[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Faboo78

Well-Known Member
2018. január 4.
259
996
93
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Igen helyette vegyünk uh-1-et mert az modernebb sokkal :) pff komolyan mondom te csak a ruszki technikát gyűlölöd, mindegy mi csak ne ruszkit
Figyelmessebb olvasást,ha kérhetnék...VM szintre korszerűsitve,élettartamnövelő felújitással reális áron nincs ellene kifogásom.Még képet is bemontiroztam
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A mai radar/dróntechnika fejlettsége mellett nem is arra használják. Senki nem olyan eszement, hogy a front első vonalában vesse be. Főleg egy csapat/szállítót legyen rajta bármilyen fegyver, besugárzásjelző, önvédelmi rendszer.

Az új verziók nem elavultak, nyilván azok is tök hülyék akik éveket várnak rá - kvázi sorba állnak új minyóért. Egy rakat ország alkalmazza, azé' annyira nem lehet szar.
Olyasmi sikertörténet mint az F-16-é.
Különben az,sikertrténet.Akárcsak az UH-1.De az ára tartja igazán életben.Szovjet időben már betervazték a leváltását a Mi38/58 tipusokkal.A Mi38 legalább repül
És az emberi hülyeség véktelen.Az amik stratégiai nehézbombázkat használnak CCINTra,pl
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Anno még rajongtam egy esetleges UH/AH kombó ötletétől, de az összeg végül elkenyte a számat. Végül megnyugtatott az a tény is, hogy maguk a jenkik ajánlották mikor hezitáltunk, hogy várjunk még, mert lesz jobb ajánlat is. Szóval az biztos, hogy anno nem a legjobb ajánlatot kaptuk, tehát nincs mit sajnálni rajta.
Rajtam kivül senki nem járatja a HT-t?Legutbbi számában pont van rla szó
Kérem mindenki kapaszkodjon.
Tehát UH-60 ami aztán egész amerikai hadseregben van és modernnek számít.
294 Km/h megy
A lassú orosz technika képviselője
MI-17 280 Km/H megy.
Hmmmm 14 km/h különbséggel meg lehet lepni az ellenséget.
CELEBRA kérlek ülj le egyes.

Forrás:
https://en.wikipedia.org/wiki/Sikorsky_UH-60_Black_Hawk
https://en.wikipedia.org/wiki/Mil_Mi-17
Az alapváltozaté,1978ban.A mai,amire a Battlehawkot is alapozzák,360km/h-ra képes.Megjegyzem az UH-1Y is akörüli sprintre képes.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Rudi válasza alapján én úgy látom, hogy a helyzet szokásos. Handabandázik a többség. Forrást, linket.
Ezen felül új UH-1Y heliket hasonlítani használt UH-1N-hez. Hát gratulálok... Ráadásul azok műszaki tartalma elég durva.
http://www.dsca.mil/major-arms-sales/czech-republic-uh-1y-utility-helicopters

Mikor jutunk már el oda, hogy handabandázás és félinfókból összerakott marhaságok helyett forrásokkal dolgozunk? Bocsánat, de ez az egész ahogy kommentelsz nálam már az irritáló szinten túl van.
És hozzátenném,döbbenetes teljesitménybeli különbbség van az Y,és az azt megelőző változatok között.Nagyobb,mint az eredeti HU-1A,és az UH-1N között.Elbir egy M777 tarackot.De igazán csak az AH párjával eggyüt érné meg,a szinte teljessen azonos logisztikai bázis miatt.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Réges régen, egy messzi messzi galaxisban, kerülőúton be tudtam szerezni...,azután megnősültem :D

Egyébként mit irnak - csak úgy summázva...?!?!
Egy sorozat első része,szabvány tiustörténetmesélés eggyenlőre.Emlittik benne a nekünk tett ajánlatot,hogy volt a Molni által linkelt,később még többféle variáci is,darabszámra és felszereltségre,olcsósitva.Éshogy a Bell felajánlotta még az Yváltozatra való átéitést is.Ha jol emlékszem az eredeti ajánlat 7500rás állapoot szerinti üzemeltetésre válalt volna garanciát,és tartalmazta az elektrnikai felszerelést,és annak korszerüsitését is,de ebbe utóbbiba nem vagyok biztos.Még mindig kb1500km-re vagyok az újságtol,és 1x olvastam futólag.Ami igazán érdekes,hogy tartalmazott egy adattáblát,amiben különféle változatok teljesitményadatai szerepeltek.Az Yváltozat eszméletlen teljesitménynövekedést jelent.Nemvéletlen olyan marha drága
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Market-Garden.....
Mi a fenének nekünk a hadsereg ? Modern harcviszonyokról beszélsz és szerintem és kb fingod nincs, hogy mit szeretnél vagy mi kellene egy hadseregnek.
Hogyan áll fel egy jó modern hadsereg, csak azt tudod mondogatni hogy ez így nem jó.
Oszlasuk fel a fenébe HM és Honvédséget. Azok a fegyverek amik nekünk vannak másodvonalbeli mind, szóval nincs értelme.
Egyébbként tényleg fel kéne oszlatni azt a HMet aminek a háromnegyede ingyenélő irasztalhuszár.És tényleg fel kéne oszlatni azt az MH-t,ami gyakorlatilag nem hadsereg,a török csendrség szintjét nem éri el..Tiszteltetem a nagyon kevés számú elhivatott katonát,akik szolgálnak benne,és rájuk alapozva kéne 0-rol újraszervezni az egész haderőt.Bán Mór szerint ugyan eredetileg úgy szolt a mondás,hogy a magyarok még a szarbol is várat épitenek,de ezúttal a hétköznapi változat illik ide.Szarbol nem lehet váratépiteni.
Ismét figyelmessebb olvasást kérnék.Többször is leirtam,hogy szerintem milyen irányban kéne elindulnunk.Keresd vissza,gondold át a leirtakat,és véleményezd érvekkel és gondolatmenetekkel alátámasztva-személyeskedés nélkül.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 179
61 055
113
Újabb kép:

id237626


Hétfőn, vagy kedden talán több is kiderül...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 008
53 981
113
Lemaradtam vagy 30 oldallal,de nem kíméltem magam,és jól végigolvastam,elfogyott vagy 15 túrós palacsinta,mire megfőtt a gulyás,de már nincs hely a tápcsatornámban neki,annyi placsintát toltam be.
Most,hogy elmeséltem az életem,olyan értékes kérdésem van,hogy miből adódik a 2000 üzemórás élettartam,a yenki 8000 órással szemben?
Ill. mit értünk a 2000 üzemóra alatt,mármint mit,miket kell akkor cserélni?
Még egy kérdés,hogy hogyan aránylik a két üzemóra utáni felújítás költsége egymáshoz?Nem cent/kopejka lebontásban,hanem pl lehet a 4 Orosz felújítás nem kerül annyiba,mint az egy yenki?Tudunk arról valamit,hogy ha a fődarabokat eladnák nekünk a yenkik is,meg az Oroszok is,akkor hogy nézne ki a felújítás itthoni költsége?
Ne ragadjunk le ott,hogy kevés a szerelő,hanem a technikai/technológiai részre gondolok,mondjuk Szergelyt 3 szerelő egy Tsz teherautó javító csarnokában,egy flasencuggal 2 nap alatt kicseréli benne a turbinát,hajtóművet,rotorokat,miazmást,míg a yenki technikához steril labor kell,meg 4x annyi szerelő,meg munkaóra?
Nagyságrendi árakat lehet tudni a hindek felfegyverzéséről-én csak Orosz cuccokat tennék bele,más,Oroszbarát országokon keresztül-és,hogy akkor ehhez képest mennyibe fájna a yenki fegyverzet(az UH-khoz)?
Mennyire érdemes/lehet ezt összehasonlítani egy Uh-val,mármint ha nem b@szakodunk,hanem egy tökös Orosz upgrédet teszünk beléjük,akkor lesz annyi harc értéke,mint az Uh-nak?Maga a sárkány hány üzemórát bír,ha mégis korszerűsítenénk,akkor ha kifogy a sárkányból az üzemidő,a fegyverzetet még el lehetne adni?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Lemaradtam vagy 30 oldallal,de nem kíméltem magam,és jól végigolvastam,elfogyott vagy 15 túrós palacsinta,mire megfőtt a gulyás,de már nincs hely a tápcsatornámban neki,annyi placsintát toltam be.
Most,hogy elmeséltem az életem,olyan értékes kérdésem van,hogy miből adódik a 2000 üzemórás élettartam,a yenki 8000 órással szemben?
Ill. mit értünk a 2000 üzemóra alatt,mármint mit,miket kell akkor cserélni?
Még egy kérdés,hogy hogyan aránylik a két üzemóra utáni felújítás költsége egymáshoz?Nem cent/kopejka lebontásban,hanem pl lehet a 4 Orosz felújítás nem kerül annyiba,mint az egy yenki?Tudunk arról valamit,hogy ha a fődarabokat eladnák nekünk a yenkik is,meg az Oroszok is,akkor hogy nézne ki a felújítás itthoni költsége?
Ne ragadjunk le ott,hogy kevés a szerelő,hanem a technikai/technológiai részre gondolok,mondjuk Szergelyt 3 szerelő egy Tsz teherautó javító csarnokában,egy flasencuggal 2 nap alatt kicseréli benne a turbinát,hajtóművet,rotorokat,miazmást,míg a yenki technikához steril labor kell,meg 4x annyi szerelő,meg munkaóra?
Nagyságrendi árakat lehet tudni a hindek felfegyverzéséről-én csak Orosz cuccokat tennék bele,más,Oroszbarát országokon keresztül-és,hogy akkor ehhez képest mennyibe fájna a yenki fegyverzet(az UH-khoz)?
Mennyire érdemes/lehet ezt összehasonlítani egy Uh-val,mármint ha nem b@szakodunk,hanem egy tökös Orosz upgrédet teszünk beléjük,akkor lesz annyi harc értéke,mint az Uh-nak?Maga a sárkány hány üzemórát bír,ha mégis korszerűsítenénk,akkor ha kifogy a sárkányból az üzemidő,a fegyverzetet még el lehetne adni?
Miért üzemel egy Batista alatt Kubába vitt amerikai kocsi még mindig,és nem üzemel már régen egy 407es Moszkvics?Gyártásminőség.Az orosz mérnökk fantasztikus dolgokat tudnak megtervezni,kigondolni,és az orosz ipar nem képes legyártani csak degradált változatokat.Az Alfa tengkat 1959ben kezték tervezni,de csak a 80as évekre lettek bevethetőek.MihuP is 10évvel késöbb jelent meg,mint tervezték az előirányzatban.Nekem roppant md tetszik a Su80PT,de nyugati gyártástechnológiával,elektronikával és fegyverzettel megvalósitva.Akármilyen röhej,de ha belegondolsz,az AH60 a 60as évek végén született Mihu koncepció amerikai megvalósitása.Csak épppen egy sokkal magassbb technológiai szinvonalon,sokkal használhatóbb kivitelben.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 424
113
Miért üzemel egy Batista alatt Kubába vitt amerikai kocsi még mindig,és nem üzemel már régen egy 407es Moszkvics?Gyártásminőség.Az orosz mérnökk fantasztikus dolgokat tudnak megtervezni,kigondolni,és az orosz ipar nem képes legyártani csak degradált változatokat.Az Alfa tengkat 1959ben kezték tervezni,de csak a 80as évekre lettek bevethetőek.MihuP is 10évvel késöbb jelent meg,mint tervezték az előirányzatban.Nekem roppant md tetszik a Su80PT,de nyugati gyártástechnológiával,elektronikával és fegyverzettel megvalósitva.Akármilyen röhej,de ha belegondolsz,az AH60 a 60as évek végén született Mihu koncepció amerikai megvalósitása.Csak épppen egy sokkal magassbb technológiai szinvonalon,sokkal használhatóbb kivitelben.

Ebben egyetértek veeld, az orosz ipar minősége messze alatta van a nyugatinak. Magam is tapasztaltam, nálunk is voltak rosz szameberek és fel sem fogták mi fán terem a minőség. A cégünk csinált ott gyárat, szerintem már megbánták...
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ez a cikk is mutatja hol a probléma…
A bácsi felteszi a kérdést: A Mi-24-esek ismételt rendszerbeállítása. Indokolt?
Majd a válasz:
- "Légi sugárfelderítés."
Szerintem u.ezt a munkát sokkal néhany drónnal gyorsabban és hatékonyabban meg lehetne oldani.
- "A Mi-24-es a rendszeresített DG-64M berendezés segítségével képes külsőleg függesztett terhek, berendezések szállítására és célba juttatására is"
Mint láttuk ez a berendezés egyenlőre nincs rajta a nagyjavított helikopteren. Ki tudja egyáltalán meg van e még?
- "A Mi-24-es – adott esetben helyettesítő jelleggel – képes a kutató-mentő feladatkört is ellátni."
Persze..nappal, jó látási viszonyok között a pilóták két szép szemével.
- "Kénytelenek vagyunk elfogadni azt a tényt is, hogy a valós idejű, sokszor pontszerű beavatkozást igénylő határvédelem ismételten előtérbe került, mely feladat ellátására a Mi-24-es a legkiválóbb (és részben a legköltséghatékonyabb) megoldás."
Szerintem egyáltalán nem vagyunk kénytelenek elfogadni. Mi az hogy "pontszerrű határvédelem"? És mitől ez a leg költséghatékonyabb?
Aztán beszél olyanokat hogy az Ukrajnából berepült An-2-t milyen nagyszerűen elfogta volna. Az nem zavarja hogy az An-2 éjszaka repült amikor a Mi-24 nem tud. És hogyan fogta volna el? Meg sem találja. Se radar, se datalink, se semmi...sok sikert az elfogáshoz.
- V"égül valódi elrettentő ereje van: hangja, és megjelenése - például a határ mentén demonstratív jelleggel - is hatékony morális fegyver. A figyelmet a földi egységekről elvonja, illetve jelenléte figyelmeztetően hat az illegális határátlépők számára."
Hát ezen egy fél órát röhögtem…:) Tényleg, ki a fenének jutott eszébe ez a helikopterrel migránsriogatás marhaság? Állandóan előjön a Mi-24 kapcsán…
- Harckocsielhárítás…"Mivel a HM minden korábbi harcihelikopterhez köthető képesség visszaállítását ígérte, így valószínűsíthetően minden szükséges fegyverrendszert (lőszert) beszerez majd a helikopterek üzemeltetéséhez"
Gratulálok! A Mi-24 egyetlen számomra értelmezhető feladatát elintézi annyival hogy majd valószínűsíthetően lesz ilyen fegyver...aha, vagy nem.
- "...műszaki meghibásodásból egyik típus esetében sem következett be katasztrófa, de mégcsak gépveszteséggel járó esemény sem..."
majd két sorral lentebb leírja hogy a hajózó és műszaki személyzet közben pályát váltott. Vissza kéne csábítani őket csakhogy 2026-ban - ahogy Ő is elismeri - a típust ha a fene fenét eszik akkor is végleg ki kell vonni. Jó sok szakembert lehet majd ilyen perspektívával visszacsábítani...
- "Fejlesztési lehetőségek: ugyan a Mi-24-es nem mai konstrukció, azonban a továbbfejlesztés/korszerűsítés/újabb rendszerek integrálása nem megoldhatatlan feladat. "
mint fent: minek olyan helikoptert fejleszteni amiben van 2000 óra és max. 8 év…?

Egyszóval értem én hogy sokan érzelmileg viszonyulnak a Mi-24-hez de azért a józan észt nem kéne félretenni.