[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 928
73 362
113
Az AW-139-et tender nélkül vették volna. Államközi szerződéssel az olaszokkal. Jó lett volna "reprezentálni" értsd: V.I.P. seggringató gépnek. A többi igazából néha mellékesnek tűnt. Az üzletet az AgustaWestland hatalmas összegű indiai megvesztegetési kísérletének napvilágra kerülése akadályozta meg. Óriási adu lett volna az ellenzék kezében,hogy ha a kormány egy olyan cégtől vásárolt volna helikoptereket államközi szerződéssel amelyről azon frissiben derült ki,hogy 100 millió dollár feletti összeggel akartak lefizetni egy illetékes főtisztet az indiai légierőben. Ezért nem lett semmi a dologból. Aztán hála az égnek Hende lapátra került. Simicska sokkal értelmesebben állt a dolgokhoz.

Azaz itt sem az EW kepessegen mult az uzlet...
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 619
5 338
113
Az a pletyka terjed, hogy ma jön vissza az első adag. De ezt kezeljétek fenntartással, mert kb 15 időpontot hallottam már eddig... :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Max egyetértés.
(a Lengyelek mentségére legyen mondva hogy a Németek is meg az Oroszok is már annyiszor megdukták őket hogy a helyükben lehet hogy én is inkább valahol máshol keresnék szövetségest.)
Viszont ha már ilyen szépen tisztáztuk a helyzetet vajon mi a megoldás?
- álljunk be a Lengyelek - és most már a Románok mellé - USA segget nyalni? Nem túl gusztusos, de anyagilag akár még kifizetődő is lehet.
- álljunk be az Kína-Orosz o.-Irán-Török o. új szövetségbe? Mintha e felé tartanánk de ha ez lesz akkor én inkább végleg kivándorlok.
- álljunk bele az Eu.I Egyesült Államok ötletbe a Németekkel és Franciákkal karöltve. Gazdaságilag így is-úgy is ki vagyunk szolgáltatva a Németeknek. Lennének kínos következményei (pl. pár ezer migráncs), de gazdaságilag ez lehetne leg kifizetődőbb.
- játsszuk továbbra is az egy kicsit ide nyalok, egy kicsit oda nyalok játékot. Sajnos ez a kecsegtet a leg kevesebb sikerrel. Mindenhol mi leszünk a gyanús, megbízhatatlan elemek. Eddig sem jött be soha ez a politika, és szinte biztos hogy ez után sem fog.
Ne kábítsál már!
Ez a politika ha ügyesen csinálja valaki, KURVÁRA bejött mind a Brit birodalomnak, mind a románoknak.
Mi voltunk akik marha keményen beleálltunk a szövetségekbe, a romik pattantak az első adandó alkalommal, meg lehet nézni melyik ország mekkora lett mekkorából.
A britek meg az oszd meg és uralkodj, támogasd kicsit ezt, kicsit azt a kontinensen/világban konkrétan világbirodalom tudtak lenni évszázadokig.

Hagyjuk már ezt az álszent parasztvakítást, hogy az a kifizetődő ha egyenes gerinccel fasza szövetségesként mindig kitartasz a süllyedő hajóban a végletekig.
Én nem így látom. A politika nem úriemberek játéka, hanem hétpróbás svindlereké.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
A lengyelek köszönik szépen de saját maguknak provokálják ki a seggbe dolgot mindig....
A legrémísztőbb számomra, hogy nekem úgy tűnik nem tanulnak a történelemből, és most is pont ugyan ezt csinálják gőzerővel.
Be kellene látniuk, hogy messze van az USA ahhoz, ha sikerül magukra haragítani a németeket, oroszokat, pláne esetleg a kettőt együtt, megint rá fognak baszni, de nagyon.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 165
60 925
113
Én úgy tudtam a mult hétig, hogy három gép jön ma, fél 11-es érkezéssel, vagy helyi idő szerint fél 11-kor érkezik értük a Ruszlan, vagy akkor indul értük a gyárba.
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 146
10 861
113
Akkor a jól megszokott idegbetegeskedésed helyett például végigolvashatnád a cikket....
Pár lényeges mondat kiemelve, csak most csak neked:
"A legfőbb szövetségesünk, akiért vérüket folyatják katonáink Afganisztánban, nem hajlandó még pénzért sem átadni a helikopterek elektronikai hadviselési rendszerét (besugárzásjelző, indításjelző, stb.); szóba sem jöhet a D-szintű karbantartás hazai kiépítése, sőt, azt az UH-1N-ek esetében sajnos nem végezhetik el európai AB212 jogosítású üzemek sem, a gépeket így ezer óránként vissza kellene szállítani az Egyesült Államokba a javítások idejére; a szállítás megkezdésének határideje pedig két és fél év lenne
. "

Múlthéten már írtam neki, nagyvonalúan ignorálta.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Ha előre tudom,hogy elesek akkor előtte leülök...
Nyilván. A lényeget azért remélem megérted, hogy mit akartam kihozni belőle. Egy vesztes ügy mellett a végletekig kiállni, soha nem volt jó omen. Hívjanak "megbízhatatlan szövetségesnek" én leszarom, csak legyünk a végén végre egyszer már a fallosz jó oldalán!
Nem kell hülyének lenni, most kivárásra kell játszani, taktikázva. Az hogy a lengyeleket kiváló és megbízható szövetségesnek tartják Washingtonban, minket meg nem, én nem bánom jelenleg, lehet nekik fog jobban fájni 5-10 év múlva.
 
M

molnibalage

Guest
Elolvastad a cikket?

"A legfőbb szövetségesünk,akiért vérüket folyatják katonáink Afganisztánban, nem hajlandó még pénzért sem átadni a helikopterek elektronikai hadviselési rendszerét (besugárzásjelző, indításjelző, stb.)"

"szóba sem jöhet a D-szintű karbantartás hazai kiépítése, sőt, azt az UH-1N-ek esetében sajnos nem végezhetik el európai AB212 jogosítású üzemek sem,a gépeket így ezer óránként vissza kellene szállítani az Egyesült Államokba a javítások idejére"
Igen elolvastam. És te a kommentjeimet? Sikerült is érelmezeni...? Mert én úgy látom, hogy nem.

Egyesek itt sipákolnak, hogy a jenki semmit nem adott volna végül csak csupasz heliket. Ehhez képest a fű alatt hír arról szólt, hogy RWR-t nem adott volna, a többit meg a fillérbaszó politikus vett ki. Tehát a hiányzó RWR-ból sikerült oda hergelnie magát sokaknak, hogy "FLIR sem", ami egyik link alapján sem igaz. Az meg külön vicc, hogy a 426 millás árat képzelik e mellé, a Zord féle írás azon részét elengedik, hogy "durván lealkudni".

Fúj szemét jenkik, hogy egy minden téren alulteljesítő megbízhatatlan "szövetségesnek" tesznek egy nagylelkű ajánlatot, aztán még nekiállnak itt szőrözni ezek a hülyék.
Aztán egyesek csodálkoznak, hogy ha lehúzatnak mindent, akkor kb. Mi-24 felúítási költség alatt egy mezei szállító heli lesz belőle. Nahát... Tényleg...? Talán nem kéne jó magyar szokás szerint fillérbaszni. Aztán meg jó magyar szokás szerint mindenki másra mutogatni, hogy a szemét jenki.

Elnézést, de én ettől a mentalitástól hányni tudnék. Felelősségválás semmi, nagy hang és asztalverés az van. Eszemfaszom megáll. De tényleg. Az RWR beszerezhető más forrásból is, ha a jenki nem adja. Érdekes módon az megint nem merült fel, hogy a 24-es kőkorszaki RWR-jához képest minden előrelépés lett volna, igaz erre is költeni kellett volna.

A fajlagos árat az eredeti csomaggal számolva az jön ki, hogy a 24-es feltámasztása semmilyen módon nem versenyképes a jenki ajánlattal a fajlagos költséget nézve. Igen, a 8 db heli kevesebb, ezért aboszlút értékben kevesebbet költünk, csak relatív értelemben a nagy büdös semmire megy el 75 misi USD.

Érdekes módon ez valahogy nem tűnik fel sokaknak és oldalnyi szájtépés utás sem esik le.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Amíg mi folyamatosan kokettálunk az oroszokkal, addig a feljebb emlegetett V4 "tengely" törékeny dolog; a lengyelek annyira nem "barátkoznak" az oroszokkal, hogy ezért minket is bármikor faképnél hagynának, ha úgy érzik, túlságosan elköteleződünk Oo felé.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Amíg mi folyamatosan kokettálunk az oroszokkal, addig a feljebb emlegetett V4 "tengely" törékeny dolog; a lengyelek annyira nem "barátkoznak" az oroszokkal, hogy ezért minket is bármikor faképnél hagynának, ha úgy érzik, túlságosan elköteleződünk Oo felé.
Nem kokettálunk az oroszokkal, üzletelünk velük. Ahogy egyébként nagyjából mindenki, aki elvárná tőlünk hogy mi ne tegyük, és rohadjon ránk a terményünk, meg vegyünk tőlük drágábban gázt.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Nem kokettálunk az oroszokkal, üzletelünk velük. Ahogy egyébként nagyjából mindenki, aki elvárná tőlünk hogy mi ne tegyük, és rohadjon ránk a terményünk, meg vegyünk tőlük drágábban gázt.
Nem a gazdasági ésszerűségen alapuló kapcsolattartásra gondoltam. Szerintem láthatóan nem csak erről van szó...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 791
113
Igen elolvastam. És te a kommentjeimet? Sikerült is érelmezeni...? Mert én úgy látom, hogy nem.

Egyesek itt sipákolnak, hogy a jenki semmit nem adott volna végül csak csupasz heliket. Ehhez képest a fű alatt hír arról szólt, hogy RWR-t nem adott volna, a többit meg a fillérbaszó politikus vett ki. Tehát a hiányzó RWR-ból sikerült oda hergelnie magát sokaknak, hogy "FLIR sem", ami egyik link alapján sem igaz. Az meg külön vicc, hogy a 426 millás árat képzelik e mellé, a Zord féle írás azon részét elengedik, hogy "durván lealkudni".

Fúj szemét jenkik, hogy egy minden téren alulteljesítő megbízhatatlan "szövetségesnek" tesznek egy nagylelkű ajánlatot, aztán még nekiállnak itt szőrözni ezek a hülyék.
Aztán egyesek csodálkoznak, hogy ha lehúzatnak mindent, akkor kb. Mi-24 felúítási költség alatt egy mezei szállító heli lesz belőle. Nahát... Tényleg...? Talán nem kéne jó magyar szokás szerint fillérbaszni. Aztán meg jó magyar szokás szerint mindenki másra mutogatni, hogy a szemét jenki.

Elnézést, de én ettől a mentalitástól hányni tudnék. Felelősségválás semmi, nagy hang és asztalverés az van. Eszemfaszom megáll. De tényleg. Az RWR beszerezhető más forrásból is, ha a jenki nem adja. Érdekes módon az megint nem merült fel, hogy a 24-es kőkorszaki RWR-jához képest minden előrelépés lett volna, igaz erre is költeni kellett volna.

A fajlagos árat az eredeti csomaggal számolva az jön ki, hogy a 24-es feltámasztása semmilyen módon nem versenyképes a jenki ajánlattal a fajlagos költséget nézve. Igen, a 8 db heli kevesebb, ezért aboszlút értékben kevesebbet költünk, csak relatív értelemben a nagy büdös semmire megy el 75 misi USD.

Érdekes módon ez valahogy nem tűnik fel sokaknak és oldalnyi szájtépés utás sem esik le.

A "durván lealkudni" forintosítva/dollárosítva mennyi is? Van infód? Nincs. Nekem sincs, és valószínűleg Zordnak se volt, különben leírta volna.
Így viszont csak találgatás megy.Egy másik cikkben talán pár 10 milliós lefaragásról volt szó, de ott se volt semmi konkrétum. Ami biztos az az, hogy bár szövetségi viszonyban vagyunk, mégsem kaphattuk meg azt, amit kértünk. S ez, mint már többen is említették egy 20+ éves technika (a gépek 40+ évesek). NATO szövetségesként egy erősen korlátozott csomagot érdemeltünk, ahol gyakorlatilag mindent ők szabtak meg a darabszámtól, a szervízelésen át a felszerelésekig. Nekünk csak annyi beleszólásunk volt, hogy eldönthettük, mit nem kérünk a gépekre.
Az meg hogy minden téren alul teljesítünk, és megbízhatatlanok vagyunk az mit jelent?
Szerintem NATO szinten mindent megkaptak, amit kértek tőlünk. Jaaa, hogy télen nem akarunk megfagyni, és ezért veszünk gázt az oroszoktól. Jaaa, hogy Paks 2-re jobb volt az orosz ajánlat.
Engem meg ez az arcátlan zsarolás basz fel idegileg. Nézd meg mi megy most a törökökkel, csak mert nem állnak el az SZ-400 vásárlástól.
Eddig lesz@rták Erdogant és a hülyeségeit, most, hirtelen nagyon antidemokratikus lett. Ezt nem lehet kimagyarázni. Szó sincs itt megbízhatatlanságról. Csupán arról, hogy bassza a csőrüket, ha nem tőlük vásárolunk csilliárdokért.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Nem a gazdasági ésszerűségen alapuló kapcsolattartásra gondoltam. Szerintem láthatóan nem csak erről van szó...
Miről van még szó?
Szerintem meg pénz beszél, kutyaszar táncol. Lehet hogy papíron nem a szövetségeseink az oroszok, az USA meg igen, de én továbbra is attól venném a gázt, aki olcsóbban adja. A nukleáris erőművet, bele a fűtőrudakat is. Ha jó a szövetség, az kétoldalú kell legyen, s nem lehúzáson alapuló. Azért hogy ne csak az USA-t támadjam, a németek is elmennek a picsába, mikor megfúrták a déli áramlatunkat, de az északi az okés! Persze, hisz az nekik hoz zsetont az asztalra, nekik kártya a kézben.
Én ennyit látok bele, semmi többet.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab and fip7

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 049
6 489
113
Jaaa, hogy Paks 2-re jobb volt az orosz ajánlat.
Azért Paks 2-őn kaszálnak az ameriakiak is, lásd General Electric adja majdnem 1 milliárd USD-ért a turbinákat. Érdekes, hogy ezóta az üzlet óta, valahogy nem szúrja annyira a szemüket a paksi bővítés.
https://index.hu/gazdasag/2018/01/16/a_ge_hungary_nyerte_a_paks_2_turbinatendert/
Még akkor is jól járnak, ha Franciaországban gyártják majd le a turbinákat (egy cégcsoport), mivel gondolom a profit úgyis az USA-ba megy majd:
https://444.hu/2018/01/20/franciaorszagban-gyartjak-paks-2-uj-turbinait
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and anonim999
M

molnibalage

Guest
A "durván lealkudni" forintosítva/dollárosítva mennyi is? Van infód? Nincs. Nekem sincs, és valószínűleg Zordnak se volt, különben leírta volna.
Akkor meg infóhiány esetén nem értem a köpködés okát. Adat nincs, de nagy hang az van..

Ami biztos az az, hogy bár szövetségi viszonyban vagyunk, mégsem kaphattuk meg azt, amit kértünk. S ez, mint már többen is említették egy 20+ éves technika (a gépek 40+ évesek).
Megbízhatatlan fillérbaszó szövetséges. Nem tűnik fel, hogy micsoda szerepzavarban vannak egyesek...? Teljesítmény 0, de még elvárjuk, hogy a jenkik ennél is nagyvonalúbbak legyenek és a mi seggünket nyalják....?

NATO szövetségesként egy erősen korlátozott csomagot érdemeltünk, ahol gyakorlatilag mindent ők szabtak meg a darabszámtól, a szervízelésen át a felszerelésekig.
És ki tehet arról, hogy Mo. megítélése milyen? Ja, hogy persze mindenki a kiválasztott szittya nép ellen esküdik össze, de persze mi - mármint a politika - nem tehetünk semmiről soha. Ájszí...

Nekünk csak annyi beleszólásunk volt, hogy eldönthettük, mit nem kérünk a gépekre.
Miért is akartunk lehúzni olyan dolgokat, amik valódi előrelépést jelentenek relatíve kevés költségen? Nem a műszaki tartalmat kellett volna lehúzni, hanem mondjuk a gépek mennyiségét csökkenteni, mert ~30 db-ra nincs igény és pénz sem. Vagy lehetett volna elnyújtott beszerzési igény, stb de nem lehúzni a komoly dolgokat.

Mondom, a nyomorult fillérbaszó magatartást kéne elfelejteni. A korszerű haditechnika az nem Zsiguli meg T-34...

Az meg hogy minden téren alul teljesítünk, és megbízhatatlanok vagyunk az mit jelent?
Szerintem NATO szinten mindent megkaptak, amit kértek tőlünk. Jaaa, hogy télen nem akarunk megfagyni, és ezért veszünk gázt az oroszoktól. Jaaa, hogy Paks 2-re jobb volt az orosz ajánlat.
Ez meg hogyan jön ide 2011-ben...? Sehogy. Gyönyörűséges mismásolás... BTW emlékeim szerint GE turbinák jönnek.

Engem meg ez az arcátlan zsarolás basz fel idegileg. Nézd meg mi megy most a törökökkel, csak mert nem állnak el az SZ-400 vásárlástól.
Ilyen a politika. Erről beszéltem. Ha egy Törökország méretű ország nem tud "önrendelkezni" 100%-ban, akkor egy teljesen alulteljesítő politikai vezetéssel bíró ország mi a frászt képzel? Az már csak hab a tortán, hogy egyesek, akik képtelenek bármiféle kritikával élni és "objektivitásuk" a "szemét USA" szintig terjed. Pedig a számok azt mutatják, hogy az RWR nélküli csomag fajlagos költsége is elég nagyvonalú volt ahhoz képest, hogy a magyar védelmi és külpolitika egy rakás szar.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba