1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Mercedes-Benz UNIMOG-4000

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - Phoenix által indítva @ 2013. március 8..

1. Phoenix

Phoenix Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Mercedes-Benz UNIMOG-4000

2. Terminator

Terminator Well-Known Member

Lesz cikk belőle holnap? Akkor nem linkelem be a hírt :)

3. atta

atta New Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Minden igényt kielégítenek az új UNIMOG-4000-esek
    A Rába alakította át ezeket az Unimogokat a Currus tervei alapján? Vagy már gyártanak (összeszerelnek) Unimogot? Mert ha csak átalakításról van szó akkor azt a Currus is elvégezhette volna, nem?

4. desertfox

desertfox New Member

Én láttam a  Rába honlapján hogy Ők is alakítanak át UNIMOG-kat ( Szerintem Rába szerkezeti átalakításokat végezte Currus meg a technikát rakta rá és előtte tervben össze.
    http://www.raba.hu/jarmu/vasszerkezetek_gyartasa.html

5. atta

atta New Member

Á, így már értem! Köszönöm!

6. igla

igla New Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Minden igényt kielégítenek az új UNIMOG-4000-esek
    Örülök, hogy növekvő színvonalú egységgel gyarapodik a honvédségünk!

Kötözködő természetemnél fogva mégis megkérdezem, mi a csudának kell egy ilyen valóban látványos rámpa azért, hogy távirányítással lehozzunk egy olyan kis szerkezetet, (távirányítva), amit két testnevelésből felmentett hadtápos is leemel a kocsiról cirka 2-3 másodperc alatt.

Amúgy tetszik, és abban is biztos vagyok, hogy a robotoké a jövő e téren. Remélem senkit nem botránkoztatok meg azzal, hogy véleményem szerint sok tűzszerész (magyaroké is) halálát meg lehetett volna spórolni azzal, ha egy ilyen robot a távirányítású útszéli bombákra egy detonátort "ragaszt", és robbant - és nem az embert küldik oda - mondjuk Afganisztán útjain...

7. eSeM

eSeM New Member

80 kiló és 70 misi, inkább rámpán jöjjön le, minthogy gebasz legyen a leemelésnél, pláne, hogy az unimog nem az a porba ültetett cultjárgány

8. joker

joker Well-Known Member

Az UNIMOG jó dolog, de ha csak ennek a detonátorhordozó túlárazott minitanknak a hordozása volt a cél, akkor egy Lada Niva is tökéletesen megfelelt volna.

9. desertfox

desertfox New Member

Hát igen 80 Kg azért azt megnézem fogás nélkül te hogy emeled le...  Plusz még karját nem foghatod mert lehet kezedbe marad , jó az rámpa elfér.

10. eSeM

eSeM New Member

"Az UNIMOG jó dolog, de ha csak ennek a detonátorhordozó túlárazott minitanknak a hordozása volt a cél, akkor egy Lada Niva is tökéletesen megfelelt volna."

ha elolvasod a cikket akkor kiderül, hogy nem csak a robot szállítása volt a cél....

11. igla

igla New Member

desertfox, azért két fogantyú max. 30 dkg, és két embernek fejenként negyven kiló (katonaként), azért nem egy hihetetlen teljesítmény:)

Úgy 40 olyan hadi helyzetet tudok felsorolni ahol egy tengerészgyalogosnak, egy bokorugró nyuszinak, egy lövésznek, egy harckocsiszerelőnek (utóbbinál egy t-55-ös szerelő haspáncélnyílását magam is nem egyszer láttam) de egy hadtáposnak, is ennél nagyobb súlyokkal kell boldogulnia. De egy kiképzetlen, nem ezért fizetett egyszerű kőművessegédnek is egy fogás nélküli 50 kg-os cementes zsákkal illik pár métert elmenni...

Én nem tudom, ez mekkora súlyú valójában. Elfogadom, legyen nyolcvan kiló. De ennél a mindennapok valóságában láttam már nehézekét, tárcsát, keréksúlyt, traktorkereket, lánctalptagokat, rakétákat...

Ezek közül a legtöbb messze meghaladja azt a vicces súlyt, hogy két ember leemeljen egy gépről nyolcvan kilónyi (fejenként negyven) terhet.

Basszus, kiképzetlen, mentősök a negyedikről hoznak le egy ilyen súlyú embert vigyorogva...

Mint mondtam, örülök, hogy ilyen új gép van nálunk. Ők tudják mire mit kell használni. Kötözködésem inkább irónia - egy katonától talán elvárható 40 kg könnyed emelése :)

12. joker

joker Well-Known Member

"ha elolvasod a cikket akkor kiderül, hogy nem csak a robot szállítása volt a cél…."
    Elolvastam (2x,hátha valami rejtett infót is felfedezek, de nem). Ok, több cucc fér bele, mint egy Niva-ba, de a terepjáróképességei annak is nagyon jók. Kérdés, hogy vane szükség annyi felszerelésre. Tudom, nem a legjobb a hozzáállásom, de túlzásnak tartom. Ha a Niva nem is a, legjobb péda, egy Toyota Hilux, Range Rover Defender és hasonló kategóriás terepjárók az UNIMOG egytizedéből / egyhuszadából megvehetőek. Az a pórázon vezetett minitank meg hogy 70 millió..., baszki az kis tulzással egy boltban kapható távirányítós kocsi, egy olyan kamerával, ami akármelyikünk telefonjában van és egy olyan robotkarral, ami bármelyik végzős mérnökhallgató megépít, vagy amit be lehet szerezni ingyen valamelyik autógyár gyártósorának a leselejtezésekor.

"Hát igen 80 Kg azért azt megnézem fogás nélkül te hogy emeled le… Plusz még karját nem foghatod mert lehet kezedbe marad , jó az rámpa elfér." - ebbe az árba két masszív fogantyú azért belefért volna.

13. eSeM

eSeM New Member

nem csak embert, robotot, felszerelést szállít, hanem azt a bombát is amit esetlegesen hatástalanítani el kell vinni, tán nem véletlen a daru a hátuljában, nos, kétlem, hogy a nivába mindez belefér, a másik, hogy ettől van nehezebb, nagyobb és drágább bombász robotja is a hm-nek, nyilván nem véletlen lettek ezek beszerezve és nem véletlen nem egyetemekkel legózták össze őket, hiszem, hogy ezekre az eszközökre pont így van szükség, ahhoz, hogy a tűzszerészek el tudják végezni a feladataikat

14. duckdodgers

duckdodgers Active Member

15. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Majd a tuzszeresz fiuk megmondjak ( ha hagyjak nekik ) hogy mennyire valt be a jarmu, de nekem kicsit magasnak tuni es nem ugy altalaban hanem az egesznek a sulypontja. Persze ez csak talalgatas, de a helyzet az hogy ok nem keveset mennek igazi terepen ( ezert is a 4x4 ) ahol viszont a magas sulypont nem szerencses plane ha esetleg meg erzekeny cucc is van a platon.

Meglatjuk !

16. joker

joker Well-Known Member

Szerintem meg 70 millió forint iszonyatosan sok pénz. Egy olyan távirányítóskocsi, ami oda tud vinni egy kisebb tárgyat (detonátort), elvisz egy kamerát, amin láthatod, hogy mit csinál és le tudja tenni, aztán eljön, plusz még tud biztosan pár apróságot, nem ér 70 milliót. És itt nem arról van szó, hogy ennyire vagy annyira áraznék be emberéleteket, hanem arról, hogy sokkal kevesebből össze lehet hozni egy ilyent a pacon található technológiákból és lehetőségekből.

17. duckdodgers

duckdodgers Active Member

18. joker

joker Well-Known Member

"rohadtul megnézném ahogy berakod azt a robotot egy Nivába :)))" - hátsó űlést le, vagy ki a kocsiból, és befér. Terepen voltunk már 5-ön Nivaval, jó buli, az első ülésen kényelmes volt (nekem is) a hátsó ülésen a robotnak meg nem hiszem, hogy komoly kényelmi igényei lennének.

19. joker

joker Well-Known Member

duckdodgers

Ez nem egy Niva reklám akart lenni, csak az jutott elsőre eszembe, mert tudom, hogy terepen milyen komolyan teljesít. Vehetsz egy nagyobb terepjárót (Hilux, Defender, Patrol, stb), abba elfér ember, robot, egyéb felszerelés, stb, elmegy úton, terepen és tizedébe se kerül.

20. eSeM

eSeM New Member

és mindezek mellé befér még cirka 300-400 kilónyi robbanótest is? amivel vigyázni kell, mert a cirka 60-70 éve földben lévő cuccok nem túl stabilak...

Ezen oldal megosztása