[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Namost az,hogy még vannak Mihura kiképzett technikusok,az mennyivel teszi korszerűbb,használhatóbb helivé a Mihut az ország számára?Fekete-afrikai haderők szintjét ezekszerint példaadónak kell tekinteni?Mert ott valóban ütőképesnek számit a MihuA is.De még a Mi4 felfegyverzett változata is
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 786
113
Namost az,hogy még vannak Mihura kiképzett technikusok,az mennyivel teszi korszerűbb,használhatóbb helivé a Mihut az ország számára?Fekete-afrikai haderők szintjét ezekszerint példaadónak kell tekinteni?Mert ott valóban ütőképesnek számit a MihuA is.De még a Mi4 felfegyverzett változata is

Egyrészt nem technikus az illető, hanem pilóta. Másrészt ha a fene nagy aktivitásod közben visszaolvastál volna, akkor láttad volna, hogy csupán reagáltam egy kijelentésre. Tehát felesleges volt ez a hsz-ed.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and Celebra
M

molnibalage

Guest
Nézd meg színét, és találgass, hogy egy helikopter ami harchelyzetben a föld közelében lapul, a régi terepszínűvel milyen napszakhoz volt belőve, meg vajon ez a mostani hova lehet?
Az ugye megvan, hogy a éjszakai kepesseges uh1y vebom meg szürke?
Az f15 meg hol ilyen es hol olyan szinu.

Egyelemes rossz mintabol extrapolalsz a vegtelenbe es 100% wishful thinking.

Folytassam vagy leesik?
 
M

molnibalage

Guest
Tehát nem éjszaka kompatibilis azt mondod?
Mi a terem tokom az, hogy éjszaka kompatibilis...? El lett magyarazva. Ejszaka tud repulni, de harcolni nem.

Az éjszakai harckepes heliken okkal nem csak nvg habem flir torony van.

Ne haragudj, de ezen mit olyan rohadt nehez megérteni ennyi magyarazas utan? Erre most a festes szinnel jossz...
 
  • Tetszik
Reactions: Python

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
Mi a terem tokom az, hogy éjszaka kompatibilis...? El lett magyarazva. Ejszaka tud repulni, de harcolni nem.

Az éjszakai harckepes heliken okkal nem csak nvg habem flir torony van.

Ne haragudj, de ezen mit olyan rohadt nehez megérteni ennyi magyarazas utan? Erre most a festes szinnel jossz...
No, hát akkor csak tud éjszaka repülni :D.
Harcolni meg ami tud repülni úgy hogy van rajta fegyverzet, az tud. Van ám olyan is hogy nem mozgó/álcázott célpontot kell támadni.
Vagy más deríti fel, adja a koordinátát.
Mindegy, úgy is én vagyok a madár, ezt fixre vettem előzetesen is :D.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
M

molnibalage

Guest
No, hát akkor csak tud éjszaka repülni :D.
Harcolni meg ami tud repülni úgy hogy van rajta fegyverzet, az tud. Van ám olyan is hogy nem mozgó/álcázott célpontot kell támadni.
Vagy más deríti fel, adja a koordinátát.
Mindegy, úgy is én vagyok a madár, ezt fixre vettem előzetesen is :D.
Kesz. Feladom. Felolem legy ostoba es told fullba. Csak a tobbsegnek konnyebb lenne az elete, ha nem itt tenned.
Nem is ertem miért tgp van vadászgépekenbes miert nem csak nvg...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Tehát nem éjszaka kompatibilis azt mondod?
Ez a szürke sehova sem igazán "kompatibilis".Elvileg a várt veszélyforrás szerint alakitják ki a kamuflást.Ha az ellen szempontjábol többnyire égháttérben lesz a gép,akkor valamiféle légifölényszürke a logikus.Viszont ha az ellen légiereje a legfontossabb veszélyforrás,akkor a terepszint érdemessebb felmázolni.Hisz akkor a várhat támadó szempontjábol földháttérben lesz valószinüleg,fűnivóban keres menedéket,és az állóhelyen lévő gépet is rejteni kéne a légiveszélytöl.
Ez a szürke haragos égháttérhez illik leginkább,meg igy látványos.Sötétben meg minden tehén fekete
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
No, hát akkor csak tud éjszaka repülni :D.
Harcolni meg ami tud repülni úgy hogy van rajta fegyverzet, az tud. Van ám olyan is hogy nem mozgó/álcázott célpontot kell támadni.
Vagy más deríti fel, adja a koordinátát.
Mindegy, úgy is én vagyok a madár, ezt fixre vettem előzetesen is :D.
Jó leszel fiam rendörnek....:D
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 541
113
Ki számít gyakorlati szakembernek harcihelikopter témában? Egy olyan ember annak tekinthető mondjuk, aki tavaly egy feketeafrikai országban részt vett pilótaként néhány mihu üzembehelyezésénél?
És ezek az emberek még döntési pozícióban vanna a HMen belül? Vagy egyáltalán a Honvédség tagjai?? Ismerek olyan szakit aki anna fegyveres volt a Mihun, de ma már a közelében sincs annak a tudásnak amit anno használt minden nap. Értem én hogy, értenek itt még emberek mindenhez is, de amikor olyan dolgokkal jönnek, hogy jó a Mihu mert bambizni lehet, meg éjjel is lövöldözünk vele mert van éjjelátó?? Hány ex Mihu pilótànak van èjszakai repülési jártassága? Bocs, de azért mert a Zord Gabi azt írta, még nem vagyok benne biztos, hogy itt sok beleszólása volt bárkinek aki anno repülte vagy üzemeltette a típust. Maradok tisztelettel, egy agymosott nyugati migráncs!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
És ezek az emberek még döntési pozícióban vanna a HMen belül? Vagy egyáltalán a Honvédség tagjai?? Ismerek olyan szakit aki anna fegyveres volt a Mihun, de ma már a közelében sincs annak a tudásnak amit anno használt minden nap. Értem én hogy, értenek itt még emberek mindenhez is, de amikor olyan dolgokkal jönnek, hogy jó a Mihu mert bambizni lehet, meg éjjel is lövöldözünk vele mert van éjjelátó?? Hány ex Mihu pilótànak van èjszakai repülési jártassága? Bocs, de azért mert a Zord Gabi azt írta, még nem vagyok benne biztos, hogy itt sok beleszólása volt bárkinek aki anno repülte vagy üzemeltette a típust. Maradok tisztelettel, egy agymosott nyugati migráncs!
Te jó arc vagy, nincs veled semmi baj :D.
Misszióztak addig is nem kevesen amíg a típus idehaza állt. Repültek/oktattak mást külföldön. Hidd el nem ugyan az a szitu mint ha egy soha általunk nem repült nyugati típust szereztünk volna be, legyen elég ennyi...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A rendőrségi helikopterek is utólag kaptak Flir tornyot, én nem temetném a helyzetet (de nyilván nem számítok arra, hogy a harcérték szempont legyen).
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 786
113
És ezek az emberek még döntési pozícióban vanna a HMen belül? Vagy egyáltalán a Honvédség tagjai?? Ismerek olyan szakit aki anna fegyveres volt a Mihun, de ma már a közelében sincs annak a tudásnak amit anno használt minden nap. Értem én hogy, értenek itt még emberek mindenhez is, de amikor olyan dolgokkal jönnek, hogy jó a Mihu mert bambizni lehet, meg éjjel is lövöldözünk vele mert van éjjelátó?? Hány ex Mihu pilótànak van èjszakai repülési jártassága? Bocs, de azért mert a Zord Gabi azt írta, még nem vagyok benne biztos, hogy itt sok beleszólása volt bárkinek aki anno repülte vagy üzemeltette a típust. Maradok tisztelettel, egy agymosott nyugati migráncs!

Ez így ok.
Csak épp nem értem, miért van szükség a lefitymálós stílusra.
Nem az angol lehetőségekhez kellene hasonlítani a mieinket. Hasonlítsuk mondjuk a horvát, szlovén, szerb vagy cseh lehetőségekhez. Könnyű onnan visszafikázni ide, de azért nem ártana figyelembe venni egyeseknek a realitásokat is! Nem kezdem el magyarázni, mert azoknak akik értik, nem kell, akik meg nem akarják érteni, úgy sem fogják.