[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Valaki hozzáértő(Tudom itt mindenki az.:)))) tudja-e, hogy van-e olyan(bármilyen) upgrade csomag Mi-24-hez, amivel legalább a mostani korszerű harci helikopterekhez közeli szintre fel lehetne húzni ezeket? Illetve az mennyibe kerül ha van?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Valaki hozzáértő(Tudom itt mindenki az.:)))) tudja-e, hogy van-e olyan(bármilyen) upgrade csomag Mi-24-hez, amivel legalább a mostani korszerű harci helikopterekhez közeli szintre fel lehetne húzni ezeket? Illetve az mennyibe kerül ha van?
Valaki itt írta a fórumon, hogy elsőnek az oroszok valami fullos cuccokkal akarták tupírozni a madárkákat, de nem volt tök a gatyában szemben úszni a nyugati tébollyal.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 817
113
Valaki hozzáértő(Tudom itt mindenki az.:)))) tudja-e, hogy van-e olyan(bármilyen) upgrade csomag Mi-24-hez, amivel legalább a mostani korszerű harci helikopterekhez közeli szintre fel lehetne húzni ezeket? Illetve az mennyibe kerül ha van?

Van orosz és nyugati is.Lehetne belőle korszerű harci helikoptert csinálni.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Magyarul, ha nem lenne közel az üzemidő vége, akkor még lehetne ilyenben gondolkodni?
Mindenképpen lehetne ilyenben gondolkodni, üzemidőtől függetlenül is, csak nagyon-nagyon előre kellene gondolkodni és dönteni a majdani új tipusról. Ha tudom, hogy 5 év múlva milyen harci helit fogok rendelni (tehát 7-8 év múlva rendszeresíteni), akkor az azon alkalmazott korszerű harci elektronikát, infra és lézertechnikát, fegyverzetet meg lehetne venni, integrálni és felszerelni a Mi-24-re is. Ilyen kis darabszámnál persze az integráció nem olcsó, de meglenne az az előnye hogy:
1. a Mi-24 modernizálva komoly harcászati ütőerőt jelenthetne az új tipus beérkezéséig
2. a Mi-24-re megvett modernizált rendszereket a gépek élettartamának lejártával át lehetne telepíteni az új tipusra, olcsóbb lenne a vétel mert ekkor már "kopaszon" lehetne megrendelni az új gépeket (vagy legalább egy részüket)
3. az új tipuson már csak a típus-specifikus repüléstechnikát kellene megtanulni, ugyanazokat a fedélzeti harci rendszereket a modernizált Mi-24-ekről azonnal gyakorlottan tudná kezelni a személyzet.
Még egyszer: ehhez nagyon előrelátóan kellene tervezni az új harci helikopterek vételét (5-8 évre előre kiválasztva és lekötve a típust), ma meg jó nagy pénzt kellene költeni a Mi-24-ek modernizálására is (később az utóbbi persze olcsóbbá tenné az új gépek rendszeresítését). Ez az elmélet, de ez olyan előrelátást és szervezést igényelne, ami szerintem nálunk sajnos ritka nagy hiánycikk.
A másik probléma: az ilyen komplex rendszerek integrációja idegen típusra nem két nap/hónap, hanem inkább évek munkája, erről szerintem korábban kellett volna gondolkodni és dönteni, szóval szerintem ezzel már mindenképpen elkéstünk.
 
M

molnibalage

Guest
Mindenképpen lehetne ilyenben gondolkodni, üzemidőtől függetlenül is, csak nagyon-nagyon előre kellene gondolkodni és dönteni a majdani új tipusról. Ha tudom, hogy 5 év múlva milyen harci helit fogok rendelni (tehát 7-8 év múlva rendszeresíteni), akkor az azon alkalmazott korszerű harci elektronikát, infra és lézertechnikát, fegyverzetet meg lehetne venni, integrálni és felszerelni a Mi-24-re is. Ilyen kis darabszámnál persze az integráció nem olcsó, de meglenne az az előnye hogy:
1. a Mi-24 modernizálva komoly harcászati ütőerőt jelenthetne az új tipus beérkezéséig
2. a Mi-24-re megvett modernizált rendszereket a gépek élettartamának lejártával át lehetne telepíteni az új tipusra, olcsóbb lenne a vétel mert ekkor már "kopaszon" lehetne megrendelni az új gépeket (vagy legalább egy részüket)
3. az új tipuson már csak a típus-specifikus repüléstechnikát kellene megtanulni, ugyanazokat a fedélzeti harci rendszereket a modernizált Mi-24-ekről azonnal gyakorlottan tudná kezelni a személyzet.
Még egyszer: ehhez nagyon előrelátóan kellene tervezni az új harci helikopterek vételét (5-8 évre előre kiválasztva és lekötve a típust), ma meg jó nagy pénzt kellene költeni a Mi-24-ek modernizálására is (később az utóbbi persze olcsóbbá tenné az új gépek rendszeresítését). Ez az elmélet, de ez olyan előrelátást és szervezést igényelne, ami szerintem nálunk sajnos ritka nagy hiánycikk.
A másik probléma: az ilyen komplex rendszerek integrációja idegen típusra nem két nap/hónap, hanem inkább évek munkája, erről szerintem korábban kellett volna gondolkodni és dönteni, szóval szerintem ezzel már mindenképpen elkéstünk.
Mi-24 korszerűsítése legalább AH-64D Block II tájára olyan pénz, hogy nem realitás. Megint csak a szokásos mantrám. Szárazföldiek...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Mi-24 korszerűsítése legalább AH-64D Block II tájára olyan pénz, hogy nem realitás. Megint csak a szokásos mantrám. Szárazföldiek...
Mivel nekünk Apache sohasem lesz, így a Mi-24-et se kellene arra a szintre korszerűsíteni, mi nem vagyunk se az USA, se Izrael se Hollandia. De sajnos alacsonyabb szintre sem realitás a fentebb leírt okok miatt. A vége is tökéletesen igaz, jó lenne ha lenne mit támogatni a légierőnek ...
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust
M

molnibalage

Guest
Mivel nekünk Apache sohasem lesz, így a Mi-24-et se kellene arra a szintre korszerűsíteni, mi nem vagyunk se az USA, se Izrael se Hollandia. De sajnos alacsonyabb szintre sem realitás a fentebb leírt okok miatt. A vége is tökéletesen igaz, jó lenne ha lenne mit támogatni a légierőnek ...
Az alacsonyabb realitás az H145 MAWS + DRICM és kevesebb fegyverzettel és kisebb teljesítménnyel. Vagy lehet orosz módit játszani, stadiont, kórházat és infrastruktúrát sem sem építünk csak fegyverkezünk. A realitás eddig az volt itthon, hogy stadion és másra van, honvédelemre nincs.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
1. a Mi-24 modernizálva komoly harcászati ütőerőt jelenthetne az új tipus beérkezéséig

Olyan szintű modernizáció nélkül, mint a legkorszerűbb Apache nem jelent ütőerőt már a térségünkben sem. Manpads mindenhol, Gepárd a románoknál, Tor, Osa, Sztreal, Tunguska az ukránoknál, Sztrela a szerbeknél.

2. a Mi-24-re megvett modernizált rendszereket a gépek élettartamának lejártával át lehetne telepíteni az új tipusra, olcsóbb lenne a vétel mert ekkor már "kopaszon" lehetne megrendelni az új gépeket (vagy legalább egy részüket)

Majd a high-tech gyártó garanciát vállal neked a second-hand buherára! Ja, hogyne. Úgy röhögnek körbe, még a kínaiak is egy ilyen ötlettől, hogy arra nincs szó! Nem gondoltad te ezt végig!

3. az új tipuson már csak a típus-specifikus repüléstechnikát kellene megtanulni, ugyanazokat a fedélzeti harci rendszereket a modernizált Mi-24-ekről azonnal gyakorlottan tudná kezelni a személyzet.

Az új típuson a legsúlyosabb probléma az lesz, hogy felejtsen el mindent amit a mihun tanult. A legjobb az lenne, hogy az olyanok, akik mihun repültek a közepes szállítóhelikopterekre menjenek tovább és H145-ös előtörténettel kerüljenek újjoncok az új harci helikopterekre. Egész egyszerűen semmi köze a mihunak az olyan jószágokhoz mint a nálunk szóbajöhető: CAIC Z-10, AH-249 és talán még a T129, bár nem lenne jó ötlet a törököktől bármit venni! A méretek, a mozgékonyság a repülési profilok, a harceljárások. Minden homlokegyenest ellenkezője annak, amire a mihu képes.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Hát, olvasva is a sok high tech dolgot,, azt azért elfelejtitek hol is vagyunk, miféle háborúk várhatnak ránk. Tegyük fel, befejeződik a Z2026. lesz modernizált t72, 2-300Rosomak, tüzérség, CarlG, nagyjából meglesz a három dandár. Románék szerintem vagy egy kárpátaljai konflikus a reális, amibe szerintem belekeveredhetünk annyira, hogy összfegyvernem kelljen. Sokszor tárgyaltuk románékat, itt nem akarom, sokra nem tartom őket, és szerintem beszerzéseikből is csak a töredéke lesz meg, gazdaságilag meg még annyi napig sem bírnak egy katonai konfliktust mint mi.
Szóval,, mindenki felkészül, minden elsővonalbeli cuccot bedob, majd szerintem két hét alatt mindkét fél elpuffogtat mindent. Nekünk fele Gripen flotta, 15 EC kilőve, stb. Marad az egyszerű cucc amit pénz és nagyhatalmi segítség nélkül is beküldhetsz. Annyi mindenről beszéltek itt, hogy mivel kéne azt a szerencsétlen mihut védeni, hogy a szomszéd le ne szedje,,,, szerintem meg két hét után a mihut max. AK-val lőné a kedves szomszéd.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Mivel nekünk Apache sohasem lesz, így a Mi-24-et se kellene arra a szintre korszerűsíteni, mi nem vagyunk se az USA, se Izrael se Hollandia. De sajnos alacsonyabb szintre sem realitás a fentebb leírt okok miatt. A vége is tökéletesen igaz, jó lenne ha lenne mit támogatni a légierőnek ...

Nem biztos, hogy nem lesz Apache, csak kicsi az esélye, amíg ott van az AgustaWestland új helikoptere, ráadásul lengyelekkel együttműködésben. Abban biztosak lehetünk, hogy jön az új harci helikopter, a negyven helikopterből feltehetően tíz harci helikopter lesz és tíz közepes szállító. A mihuk is csak azzal az ürüggyel kerültek lemázolásra, hogy réskitöltők lesznek egy nagyjavításnyi időre, amíg meg nem érkeznek az újak, amikről még a Zrínyi2026 keretében születik döntés. A H145 beszerzése azt sugallja, hogy megfontolt döntés fog születni a legkorszerűbb technika irányába.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and marton

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Olyan szintű modernizáció nélkül, mint a legkorszerűbb Apache nem jelent ütőerőt már a térségünkben sem. Manpads mindenhol, Gepárd a románoknál, Tor, Osa, Sztreal, Tunguska az ukránoknál, Sztrela a szerbeknél.

Majd a high-tech gyártó garanciát vállal neked a second-hand buherára! Ja, hogyne. Úgy röhögnek körbe, még a kínaiak is egy ilyen ötlettől, hogy arra nincs szó! Nem gondoltad te ezt végig!
.
1. Ez főleg az alkalmazott fedélzeti fegyverek hatótávjától függ, aki messzebbre lő az nagyobb biztonságban van (már amennyire egy háborúban ez lehetséges).
2. Nem "second-hand buheráról" beszéltem, hanem integrációról, azt pedig garanciával csak a high-tech GYÁRTÓJA teheti meg!! Ha közlik velük, hogy rendelünk 10-12 harci helikoptert 7 év múlva kezdődő szállítással, de kérjük a rajta lévő high-tech rendszerek integrációját és 8 (+1 tartalék) készlet leszállítását a Mi-24-re a nagyjavítás után azonnalra, mutass olyan céget, aki a munka elvégzése és a SZÁMLÁZÁS helyett inkább kiröhög és máshoz küldi a megrendelőt!!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
1. Ez főleg az alkalmazott fedélzeti fegyverek hatótávjától függ, aki messzebbre lő az nagyobb biztonságban van (már amennyire egy háborúban ez lehetséges).

Megintcsak kötve van a kezünk, hogy mi kerülhet rá. Első körben ugye a Spike jöhet szóba. Aztán talán PARS, Hellfire, de szerintem a Spike abszolút befutó, szóval, nem is lesz további keresgélés!

2. Nem "second-hand buheráról" beszéltem, hanem integrációról, azt pedig garanciával csak a high-tech GYÁRTÓJA teheti meg!! Ha közlik velük, hogy rendelünk 10-12 harci helikoptert 7 év múlva kezdődő szállítással, de kérjük a rajta lévő high-tech rendszerek integrációját és 8 (+1 tartalék) készlet leszállítását a Mi-24-re a nagyjavítás után azonnalra, mutass olyan céget, aki a munka elvégzése és a SZÁMLÁZÁS helyett inkább kiröhög és máshoz küldi a megrendelőt!!

Hát úgy az összes.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Hát, olvasva is a sok high tech dolgot,, azt azért elfelejtitek hol is vagyunk, miféle háborúk várhatnak ránk. Tegyük fel, befejeződik a Z2026. lesz modernizált t72, 2-300Rosomak, tüzérség, CarlG, nagyjából meglesz a három dandár. Románék szerintem vagy egy kárpátaljai konflikus a reális, amibe szerintem belekeveredhetünk annyira, hogy összfegyvernem kelljen. Sokszor tárgyaltuk románékat, itt nem akarom, sokra nem tartom őket, és szerintem beszerzéseikből is csak a töredéke lesz meg, gazdaságilag meg még annyi napig sem bírnak egy katonai konfliktust mint mi.
Szóval,, mindenki felkészül, minden elsővonalbeli cuccot bedob, majd szerintem két hét alatt mindkét fél elpuffogtat mindent. Nekünk fele Gripen flotta, 15 EC kilőve, stb. Marad az egyszerű cucc amit pénz és nagyhatalmi segítség nélkül is beküldhetsz. Annyi mindenről beszéltek itt, hogy mivel kéne azt a szerencsétlen mihut védeni, hogy a szomszéd le ne szedje,,,, szerintem meg két hét után a mihut max. AK-val lőné a kedves szomszéd.

A szerb-horvát, és a bosnyák-szerb háborúkban még második világháborús vackok is előkerültek. Láttam jugósított M18 Hellcat-ot is.
A háború törvénye nem papíron és számítógépen működik, steril körülmények között, hanem amid van, azt használod, és ameddig tudod. Egyszerű motorhiba megállt 72-est pusztítottak el úgy a horvátok, amíg várták a szerbek a szerelőkocsit valaki gránátot nyomott a csőbe aztán kezitcsókolom.
Nekünk KKEu-i szinten kell gondolkodni nem németben, hollandban, dánban. Mondjuk a holland kéksisakosok halálra vált, sápadt arcát nem nehéz felidézni, amikor megjelentek Mladic emberei, akik az ötvenes évek színvonalán tartottak 93-ban.
 
  • Tetszik
Reactions: marton