[HUN] Mil Mi-24 "Hind"

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
4 875
4 060
113
Mi

Miből gondolod hogy sikertelen bevetést? Előbb lo a Mi-24 mint a manpaddal a válasz menjen. Meghal a katona? Munkahelyi artalom. Meghal két pilóta de elpusztit 12 ellenséges katonát? Helyes, mert csak úgy nyerhetsz ha több ellenséges katona hal meg mint a tiéd. ( Wermacht VS vhadsereg ez esetben azért kivétel mert lerombolták a német hatorszagat, ahhoz viszont Gripen kell, nem vonható de el xar kis szakaszok, rakok ellen a feladatatol)

Azért abban nem vagyok biztos, hogy egy Mihu megér mondjuk egy tucat katonát. Pár mrd a gép ára, + hajózók, + a gyakorlás. Ez bőven drágább, mint pár bokorugró.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
6 274
6 701
113
Mi

Miből gondolod hogy sikertelen bevetést? Előbb lo a Mi-24 mint a manpaddal a válasz menjen. Meghal a katona? Munkahelyi artalom. Meghal két pilóta de elpusztit 12 ellenséges katonát? Helyes, mert csak úgy nyerhetsz ha több ellenséges katona hal meg mint a tiéd. ( Wermacht VS vhadsereg ez esetben azért kivétel mert lerombolták a német hatorszagat, ahhoz viszont Gripen kell, nem vonható de el xar kis szakaszok, rakok ellen a feladatatol)

Hát anno, több gyakorlaton is jöttek támogatni bennünket a MI-24 gépek. Nagyon rég volt, de azért emlékszem némiképp. Alacsonyan jöttek, nem láttuk őket, csak a hangjuk volt. Aztán hirtelen a fák felül feltüntek és bedőltek. Területtüzet lőttek. Piszok hatásosnak éreztem akkor. Talán 6 gép jött párokban egymás után, vagy több 4 gépes raj vonalban, erre már nem emlékezem pontosan. (1987-88 ) Nagyon hatásos volt. Szerintem nagyon kevés az idő, hogy egy harci helit felfedezzenek hol is van és lőni is tudjanak rá. Nem tudom pontosan megítélni, mert afgániban az oroszok rengeteget veszítettek. Viszont nem tudjuk mennyi bevetésből veszetették el a gépeket és a hegyi terep miatt nem biztos hogy alacsonyan tudtak repülni a célra. Passz, de szerintem a Gripen önmagában kevés, a db száma miatt is hogy csak ők harcoljanak a szárazföldi ellenséges erők ellen, a levegőből. Kellene harci helikopter, szerintem egy egész ezred is. Azonban kizárólag a kor technikai szinvolnalán álló gépekkel. Flir torony, éjjellátás képessége, hatásos pct rakéták, ez az alap.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
10 724
9 907
113
Mi

Lelövik manpads-al. Évi sok millió dollárért rendszerben tartott sok millió dolláros technikát radíroznak le az égről filléres elhárító fegyverrel, mert valakik, valahol a XX. században rekedtek fejlben. Minden a mihukra jelen formában elköltött Forint tiszta pénzkidobás és árulás is egyben, mert az a pilóta, aki majd megpusztul egy ebben a formában felesleges technikában, mást, máshogy is vezethetett volna a siker reményében!

• Tetszik
Reactions: rudi and Nagy Csaba

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
6 274
6 701
113
Lelövik manpads-al. Évi sok millió dollárért rendszerben tartott sok millió dolláros technikát radíroznak le az égről filléres elhárító fegyverrel, mert valakik, valahol a XX. században rekedtek fejlben. Minden a mihukra jelen formában elköltött Forint tiszta pénzkidobás és árulás is egyben, mert az a pilóta, aki majd megpusztul egy ebben a formában felesleges technikában, mást, máshogy is vezethetett volna a siker reményében!

Ez az ami nagy kérdés lesz, amit leírtál. Majd akkor fogjuk tudni, ha tisztában leszünk a felújított gépek végső képességeivel. Arra sajnos várnunk kell. A HM gondolom megvárja, amikor majd egy, vagy több külföldi portál, fotókkal illuszrálva, megírja a magyar gépek felújításának tényét és képességeinek mivoltát. Annál is inkább gondolom ezt, mert már itt is megjelent a felújított gép fotója, az új festéssel és a szürke nezeti ékkel. :) Mire várnak egyébként ? Már tudni hogy néznek ki, maholnap megírja valaki külföldön azt is mit tudnak majd. Nem is értem továbbra sem a HM kommunikációját. Airbus ügyben is sikerült totálisan lemaradniuk. Most is erre várnak ?

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
20 730
18 261
113
Az
Több 29-es is túlélte a háborút, mert egy idő után nem szálltak fel. Bár ott több reptér is volt, meg betonfedezékek is. Sokszor írtam már, hogy betonfedezék kéne a gépeknek Kecsóra.)

MANPAD zóóóóóóóóóóóóóóóóónaaaaaaaaaaaaaaa. Így jár, aki UB blokkozgat Igla ellen.
Honnan is tudna üzemeli a Griff és mivel? Miért is tépem a számat, hogy mennyivel értelmesebben el lehetett volna költeni 75 misi USD-t?

Öööö, szerb és irkai gépek talán magyar, román vagy iráni légtérben védték és vették fel a harcot? Védekező félként bárki ellen már egy emelt Griff önmagában fenyegetés...

Miért is kéne NASAMS....? Ja, hogy az ellen az USAF F-16 kivételével szinte mindenki meztelen, mert ALE-50/55 kéne?

70 millából már 1,5 osztály ki is jönne ősrégi Mi-24 helyett. Kicsivel többel már 2 osztály. Ez kb. 12 indító és 2-3 radar. Olyan area denial képesség, hogy a román F-16-osok összefossák magukat.

Hiába pontozom körbe a nyuszit úgy látszik a vonalak összekötése nehéz sokaknak.
Az irakiak és a szerbek is elvesztették ezzel a taktikával a háborút. A nasams ellen sincs kifogásom, de az csak egy védelmi fegyver, nem lehet vele támadni. Csak akkor ha az egész bagázs előbbre megy. Úgy meg végképp nem lehet legyőzni az ellent ha a gepeink fel se szállnak mert lelohetik őket. Akkor minek repülőgép, vagy helikopter, de pl minek HK?

• Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
12 175
18 065
113
Helyettesítsd be a heli helyére egy korszerű MBT-t, a manpads-ot cseréld ki ATGM-re. Megvan a konklúzió, MBT sem kell. Vadászgép és korszerű légvédelmi rakéta, ugyan ez a kifutás.
Nem is kell semmi sem, úgy is csak lelövik a rá kifejlesztett elhárító fegyverrel.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
12 175
18 065
113
Az

Az irakiak és a szerbek is elvesztették ezzel a taktikával a háborút. A nasams ellen sincs kifogásom, de az csak egy védelmi fegyver, nem lehet vele támadni. Csak akkor ha az egész bagázs előbbre megy. Úgy meg végképp nem lehet legyőzni az ellent ha a gepeink fel se szállnak mert lelohetik őket. Akkor minek repülőgép, vagy helikopter, de pl minek HK?
No meg a NASAMS rendszer amit írt, 3 radarral a Mihu árából? Mi van ha nincs már meg a három radar? Ami radar használva van, az el is árulja magát, ami meg nincs, az meg nem ér semmit.

Ördögi kör.

• Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
20 730
18 261
113
Azért abban nem vagyok biztos, hogy egy Mihu megér mondjuk egy tucat katonát. Pár mrd a gép ára, + hajózók, + a gyakorlás. Ez bőven drágább, mint pár bokorugró.
Szerintem nem, pláne ha a mihu elvesztése árán megsporolsz több saját halottat lenn, netán hozzá segít egy helyi győzelemhez a bevetése meg az elvesztese árán is.

• Tetszik
Reactions: zsolti

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
31 006
36 908
113
Hát anno, több gyakorlaton is jöttek támogatni bennünket a MI-24 gépek. Nagyon rég volt, de azért emlékszem némiképp. Alacsonyan jöttek, nem láttuk őket, csak a hangjuk volt. Aztán hirtelen a fák felül feltüntek és bedőltek. Területtüzet lőttek. Piszok hatásosnak éreztem akkor. Talán 6 gép jött párokban egymás után, vagy több 4 gépes raj vonalban, erre már nem emlékezem pontosan. (1987-88 ) Nagyon hatásos volt. Szerintem nagyon kevés az idő, hogy egy harci helit felfedezzenek hol is van és lőni is tudjanak rá.
YT videók ezt cáfolgják szerintem.

Afganisztánban kb. 2/1 arány volt a heli/merevszárnyú gépek között.

Kellene harci helikopter, szerintem egy egész ezred is. Azonban kizárólag a kor technikai szinvolnalán álló gépekkel. Flir torony, éjjellátás képessége, hatásos pct rakéták, ez az alap.
Meg toronyóra lánccal...

Az

Édes jó istenem, nincs ok okozati viszony. Egyik se volt megnyerhető. Ez kb. olyan zseniális észrevétel, hogy F1 versenyen indulva bringával azért vesztek, mert montival megyek országúti helyett...

A NASAMS lényege az, hogy az egyetlen reptér körül kizárja lényegében az F-16-tal való bohóckodást, csak iszonyatos veszteség és kockázatok mellett lehetne megközelíteni Kecsót akár csak 50-60 km-re is.

No meg a NASAMS rendszer amit írt, 3 radarral a Mihu árából? Mi van ha nincs már meg a három radar? Ami radar használva van, az el is árulja magát, ami meg nincs, az meg nem ér semmit.

Ördögi kör.
Zsolti, a kurva isten f*****. Olvasd már el az összefoglalót.
Eszemfaszom megáll. De tényleg.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
20 730
18 261
113
Hát anno, több gyakorlaton is jöttek támogatni bennünket a MI-24 gépek. Nagyon rég volt, de azért emlékszem némiképp. Alacsonyan jöttek, nem láttuk őket, csak a hangjuk volt. Aztán hirtelen a fák felül feltüntek és bedőltek. Területtüzet lőttek. Piszok hatásosnak éreztem akkor. Talán 6 gép jött párokban egymás után, vagy több 4 gépes raj vonalban, erre már nem emlékezem pontosan. (1987-88 ) Nagyon hatásos volt. Szerintem nagyon kevés az idő, hogy egy harci helit felfedezzenek hol is van és lőni is tudjanak rá. Nem tudom pontosan megítélni, mert afgániban az oroszok rengeteget veszítettek. Viszont nem tudjuk mennyi bevetésből veszetették el a gépeket és a hegyi terep miatt nem biztos hogy alacsonyan tudtak repülni a célra. Passz, de szerintem a Gripen önmagában kevés, a db száma miatt is hogy csak ők harcoljanak a szárazföldi ellenséges erők ellen, a levegőből. Kellene harci helikopter, szerintem egy egész ezred is. Azonban kizárólag a kor technikai szinvolnalán álló gépekkel. Flir torony, éjjellátás képessége, hatásos pct rakéták, ez az alap.
Ezt írom én is de nem értik meg. Én is láttam mi-24-et repülni, te is, Dudi is, erre mindenki más aki nem látott azt írja hogy könnyű célpont.

• Tetszik
Reactions: honved

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
10 724
9 907
113
Helyettesítsd be a heli helyére egy korszerű MBT-t, a manpads-ot cseréld ki ATGM-re. Megvan a konklúzió, MBT sem kell. Vadászgép és korszerű légvédelmi rakéta, ugyan ez a kifutás.
Nem is kell semmi sem, úgy is csak lelövik a rá kifejlesztett elhárító fegyverrel.

Feltéve, hogy a harckocsi egy frissen festett T-55-ös, az ATGM pedig Javelin.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
10 724
9 907
113

Ördögi kör.

Nem, ugyanis a radar elleni harchoz sikeresen alkalmazott radar elleni fegyverrendszer is kell. Itt nincs semmilyen ördögi kör, ez nem olyan egyszeregy, mint a mihu leszedése Sztrelával.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
10 724
9 907
113
A NASAMS lényege az, hogy az egyetlen reptér körül kizárja lényegében az F-16-tal való bohóckodást, csak iszonyatos veszteség és kockázatok mellett lehetne megközelíteni Kecsót akár csak 50-60 km-re is.

Nem te érveltél múltkor amellett, hogy óvodákat és iskolákat, meg vegyiműveket kellene védeni azzal a kevés Nasamssal, amit esetleg megengedhetnénk magunknak? Mi ez a Kecsózás most, az egy katonai objektum! :D

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
12 175
18 065
113
Feltéve, hogy a harckocsi egy frissen festett T-55-ös, az ATGM pedig Javelin.
Vagy ahogy azt szíriában láttuk T-90, Leo2A4 és Tow2/konkurs/kínai kópia, bármi.
Vagy ahogy azt Jemenben láttuk, Abrams versus Kornet/bármi amit visznek a houtiknak az Irániak.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
28 008
22 942
113
Ezt írom én is de nem értik meg. Én is láttam mi-24-et repülni, te is, Dudi is, erre mindenki más aki nem látott azt írja hogy könnyű célpont.

Itt Európában könnyű célpontnak nem nevezném mert nagyon könnyen el tud búlyni de ehhez az kell,hogy olyan modern célfelderítő rendszerei legyenek amivel kevés ideig tart a tűzkiváltás.A szűk keresztmetszet nem az amikor távolodik és pikkpakk eltűnik egy erdő takarásában vagy bármilyen terepfedezet mögött egy rácsapás után hanem az az idő amikor felbukkan célt keres,céloz és tüzel.Na ez az amiben a mi ócskavasaink elhasalnak.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
10 724
9 907
113
Vagy ahogy azt szíriában láttuk T-90, Leo2A4 és Tow2/konkurs/kínai kópia, bármi.
Vagy ahogy azt Jemenben láttuk, Abrams versus Kornet/bármi amit visznek a houtiknak az Irániak.

Feltéve, amíg nincs aktív védelem. Mi minden hiányzik többek közt a lemázolt mihukról, amiért itt áll a bál miattuk, pontosabban, ami miatt már egy éve téptük páran a szánkat, hogy ez így minek!

• Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
12 175
18 065
113
Nem, ugyanis a radar elleni harchoz sikeresen alkalmazott radar elleni fegyverrendszer is kell. Itt nincs semmilyen ördögi kör, ez nem olyan egyszeregy, mint a mihu leszedése Sztrelával.
Persze. Vagy egy felderítőcsapat rombolópuskával. Mondjuk Mihuból kitéve, hogy stílszerű legyek. Tüzérség is alternatíva. Ne felejtsük el, a NASAMS radarja nem egy sok száz km hatótávolsággal rendelkező valami, ha frontszakaszt akarsz vele védeni, közel kell lennie a "tűzhöz".

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
31 006
36 908
113
Nem te érveltél múltkor amellett, hogy óvodákat és iskolákat, meg vegyiműveket kellene védeni azzal a kevés Nasamssal, amit esetleg megengedhetnénk magunknak? Mi ez a Kecsózás most, az egy katonai objektum! :D
Totálisan rosszul emlékszel. Amikor jött a 200 db paciros zseni, akkor ezek szerint nem emlékszem a kommentekre...
Szomorú, hogy ennyire nem emlékszem és azt, hogy ilyen hülyeséget feltételezel rólam.

Persze. Vagy egy felderítőcsapat rombolópuskával. Mondjuk Mihuból kitéve, hogy stílszerű legyek. Tüzérség is alternatíva. Ne felejtsük el, a NASAMS radarja nem egy sok száz km hatótávolsággal rendelkező valami, ha frontszakaszt akarsz vele védeni, közel kell lennie a "tűzhöz".
Zsolti...
Ha nem olvasod el és érted meg amit írtunk az anyagban, akkor nem tennéd meg azt a szívességet, hogy kijelentés helyett kérdezel?

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
12 175
18 065
113
Feltéve, amíg nincs aktív védelem. Mi minden hiányzik többek közt a lemázolt mihukról, amiért itt áll a bál miattuk, pontosabban, ami miatt már egy éve téptük páran a szánkat, hogy ez így minek!
Persze. Ha van aktív védelem(hol is van ilyen, no meg mennyi jelenleg?), akkor fog jönni az hogy vagy túlterheled egy időben több primitív eszköz indítással, vagy használsz majd olyan ATGM-et ami meg erre van kitalálva hogy az aktív védelmet kijátsza/áttörje.