[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Szerintem is kicsit "tulporogjuk" a temat egy baki miatt :) Ha majd be lesznek a temara nyujtva a hivatalos papirok meg minden, majd akkor eleg lesz pislognunk ;)
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Én sem gondoltam, hogy a heliket :) a jövő század avionikájával szereljék fel. De önmagában a nagyjavítás azt a szintet konzerválná, ami leállításukkor volt....
Orosz függés: nincs vele bajom, de könyörgöm, a NATO tagjai vagyunk.
Ha nem akarunk US-függést, akkor vegyünk Tigert vagy bármit, legalább Brüsszel is csöndben marad.
A műszakiak kiképzése/újraképzése elengedhetetlen, ahogy a pilótáké és operátoroké is.... Nem lehet a helik mellé járókát rendszeresíteni (Bocs az egykori pilótáktól)...
A nagyjavított, kész helik (kb. 6 db) Múlt századi technika, bármennyi is repül manapság is belőlük...
Sokkal több pénz is lenne újakra (elhatározás kérdése)---
Szerintem itthon egyfeladatos harci helivel dolgozni a pénzkidobás szinonímája.
 
M

molnibalage

Guest
Békeidőben 100%-ban van igazam, mert egy szót sem írtam arról hogy a pilóta elfelejtette volna a repülőgép kezelőszerveit és azok használatát. Igazad van hogy én se felejtem el a szakmámat, ámbár én azt nem ÉVI 80-120 órában, hanem HAVI 200-320 órában gyakoroltam, szóval alapvetően más szintű a rutin. Arról írtam viszont, hogy mik a szabályok békeidőben. És most az van szerencsére. Ha a pilóta pár hónapot kihagy (pl. valami parancsnoki továbbképzés miatt), akkor már ellenőrző repülés kötelező kétüléses gépen oktatóval/elöljáróval mielőtt egyedül repülhet. Még akkor is lehet gond, lásd a csehországi Gripen-balesetet, amit óriási szerencsével éltek túl, és még rohadt sokba is került nekünk.
Én sérülés miatt volt, hogy kihagytam 2 hóbapról 12 hónapig terjedő időszakot röplabda sport űzéséből. Már 2 hónap után is bőven érezni a kopást. Ennyi év utána semmiféle jártasságról nincs szó. Az elméleti alapok és a gép kezelésének ismerete megvan. típusátképzés nem kell, de kb. lehet nulláról építkezni.

Az F-15-ös írásomban is benne van, hogy a Sivatagi Vihar előtt dügunalmas sok órás CAP-elgetés során már panaszkodtak a pilóták, hogy kopnak a képességek...
 
M

molnibalage

Guest
Néha azon agyalok, mit csinálnék, ha rengeteg pénzem lenne. Pl. vennék a honvédségnek 24 Mi-35öst. Egy tucatot lekonzerváltatnék, és kiképeztetnék rá 36 legénységet. Azér nem Kamovot, vagy Mi-28ast, mert árvíz gyakrabban van, mint háború. Ráadásul lehet egyszerre mind a kettő.
Ez a lehető legostobább döntés lenne ennyi pénzből. Mi a francnak 24 db harci helikopter, aminek ilyen módon jelölt változatának még éjszakai képessége sincs...? 24 db harci heli? Kapjunk már a fejünkhöz, a kőgazdag Hollandia nem üzemeltet ennyit..

Mikor jutunk már el oda, hogy lesz legalább 3 kiállítható állomány tábla normális korszerű eszközökkel felszerelt zászlóalj...? Ameddig a 30 éves M2A2 egy földöntúli csodának tűnik addig ne teljesen felesleges és esztelen mennyiségű harci helikopterebn gondolkodjon az ember.

Jelenleg pont az a baj, hogy a Gripen korszerszű és jó, de alatta gyakorlatilag a nagy büdös semmi van. A support semmit sem ér, ha nincs mit támogatni. A harci heli meg bizony support kategória....
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Azt hittem az éjszakai üzemmód volt a korszerűsítésnél a főcsapásirány. Ha nincs neki, akkor tényleg nem jó. Most meg is nézem.
 
M

molnibalage

Guest
Azt hittem az éjszakai üzemmód volt a korszerűsítésnél a főcsapásirány. Ha nincs neki, akkor tényleg nem jó. Most meg is nézem.
Ne keverd a Mi-35-öt a Mi-35M-mel. A Mi-35 az a hidegháborús exportváltozatata a Mi-24V-nek és a P-nek is. A Mi-35M az kb. két évtizedde későbbi történet.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Pedig, egyről beszélünk!
Egy tivornya után, mikor lefeküdtél úgy éjfél környékén, és hajnali háromkor riasztanak nem az a kérdésed, hogy miért éppen most, hanem, hogy mi a teendő és mire készüljek fel!
A balesetről:
A túlzott önbizalom tipikus esete..
Meg legalább ennyire a repülési gyakorlatból kb. fél évre kiesett pilótáé!!
 
  • Tetszik
Reactions: endre

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Ez a lehető legostobább döntés lenne ennyi pénzből. Mi a francnak 24 db harci helikopter, aminek ilyen módon jelölt változatának még éjszakai képessége sincs...? 24 db harci heli? Kapjunk már a fejünkhöz, a kőgazdag Hollandia nem üzemeltet ennyit..

Mikor jutunk már el oda, hogy lesz legalább 3 kiállítható állomány tábla normális korszerű eszközökkel felszerelt zászlóalj...? Ameddig a 30 éves M2A2 egy földöntúli csodának tűnik addig ne teljesen felesleges és esztelen mennyiségű harci helikopterebn gondolkodjon az ember.

Jelenleg pont az a baj, hogy a Gripen korszerszű és jó, de alatta gyakorlatilag a nagy büdös semmi van. A support semmit sem ér, ha nincs mit támogatni. A harci heli meg bizony support kategória....


Pedig az értelmes mennyiség az több század. Legalább zászlóalj méret. Alatta csak golyófogó. van elég sok hely ahhoz, hogy egy esetleges támadást harckocsi (na jó, inkább úgy ánblokk páncélos) zászlóaljjal vagy inkább ezreddel indítsanak. Okulva az ukrajnai darálókból egy századnyi hh csak golyófogó lenne.
Más kérdés, hogy, ahogy te is írtad, nincs minek a harcát támogassa. Addig szvsz. nincs is sok értelme. Esetleg a különlegesek desszantolását biztosítani.
Van egyáltalán ir. pct. rak. még rendszerben itthon??
 
M

molnibalage

Guest
Pedig az értelmes mennyiség az több század. Legalább zászlóalj méret. Alatta csak golyófogó. van elég sok hely ahhoz, hogy egy esetleges támadást harckocsi (na jó, inkább úgy ánblokk páncélos) zászlóaljjal vagy inkább ezreddel indítsanak. Okulva az ukrajnai darálókból egy századnyi hh csak golyófogó lenne.
Más kérdés, hogy, ahogy te is írtad, nincs minek a harcát támogassa. Addig szvsz. nincs is sok értelme. Esetleg a különlegesek desszantolását biztosítani.
Van egyáltalán ir. pct. rak. még rendszerben itthon??
Metisz-M van. A '90-es évek elején szereztük be őket.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

öreg járőr

Well-Known Member
2017. január 28.
260
290
63
Hány évig használhatók?Még van időtartalékuk.Azért az tudható hogy a ruszki rakéták nem a hosszútávú tarthatóságukról ismertek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 131
53 714
113
Én mondjuk örülök a MI-24 felújításnak. Remélem a 3-as metrós sztori lesz itt is, össze szedik a roncsokat, kiviszik és szétvágják őket oroszban, majd új gyártású helik jönnek helyettük.

Ha viszont tényleg csak üzemidő hosszabbítás lesz pár még használható helink kapcsán az is jó. Ugyanis hasznos jószágok ezek a MI-24-esek :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 277
113
Egy korszerű katonai helikopter - harci heli/közepes szállító - egy repült órára kb. mennyi munkaerő ráfordítást igényel?

Mondjuk egy 12 aktív gépes alakulatnál a gépek melleltt mekkora szerelői/technikusi (kiszolgáló) állomány kell?