[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Tényleg jófajta klikkesedés látható itt a fórumon helikopter ügyben. Tény, hogy némely "szaktársak" technikai, technológiai vonalon érvelnek, harcértéket számolnak, mások politikai vetületeket elemezgetnek, megint mások a nincs pénz - van pénz szemszögéből közelítik meg a dolgot. A valóság pedig az, hogy mindenkinek igaza van, és senkinek sincs. Egy pilóta, katona, mérnök a legtöbbet ígérő, legjobban fejleszthető, legsokoldalúbb típust preferálja, okkal. A politikus olyan típust szeretne, amit nem potenciális ellenségtől, ellenféltől, állandó bírálattal zsaroló féltől vehetne meg úgy, hogy konfliktushelyzetben is működjön a logisztikai támogatás.. A gazdasági vonalon gondolkodó olyan típust akar, amely kompromisszumos. Ezt is tudja, azt is tudja, ráadásul olcsón, lehetőleg kormánygaranciával, hosszú távú cseresznyemag vagy alma ellentételezéssel.
Na, ha ezeket az igen fontos szempontokat összerakjuk, akkor főhet a fejünk, hogy zsokéink mivel repkedjenek.
Még nem számoltam - ne legyünk naívak - a mindenhol jelenlévő korrupcióval, ami nem kis tétel.
Nem számoltam a NATO és EU-tagsággal, ami szintén szűkíti a kört.
A UH-1 esek és a Mihuk nem egy kategória, de korban nagyjából ugyanazok. Amíg a fentieken rágódtok, addig a feljavított Mihuk lerepülik az ezer órájukat. Az sem holnap lesz....
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
Ez így ok.
Csak épp nem értem, miért van szükség a lefitymálós stílusra.
Nem az angol lehetőségekhez kellene hasonlítani a mieinket. Hasonlítsuk mondjuk a horvát, szlovén, szerb vagy cseh lehetőségekhez. Könnyű onnan visszafikázni ide, de azért nem ártana figyelembe venni egyeseknek a realitásokat is! Nem kezdem el magyarázni, mert azoknak akik értik, nem kell, akik meg nem akarják érteni, úgy sem fogják.
Nem értem mi köze van a témának ahhoz hogy hol lakom?
Ne akartam lefitymálni senkit, de olyan qrva nagy szenzációnak beállítani ezt a helikopter"korszerűtést" azért nem kéne! Most aztán rettegjen a sok tót meg szőrös talpú román mert éjjel is tudunk homokzsákot hordani, bambizni meg hangosan elrepülni a migráncshordák felett a kerítés szélén?? Én nem a Mihu ellen vagyok, mert lehetne potens fegyverrendszer, de sajna nem az lett!
Szürke sétahelikopter!
A műszakiakra vissza térve azt pedig látni kell, hogy a Minyókat reptetni is mindenapos kihívásokat jelent, pedig abból kb 3 üzemképes talán jelenleg. Itt pedig 8 helikopterről beszélünk! Vagy dél afrikai módra 4et reptetünk 4 meg pihizik addig??
Értem én hogy sok embernek szép emlékeket idéz a Mihu, de még szerencse hogy nem a taszári Szuhoj pilótákat kérdezték meg, hogy jó ötlet lenne-e a 22eseket felújítatni, mert hiszen a lengyek is repülik még őket!
Nekem azzal van bajom igazán, hogy ezer más helyre is ellehetett volna költeni ezt a pénzt. Például vehettek volna mondjuk két készlet Iris-t, Asramot, vagy neadj isten Csörgőkígyót, hogy ne már az amúgyis NATO álltal kiherélt, indításra alkalmatlan(vicc) Amraamokkal repkedjék a Griffek a keszit!!
Bocsi, de ez az én véleményem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 120
113
Ez is egy vélemény Pocok75, egyes részei abszolút jogosak is ha csak a harcérték növekményt nézzük, csak az a két készlet Iris-t/SDB a gripenhez, vagy egy két osztály NASAMS az nem fogja újra megteremteni a HH fegyvernemet, meg ha kell nem segít be a határvadászoknak, nem mér sugárfelderítő konténerrel, meg nem olt bambival, és homokzsákot sem cipel. Úgy látszik hogy a békeidőszaki feladatok a döntéshozóknak fontos szempont, az ide író fórumiták szemében viszont nem.
Én élek a gyanúval, hogy ahogy korrábban is írtam, a döntéshozók több információ birtokában és komplexebben vizsgálták a kérdést, mint az ide író szakértők.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A döntéshozók korrupt hozzánemértők, akiket nosztalgiázó öregek befolyásoltak, feltehetően azért, mert már öregnek érezték magukat egy típusátképzéshez és így mihuról mehetnek nyugdíjba, akkor is, ha horribilis pénzért most semmire se használható lemázolt szarjaink vannak.

És akkor még szépen fogalmaztam, mert ennek a mihus ügyletnek a kifundálói leginkább börtönbe kellene, hogy kerüljenek!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Senki sem mondta, hogy az AH-60 nem lenne jó. De bizony, hogy jó lenne!
Csak hát a matek, ugye?
Most olvastam, hogy a csehek UH-1Y beszerzése 575M$ lesz 12 gépre, tehát úgy 48M$/gép.
Az AH-60 ennél biztosan drágább.
És ez csak az egyik probléma, a másik az, hogy közel sem biztos, hogy a nagytestvér, a mi önzetlen jóakarónk érdemesnek találna-e minket a vásárlásra. Nem vagyok benne biztos.
Felajánlották nekünk,mint lehetőség.PZL gyártaná le.Nem tedtek le az asztal kidolgozott ajánlatott,csak megemlitették mint lehetőséget.
Hány évre jelentene is megoldást?Milyen használati értékkel?Élettartamköltséget kellene számitani.Egy régi beszólás szerint a svájciak jdrága rozsdamentes csövet fektetnek a földbe-túl szegények ahoz,hogy 20 évente cserélgessék öket.
És most megszólala hóbagóly!

Azé' a Mihu lett felújítva, mer' már mi újjonnan is csak olyat veszünk!
A kaporszakállú mentsen meg minket attol,hoigy ujra orosz érdekszférába kerüljünk!
Van orosz haditechnika,amit szivessen látnák ék felségjelzéssel,de az pont nem a harci helikopter.Még a Ka29B-t sem,pedig soha ennyi lájkot nem kaptam,mint arra.BMD4,vagy a BTR87 nyugatizált változatainak viszont tudnák szerepet egy ujáépitett véderőben.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 120
113
A döntéshozók korrupt hozzánemértők, akiket nosztalgiázó öregek befolyásoltak, feltehetően azért, mert már öregnek érezték magukat egy típusátképzéshez és így mihuról mehetnek nyugdíjba, akkor is, ha horribilis pénzért most semmire se használható lemázolt szarjaink vannak.

És akkor még szépen fogalmaztam, mert ennek a mihus ügyletnek a kifundálói leginkább börtönbe kellene, hogy kerüljenek!
VAGY, tisztában vannak vele hogy mikorra milyen képességre volt égető szükség, és erre forintra mennyi állt rendelkezésre.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Iszonyú mennyiségű pénzért nem kaptunk itt semmit. Szóval arra keressük a választ miért nem, mert a képességhiányon már nincs mit találgatni!
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Tényleg jófajta klikkesedés látható itt a fórumon helikopter ügyben. Tény, hogy némely "szaktársak" technikai, technológiai vonalon érvelnek, harcértéket számolnak, mások politikai vetületeket elemezgetnek, megint mások a nincs pénz - van pénz szemszögéből közelítik meg a dolgot. A valóság pedig az, hogy mindenkinek igaza van, és senkinek sincs. Egy pilóta, katona, mérnök a legtöbbet ígérő, legjobban fejleszthető, legsokoldalúbb típust preferálja, okkal. A politikus olyan típust szeretne, amit nem potenciális ellenségtől, ellenféltől, állandó bírálattal zsaroló féltől vehetne meg úgy, hogy konfliktushelyzetben is működjön a logisztikai támogatás.. A gazdasági vonalon gondolkodó olyan típust akar, amely kompromisszumos. Ezt is tudja, azt is tudja, ráadásul olcsón, lehetőleg kormánygaranciával, hosszú távú cseresznyemag vagy alma ellentételezéssel.
Na, ha ezeket az igen fontos szempontokat összerakjuk, akkor főhet a fejünk, hogy zsokéink mivel repkedjenek.
Még nem számoltam - ne legyünk naívak - a mindenhol jelenlévő korrupcióval, ami nem kis tétel.
Nem számoltam a NATO és EU-tagsággal, ami szintén szűkíti a kört.
A UH-1 esek és a Mihuk nem egy kategória, de korban nagyjából ugyanazok. Amíg a fentieken rágódtok, addig a feljavított Mihuk lerepülik az ezer órájukat. Az sem holnap lesz....
Valamikor már irtam.Egy rendes eljárás úgy nézzne ki,hogy
-Felmérni a tényleges igényeket
-Felálliteni a követelményrendszert
-Felmérni a lehetséges megoldásokat
-Elemezni a lehetséges megoldásokat harcászati,gazdasági és politikai szempontbol eggyaránt.Külön,külön és eggyütessen
Na ebböl nálunk láthatóan szinte semmi nem történt meg.Ad hoc megoldások sorozata látható csak.Pl,a kisarbus heli,és a Mihu képes lesz technikailag eggyütműködni?Kb igy:
-Figyu Mihu!A 3. fa mögött látok valami tankformát...Megjelölöm neked
-Melik 3. fa mögött?Mitöl számitva?Mit csináljak vele?!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
nosztalgiázó öregek befolyásoltak, feltehetően azért, mert már öregnek érezték magukat egy típusátképzéshez és így mihuról mehetnek nyugdíjba, akkor is, ha horribilis pénzért most semmire se használható lemázolt szarjaink vannak.

Megfordúlt már nekem is a fejemben ,hogy némi politikai érvelés mellett, inkább egy nehezen megfogható MI-24 lobbi érdeke volt leginkább a felújítás, úgy hogy semmi korszerű ne legyen a gépeken. Mert akkor minden változatlanul mehet tovább, úgy hogy a gépek repülhetnek és rendsezrben lesznek még. Nyílván valami kis változások lettek, de nem kell annyit bíbelődni velük, mint egy új géptípus rendszerbeállításával. Ott lesz a H-145, az is elég munka lesz, ha megjönnek. Döntést a politika hozta, de biztos hogy voltak érdekelt emberek, aki szerint ez volt a legjobb és a politikának olyan infókat adtak, hogy ez a legjobb. Még homályos a történet vége, de ha újabb milliárdokba kerül, hogy további korszerű eszközöket telepítsenek a gépekre, akkor nagyon erősen el kell gondolkodni, hogy mi került többe. A leves, vagy a hús. Mert a gépek megjöttek és egyből megosztották az ügy iránt érdeklődőket. Ebben a sajtó is benne van. Nyílván ezek a hírek már a politika asztalán vannak és el tudom képzelni hogy visszakérdeznek a HM-re, hogy miként is volt akkor ez ?
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 120
113
Valamikor már irtam.Egy rendes eljárás úgy nézzne ki,hogy
-Felmérni a tényleges igényeket
-Felálliteni a követelményrendszert
-Felmérni a lehetséges megoldásokat
-Elemezni a lehetséges megoldásokat harcászati,gazdasági és politikai szempontbol eggyaránt.Külön,külön és eggyütessen
Na ebböl nálunk láthatóan szinte semmi nem történt meg.Ad hoc megoldások sorozata látható csak.Pl,a kisarbus heli,és a Mihu képes lesz technikailag eggyütműködni?Kb igy:
-Figyu Mihu!A 3. fa mögött látok valami tankformát...Megjelölöm neked
-Melik 3. fa mögött?Mitöl számitva?Mit csináljak vele?!
Mire rendszerben lesz nálunk a "kisarbus" addigra lehet hogy a mihu már végleg kirepülte magát... Amúgy csodálom a jövőbe látó képességed, hogy ilyen 100% ra kijelentesz dolgokat évekre előre.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Megfordúlt már nekem is a fejemben ,hogy némi politikai érvelés mellett, inkább egy nehezen megfogható MI-24 lobbi érdeke volt leginkább a felújítás, úgy hogy semmi korszerű ne legyen a gépeken. Mert akkor minden változatlanul mehet tovább, úgy hogy a gépek repülhetnek és rendsezrben lesznek még. Nyílván valami kis változások lettek, de nem kell annyit bíbelődni velük, mint egy új géptípus rendszerbeállításával. Ott lesz a H-145, az is elég munka lesz, ha megjönnek. Döntést a politika hozta, de biztos hogy voltak érdekelt emberek, aki szerint ez volt a legjobb és a politikának olyan infókat adtak, hogy ez a legjobb. Még homályos a történet vége, de ha újabb milliárdokba kerül, hogy további korszerű eszközöket telepítsenek a gépekre, akkor nagyon erősen el kell gondolkodni, hogy mi került többe. A leves, vagy a hús. Mert a gépek megjöttek és egyből megosztották az ügy iránt érdeklődőket. Ebben a sajtó is benne van. Nyílván ezek a hírek már a politika asztalán vannak és el tudom képzelni hogy visszakérdeznek a HM-re, hogy miként is volt akkor ez ?
Ugyanez a sztori volt a metrólobbi.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 120
113
Nagybüdöslofaxt.Ha ezt Te komolyan gondolod,a rövid ő-s rendörböl lefokozlak lüke karhatalmistává....:)
De te ki a túró vagy, hogy fixre kijelented hogy nem úgy volt, ahogy én írom? Oda fokozol a saját világodban ahová akarsz, nekem az a fontos hogy a saját pk-m megint fasza teljesítményértékelést írjon rólam. Ő meg nem Celebra néven posztolgat ide, tehát tégy amit akarsz :p.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Mire rendszerben lesz nálunk a "kisarbus" addigra lehet hogy a mihu már végleg kirepülte magát... Amúgy csodálom a jövőbe látó képességed, hogy ilyen 100% ra kijelentesz dolgokat évekre előre.
Na,ez is mutatja,valójában milen is a magyar beszerzési rendszer.Kész,és rövid határidővel szállitható tipusok is vannak a kinálatban.Nem,mi választunk egy még be nem fejezett tipust,ami majd ha készlesz,tudni fogja talán azt,amit már most meglehet kapni....
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Valamikor már irtam.Egy rendes eljárás úgy nézzne ki,hogy
-Felmérni a tényleges igényeket
-Felálliteni a követelményrendszert
-Felmérni a lehetséges megoldásokat
-Elemezni a lehetséges megoldásokat harcászati,gazdasági és politikai szempontbol eggyaránt.Külön,külön és eggyütessen
Na ebböl nálunk láthatóan szinte semmi nem történt meg.Ad hoc megoldások sorozata látható csak.Pl,a kisarbus heli,és a Mihu képes lesz technikailag eggyütműködni?Kb igy:
-Figyu Mihu!A 3. fa mögött látok valami tankformát...Megjelölöm neked
-Melik 3. fa mögött?Mitöl számitva?Mit csináljak vele?!

Én talán így gondolnám.....
A földi összekötő jelzi a H145M-nek, hogy hol vannak a páncélosok, a Mihuknak, meg, hogy hol az élőerő... Fentről a Griffek CAP-elnek és szükség esetén GBU-val támogatnak. A Mihuk az élőerő lefogására alkalmasak, korlátozottan pc-elhárításra. A H145M pedig precíziós tankpusztításra. IGAZ, nem ideális, de ideiglenesen megfelel...
 
  • Tetszik
Reactions: eevil and arbalest

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Me
Megfordúlt már nekem is a fejemben ,hogy némi politikai érvelés mellett, inkább egy nehezen megfogható MI-24 lobbi érdeke volt leginkább a felújítás, úgy hogy semmi korszerű ne legyen a gépeken. Mert akkor minden változatlanul mehet tovább, úgy hogy a gépek repülhetnek és rendsezrben lesznek még. Nyílván valami kis változások lettek, de nem kell annyit bíbelődni velük, mint egy új géptípus rendszerbeállításával. Ott lesz a H-145, az is elég munka lesz, ha megjönnek. Döntést a politika hozta, de biztos hogy voltak érdekelt emberek, aki szerint ez volt a legjobb és a politikának olyan infókat adtak, hogy ez a legjobb. Még homályos a történet vége, de ha újabb milliárdokba kerül, hogy további korszerű eszközöket telepítsenek a gépekre, akkor nagyon erősen el kell gondolkodni, hogy mi került többe. A leves, vagy a hús. Mert a gépek megjöttek és egyből megosztották az ügy iránt érdeklődőket. Ebben a sajtó is benne van. Nyílván ezek a hírek már a politika asztalán vannak és el tudom képzelni hogy visszakérdeznek a HM-re, hogy miként is volt akkor ez ?
Megprobálom más képpen megközelítenni. Elképzelhetőnek tartom hogy a Mihuk helyet talán Mi-35 et szereznénk be valamikor a jövőben. Ha a helyzet geo szempontjábból változna. Emlékezünk mikor 2013-14 körül az oroszok is felajánlottak heliket. Valami 20 db környékén. Ha jól rémlik. A harci helikopter képpességről nem tettünk le papíron. Az is elképzelhetőnek tartom hogy ha nem lett volna ez az embargó akkor vagy modernizáltuk volna őket Mi-35 szintre vagy eleve 35 öt szereztünk volna be. Most ne jöjünk azzal hogy 13-14 ben gatya volt a sereg. A szír és egyébb geo helyzetek miatt amúgy is lépni kellett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and marton

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Nem értem mi köze van a témának ahhoz hogy hol lakom?
Ne akartam lefitymálni senkit, de olyan qrva nagy szenzációnak beállítani ezt a helikopter"korszerűtést" azért nem kéne! Most aztán rettegjen a sok tót meg szőrös talpú román mert éjjel is tudunk homokzsákot hordani, bambizni meg hangosan elrepülni a migráncshordák felett a kerítés szélén?? Én nem a Mihu ellen vagyok, mert lehetne potens fegyverrendszer, de sajna nem az lett!
Szürke sétahelikopter!
A műszakiakra vissza térve azt pedig látni kell, hogy a Minyókat reptetni is mindenapos kihívásokat jelent, pedig abból kb 3 üzemképes talán jelenleg. Itt pedig 8 helikopterről beszélünk! Vagy dél afrikai módra 4et reptetünk 4 meg pihizik addig??
Értem én hogy sok embernek szép emlékeket idéz a Mihu, de még szerencse hogy nem a taszári Szuhoj pilótákat kérdezték meg, hogy jó ötlet lenne-e a 22eseket felújítatni, mert hiszen a lengyek is repülik még őket!
Nekem azzal van bajom igazán, hogy ezer más helyre is ellehetett volna költeni ezt a pénzt. Például vehettek volna mondjuk két készlet Iris-t, Asramot, vagy neadj isten Csörgőkígyót, hogy ne már az amúgyis NATO álltal kiherélt, indításra alkalmatlan(vicc) Amraamokkal repkedjék a Griffek a keszit!!
Bocsi, de ez az én véleményem.


Semmi kétség, hogy iszonyat sokmindenre lehetne költeni a pénzt az MH.-ben.
De mi most a harcihelikopterekről beszélünk elvileg.
Ha túl tudnánk lendülni azon, hogy egyébként az egész MH egy nagy 0, és az adott témával foglalkoznánk, akkor sokkal kevesebb közhelyes kijelentés tarkítaná a topikot.
Beszéljünk a helikopterekről, vagyis a beszerzés okairól.
Szerintem itt mindenki egyetért abban, hogy ezek a mihuk messze elmaradnak a modern nyugati helik képességeitől. Lerágott csont.
Inkább az a kérdés, hogy miért választottak ezt az illetékesek. Semmi köze ennek a szép emlékekhez, és nem hiszem, hogy a pilótákat megkérdezték volna. Nem is értem, hogy ki tálalta ki ezt a butaságot.
Szerintem azért döntöttek így fent, mert a H-145 rendszerbe állásáig ez tűnik a legolcsóbb megoldásnak, beleértve a műszakiakat is. Tudni illik nem csak az orosz helikhez kell ám műszaki személyzet.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 120
113
A főnököd is,meg az egész szervezeted is egy államvédelmi karhatalom.Becstelen ingyenélők gyülekezete.,Tisztelet,és bocsánatkérés a kivételnek
Törvényre,és rendörre is szükség van.De ami nálunk van,arrol el lehet mondani:
Jaj,anyám,nem ilyen lovat akartunk!De legalábbis nem ezt a részét.....
Te szerintem marhára sötétben tapogatózol... Minden tiszteletem amúgy a rendőröknek, így hosszú ő vel, rengeteg hülyével találkoznak nap mint nap, akiket úriemberként kell kezeljenek, nekem nem menne...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Feljebb kiderült, hogy megkérdezték őket. Ez pedig egy horribilisen drága megoldás volt és nem a H145-ig, hanem a jövőbeni új harci helikopterig. Ennek az árán több tucatnyi további H145-öt lehetett volna venni.

Elmondhatatlan mekkora pénzkidobásról beszélünk!
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Felajánlották nekünk,mint lehetőség.PZL gyártaná le.Nem tedtek le az asztal kidolgozott ajánlatott,csak megemlitették mint lehetőséget.
Hány évre jelentene is megoldást?Milyen használati értékkel?Élettartamköltséget kellene számitani.Egy régi beszólás szerint a svájciak jdrága rozsdamentes csövet fektetnek a földbe-túl szegények ahoz,hogy 20 évente cserélgessék öket.
Egy Blackhawk csupaszon semmivel sem jobb, mint egy nagyjavított mihu.
Jó lenne tudni, hogy a PZL által gyártott gépekhez mit és mennyiért kapnánk. És azt az ajánlatot kellene összevetni, nem a mihu felújítással, hanem teszem azt a H145 beszerzéssel. Tudom, hogy a két heli nem egy kategória, de legalább két komplett ajánlatot láthatnánk új gépek beszerzésére.

A kaporszakállú mentsen meg minket attol,hoigy ujra orosz érdekszférába kerüljünk!
Van orosz haditechnika,amit szivessen látnák ék felségjelzéssel,de az pont nem a harci helikopter.Még a Ka29B-t sem,pedig soha ennyi lájkot nem kaptam,mint arra.BMD4,vagy a BTR87 nyugatizált változatainak viszont tudnák szerepet egy ujáépitett véderőben.

Egyelőre ott tartunk, hogy nem vagyunk orosz befolyás alatt, sőt jelenleg az USA érdekeit szolgáljuk ki maximálisan, mikor az amerikai hadsereg számára biztosítjuk reptereinket, közlekedési hálózatunkat, katonáinkat. Ennek ellenére ők ellenkeznek a 20+ éves technika átadására.
Én a tisztességes verseny híve vagyok.
Több ajánlat kellene , amiket tisztességesen össze lehetne vetni. De sajnos ez nem lehetséges, pont az amerikai befolyás miatt. Ők nem érdekeltek a tisztességes versenyben, s ezt pontosan az olyan lózungokkal palástolják, mint amiket te is pufogtatsz itt amikor az orosz érdekszferáról írsz.