[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
No, új digitális kijelzők, gps, NVG, 2 helyett 4 B8V20 az nem csak röpképesség megőrzés, szerintem. No meg a NATO kompatibils szürke szín, az visz mindent.
Szerintem várjuk ki a végét Dudi...
-Mihu mindig is 4 UB blokkot hordhatot,mindkét tipust vegyessen.Digitális kijelző minden jobb személyautóban van,nem tétel.NGV szemüveget is vehetsz,és vezetheted vele a digitális és állitható fényerejű müszerfellal ellátott személyautódat.Kamuflázsra is kaptál már némi utbaigazitás.Bemontiroztam képeket.Ezekután úriemberként felkérlek,hogy hallgasd meg eme zenei gyöngyszemetr
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
-Mihu mindig is 4 UB blokkot hordhatot,mindkét tipust vegyessen.Digitális kijelző minden jobb személyautóban van,nem tétel.NGV szemüveget is vehetsz,és vezetheted vele a digitális és állitható fényerejű müszerfellal ellátott személyautódat.Kamuflázsra is kaptál már némi utbaigazitás.Bemontiroztam képeket.Ezekután úriemberként felkérlek,hogy hallgasd meg eme zenei gyöngyszemetr
Ez még mindig téged minősít, ismétlem.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Volna lehetőség egyébbként nyugati,NATO eggyűtműködésre alkalmas modernizációra.Félve irom,mert lassan kiérdemlem a búrimádo titulust,hogy dél afrikai modernizáció......Algériaiak különben Mi17eket is korszerüsittek a SuperHind technikájával.
superhip.jpg

Különben elképzelhető,hogy jobban jártunk volna használt Mi17ek vásárlásával,és modernizálásával.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 573
16 152
113
A HM feladatai közé tartozik a katasztrófa elhárítás is. Volt iskolatárs ezért született harckocsiban (méteres hó), és az árvízvédelem sem megoldható nélkülük (70-es árvíz).
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Volna lehetőség egyébbként nyugati,NATO eggyűtműködésre alkalmas modernizációra.Félve irom,mert lassan kiérdemlem a búrimádo titulust,hogy dél afrikai modernizáció......Algériaiak különben Mi17eket is korszerüsittek a SuperHind technikájával.
superhip.jpg

Különben elképzelhető,hogy jobban jártunk volna használt Mi17ek vásárlásával,és modernizálásával.
Te ne féljél itt semmitől, jól láthatóan bunkózhatsz, kreténezhetsz, faszozhatsz nem történik veled semmi, a védett személyek közül való vagy.

Senki nem mondta, hogy nem jártunk volna adott esetben jobban Mi-17 vásárlásával/modernizálásával. Ahhoz már csak egy jó ár/érték ajánlat kellett volna, de gyanúsan ilyen nem volt, illetve több régi saját gép amivel tudtunk volna kezdeni bármit, szintén nem volt. Meggyőződésem HA van, akkor azokat vesszük elő. Nem volt, ennyi.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 573
16 152
113
Egyébként ha jól tudom Izrael modernizált már 24-eseket. Tőlük rendelhetünk ilyen csomagot, ráadásul mostanában van (volt) találkozó Benkő és az izraeli nagykövet között. Hátha nem csak udvariassági tali volt (hm vezérkar tudtommal nem szokott nagyköveteket fogadni, de tévedhetek).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Egyébként ha jól tudom Izrael modernizált már 24-eseket. Tőlük rendelhetünk ilyen csomagot, ráadásul mostanában van (volt) találkozó Benkő és az izraeli nagykövet között. Hátha nem csak udvariassági tali volt (hm vezérkar tudtommal nem szokott nagyköveteket fogadni, de tévedhetek).
Számtalan más helyről is lehet Mi-24 hez upgradet, fegyvert szerezni, szinte végtelen a lehetőségek tárháza. Pénz és akarat kell hozzá, semmi más.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ha mondjuk felszereljük a hiányzó képességekkel a Mihukat,akkor pénzben még jók lehetünk az ugyanúgy felszerelt UH-khoz képest?
Ha felszereljük őket,akkor elvileg nagyobb harcértéket képviselnének,mint az azonos képességű UH-k?
Még olyan kérdésem van, hogy mennyi volt nekünk ebből a szu alatt, van bármi értelme ennek a maroknyi mennyiségnek?
Szerintem alsó hangon kellene vagy 30-40db harci heli nekünk.
Az az igazság,hogy elég nehéz összehasonlitani a két tipust.Két teljessen más technikai koncepciójú gépröl van szó.SuperHind,vagy VM szintre modernizálva a Mihu ütőereje nagyságrendel nagyobb,mint az UH1N csapásmérő ereje.Csakhogy az még jó sok pénz-és nemtudom,hogy mennyire lehet még kitolni a gépeink repidejét.Érdemes?
Mint szállitó,desszantszállitó viszont az UH veri magassan a Mihut.Olyannyira,hogy a Mihu kezdeti elgondolása egy fegyverfüggesztő szárnycsonkokkal ellátot UH1re hasonlitott.Csak akkor egy teljessen új gépet kellet volna fejleszteni,igy inkább létrehozták ezt a módositott Minyot.
Elkéne dönteni,hogy nekünk mi a fontossabb.A szállitó képesség,vagy a csataképesség?
Megintcsak félve irom,de a Mihu valójában a VM/Mi35 megjelenéséig valójában elég félresikerúlt gép volt.Dudit idézve,egy olyan 4évszakos gumi,ami valójában mindenre xar.
És méginkább félve javaslom ujra az AH60 tipust.Szerintem ez meg a jol sikerült 4 évszakos gumi esete.Megvenni drága,de élettartamköltséget nézzve alighanem ólcsobb,mint öreg orosz vasakat pofozgatni
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Az az igazság,hogy elég nehéz összehasonlitani a két tipust.Két teljessen más technikai koncepciójú gépröl van szó.SuperHind,vagy VM szintre modernizálva a Mihu ütőereje nagyságrendel nagyobb,mint az UH1N csapásmérő ereje.Csakhogy az még jó sok pénz-és nemtudom,hogy mennyire lehet még kitolni a gépeink repidejét.Érdemes?
Mint szállitó,desszantszállitó viszont az UH veri magassan a Mihut.Olyannyira,hogy a Mihu kezdeti elgondolása egy fegyverfüggesztő szárnycsonkokkal ellátot UH1re hasonlitott.Csak akkor egy teljessen új gépet kellet volna fejleszteni,igy inkább létrehozták ezt a módositott Minyot.
Elkéne dönteni,hogy nekünk mi a fontossabb.A szállitó képesség,vagy a csataképesség?
Megintcsak félve irom,de a Mihu valójában a VM/Mi35 megjelenéséig valójában elég félresikerúlt gép volt.Dudit idézve,egy olyan 4évszakos gumi,ami valójában mindenre xar.
És méginkább félve javaslom ujra az AH60 tipust.Szerintem ez meg a jol sikerült 4 évszakos gumi esete.Megvenni drága,de élettartamköltséget nézzve alighanem ólcsobb,mint öreg orosz vasakat pofozgatni
Azért arra megint felhívnám igen szelektív figyelmedet, hogy a négy évszakos gumi pont megáll az AH-60-nál is, ami neked nyilván becsípődött valamiért, s akkor is elmondta neked rajtam kívül több ember, hogy KURVA DRÁGA. Életciklus ide oda, nincs annyi. Tudom, mert a kurvafideszstadionok... Rendben, legyen igazatok, azé', de akkor sincs annyi.
Ennyi.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 409
113
Számtalan más helyről is lehet Mi-24 hez upgradet, fegyvert szerezni, szinte végtelen a lehetőségek tárháza. Pénz és akarat kell hozzá, semmi más.

Egyetértek. A probléma inkább az, hogy vagy maradnak így a gépek és akkor kidobtunk 20 milliárdot. Illetve, modernizáljuk őket tovább és kapunk, mondjuk 8 db elfogadható szintre emelt harcihelikoptert. Azonban a második esetben az ár már elfogadhatatlanul magas lesz, ha tovább modernizálunk. Pontosabban a végére kapunk esetleg még, mindössze, 7 évig repülhető harcihelit. Miközben a végösszegből esetleg vehettünk volna egy komplett, sokkal tovább üzemeltethető modern harcihelikoptert. Igaz , ez csak elméleti okfejtés, mert nem tudunk szinte semmit arról mi a helyzet. Arról meg még kevesebbet, hogy mi lesz, vagy nem lesz. A HM teljes hallgatási fogadalmat tett a gépeket illetően. Annyit közölt, hogy megjöttek, felújítva, 7 évig repülhetnek. Aztán passz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Egyetértek. A probléma inkább az, hogy vagy maradnak így a gépek és akkor kidobtunk 20 milliárdot. Illetve, modernizáljuk őket tovább és kapunk, mondjuk 8 db elfogadható szintre emelt harcihelikoptert. Azonban a második esetben az ár már elfogadhatatlanul magas lesz, ha tovább modernizálunk. Pontosabban a végére kapunk esetleg még, mindössze, 7 évig repülhető harcihelit. Miközben a végösszegből esetleg vehettünk volna egy komplett, sokkal tovább üzemeltethető modern harcihelikoptert. Igaz , ez csak elméleti okfejtés, mert nem tudunk szinte semmit arról mi a helyzet. Arról meg még kevesebbet, hogy mi lesz, vagy nem lesz. A HM teljes hallgatási fogadalmat tett a gépeket illetően. Annyit közölt, hogy megjöttek, felújítva, 7 évig repülhetnek. Aztán passz.
Nem tudom én sem hogy mi lesz a kifutása ennek a dolognak, de én azt gondolom a fő lényeg tényleg az volt ezzel az egésszel, hogy legyen egyáltalán repülhető honvédségi helikopter elégségés számban. Biztos vagyok benne, hogy fontos volt a határon való felhasználásuk(fontosabb mint a betörő fantom harckocsiékekkel való küzdelem), de az is hogy legyen egyáltalán idehaza harci helikopter addig, amíg bevethetőek lesznek a H-145M-ek. Lehet velük addig is gyakorolni, bármi békeidős heli feladatot ellátni, sugárfelderítő képesség visszjött, tűztámogatást is ad ha kell, mindez persze nem kevés pénzért, csak az UH-1 "ingyen" még többe került volna, az ebből a pénzből plusz H-145M meg addig amíg nem jönnek, a MOST ot nem oldja meg.
Nem azt mondom hogy ez volt a lehető legjobb döntés, de szerintem messze nem annyira elbaszott, mint azt néhányan próbálják beállítani. Volt egy véges takaró, és nem olyan sok lehetőség, ez sült ki belőle, nem AH-60, vagy AH-64E, esetleg plusz néhány darab H-145M majd pár év múlva.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nem tudom én sem hogy mi lesz a kifutása ennek a dolognak, de én azt gondolom a fő lényeg tényleg az volt ezzel az egésszel, hogy legyen egyáltalán repülhető honvédségi helikopter elégségés számban.
Csak naivan erdeklodnek, hogy varhato-e a kozeljovoben valamilyen nagyobb technologia valtas, ami miatt nem erne meg beleragadni tobb evtizedre egy uj harciheli tipusba?
Pl V-22 Osprey is bejott. A helikopter dronokat is aktivan fejlesztik. Ezek miatt talan jobb lehet kivarasra jatszanunk, nem?
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 144
10 861
113
Én annyit hallottam egyszer - még éppen a választások után - Benkő Tibortól egy interjúban, hogy a honvédség megfogalmazta az igényeit, és most a politikusokon a sor, hogy beszerezzék a (amit a repülők segge alá tesznek;)) helikoptereket. De mik az elvárásaik, a franc essen beléjük? Miért nem tudhatjuk meg?

Az elvárásaik szerintem két dupla whiskey egy kellően buja, hosszú combú, kerek seggű szőke nővel.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Csak naivan erdeklodnek, hogy varhato-e a kozeljovoben valamilyen nagyobb technologia valtas, ami miatt nem erne meg beleragadni tobb evtizedre egy uj harciheli tipusba?
Pl V-22 Osprey is bejott. A helikopter dronokat is aktivan fejlesztik. Ezek miatt talan jobb lehet kivarasra jatszanunk, nem?
Tényleg nem tudom. Szerintem kb. a lehető legolcsóbb de még használható és leghamarabb elérhető helikopter opciót választottuk. Kb. ezt tartom reálisnak, nem sok pénzt tennék az Osprey/egyébb forradalmi heli-drón megoldásokra.

Ez a mai realitás, nem hadigazdaság van, szerencsére. Azt azért látnia kell mindenkinek, hogy a legfontosabb prioritás évekig az USA érdekből missziózás volt, most ezt felváltotta a határ.
Ez van.
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12
M

molnibalage

Guest
Csak naivan erdeklodnek, hogy varhato-e a kozeljovoben valamilyen nagyobb technologia valtas, ami miatt nem erne meg beleragadni tobb evtizedre egy uj harciheli tipusba?
Pl V-22 Osprey is bejott. A helikopter dronokat is aktivan fejlesztik. Ezek miatt talan jobb lehet kivarasra jatszanunk, nem?
Nem értem az Osperey emlegetését. Annyira "bejött", hogy harci változata mai napig nincs emlékeim szerint és a mezei géppuskás támogatási képességet is úgy kellett ráberhelni. Több olyan képessége sincs megy gyalogsági szemmel nézve, amit a vietnámi UH-1 tudott.

Tényleg nem tudom. Szerintem kb. a lehető legolcsóbb de még használható és leghamarabb elérhető helikopter opciót választottuk. Kb. ezt tartom reálisnak, nem sok pénzt tennék az Osprey/egyébb forradalmi heli-drón megoldásokra.

Ez a mai realitás, nem hadigazdaság van, szerencsére. Azt azért látnia kell mindenkinek, hogy a legfontosabb prioritás évekig az USA érdekből missziózás volt, most ezt felváltotta a határ.
Ez van.
A probléma, hogy azt nem érted meg, hogy nem volt olcsó. Egy hasonlattal érve, egy korszerűsített sportautó árának 70%-árt vettél egy Ladát...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Nem értem az Osperey emlegetését. Annyira "bejött", hogy harci változata mai napig nincs emlékeim szerint és a mezei géppuskás támogatási képességet is úgy kellett ráberhelni. Több olyan képessége sincs megy gyalogsági szemmel nézve, amit a vietnámi UH-1 tudott.


A probléma, hogy azt nem érted meg, hogy nem volt olcsó. Egy hasonlattal érve, egy korszerűsített sportautó árának 70%-árt vettél egy Ladát...
Te komolyan nem érted, hogy számolgathatsz bármit, életciklusra, ha 75 millió volt, 426 meg nem, akkor is a 75 millió fért bele?
Nyilván a korszerűsített sportautó - lada párhuzam erőteljes csúsztatás tőled az UH-1N - Mihu analógiájaként.
Ami valós előrelépés lett volna, az kb. az UH-1 vonalon az Y, fegyverzettel együtt. Erről a szintről viszont SZÓ nem volt.

Lehet kapni azt is, csak arra megint nincs pénzünk, hogy db árban kb. 50 milló dollárt kicsengessünk.