[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Mi szükségünk lenne már Blackhawkra! Azt a szolnokiak nyomták nagyon, de kaptak helyette H145-öt. Most már egészen más szempontok mellett kell megítélni a közepes beszerzését, mégpedig a jelentős teher és katonai szállítóképesség szempontjából! Ár/érték arányban a Mi-171 lenne ideális, viszont csak az AW101 elérhető jelenleg, ahol az érték aránya még jobb, mint a 171-nél, csak az árcédula is vaskosabb.
145M mint rohamdesszant helikopter mesebeszéd kategóriába tartozik.Felszerelve kb egy fél rajt tud kirakni,tényleges harchelyzetben felejsd el a tonna feletti raksúlyt.Könnyűszállitó-megfigyelő-páncélvadász,meg könnyű fegyvers támogató feladatkörökre alkalmas.Kellene az a héja,lehetőleg jó nagy karmokkal
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 712
113
Ne haragudj, de a számok megmutatták azt, hogy az az UH-1N csomag minden lett volna, csak nem "méregdrága". A kedvedért linkeljem újra a hsz-t?

Abból indult ki a sok meg nem értett zseni, hogy a semmit sem költő szétrohadó 24-es flotta "költsége" mennyi volt. Azt most látjuk, hogy egy feltámasztás bármiféle egyéb szolgáltatás nélkül 70%-ába kerül fajlagosan.
Nem tudom miért álmodoztok még most is az orosz relációban. Mi-35, T-90, stb. Szerintem már a NATO csatlakozás óta tudható dolog volt, hogy ez az irányultság ki fog előbb-utóbb kopni, mert ki kell kopnia. Jó szövetségesként egyszerűen nem tehetünk máshogy. Látszik ez a Mi helik feltámasztásán is. Akár pénzkidobás volt, akár nem, akár tetszik nekünk itt, akár nem, akkor is ez már az orosz reláció végjátéka. Eljött az idő. Meg kell fizetni ennek a szövetségnek is az árát, mint régebben a VSZ védőernyőjét. Írhatunk itt 100 oldalakat, de ennek a váltásnak vagyunk a tanui.

Egyszerűen mert ahhoz van üzemeltetési háttér. Ahhoz nem kell mindent a nulláról felépíteni mint például egy amerikai típus esetében, ahol már a metrikus rendszerű szerszámok sem használhatóak. Egy új orosz típus esetén pedig a már meglévő dolgokhoz kellene vásárolni még kiegészítő eszközöket. Például ezért.
 
M

molnibalage

Guest
Ha egyáltalán kegyeskedtek volna átadni ezeket az amerikaiak. Ugyanis már a FLIR-re is azt mondták, hogy az exportkorlátozás alá esik.
Forrást kérnék rá. A hivatalos jenki ajánlat szerint jöttek volna. Pont.

Az, hogy utáni ki és miről legendázik és mit húzattak le a magyarok fillérbaszása miatt, bocs, de nem tud érdekelni.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Nem tudom miért álmodoztok még most is az orosz relációban. Mi-35, T-90, stb. Szerintem már a NATO csatlakozás óta tudható dolog volt, hogy ez az irányultság ki fog előbb-utóbb kopni, mert ki kell kopnia. Jó szövetségesként egyszerűen nem tehetünk máshogy. Látszik ez a Mi helik feltámasztásán is. Akár pénzkidobás volt, akár nem, akár tetszik nekünk itt, akár nem, akkor is ez már az orosz reláció végjátéka. Eljött az idő. Meg kell fizetni ennek a szövetségnek is az árát, mint régebben a VSZ védőernyőjét. Írhatunk itt 100 oldalakat, de ennek a váltásnak vagyunk a tanui.

VSZ védőernyője... :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 176
113
Nem tudom miért álmodoztok még most is az orosz relációban. Mi-35, T-90, stb. Szerintem már a NATO csatlakozás óta tudható dolog volt, hogy ez az irányultság ki fog előbb-utóbb kopni, mert ki kell kopnia. Jó szövetségesként egyszerűen nem tehetünk máshogy. Látszik ez a Mi helik feltámasztásán is. Akár pénzkidobás volt, akár nem, akár tetszik nekünk itt, akár nem, akkor is ez már az orosz reláció végjátéka. Eljött az idő. Meg kell fizetni ennek a szövetségnek is az árát, mint régebben a VSZ védőernyőjét. Írhatunk itt 100 oldalakat, de ennek a váltásnak vagyunk a tanui.
Felejtsük már el ezt a NATO-t...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 712
113
T

Törölt tag 1586

Guest
Az előbb általam linkelt cikkben írtak megerősítését küldte el Rudi. Az általam linkelt MNO cikk még 2012-es, amikor kitalálták a Huey beszerzést.
Igen, a megerősítése annak hogy az UH-1N projekt kapcsán nem mi alkudtuk a ki a csomagból a legfontosabb rendszereket hanem - mint ahogy a 2012-es cikkben is írva vagyon - az USA nem akarta nekünk átadni azokat.
Hajlok rá hogy én ezt a változatot fogadjam el. Hajlok arra is hogy az AMRAAM kapcsán felmerült hardware kulcs ügyet elhiggyem…
Az a véleményem hogy Mo. erősen kétkulacsos politikája ide vezet...megbízhatatlan kategóriában vagyunk minden oldal számára.
Ennek a konzekvenciája hogy érzékeny rendszereket nem szívesen adnak el nekünk.
Nagyon kíváncsi vagyok a H145-ök milyen MAWS-al és RWR-rel fognak érkezni!!!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113
Én még most se vagyok kormánypárti, de ha az önrendelkezés ára az, hogy megbízhatatlanná nyilvánítanak, akkor inkább az önrendelkezés...
Bizony. Lehet ezt úgy is bemutatni, hogy a "megbízhatatlan szövetséges" meg úgy is hogy nem vagyunk feltétlen hűséggel idegen érdekeket tapsikolva kiszolgálók. Nézőpont kérdése.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Én még most se vagyok kormánypárti, de ha az önrendelkezés ára az, hogy megbízhatatlanná nyilvánítanak, akkor inkább az önrendelkezés...

Őszíntén szólva, minden nehézfegyver beszerzés ilyen történet is lehet. Erős államok, vagy tőlúk fúggők gyártanak olyan fegyvereket, amelyekre mi is gondolunk itt naponta. Minden eladónak lesznek feltételei, vagy kér valamilyen politikai dolgot is érte. Legyen az amerikai, orosz, német, francia, kínai, stb. Azok, akik meg nem világhatalmak, de lehet tőlük ilyesmit venni, hát azok meg szintén függnek a világhatalmaktól. Dél Korea, Izrael, stb. Néhány kivétel van, de azok meg nagyon bizonytalan politikai rendszerek. Bármikor fordulat állhat be náluk és alkatrész, logisztika, utánpótlás nélkül maradunk. Lásd Törökország, Irán, stb. Szóvel nem lesz egyszerű történet ez a Honvédség újrafegyverzés.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Én még most se vagyok kormánypárti, de ha az önrendelkezés ára az, hogy megbízhatatlanná nyilvánítanak, akkor inkább az önrendelkezés...
Hm.Jelenleg önrendelkezésünk sincs,és megbizhatatlanok vagyunk.Bár én inkább ugy mondanám,hogy eljátszottuk a becsületünk.És nyugodtan lehetnénk egy szvetségi rendszeren belül is becsülettel megörzött önrendelkezéssel eggyütt.Azt meg tudomásul kell venni,hogy nem a Csendes-óceán egy távoli békés szigetén élünk,minden földi jóval ellátva.Hanem a zavaros europai vizeken evezünk,erőforráshiányossan és egy lukas csónakban.A Világ nem fog hozzánk igazodni,nekünk kell igazodnunk a Világhoz,különben eltaposnak.Az igazi kihivás az,hogy ebben a nagy igazodásban valahogy meg is kéne őriznünk önmagunkat
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Őszíntén szólva, minden nehézfegyver beszerzés ilyen történet is lehet. Erős államok, vagy tőlúk fúggők gyártanak olyan fegyvereket, amelyekre mi is gondolunk itt naponta. Minden eladónak lesznek feltételei, vagy kér valamilyen politikai dolgot is érte. Legyen az amerikai, orosz, német, francia, kínai, stb. Azok, akik meg nem világhatalmak, de lehet tőlük ilyesmit venni, hát azok meg szintén függnek a világhatalmaktól. Dél Korea, Izrael, stb. Néhány kivétel van, de azok meg nagyon bizonytalan politikai rendszerek. Bármikor fordulat állhat be náluk és alkatrész, logisztika, utánpótlás nélkül maradunk. Lásd Törökország, Irán, stb. Szóvel nem lesz egyszerű történet ez a Honvédség újrafegyverzés.
Finnország viszont arra példa,hogy nem megoldhatatlan ez a probléma
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 176
113
Semmiféle becsületet nem játszottunk el. Ez egy nagyon rossz látásmód. Anno a Szu-22-esek beszerzésénél is volt pár ilyen hang, hogy "elvtársak, mi megbízhatatlanok vagyunk!" Felesleges önvád, miatt mondtuk, hogy a gépeink elsősorban felderítők, másodsorban csapásmérők, nehogy a szomszédos elvtársak megharagudjanak...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Hm.Jelenleg önrendelkezésünk sincs,és megbizhatatlanok vagyunk.Bár én inkább ugy mondanám,hogy eljátszottuk a becsületünk.És nyugodtan lehetnénk egy szvetségi rendszeren belül is becsülettel megörzött önrendelkezéssel eggyütt.Azt meg tudomásul kell venni,hogy nem a Csendes-óceán egy távoli békés szigetén élünk,minden földi jóval ellátva.Hanem a zavaros europai vizeken evezünk,erőforráshiányossan és egy lukas csónakban.A Világ nem fog hozzánk igazodni,nekünk kell igazodnunk a Világhoz,különben eltaposnak.Az igazi kihivás az,hogy ebben a nagy igazodásban valahogy meg is kéne őriznünk önmagunkat

Hát a jelenlegi kormányzatot nem nagyon érdekli más véleménye és elég önállóak vagyunk. Nem kétkulacsos ez a politika, hanem óvatos duhaj szindróma. Próbálunk lábon maradni ebben a világpolitikai pfozkodásban. Eddig sikerült. Mindenkivel igyekszünk egyébként jóban lenni, ez elfogadható teljesen szerintem. NATO tagként elmegyünk amerikai kalandokba, missziózni, ha kell. Ugyanakkor nem akasztunk tengelyt az oroszokkal, pusztán mert épp az amerikai fél haragszik rá. Az EU vezetésével meg Viktor, már elnézést, de bármikor felmossa a padlót. Ettől függetlenül, egy mainál sokkal erősebb Honvédség nemzeti létérdek, hogy létrejöjjön.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hát a jelenlegi kormányzatot nem nagyon érdekli más véleménye és elég önállóak vagyunk. Nem kétkulacsos ez a politika, hanem óvatos duhaj szindróma. Próbálunk lábon maradni ebben a világpolitikai pfozkodásban. Eddig sikerült. Mindenkivel igyekszünk egyébként jóban lenni, ez elfogadható teljesen szerintem. NATO tagként elmegyünk amerikai kalandokba, missziózni, ha kell. Ugyanakkor nem akasztunk tengelyt az oroszokkal, pusztán mert épp az amerikai fél haragszik rá. Az EU vezetésével meg Viktor, már elnézést, de bármikor felmossa a padlót. Ettől függetlenül, egy mainál sokkal erősebb Honvédség nemzeti létérdek, hogy létrejöjjön.
Juj,mi és az önnállóság......Ez van komunikálva a hazai közönségnek.Közben valójában az eu vezetésnek,vagy inkább a háttérben lévő német konszerneknek,a seggét is kinyalva kiszolgáltatták az országot gazdaságilag-vagyis alapvetően.Ezt mondjuk nem Viktorka kezte el,de nagyonis továbbfejlesztve folytatta.Migráncsozás csak cirkusz.Ad hoc hintapolitikát folytat,ami miatt senki nem vesz minket komolyan.Napraforgó banánköztársaságnak tekintenek minket.