1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Mil Mi-24 "Hind"

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

absz egyet értek, ráadásul bármennyire is érdekes tény egyeseknek, a költségvetés is az én/mi pénzünk, hisz tisztességes adózó állampolgárok vagyunk, s joggal várhatnánk el a költésekről több infót, hogy ku...ra elhihessük azt, hogy tényleg normális célokra költenek, s nem csak saját reklámra és úri passziókra (off de csak félig)

fishbed, szpg9 and eevil like this.
  2. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Várnám válaszod, részletekbe menően, ha ennyire értesz hozzá. S mivel nem ez a topik témája, lehetőleg privátban.

arcas likes this.
  3. ruhakupac

ruhakupac Active Member

S visszakanyarodva:
    jogos, nem repul (meg) ec145.

Csak:
    Mi-8, Mi-17, Mi-24 (4 gep, ket alvaltozatban), AS-350, H145M, EC135 (ennek is tobbfele alvaltozata), MD902.

S visszajottek a Mi24-ek, az egyik 60es evek kozeperol szarmazo Falanga kepesseggel, a masik "sokkal jobb" hetvenes evek kozepi Sthurm-mal.

A hulyenek is megerte, nekunk meg plane.

Ehelyett pedig kellene egy strategiai dontes, hogy mit akarunk helikopter fronton.
    S aztan vegre NATO szinten lehetne akar egy multinacionalis nehez tamado helikopter dandar megfelelo technikaval. (Persze kozben beleer a kezem a bilibe, mert mar nem biznak bennunk NATO es EU szinten sem.)

4. ZRÍNYI 20!026

ZRÍNYI 20!026 Well-Known Member

A Falanga a D-hez volt, olyan nem lett felújítva!

zsolti, tindalos, eevil and 2 others like this.
  5. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

....ez kinek lenne jó és miért?

6. borisz

borisz Well-Known Member

Erre mondta egy volt PG-s tanárom, hogy A Mig-21 az a 74-es gyártmány, nem F-13, mert az az amerikaiaknál van.
    Nem is nagyon tudták, hogy mi az az MF meg Bisz, stb.

antigonosz likes this.
  7. emel

emel Well-Known Member

Ha elfogadhatóan akarsz bírálni egy szerinted rossz döntést, akkor az elég problémás ha te is rossz adatokra-információkra hivatkozol. A Falanga rakéták azok csak a Mi-24D fegyverzetébe tartoztak (se a V-nek se a P-nek nem ez a rakétája), ezeket a típusokat/rakétákat 1997-2007 között kivonták a MH állományából, a Mi-24D-ket szétbontották/beolvasztották.
    A "stratégiai döntés"-ben viszont igazad van, de ebben elég nagy akadály hogy a Mi-17 tipus-családhoz foghatóan jó ár/érték arányú közepes tehergép nincs a nyugati piacon, az oroszoktól meg nem vehetünk (ráadásul ha nyugati szintű műszerrendszereket/elektronikát akarunk, az már Szergejnél sem olyan túl olcsó). Ezért a közepes kategóriában szerintem megpróbálja a vezetés addig húzni a cserét amíg az műszakilag/üzemidőben lehetséges. Már nem sokáig lehet, úgyhogy lehet gyűjtögetni a dollárokat ...

fip7, zsolti, vilmoci and 1 other person like this.
  8. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Akkor a tanárt nem értem, mert pontatlanság az, amit leírtál. A 74-es gyártmány emel listája alapján vagy az 1-es vagy a 2-es, a MIG-21F-13 meg az légierős, nem amerikaiaknál.

Ma az orosz is F-13-nak hívja...
    http://www.airwar.ru/enc/fighter/mig21f13.html

Основные изменения, вносившиеся в конструкцию самолета МиГ-21Ф-13 ("Изделие 74") в ходе серийного производства:
    The main changes made to the design of the MiG-21F-13 ("Product 74") during the mass production:

9. emel

emel Well-Known Member

Persze, mert a PG-ben minden dokumentációban az ipari gyártmánykódok szerepeltek. A légierős típusjelzéseket és a velük való egyeztetést csak azok tudták, akik a kötelezőn túl is érdeklődtek a repüléstechnika iránt és nyugati szakirodalmat is olvastak.

10. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

Kepes? ...
    körösztkérdések :D

11. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

a felújitott "V" és "P" verziók szinte csak a beépített csöves fegyverben különböznek, de a pct rakéta rendszer (irányzó cucc is) azért ennél is elmúlt már 30 évesnek lennie.....

12. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nem ez a Black Hawk kéne nekünk? Kell a Mi8 méret?

13. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Mondjuk én szívesen venném, ha pld. a kantin-ban, vagy a beszélgetőben kifejtenéd nekünk az ezirányú tapasztalataidat, véleményedet, illusztrálva néhány példával, összehasonlítással..

lacus66 likes this.
  14. dudi

dudi Well-Known Member

Igen kell.No nem feltétlen MI-8 de mindenképp kell ez a méretkategória.

Luthero, zsolti and silurusglanis like this.
  15. gacsat

gacsat Well-Known Member

Má mire, dudikám? Az egész Süsü hadsereg belefér egybe.

16. gacsat

gacsat Well-Known Member

Egyszer megnéztem a Mi8 méretű Airbus heliket. Piszok drágák. Háromszorosa a Mi8 árának. Azt, hogy annyival jobb-e, azt nem tudom eldönteni, de az nekünk "hazai".

17. dudi

dudi Well-Known Member

Amúgy ezek nem csak utasszállítók...

zsolti, gacsat and silurusglanis like this.
  18. borisz

borisz Well-Known Member

Hát hogy F az az USA-ban szokásos jelzés. Ennyi. :D Tudod, F-14, F15, F16

Csak kettő van, egy itt nekem, a másik meg a mesében.

vilmoci likes this.
  19. lacus66

lacus66 Active Member

Tök fölösleges...
    Te értesz hozzá, én csak itt élek benne...

20. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Szerintem ezt a témát a Beszélgetőn vagy a Kantinban ki lehetne tárgyalni, engem érdekelne mindkettőtök meglátása, megközelítése... T: LG

Ezen oldal megosztása