[HUN] Mil Mi-24 "Hind"

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
31 967
39 262
113
Látni meg tüzet vezetni az két külön dolog.Bár hozáteszem,hogy harcszerűen mozgó katonát nem nagyon veszel észre kilométeres távolságból.Sőt egy álldogáló embert sem veszel észre pár 100 méternél messzebbről ha az terpszínű ruhában van...
Terepen nem fogsz látni sokat távolabbról. Pláne ha az ellenséges katonák ruházata, vagy harcjárműveik festése elég jól álcáz. Én tiszta időben Körmendről átom a kőszegi hegyet, ami 50 km. Azt viszot nem látom, hogy a hegyoldalban van-e valaki, vagy bármi, még Kőszegről, a hegy lábától sem. Persze, ez durva példa, de tényleg, nézni lehet, de meglátni az ellent, csalk pár száz méterről lehet. Autózom, látok egy szántást, akár kilóméterről is. Amennyiben a szántáson ott van két őz, azt csak pár száz méterről látom meg.
Olyan csodálatos, hogy járművek érzékelési és észlelési távolságot, most az álcamintás katonáéval mossátok össze...

• Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Faboo78

Active Member
2018. január 4.
59
128
33
Lehet nem véletlen, hogy eddig csak egy fotó került nyilvánosságra? :rolleyes:

Még van az oroszoknak néhány hete a kötbérig...

Ha átvették őket....

Egyetértek.

A sok teoretikus és rendkívül mélyértelmű elemezést, szópárbajt elolvasva ki kell emelni, hogy mindez csak puszta feltételezés, agytorna, semmi több. Amíg a gépek nem jöttek meg, és nem derül ki az, hogy milyen képességgel bírnak, vagy milyen képességekre készítették elő őket, addig bizonyosságot nem állíthatunk, talán Tindalos tudja, csak nem mond(hat)ja.

Jó lenne a gép(ek) jobb oldaláról is fotót látni, ahogy néztem, a felújított Mi-24/Mi-35 gépeknél a FLIR torony a gép törzsén jobb oldalt alul a két kabin közötti kisméretű konzolra van függesztve. Vajon konzol van a felújított gépeken? A gép függőleges vezérsíkja végén lévő plusz dudor mi lehet?

Szóval, várjuk ki a végét, addig felesleges egymásnak esni... szerintem....

• Tetszik
Reactions: rappali_

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
28 620
23 905
113
Olyan csodálatos, hogy járművek érzékelési és észlelési távolságot, most az álcamintás katonáéval mossátok össze...

A jármű sem lát át egy búzatáblán vagy egy ligeten dea talajegyenetlenségei is kifognak rajta.Pár éve az alföldön élek(kb amióta megszülettem) és itt sem sík egyenes minden.

• Tetszik
Reactions: Panzerfaust

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
12 370
18 836
113
A járműveket is olyan festéssel, álcával látják el hogy beleolvadjon amennyire lehet a környezetbe. Illetve ami még fontosabb, az amit Dudi is leírt, meg én is: épített műtárgy, búzatábla, erdőfolt, néhány méteres szintkülönbség már elég hozzá, hogy meglepődj.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
8 307
25 586
113
Egyetértek.

A sok teoretikus és rendkívül mélyértelmű elemezést, szópárbajt elolvasva ki kell emelni, hogy mindez csak puszta feltételezés, agytorna, semmi több. Amíg a gépek nem jöttek meg, és nem derül ki az, hogy milyen képességgel bírnak, vagy milyen képességekre készítették elő őket, addig bizonyosságot nem állíthatunk, talán Tindalos tudja, csak nem mond(hat)ja.

Jó lenne a gép(ek) jobb oldaláról is fotót látni, ahogy néztem, a felújított Mi-24/Mi-35 gépeknél a FLIR torony a gép törzsén jobb oldalt alul a két kabin közötti kisméretű konzolra van függesztve. Vajon konzol van a felújított gépeken? A gép függőleges vezérsíkja végén lévő plusz dudor mi lehet?

Szóval, várjuk ki a végét, addig felesleges egymásnak esni... szerintem....

Az új FLIR konzolja más. De az, hogy most az átadás előtti gyári berepülésen nincs rajta, még nem jelenti azt, hogy az átvétel után ne lehetne az egészet átbuherálni. A Milnek erre is volt/van számos projektje.

• Tetszik
Reactions: fishbed

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
11 232
10 955
113
Speciel ennek a sötétszürkének akkor lenne értelme, ha ezeken a gépeken már az éjszakai bevetési profilokat gyakorolnák a leendő új harci helikopter pilótái. Az egyetlen korszerű festés a harci helikopterekre az, amivel a csillagos éjszakába beolvadnak! Ennek a fegyverrendszernek komolyabb nappali üzeméhez már itt a saját környezetünkben se látom a feltételeit.

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 094
1 221
113
Hatalmasat tévedett szegény, de oda se neki...

Igen. Ha már lerohadt, akkor nem volt értelme feltámasztani. Ha nem rohadt volna le, akkor kirepülni 202x tájáig és csá.

Kb. annyi értelme van, mint egy 10+ éve álló 30 éves Ladát újra forgalomba helyezni, hogy azon gyakoroljon az ember, amikor az utódja meg egy XXI. századi autó lesz...
Itt a gond az, hogy ha nem újjítjuk felőket, akkor a rendelkezésre álló pár darab gép, édeskevés a modernebb gépek megérkezéséig. Nem volt más, így előrángatták ezeket is. A szükségmegoldások sosem a legjobb megoldások. Tény, hogy ezt még a 2010-es évek előtt meg kellett volna lépni, akkor még lett volna értelme, de a 6-8db Mi-8/17 egyszerűen semmire sem elég, főleg, hogy az elkövetkező években 20 és talán még 20 helire kell személyzetet elővarázsolni a kalapból. Nem keverek itt semmit, azt sem állítom, hogy az én szavam hibátlan igazságok kinyilatkoztatása, de maximum ezt a logikát tudom felfedezni az eddig történtek mögött.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
11 232
10 955
113
Itt a gond az, hogy ha nem újjítjuk felőket, akkor a rendelkezésre álló pár darab gép, édeskevés a modernebb gépek megérkezéséig. Nem volt más, így előrángatták ezeket is. A szükségmegoldások sosem a legjobb megoldások. Tény, hogy ezt még a 2010-es évek előtt meg kellett volna lépni, akkor még lett volna értelme, de a 6-8db Mi-8/17 egyszerűen semmire sem elég, főleg, hogy az elkövetkező években 20 és talán még 20 helire kell személyzetet elővarázsolni a kalapból. Nem keverek itt semmit, azt sem állítom, hogy az én szavam hibátlan igazságok kinyilatkoztatása, de maximum ezt a logikát tudom felfedezni az eddig történtek mögött.

Dehogynem volt más. Több tucat bármilyen helikoptert lehetett volna vásárolni helyettük! Bármilyet, mert bármilyen jó lett volna, ha megfelelő éjjellátóval és rendszerekkel szerelik fel. A H145-ös helikopterek úgy ezerszer alkalmasabbak lesznek a korszerű harci helikopterre gyakorláshoz, mint ezek az ócskavasak!

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 094
1 221
113
A jármű sem lát át egy búzatáblán vagy egy ligeten dea talajegyenetlenségei is kifognak rajta.Pár éve az alföldön élek(kb amióta megszülettem) és itt sem sík egyenes minden.
Ráadásul az Alföld tele van kisebb nagyobb facsoportokkal, ligetekkel, fasorokkal, kisebb-nagyobb dombokkal az épített műtárgyakról nem is beszélve. Olyan hely, ahol akár csak 1 km akadálmentes rálátás van, szinte nincs is. Ez nem az iraki sivatag.

• Tetszik
Reactions: zsolti

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 094
1 221
113
Dehogynem volt más. Több tucat bármilyen helikoptert lehetett volna vásárolni helyettük! Bármilyet, mert bármilyen jó lett volna, ha megfelelő éjjellátóval és rendszerekkel szerelik fel. A H145-ös helikopterek úgy ezerszer alkalmasabbak lesznek a korszerű harci helikopterre gyakorláshoz, mint ezek az ócskavasak!
Csakhogy ezek már itt voltak, még így is olcsóé! Gyanítom kezelő és műszaki is egyből van rájuk, legalábbis gyorsan elő lehet kaparni, míg ha te veszel egy új típust évek kellenek mire mindez megvan. Persze, elkéstek a dologgal, és ennek kb 2010-12 körül kellett volna megtörténnie, de most ez van. Addig ezekkel bekkeljük ki amíg a már megrendelt, és jövőben megrendelés alá kerülő gépek megjönnek, és az állományt kiképzik rájuk. 5-8 év alatt kb a bennük lévő tartalékot sem fogják kirepülni. Tény az is, hogy drágább a fenntartása, ezeknek, mint egy modernebb gépnek, de reméljük jó tanulópénz lesz ez a politikai- és katonai vezetésnek.

Szóval jelen esetben nem volt más! Amikor még eséllyel meglett volna a fokozatos áttérés, akkor nem volt rá keret (nem szántak), most nincs más! Amíg a modernebb techika nem jön addig ez van, ezen kár is hisztizni, pár év, és kivonják őket. Itt a felújítás is maximum, a repülési képesség visszaadását jelentik, semmi többet. Még azt is megkockáztatom, hogy a szürke festés is csak azért ett mert ezt adta az orosz gyár olcsón (a többszínű minták, több festéket, és hosszabb festési időt jelentenek, így drágábbak), tudom garasos, de még ezt is el tudom képzelni.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
12 370
18 836
113
Ráadásul az Alföld tele van kisebb nagyobb facsoportokkal, ligetekkel, fasorokkal, kisebb-nagyobb dombokkal az épített műtárgyakról nem is beszélve. Olyan hely, ahol akár csak 1 km akadálmentes rálátás van, szinte nincs is. Ez nem az iraki sivatag.
Így igaz, s ez akkor az Alföld. Azért van itt is más is, mint síkság.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 123
4 795
113
A járműveket is olyan festéssel, álcával látják el hogy beleolvadjon amennyire lehet a környezetbe. Illetve ami még fontosabb, az amit Dudi is leírt, meg én is: épített műtárgy, búzatábla, erdőfolt, néhány méteres szintkülönbség már elég hozzá, hogy meglepődj.

Egyszer amikor kint voltunk a táblán ellenőrizni a következő történt. Elöljáróban, az Albatrosok még meg voltak.
Távcsővel melóztunk mert ugye több szem többet lát :)
Sík vidék, búzatábla, kukorica, repce, szántás, fasorok, néhány susnyás,földút, ilyenek, tipikus alföldi vidék, és egy tanyaközpont-szerű hely, olyan kilométernyire.
Nem is hallottunk effetíve zajt, egyszer csak, de ilyen pillanatok leforgása alatt egy géppár L-39 a lombok fölött megjelent és szemmel láthatóan lejjebb ereszkedve elzúgott fölöttünk, nem is gyorsan, - kb 250 körül -, úgy hogy a kocsi antennája is belebegett.
Egy pár másodperc volt az egész, a major erdő mögött se nem láttuk, se nem hallottuk a két gépet, csak amikor a másfél kilóméternyire lévő központ fölé értek, és pikk-pakk ott voltak.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
4 082
8 437
113
...A H145-ös helikopterek úgy ezerszer alkalmasabbak lesznek...

Pontosan, rá kell csak nézni pl. a német videókra,...sokoldalú, biztonságos, modern...és ami még fontos, lő is! ;)
Szenzortorony, sisakcélzó, korszerű német önvédelmi rendszer, korszerű fegyverzet, megbizható kipróbált "hardware" melyet nem csak a festése tesz katonaivá.

• Tetszik
Reactions: blogen

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
1 118
984
113
Előlre is elnézést kérek érte, ha valakit megsértek, de amikor a Mi-24-esek le lettek állítva (direkt nem írom, hogy ki lettek vonva, mert ez nem igaz, hivatalosan nem lettek kivonva, ezért is lehetett őket felújítani), szóval amikor le lettek állítva, akkor több oldalon keresztül mást sem olvastam itt a HTKA-n, mint, hogy:
- megint elveszett egy fegyvernem, a hozzá tartozó tapasztalatokkal
- kár értük, olcsón megoldották a harci heli képességünket
- szégyen, hogy még lett volna bennük repidő, ha felújítják, sokkal olcsóbban lett volna harci helink, mint újjat véve
- a semminél ez is jobb lenne
- ...
Ehhez képest most szinte mást sem olvasok, mint, hogy PÉNZKIDOBÁS, HÜLYESÉG, ÉNMEGMONDTAMHOGYNEMKELL, ...

Ezekre nem úgy kell tekinteni, mint harci helikre, amik felveszik a harcot a betörő több 100 Román és több 1000 Ukrán tankkal. Ez egy marhaság, ezt a HM-ben sem gondolja így senki. Ezek kiképző helikopterek, hogy legyen század, hajózó személyzet, földi karbantartók, ... Aztán, ha lesz pénz, akkor a játék harci helik helyett, majd kapnak mást. Lehet, hogy csak Eurocopter AS565 Panther, vagy H145M, de nem fogják a Phoenix századot megint beszántani. Látszik, hogy azért is lesz csak 8 és nem 12, mert csak kiképzésre kell, hogy legyen legalább valamire kiképzett állomány és most akkor lesz vagy 8 év, ami alatt az új eszközt be kell szerezni.

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
690
736
93
Előlre is elnézést kérek érte, ha valakit megsértek, de amikor a Mi-24-esek le lettek állítva (direkt nem írom, hogy ki lettek vonva, mert ez nem igaz, hivatalosan nem lettek kivonva, ezért is lehetett őket felújítani), szóval amikor le lettek állítva, akkor több oldalon keresztül mást sem olvastam itt a HTKA-n, mint, hogy:
- megint elveszett egy fegyvernem, a hozzá tartozó tapasztalatokkal
- kár értük, olcsón megoldották a harci heli képességünket
- szégyen, hogy még lett volna bennük repidő, ha felújítják, sokkal olcsóbban lett volna harci helink, mint újjat véve
- a semminél ez is jobb lenne
- ...
Ehhez képest most szinte mást sem olvasok, mint, hogy PÉNZKIDOBÁS, HÜLYESÉG, ÉNMEGMONDTAMHOGYNEMKELL, ...

Ezekre nem úgy kell tekinteni, mint harci helikre, amik felveszik a harcot a betörő több 100 Román és több 1000 Ukrán tankkal. Ez egy marhaság, ezt a HM-ben sem gondolja így senki. Ezek kiképző helikopterek, hogy legyen század, hajózó személyzet, földi karbantartók, ... Aztán, ha lesz pénz, akkor a játék harci helik helyett, majd kapnak mást. Lehet, hogy csak Eurocopter AS565 Panther, vagy H145M, de nem fogják a Phoenix századot megint beszántani. Látszik, hogy azért is lesz csak 8 és nem 12, mert csak kiképzésre kell, hogy legyen legalább valamire kiképzett állomány és most akkor lesz vagy 8 év, ami alatt az új eszközt be kell szerezni.

Aki azt mondja hogy kár milliárdokat áldozni rájuk, az éppen azért mondja, mert hagytuk őket szétrohadni, elherdáltuk a fegyvereit, berendezéseket, alkatrészeket, szakembereket! Ha csak játszadozni(kiképezni) akarunk velük, mi értelme az NDK-s P-ket ezért elővenni. Arra a legjobb állapotúakat kellett volna előkaparni, legyen az V vagy D változat, és akkor kevesebbe került volna az egész!
Kiképző helikopterekként baromság használni őket, ahhoz túl drágák!
Én csak akkor tartom viszonylag ésszerűnek a felújításukat, hogy ha az korszerűsítéssel is párosul, nyugati fegyverrendszereket integrálnak rá, és nem 5-6 évre terveznek velük!