és hasonló kategóriás terepjárók az UNIMOG egytizedéből / egyhuszadából megvehetőek. Az a pórázon vezetett minitank meg hogy 70 millió..., baszki az kis tulzással egy boltban kapható távirányítós kocsi, egy olyan kamerával, ami akármelyikünk telefonjában van és egy olyan robotkarral, ami bármelyik végzős mérnökhallgató megépít, vagy amit be lehet szerezni ingyen valamelyik autógyár gyártósorának a leselejtezésekor.

"Hát igen 80 Kg azért azt megnézem fogás nélkül te hogy emeled le… Plusz még karját nem foghatod mert lehet kezedbe marad , jó az rámpa elfér." - ebbe az árba két masszív fogantyú azért belefért volna.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Minden igényt kielégítenek az új UNIMOG-4000-esek
nem csak embert, robotot, felszerelést szállít, hanem azt a bombát is amit esetlegesen hatástalanítani el kell vinni, tán nem véletlen a daru a hátuljában, nos, kétlem, hogy a nivába mindez belefér, a másik, hogy ettől van nehezebb, nagyobb és drágább bombász robotja is a hm-nek, nyilván nem véletlen lettek ezek beszerezve és nem véletlen nem egyetemekkel legózták össze őket, hiszem, hogy ezekre az eszközökre pont így van szükség, ahhoz, hogy a tűzszerészek el tudják végezni a feladataikat
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Minden igényt kielégítenek az új UNIMOG-4000-esek
Majd a tuzszeresz fiuk megmondjak ( ha hagyjak nekik ) hogy mennyire valt be a jarmu, de nekem kicsit magasnak tuni es nem ugy altalaban hanem az egesznek a sulypontja. Persze ez csak talalgatas, de a helyzet az hogy ok nem keveset mennek igazi terepen ( ezert is a 4x4 ) ahol viszont a magas sulypont nem szerencses plane ha esetleg meg erzekeny cucc is van a platon.


Meglatjuk !
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Minden igényt kielégítenek az új UNIMOG-4000-esek
Szerintem meg 70 millió forint iszonyatosan sok pénz. Egy olyan távirányítóskocsi, ami oda tud vinni egy kisebb tárgyat (detonátort), elvisz egy kamerát, amin láthatod, hogy mit csinál és le tudja tenni, aztán eljön, plusz még tud biztosan pár apróságot, nem ér 70 milliót. És itt nem arról van szó, hogy ennyire vagy annyira áraznék be emberéleteket, hanem arról, hogy sokkal kevesebből össze lehet hozni egy ilyent a pacon található technológiákból és lehetőségekből.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Minden igényt kielégítenek az új UNIMOG-4000-esek
"rohadtul megnézném ahogy berakod azt a robotot egy Nivába :)))" - hátsó űlést le, vagy ki a kocsiból, és befér. Terepen voltunk már 5-ön Nivaval, jó buli, az első ülésen kényelmes volt (nekem is) a hátsó ülésen a robotnak meg nem hiszem, hogy komoly kényelmi igényei lennének.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Minden igényt kielégítenek az új UNIMOG-4000-esek
duckdodgers

Ez nem egy Niva reklám akart lenni, csak az jutott elsőre eszembe, mert tudom, hogy terepen milyen komolyan teljesít. Vehetsz egy nagyobb terepjárót (Hilux, Defender, Patrol, stb), abba elfér ember, robot, egyéb felszerelés, stb, elmegy úton, terepen és tizedébe se kerül.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
és mindezek mellé befér még cirka 300-400 kilónyi robbanótest is? amivel vigyázni kell, mert a cirka 60-70 éve földben lévő cuccok nem túl stabilak...