[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Erre van valami forrásod? Én pont az ellenkezőjét olvastam, hogy még FLIR se járna, esetleg csak az.
Nem,nem tűnik sem kicsinek sem erőtlennek. Ami nekem kicsinek és erőtlennek tűnik az a magyar haderő úgy unblock.;)
Ahogy már celebrának is válaszoltam, én csak az ő "75 millióból 2 százádnyi UH-1N-et kaptunk volna" kijelentésére reagáltam. Azt sem teljesen negatív előjellel. Inkább csak a tényeket próbáltam kiemelni forrás megjelöléssel.
Egyébként amikor anno bejelentették, hogy kapunk 30 UH-1-et, én örültem, de mint kiderült, nem a legjobb üzlet lett volna az sem.
Így a 24-esek felújítását nézve bomba üzlet lett volna, csak nekünk kevesebb gép is elég lett volna. Kérdés, hogy úgy is belementek volna-e a jenkik.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Így a 24-esek felújítását nézve bomba üzlet lett volna, csak nekünk kevesebb gép is elég lett volna. Kérdés, hogy úgy is belementek volna-e a jenkik.
Haditechniká friss számában pont van az UH-1röl cikk,emlitik a nekünk tett ajánlatot is.Cirka 1600km-re vagyok a saját példányomtol,de talán másvalaki is járatja.Ugy emlékszem,hogy ott többlehetőséges ajánlatrol irtak,amit késöbb finomitottak-olcsósitottak
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 144
10 859
113
Így a 24-esek felújítását nézve bomba üzlet lett volna, csak nekünk kevesebb gép is elég lett volna. Kérdés, hogy úgy is belementek volna-e a jenkik.

Azt azért nem hiszem, hogy "kevesebb is elég lett volna". Mármint lehet, hogy az akkori döntéshozóknak igen. Csak hát egy raj fér be, paszirozva.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Azt azért nem hiszem, hogy "kevesebb is elég lett volna". Mármint lehet, hogy az akkori döntéshozóknak igen. Csak hát egy raj fér be, paszirozva.
Vietnám ota használják öket 4fö kezelő,8fő lövészraj elosztással.És a Mihuban se fér el több,igazábol még annyi sem..Azt azért hozzátenném,hogy nem véletlen váltotta le az Army-nál az UH60,börnyakuaknál meg az Y változat.Nekünk jelentett volna előrelépést,igazábol már másodvonalas technika.
Még egy kérdés,mit,kit és hova fogunk mi tömegessen desszantolni?Rodésiai fiereforce stilusú akciók a maximum,amire mi reálissan képessek lehetünk.Arra meg bőven elég
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 144
10 859
113
Vietnám ota használják öket 4fö kezelő,8fő lövészraj elosztással.És a Mihuban se fér el több,igazábol még annyi sem..Azt azért hozzátenném,hogy nem véletlen váltotta le az Army-nál az UH60,börnyakuaknál meg az Y változat.Nekünk jelentett volna előrelépést,igazábol már másodvonalas technika.
Még egy kérdés,mit,kit és hova fogunk mi tömegessen desszantolni?Rodésiai fiereforce stilusú akciók a maximum,amire mi reálissan képessek lehetünk.Arra meg bőven elég

Annyi embert tudnak elvinni, mint 10 Mi-17. Dehogy elég az. Egynek jó lett volna talán, de nem kizárólagosan.
Szvsz. ejtsük az UH-1 témát, mert nagyon hipotetikus most már.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust
T

Törölt tag 1586

Guest
Szvsz. ejtsük az UH-1 témát, mert nagyon hipotetikus most már.
Igen ez már a múlt, de a mai napig érvényes tanulságai lehetnek
Talán annyit hogy azoknak is igaza lehet akik szerint gond volt az üzlettel és elsősorban nem a mi hibánkból...
Idézet Zord "A helyzet helikopter fronton fokozódik" cikkéből (MN 2012 Feb):
"..Nem haladnak túl jól a használt amerikai tengerészgyalogos UH-1N helikopterek beszerzéséről zajló tárgyalások - hallottam a minap. Az amerikai kongresszussal decemberben közölt hihetetlen, 426 millió dolláros árat már jócskán sikerült lealkudni a csomag megnyirbálásával, és az közelít az elfogadható értékhez (már ha a hazai finanszírozás egyáltalán megoldható lesz), ám a kibontáskor kiderült, hogy bizony nem olyan ez a menyasszony, mint amire jogosan számítani lehetett a jelenlegi helyzetben. Sorolni lehetne, de most csak néhányat említek, ízelítőül, meglássák, elég lesz.
A legfőbb szövetségesünk, akiért vérüket folyatják katonáink Afganisztánban, nem hajlandó még pénzért sem átadni a helikopterek elektronikai hadviselési rendszerét (besugárzásjelző, indításjelző, stb.); szóba sem jöhet a D-szintű karbantartás hazai kiépítése, sőt, azt az UH-1N-ek esetében sajnos nem végezhetik el európai AB212 jogosítású üzemek sem, a gépeket így ezer óránként vissza kellene szállítani az Egyesült Államokba a javítások idejére; a szállítás megkezdésének határideje pedig két és fél év lenne. OMG..."

Egyszóval úgy tűnik a politika valahol az üzlet előkészítése során beleszólt a dologba.
Talán ez az oka annak hogy azóta sem került szóba fegyver vétele az USA-ból
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Mi17,mint rohamdesszant heli párszor már felsült.Nagy,lassú,modern harcviszonyok között csak célpont.,És továbbra sem értem,miféle légimozgékony hadműveletet akarunk mi csinálni?Mekkorákat?Tán a Market-Garden hadműveletet játszuk újra?
Továbbra sem értem,hogyan,és miböl akar az álmodozók serege külön harci,rohamdesszant és szállitó heliflottát kiépiteni?Mi171 egy elavult gép,kockalada zsiguli technológia.Le kéne számolni már ezzel az orosz nosztalgiával.
Harctéri támogató heli kell nekünk,jelentős kompolási képesség.Modern harcviszonyokra való alkalmasság,ésa mindezt költséghatékonnyan.Nem a beszerzési árat kell csak nézzni,hanem élettartamköltség-hatékonyság komplexitást
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Market-Garden.....
Mi a fenének nekünk a hadsereg ? Modern harcviszonyokról beszélsz és szerintem és kb fingod nincs, hogy mit szeretnél vagy mi kellene egy hadseregnek.
Hogyan áll fel egy jó modern hadsereg, csak azt tudod mondogatni hogy ez így nem jó.
Oszlasuk fel a fenébe HM és Honvédséget. Azok a fegyverek amik nekünk vannak másodvonalbeli mind, szóval nincs értelme.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 937
113
Csak amíg megvan az embargó. De olyan sok választásunk nincs. Teherszállításra (lőszer, utánpótlás, legalább egy félszakasz méretű erő desszantolására, vagy polgárok evakuálására, jelentős teheremelésre mind például homokzsákok alkalmas közepes szállítóhelikopter, korszerű kialakítással (teherrámpa hátul alapkövetelmény) igen kevés van: Mi-171, AW101, Z-18, S-92 és ennyi.
Nem kell erről engem meggyőzni, egyet értünk, de az embargó az mardni fog én úgy érzem, tovább mint amennyit mi tudunk várni. Azt kell látni, hogy helikopterekre ilyen kategóriában szükség van béke időszakban is. Az olaszokkal az új kormánnyal egy vonalon mozog a mienk, angolokkal szintén jó a viszony, EU-s vonal az AW, a politikumnak szerintem ez a legszimpatikusabb jelenleg. Kína ha tud valami brutál jó árat mondani, szintén képbe kerülhet, velük is jó kapcsolatot akarunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 273
76 845
113
Mi17,mint rohamdesszant heli párszor már felsült.Nagy,lassú,modern harcviszonyok között csak célpont.,És továbbra sem értem,miféle légimozgékony hadműveletet akarunk mi csinálni?Mekkorákat?Tán a Market-Garden hadműveletet játszuk újra?
Továbbra sem értem,hogyan,és miböl akar az álmodozók serege külön harci,rohamdesszant és szállitó heliflottát kiépiteni?Mi171 egy elavult gép,kockalada zsiguli technológia.Le kéne számolni már ezzel az orosz nosztalgiával.
Harctéri támogató heli kell nekünk,jelentős kompolási képesség.Modern harcviszonyokra való alkalmasság,ésa mindezt költséghatékonnyan.Nem a beszerzési árat kell csak nézzni,hanem élettartamköltség-hatékonyság komplexitást

Mivel lassabb mint a többi helikoter?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and honved

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 937
113
Kérem mindenki kapaszkodjon.
Tehát UH-60 ami aztán egész amerikai hadseregben van és modernnek számít.
294 Km/h megy
A lassú orosz technika képviselője
MI-17 280 Km/H megy.
Hmmmm 14 km/h különbséggel meg lehet lepni az ellenséget.
CELEBRA kérlek ülj le egyes.

Forrás:
https://en.wikipedia.org/wiki/Sikorsky_UH-60_Black_Hawk
https://en.wikipedia.org/wiki/Mil_Mi-17
Cserében ezért a "rettentő" lassúságáért, kb. 2x annyi embert visz, úgy hogy nem ez a drágább. Nyilván ez a szarabb opció...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 144
10 859
113
Igen ez már a múlt, de a mai napig érvényes tanulságai lehetnek
Talán annyit hogy azoknak is igaza lehet akik szerint gond volt az üzlettel és elsősorban nem a mi hibánkból...
Idézet Zord "A helyzet helikopter fronton fokozódik" cikkéből (MN 2012 Feb):
"..Nem haladnak túl jól a használt amerikai tengerészgyalogos UH-1N helikopterek beszerzéséről zajló tárgyalások - hallottam a minap. Az amerikai kongresszussal decemberben közölt hihetetlen, 426 millió dolláros árat már jócskán sikerült lealkudni a csomag megnyirbálásával, és az közelít az elfogadható értékhez (már ha a hazai finanszírozás egyáltalán megoldható lesz), ám a kibontáskor kiderült, hogy bizony nem olyan ez a menyasszony, mint amire jogosan számítani lehetett a jelenlegi helyzetben. Sorolni lehetne, de most csak néhányat említek, ízelítőül, meglássák, elég lesz.
A legfőbb szövetségesünk, akiért vérüket folyatják katonáink Afganisztánban, nem hajlandó még pénzért sem átadni a helikopterek elektronikai hadviselési rendszerét (besugárzásjelző, indításjelző, stb.); szóba sem jöhet a D-szintű karbantartás hazai kiépítése, sőt, azt az UH-1N-ek esetében sajnos nem végezhetik el európai AB212 jogosítású üzemek sem, a gépeket így ezer óránként vissza kellene szállítani az Egyesült Államokba a javítások idejére; a szállítás megkezdésének határideje pedig két és fél év lenne. OMG..."

Egyszóval úgy tűnik a politika valahol az üzlet előkészítése során beleszólt a dologba.
Talán ez az oka annak hogy azóta sem került szóba fegyver vétele az USA-ból

Akkor mégis csak jól emlékeztem.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 886
22 293
113
Haditechniká friss számában pont van az UH-1röl cikk,emlitik a nekünk tett ajánlatot is.Cirka 1600km-re vagyok a saját példányomtol,de talán másvalaki is járatja.Ugy emlékszem,hogy ott többlehetőséges ajánlatrol irtak,amit késöbb finomitottak-olcsósitottak

Anno még rajongtam egy esetleges UH/AH kombó ötletétől, de az összeg végül elkenyte a számat. Végül megnyugtatott az a tény is, hogy maguk a jenkik ajánlották mikor hezitáltunk, hogy várjunk még, mert lesz jobb ajánlat is. Szóval az biztos, hogy anno nem a legjobb ajánlatot kaptuk, tehát nincs mit sajnálni rajta.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Mi17,mint rohamdesszant heli párszor már felsült.Nagy,lassú,modern harcviszonyok között csak célpont.
A mai radar/dróntechnika fejlettsége mellett nem is arra használják. Senki nem olyan eszement, hogy a front első vonalában vesse be. Főleg egy csapat/szállítót legyen rajta bármilyen fegyver, besugárzásjelző, önvédelmi rendszer.
Mi171 egy elavult gép,kockalada zsiguli technológia.Le kéne számolni már ezzel az orosz nosztalgiával.
Az új verziók nem elavultak, nyilván azok is tök hülyék akik éveket várnak rá - kvázi sorba állnak új minyóért. Egy rakat ország alkalmazza, azé' annyira nem lehet szar.
Olyasmi sikertörténet mint az F-16-é.
 

Faboo78

Well-Known Member
2018. január 4.
258
995
93
Így a 24-esek felújítását nézve bomba üzlet lett volna, csak nekünk kevesebb gép is elég lett volna. Kérdés, hogy úgy is belementek volna-e a jenkik.

Szervusz Molni!

Rudi leírta, de én is említettem korábbi hozzászólásban (2153 számú ebben a blogban https://forum.htka.hu/threads/hun-mil-mi-24-hind.190/page-108#post-483706 ) hogy ez az UH-1N nem az az UH-1N, gyakorlatilag semmit nem kaptunk volna mellé, sem önvédelmi rendszert, sem pedig FLIR torony, vagy fegyverkonzol, fegyverzet nem szerepelt az ajánlatban, sőt, ahhoz hogy megvehessük, kötelezően kellett volna az előzetes felmérés alapján Szolnokon és Kecskeméten beruházásokat megtenni azért, hogy a típust fogadhassuk, és üzemeltetni lehessen valamilyen szinten. Az elvárt D check szintű javítás is probléma volt.

A sokat idézett 32 darabból 30 lett volna repülőképes, 2 plusz sárkányt kértünk az ajánlatban a karbantartás, földi kiszolgálás gyakorlásához.

A fentiek miatt nem érdemes a (2 sárkányt nem számítva) 30 darabos beszerzésnél a gépenkénti 14,2 millás árat hasonlítgatni a MiHu felújításának költségével.

Ha képen szeretném bemutatni, mindenki azt hitte, hogy ezt kapjuk:

https://www.airliners.net/photo/USA-Marines/Bell-UH-1N-Iroquois-212/1933181

de valójában ezek érkeztek volna:

https://www.airplane-pictures.net/photo/803803/69-6614-usa-air-force-bell-uh-1n-twin-huey/
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
M

molnibalage

Guest
Szervusz Molni!

Rudi leírta, de én is említettem korábbi hozzászólásban (2153 számú ebben a blogban https://forum.htka.hu/threads/hun-mil-mi-24-hind.190/page-108#post-483706 ) hogy ez az UH-1N nem az az UH-1N, gyakorlatilag semmit nem kaptunk volna mellé, sem önvédelmi rendszert, sem pedig FLIR torony, vagy fegyverkonzol, fegyverzet nem szerepelt az ajánlatban, sőt, ahhoz hogy megvehessük, kötelezően kellett volna az előzetes felmérés alapján Szolnokon és Kecskeméten beruházásokat megtenni azért, hogy a típust fogadhassuk, és üzemeltetni lehessen valamilyen szinten. Az elvárt D check szintű javítás is probléma volt.

A sokat idézett 32 darabból 30 lett volna repülőképes, 2 plusz sárkányt kértünk az ajánlatban a karbantartás, földi kiszolgálás gyakorlásához.

A fentiek miatt nem érdemes a (2 sárkányt nem számítva) 30 darabos beszerzésnél a gépenkénti 14,2 millás árat hasonlítgatni a MiHu felújításának költségével.

Ha képen szeretném bemutatni, mindenki azt hitte, hogy ezt kapjuk:

https://www.airliners.net/photo/USA-Marines/Bell-UH-1N-Iroquois-212/1933181

de valójában ezek érkeztek volna:

https://www.airplane-pictures.net/photo/803803/69-6614-usa-air-force-bell-uh-1n-twin-huey/

Van a hivatalos doksi, amit linkeltem. Abban van minden szimulátortól kezdve FLIR toronyig a 426 milliós árral.
  1. Ehhez képest Zord azt írtam, hogy sokkal olcsóbb lett ÉS kikerültek belőle dolgok, pl. az RWR. A FLIR-ről nem volt szó. Az RWR a legkisebb és megoldható tétel, kerülhet bele európai is. Nem az írta, hogy 426 misi és nincs benne FLIR, RWR és semmi fejlett. Rohadt nagy difi. A hazai nagyjavítás hiányán háborgott még, de könyörgöm, 30 db gépre...? Más európai ország is használ UH-1-es még, velük lehetett volna közösködni. A Mi-24-eseket is hova vitték nagyjavítani? Repülőgéppel oroszokhoz. Akkor meg nem értem a háborgást.
  2. A 2,5 éves átfutáson rugózása is egész egyszerűen röhejes az elmúlt 7 évet nézve.
  3. Az eredeti 426 milliós ajánlat borzalmasan nagy előrelépés lett volna és fajlagosan fényévekkel jobb, mint a mihu feltámasztás, csak kb. 6-szor akkora kiadással járt volna, de mondjuk kb. négyszer több gép jött volna, csak sokkal magasabb képességgel, egy ideig logisztikával és szimulátorral, ami 24-esnél nincs. Izé.
  4. Zord is tévedhet és egzakt forrás nincs arra, amit mondott. Én meg akkor maradok a hivatalosnál.
Ezért a kommented vége a két képpel ebben a formában egész egyszerűen nem igaz. Mert 426 misiért nem ilyen gépet kaptunk volna, kevesebbe került volna. A jenki meg miért is tenne hivatalos ajánlatot, amiben nincs benne az, amit írt? Ezt jó lenne megmagyarázni azért...

Szerintem lehet, hogy a fillérbaszásra volt a válaszuk az, hogy akkor kivettek ezt-azt. Ők tettek egy igen baráti ajánlatot, mi meg nekiálltunk "kekeckedni". Tisztán emlékszem, mert a felháborodás, hogy "köcsög jenkik", meg "szart drágán". Ehhez képest a mihu üzlettel összevetve ez az évtized boltja lehetett volna, csak fontosabb új Puskás Stadion meg egyéb más faszság, mint ez.

Ahogy már írtam. A stadion NER kompatibilis volt, ez meg nem...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 937
113
Szervusz Molni!

Rudi leírta, de én is említettem korábbi hozzászólásban (2153 számú ebben a blogban https://forum.htka.hu/threads/hun-mil-mi-24-hind.190/page-108#post-483706 ) hogy ez az UH-1N nem az az UH-1N, gyakorlatilag semmit nem kaptunk volna mellé, sem önvédelmi rendszert, sem pedig FLIR torony, vagy fegyverkonzol, fegyverzet nem szerepelt az ajánlatban, sőt, ahhoz hogy megvehessük, kötelezően kellett volna az előzetes felmérés alapján Szolnokon és Kecskeméten beruházásokat megtenni azért, hogy a típust fogadhassuk, és üzemeltetni lehessen valamilyen szinten. Az elvárt D check szintű javítás is probléma volt.

A sokat idézett 32 darabból 30 lett volna repülőképes, 2 plusz sárkányt kértünk az ajánlatban a karbantartás, földi kiszolgálás gyakorlásához.

A fentiek miatt nem érdemes a (2 sárkányt nem számítva) 30 darabos beszerzésnél a gépenkénti 14,2 millás árat hasonlítgatni a MiHu felújításának költségével.

Ha képen szeretném bemutatni, mindenki azt hitte, hogy ezt kapjuk:

https://www.airliners.net/photo/USA-Marines/Bell-UH-1N-Iroquois-212/1933181

de valójában ezek érkeztek volna:

https://www.airplane-pictures.net/photo/803803/69-6614-usa-air-force-bell-uh-1n-twin-huey/
Bizony, számtalanszor leírtam én is, hogy amiről itt hallucináltak sokan UH-1 vonalon, hogy mit tud a gép, milyen felszereltséggel, olyat a CSEHEK vettek! Csak annak darabja POTOM 52 milla. Na nem forintban, dollárban.
 
M

molnibalage

Guest
Bizony, számtalanszor leírtam én is, hogy amiről itt hallucináltak sokan UH-1 vonalon, hogy mit tud a gép, milyen felszereltséggel, olyat a CSEHEK vettek! Csak annak darabja POTOM 52 milla. Na nem forintban, dollárban.
Nem hallucináltunk semmit. Ott a jenki ajánlat. Hivatalos. Azt, hogy Zord miket vélt és forrás nélkül miket írt bocs, de nekem nem mérvadó. Neked is felteszem a kérdést, hogy minek ad ki a jenki olyan hivatalos doksit, amiben olyan dolgokat ígér, amit soha nem is akar odaadni? Hm...?

Zord kommentjét olyan szelektíven olvassátok és értelmezitek, hogy elfog a röhögés. Azt írta, hogy lényegesen olcsóbb lett és kikerültek belőle dolgok. Nem azt, hogy 426 misi és nem jön vele semmi. Ráadásul az RWR hiányát említi, a FLIR tornyokat nem.

Bocs, ezt így kb. fröcsögés, források nélkül.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba