[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Én a gép technikai paramétereit közöltem. Arról szegény UH-1N és semmilyen eszköz nem tehet, hogy a hazai védelmi politika, kultúra és n+1 más a nem létező béka segge alatt van. A 24-es sem azért halt ki, mert szar volt, hanem szartak a fejére. Hatalmas difi.


Nem feketeövesek, hanem több danos mesterek sajnos.


Ezzel mind tisztában vagyok, nem ez a baj. A baj az, hogy egyeseknek van és volt képük beszólni, hogy a jenki ajánlat drága, amikor a számok azt mutatják, hogy nem az. Annak fajlagos 70%-ért erős túlzással szarra sem képes a 24-es. Nem éjszaka harcképes és nincs mögötte sem a logisztika, sem a szimulátor. Ide jön a vas és "használd fiam".

A baj, hogy ezt nem értik meg egyesek. Természetesen az UH-1N is fűre kerülne hamar, ha basznak rákölteni a beszerzés után. Csak a vita nem erről szólt.
Annyira azért nem hamar.Évekig tartó logisztikai támogatás is járt volna hozzá.Addig nekünk lényegében csak az üzemeltető személyzet fizetését,és a kerozint kellet volna pluszba fizetni.
Mihukhoz viszont nemtudok róla,hogy járna ijen támogatás.....Ezek hamarabb földön fognak ragadni.Főleg.hogy jóval drágább az üzemeltetésük
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Valójában szükség van arra hermetizált kabimra?Szerintem nincs.Hogy kiképző főtörzsemet idézzem:
Legények!Ha atomvillanást látnak,jol nézzék meg!Ugysem látnak többé olyat......
Gyakorlati jelentősége igazábol nincs.De korábban már irtam róla


Némi jelentősége azért van-lehet, bár soha ne történjen ilyesmi.

Innentől:

 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Akkir gázálarcot se adjunk akatonának vagy vv ruhát...
Ami gyakorlatban a személyzet ABV környezetben azt vesz fel.
Némi jelentősége azért van-lehet, bár soha ne történjen ilyesmi.

Innentől:

Akkor is Minyok/Mi6/26 gépek végezték a munka javát.A személyzet kapott védőruhát-máeha kapott.
Ez az ABV védett fülke gyakorlati jelentőségbe nem jelentős szerintem.Főleg manapság,a drnok világában.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Akkor is Minyok/Mi6/26 gépek végezték a munka javát.A személyzet kapott védőruhát-máeha kapott.
Ez az ABV védett fülke gyakorlati jelentőségbe nem jelentős szerintem.Főleg manapság,a drnok világában.


Persze, mivel azokból több volt, több terhet tudtak vinni, stb. És gyorsan kellett cselekedniük.
Túlzottan nem az szerintem sem, de lehet olyan szitu, amikor jól jön. A drónok felderítésre jók, de nem tudnak felemelni, vagy pontosan ledobni-lerakni alkalmanként 2.5 tonnát.
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem még mindig te nem értesz meg két igen fontos dolgot: az a papír amiből számoltál - hivatkozol rá, a 20 db hajtómű ön kívül SEMMI más konkrétumot nem közöl, sem flir mennyiséget, sem típust. Még az sincs ott leírva ami félre is vezetett téged, hogy nem 32 repképes gépről volt szó, csak 30+2 ről. Ez kb. egy jelentés a saját US államapparátuson belül felfelé, hogy lenne valami érdeklődés részünkről UH1N vonalon. Ez nem egy egzakt műszaki tartalommal megtöltött lista, amiből érdemes lenne számolni bármit. Megteheted, csak akkor ne hivatkozzál rá mint egy és egyetemes igazság.

Az UH 1N és egyéb korabeli feljavított ex leállított gépeket amiket továbbértékesítettek, azok kurvára nem UH1Y műszerezettségűek, s nem csak repteljesítményben meg kirepülhető órában van eltérés.

Mondhatni csúsztatsz, egy hangyafasznyit.

A másik a döntő érv: Még ha igazad is lenne, és tényleg az lett volna a hosszú távra jobb ajánlat, akkor is a 75 az kevesebb mint a 426, vagy az általad kalkulált 350.
Hát ez egész egyszerűen elképesztő...
  • Az a 20 db hajtómű 20 db hajtóművel több, mint amit a 24-es felújítás tartalmaz
  • Minden géphez jár FLIR, típust valóban nem ír, mert mivel a gépekhez egyetlen típus van csak tudtommal hova írja le?
  • Te most tényleg azon rugózol, hogy 32 db helyett 30 gép? A fajlagos árra való hatása 7%.
  • A listában olyan tételek vannak, ami a 24-es ajánlatban nincs. Szimulátor, logisztika, stb. Ezek önmagukban több milliós tételek egy gépre nézve. Egyik sem része a 24-es csomagnak.
  • Nem mondtam, hogy pontosan UH-1Y műszerezettsége, de alulról súrolja. A kabin kb. ez tudtommal. A Mi-24-hez képest űrtechnika.
  • Az már tényleg a hülyeség csúcsa, amikor a csomag abszolút ára nálad a jóság faktor. Ja, hogy 8 db heli vs 30. Tudod, a darab ár vagyis a fajlagos ár csomagnál nem viccből van számolva. Az, hogy fillérbaszók vagyunk és stadiont építünk arról nem tehet sem a gép, sem a jenki apparátus. A fajlagos ára a csomagnak és annak műszaki tartalma köszönőviszonyban sincs a 24-eshez képest, toronymagasan többet ad. Ezért jónak beállítani ezt a dolgot úgy, hogy lesz új heli is nettó ökörség. Vagy, ha ez jó, akkor a jenki ajánlatot köpködni a hülyeség csúcsa. A fillérbaszás helyett talán az is egy megközelítés lehetett volna, hogy akkor lépcsőzetesen vesszük meg őket és nem a műszaki tartalmat kezdjük nyirbálni. Vagy tudod, stadion helyett erre költünk.
Csúsztatok? Aha, persze... Inkább nem írom le, hogy mit gondolok, mert az instaban lenne,

Akkir gázálarcot se adjunk akatonának vagy vv ruhát...
Totális nukleáris háború esetén szerintem mindegy. Kicsivel tovább "élsz" az atomsivatagban, aztán úgyis megdöglik mindenki. Ellenben, ha mondjuk könnygáz vagy csak más ellen nézzük, akkor igenis van haszna ezeknek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 937
113
Hát ez egész egyszerűen elképesztő...
  • Az a 20 db hajtómű 20 db hajtóművel több, mint amit a 24-es felújítás tartalmaz
  • Minden géphez jár FLIR, típust valóban nem ír, mert mivel a gépekhez egyetlen típus van csak tudtommal hova írja le?
  • Te most tényleg azon rugózol, hogy 32 db helyett 30 gép? A fajlagos árra való hatása 7%.
  • A listában olyan tételek vannak, ami a 24-es ajánlatban nincs. Szimulátor, logisztika, stb. Ezek önmagukban több milliós tételek egy gépre nézve.
  • Nem mondtam, hogy pontosan UH-1Y műszerezettsége, de alulról súrolja. A kabin kb. ez tudtommal. A Mi-24-hez képest űrtechnika.
  • Az már tényleg a hülyeség csúcsa, amikor a csomag abszolút ára nálad a jóság faktor. Ja, hogy 8 db heli vs 30. Tudod, a darab ár vagyis a fajlagos ár csomagnál nem viccből van számolva. Az, hogy fillérbaszók vagyunk és stadiont építünk arról nem tehet sem a gép, sem a jenki apparátus. A fajlagos ára a csomagnak és annak műszaki tartalma köszönőviszonyban sincs a 24-eshez képest, toronymagasan többet ad. Ezért jónak beállítani ezt a dolgot úgy, hogy lesz új heli is nettó ökörség. Vagy, ha ez jó, akkor a jenki ajánlatot köpködni a hülyeség csúcsa. A fillérbaszás helyett talán az is egy megközelítés lehetett volna, hogy akkor lépcsőzetesen vesszük meg őket és nem a műszaki tartalmat kezdjük nyirbálni. Vagy tudod, stadion helyett erre költünk.
Csúsztatok? Meg az apád harmadik lábát azt...


Totális nukleáris háború esetén szerintem mindegy. Kicsivel tovább "élsz" az atomsivatagban, aztán úgyis megdöglik mindenki. Ellenben, ha mondjuk könnygáz vagy csak más ellen nézzük, akkor igenis van haszna ezeknek.
Minden géphez jár FLIR? Ezt miből vezetted le? Álljunk már meg egy szóra!
Te magad írtad le az általam is linkelt angol nyelvű forrásból, amit átfordítottál magyarra, hogy SZERINTED jár minden géphez FLIR, de ha nem akkor is SZERINTED LEGALÁBB 8, mint a MIHUK száma.

Ezzel szemben az amire TE hivatkozol, és amiből extrapolálsz a végtelenbe, maradjunk a tényeknél, TÍPUST és DARABSZÁMOT SEM TARTALMAZ.

Az egy előzetes jelentés, egy tervezet, semmi több...
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Az UH-1 -el kapcsolatban még emlékszem rá (nem csoda hogy megmaradt b+, minősíti mi lehet fejekben), hogy vmi f..sz politikus azzal is magyarázta, hogy nem kell mivel ezek a gépek háborúban vettek részt, "vér tapad hozzájuk"
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Minden géphez jár FLIR? Ezt miből vezetted le? Álljunk már meg egy szóra!
Te magad írtad le az általam is linkelt angol nyelvű forrásból, amit átfordítottál magyarra, hogy SZERINTED jár minden géphez FLIR, de ha nem akkor is SZERINTED LEGALÁBB 8, mint a MIHUK száma.

Ezzel szemben az amire TE hivatkozol, és amiből extrapolálsz a végtelenbe, maradjunk a tényeknél, TÍPUST és DARABSZÁMOT SEM TARTALMAZ.

Az egy előzetes jelentés, egy tervezet, semmi több...
Zsolti,Haditechnika cikk.Megint figyelmen kivűl hagysz valamit,mert nem illik a mondandódba.
Felsoroltam,hogy milyen felszerelést talált a kiutazó szemlélődő brigád.Megszemlélték az átadásra szánt gépeket.Megirtam melik bázison.Lehet,hogy még meg is tapogatták őket...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Az UH-1 -el kapcsolatban még emlékszem rá (nem csoda hogy megmaradt b+, minősíti mi lehet fejekben), hogy vmi f..sz politikus azzal is magyarázta, hogy nem kell mivel ezek a gépek háborúban vettek részt, "vér tapad hozzájuk"

Pedig tudod, akiben maradt még egy kis tisztesség, annak ez is szempont lehet...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 791
113
A mihukat meg Afganisztánban használták. Jó nem épp azokat, amiket mi üzemeltetünk.
Egy fegyver arra szolgál, hogy pusztítson. Álszentség lenne arra hivatkozni, hogy vér tapad hozzájuk. Persze, hogy vér tapad, erre találták ki őket!
Szóval ez nem lehet kifogás egy fegyverbeszerzésnél.
 
M

molnibalage

Guest
Pedig tudod, akiben maradt még egy kis tisztesség, annak ez is szempont lehet...
Ne haragudj, de röhögnöm kell. Vagy sírnom, de én már nem tudom eldönteni. Egy fegyver, amivel öltek. Pfffffffffff... Hallod, akkor zárd be a múzeumokat, ne taníts törit és rúgd seggbe a hagyományőrzőket, mert öléshez bizony van közük.

Megáll az ész...
A hülyeség napról napról napra nagyobb csúcsokat dönget...
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and hunter85

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ne haragudj, de röhögnöm kell. Vagy sírnom, de én már nem tudom eldönteni. Egy fegyver, amivel öltek. Pfffffffffff... Hallod, akkor zárd be a múzeumokat, ne taníts törit és rúgd seggbe a hagyományőrzőket, mert öléshez bizony van közük.

Megáll az ész...

Nem bazdmeg, hanem fegyver, amelyekkel OLYANOKAT öltek, akiket MI nem akartunk volna megölni. Uram bocsá', akkoriban épp az ellentétes oldalon voltunk, és esetleg ma sem értünk egyet a NAGY USA ezen háborúival (Korea, Vietnam stb.). És főleg, nem akarjuk megvenni a mocskos fegyvereiket, amelyeket ezekben a konfliktusokban használtak, mert nem akarunk TÁRSTETTESSÉ válni.
 
M

molnibalage

Guest
Nem bazdmeg, hanem fegyver, amelyekkel OLYANOKAT öltek, akiket MI nem akartunk volna megölni. Uram bocsá', akkoriban épp az ellentétes oldalon voltunk, és esetleg ma sem értünk egyet a NAGY USA ezen háborúival (Korea, Vietnam stb.). És főleg, nem akarjuk megvenni a mocskos fegyvereiket, amelyeket ezekben a konfliktusokban használtak, mert nem akarunk TÁRSTETTESSÉ válni.
Egyébként légy nyugodt: nyugodtan ölök is ha kell, nem erről van szó.
Ja értem. Mai Mo. területe azért létezik, mert sokan öltek érte. Akkor szerintem menj el innen, mert gáz elődökkel felvállalni a közösséget egy olyan területért, amiért öltek és sokszor úgy, hogy társtettesek voltunk mocsok dolgokban.

Pislogok. Erősen.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Namost ha ez szempont,akkor ez egy tipikus buta "ballipsi" szempont...
A fegyver soha nem bűnös.Az ember a bünös,avagy nem,aki alkalmazza.

A fegyver nem bűnös, de vér tapadhat hozzá. Nyilván van kedvenc fegyvered, de ha azzal megölik az egyik családtagodat, majd elküldik neked ajándékba, nem fogsz mosolyogni, vagy igen?