[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 712
113
Valójában szükség van arra hermetizált kabimra?Szerintem nincs.Hogy kiképző főtörzsemet idézzem:
Legények!Ha atomvillanást látnak,jol nézzék meg!Ugysem látnak többé olyat......
Gyakorlati jelentősége igazábol nincs.De korábban már irtam róla

Persze,értem, világos. Szerinted nincs szükség arra a hermetizált kabinra... A gyakorlati szakemberek szerint akik meg repülik/üzemeltetik a magyar katonai helikoptereket szükség van a hermetizált kabinra. Ne haragudj, tényleg nem bántásból mondom,de előbb hiszek egy 2200 órás helikopterpilótának aki repüli ezt a típust is és nyugati gépeket is kipróbált,mint neked akinek annyi érve van, a témában,hogy "szerintem". Gondolom akkor az AH-60 sem hermetizált,ha ennyire ellene vagy. Igen,a kiképző őrmestered nagyon humoros ember, de attól még kb mindenki számára világos,hogy nem atomvillanást akarnak megnézni a géppel. Hanem egy vegyi/nukleáris katasztrófa helyszínét részletesen felderíteni. Sose kelljen élesben Magyarországon alkalmazniuk! De attól még ezek a "hozzá nem értők" akik kitalálták megtervezték,összerakták ezt a rendszert, még mindig nem a Mi-17-hez integrálták azt a fránya felderítő konténert.Pontosan a hermetizált kabinok és deszanttér miatt döntöttek a 24-es mellett,a szállítókra történő integráció helyett.Mivel gázós helyzetben van gyakorlati jelentősége.Egyszerűen sokkal nagyobb védelmet élvez benne az ember, ha szennyezett terület fölé kell repüljön, mint egy nem hermetizált gépben. Pedig a 17-esnek is megvannak a maga előnyei. Függésből indulva jobban gyorsul,mint a 24-es. Ugyanazok a hajtóművek, kisebb önsúly mellett, nincs rajta olyan komoly és súlyos páncélzat mint a 24-esen. Persze bátraké a szerencse. Szerinted túl sokba került a Mi-24-es felújítás? Ezt még akár elfogadható érv is lenne. De az,hogy szükségtelen a hermetizált kabin az már nem elfogadható érv ennek a rendszernek a tükrében. Ha ennyire nem számít szerinted a dolog, akkor javaslom,hogy adj be a HM-hez egy pályázatot. Legyen a címe mondjuk: a Honvédség vegyi és sugárfelderítő képessége légi komponensének anyagi racionalizálása". Írd le amiket itt,bizonyítsd be, hogy a 24-es egy haszontalan semmirevaló drága ócskavas, és a hermetizált kabin egy baromság. AH-60-asokat nem vesznek helyette,mert nincs rá pénz,de van egy alternatív javaslatom. A hírekből tudjuk,hogy a kormány saját magyar hadiipart akar. Ismered a Hungarocoptert?Magyar kísérleti helikopter. Nem,hogy hermetizált kabinja, de még kabinja sincsen. Kint ülsz egy rácsszerkezeten, egy székben. Előtted a ciklikus és az oldalkormány pedálok, melletted balra a kollektív kar. Van műszerfal is,fekete színű, analóg műszerekkel. Jóval olcsóbban lehetne pár olyat sorozatban legyártatni, mint amibe a 24-es felújítás,az UH-1N vagy az AH-60 fájna. Jóval olcsóbb lenne üzemeltetni, mint bármelyiket a felsorolt gépek közül. Szállítókapacitása:1 fő, de ha racionalizálunk,akkor racionalizáljunk komolyan :D A konténer egyébként is szükség esetén úgy van megcsinálva,hogy online valós időben leküldi az adatokat a földi csapatnak. Így ha például a dozimetrikus fél a repüléstől, akkor nem kell beüljön a 24-es deszantterébe, esetleges tanácsadás céljából, hogy merre nézelődjön még a gép.Nehogy a nagy ijedtségében mondjuk előcsalogassa Karakot :D Ha meg nem lenne 24-es,csak Hungarocopter akkor eleve fel sem merülne ilyesmi.

A kisarkított példám nem bántás akart lenni, csak egyszerűen azt próbáltam bizonyítani, hogy az nem érv, hogy "szerintem" amikor a szakemberek évtizedes gyakorlati tapasztalatai mást mutatnak. És ismét csak nem bántásból, de inkább nekik hiszek.
 
M

molnibalage

Guest
Persze,értem, világos. Szerinted nincs szükség arra a hermetizált kabinra... A gyakorlati szakemberek szerint akik meg repülik/üzemeltetik a magyar katonai helikoptereket szükség van a hermetizált kabinra. Ne haragudj, tényleg nem bántásból mondom,de előbb hiszek egy 2200 órás helikopterpilótának aki repüli ezt a típust is és nyugati gépeket is kipróbált,mint neked akinek annyi érve van, a témában,hogy "szerintem". .

Csak úgy a margóra...

Milyen érdekes, amikor meg zsoltinak magyaráztam, hogy a felújított 24-es milyen és hogyan harcolnak éjszaka az FLIR-es AH-64-gyel (két szenzor is van rajta) és a UH-1-kel, akkor bezzeg mégis én voltam a helikopter meg mindenki más.

Az, hogy ex PG-sek, a nyugati világ és a józanul gondolkozók és a számok mit mondtak, abba szart bele. Ehhez képes elég sokat adtak a kommentjeire...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Persze,értem, világos. Szerinted nincs szükség arra a hermetizált kabinra... A gyakorlati szakemberek szerint akik meg repülik/üzemeltetik a magyar katonai helikoptereket szükség van a hermetizált kabinra. Ne haragudj, tényleg nem bántásból mondom,de előbb hiszek egy 2200 órás helikopterpilótának aki repüli ezt a típust is és nyugati gépeket is kipróbált,mint neked akinek annyi érve van, a témában,hogy "szerintem". Gondolom akkor az AH-60 sem hermetizált,ha ennyire ellene vagy. Igen,a kiképző őrmestered nagyon humoros ember, de attól még kb mindenki számára világos,hogy nem atomvillanást akarnak megnézni a géppel. Hanem egy vegyi/nukleáris katasztrófa helyszínét részletesen felderíteni. Sose kelljen élesben Magyarországon alkalmazniuk! De attól még ezek a "hozzá nem értők" akik kitalálták megtervezték,összerakták ezt a rendszert, még mindig nem a Mi-17-hez integrálták azt a fránya felderítő konténert.Pontosan a hermetizált kabinok és deszanttér miatt döntöttek a 24-es mellett,a szállítókra történő integráció helyett.Mivel gázós helyzetben van gyakorlati jelentősége.Egyszerűen sokkal nagyobb védelmet élvez benne az ember, ha szennyezett terület fölé kell repüljön, mint egy nem hermetizált gépben. Pedig a 17-esnek is megvannak a maga előnyei. Függésből indulva jobban gyorsul,mint a 24-es. Ugyanazok a hajtóművek, kisebb önsúly mellett, nincs rajta olyan komoly és súlyos páncélzat mint a 24-esen. Persze bátraké a szerencse. Szerinted túl sokba került a Mi-24-es felújítás? Ezt még akár elfogadható érv is lenne. De az,hogy szükségtelen a hermetizált kabin az már nem elfogadható érv ennek a rendszernek a tükrében. Ha ennyire nem számít szerinted a dolog, akkor javaslom,hogy adj be a HM-hez egy pályázatot. Legyen a címe mondjuk: a Honvédség vegyi és sugárfelderítő képessége légi komponensének anyagi racionalizálása". Írd le amiket itt,bizonyítsd be, hogy a 24-es egy haszontalan semmirevaló drága ócskavas, és a hermetizált kabin egy baromság. AH-60-asokat nem vesznek helyette,mert nincs rá pénz,de van egy alternatív javaslatom. A hírekből tudjuk,hogy a kormány saját magyar hadiipart akar. Ismered a Hungarocoptert?Magyar kísérleti helikopter. Nem,hogy hermetizált kabinja, de még kabinja sincsen. Kint ülsz egy rácsszerkezeten, egy székben. Előtted a ciklikus és az oldalkormány pedálok, melletted balra a kollektív kar. Van műszerfal is,fekete színű, analóg műszerekkel. Jóval olcsóbban lehetne pár olyat sorozatban legyártatni, mint amibe a 24-es felújítás,az UH-1N vagy az AH-60 fájna. Jóval olcsóbb lenne üzemeltetni, mint bármelyiket a felsorolt gépek közül. Szállítókapacitása:1 fő, de ha racionalizálunk,akkor racionalizáljunk komolyan :D A konténer egyébként is szükség esetén úgy van megcsinálva,hogy online valós időben leküldi az adatokat a földi csapatnak. Így ha például a dozimetrikus fél a repüléstől, akkor nem kell beüljön a 24-es deszantterébe, esetleges tanácsadás céljából, hogy merre nézelődjön még a gép.Nehogy a nagy ijedtségében mondjuk előcsalogassa Karakot :D Ha meg nem lenne 24-es,csak Hungarocopter akkor eleve fel sem merülne ilyesmi.

A kisarkított példám nem bántás akart lenni, csak egyszerűen azt próbáltam bizonyítani, hogy az nem érv, hogy "szerintem" amikor a szakemberek évtizedes gyakorlati tapasztalatai mást mutatnak. És ismét csak nem bántásból, de inkább nekik hiszek.
Csak a Mihunak van hermetizált kebinja.Valon miért?Mi28 már nem kapot?Ka50 már nem kapot?Különben nem tudom,de sose hallottam rola,hogy kaptak volna hermetizált ABV védett kabint.Mert marginális jelentősége van.Az általad emlitett esetben a személyzet kap védőruhát.Mert utána ugyis mentesiteni kell az egész gépet.Vagy kidobni,ha annyit kapot.A korszerű és olcsóbb megoldás pedig a dron.Csernobilnál a munkát MI6/8/26 gépek végezték.
Most akkor az a baj,hogy egy rohatdrága AH60as gépet javallok,vagy az,hogy drágállom egy igazábol jelen formájában haszontalan gép restaurálását?
Kicsit feljebb,a 2 kép között betettem egy linket.Repüléstudomány.hu/2008/Papp István pdf.
Nem a legkorábbi,és nem a legterjedelmessebb,de foglalkozik a Mihuk modernizácios lehetőségeivel is.
Egyébbként még megvan,és műkdőképessek azok a sugárfelderitő konténerek?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
Csak a Mihunak van hermetizált kebinja.Valon miért?Mi28 már nem kapot?Ka50 már nem kapot?Különben nem tudom,de sose hallottam rola,hogy kaptak volna hermetizált ABV védett kabint.Mert marginális jelentősége van.Az általad emlitett esetben a személyzet kap védőruhát.Mert utána ugyis mentesiteni kell az egész gépet.Vagy kidobni,ha annyit kapot.A korszerű és olcsóbb megoldás pedig a dron.Csernobilnál a munkát MI6/8/26 gépek végezték.
Most akkor az a baj,hogy egy rohatdrága AH60as gépet javallok,vagy az,hogy drágállom egy igazábol jelen formájában haszontalan gép restaurálását?
Kicsit feljebb,a 2 kép között betettem egy linket.Repüléstudomány.hu/2008/Papp István pdf.
Nem a legkorábbi,és nem a legterjedelmessebb,de foglalkozik a Mihuk modernizácios lehetőségeivel is.
Egyébbként még megvan,és műkdőképessek azok a sugárfelderitő konténerek?

A deszanttér miatt kapott hermetikus kabint.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A deszanttér miatt kapott hermetikus kabint.
Hh-s örökség.Nincs igazán jelentősége.Ha megvolna a PG,hogy magunk,és időben,ahogy a gépek üzemmenete megkövetelte volna elvégzik a nagyjavitást...Ha nem kótyavetyélték volna el a hozzávaló fegyverzetet,felszerelést...Ha 10-20 évvel ezelött kap egy modernizációt....Ha valóban érdekelné a felsóvezetést a honvédelem.....egyhalom ha.Most lenne egy nem a legmodernebb,de a mi környezetünkben ütőképes harciheli állományunk Mihukbol,De most,és igy kivitelezve ez csak parasztvakitás.A világszinvonalat tekintve az UH1N is egy elavult másodvonalas gép.De nekünk,és a mi igényeinket tekintve,a környezetünket figyelembe véve kielégitő megoldás lehetett volna.Magyarul nem részletezik,de évekig logisztikai támogatást kaptunk volna hozzá.Hogy ez 2,5, vagy 7évet jelent,nem tudom.Addig lényegében a üzemeltető állomány zsoldját és a kerozin költségét kellet volna fizetni,hogy repülhessenek.Nameg ha nekimegy a kajáskocsi,akkor a javitási költséget.És most?Van elegendő kiképzet üzemeltető?Felszerelés?Fegyverzetrl tudjuk,hogy nincs.Ha valóban használható,és nem csak mutogatható gépállományt akarunk belőlük faragni,az még rengeteg pénzbe kerülne.Érdemes?Kihozható még annyi szolgálati idő a gépekböl,hogy érdemes legyen rájuk költeni?Nemvagyok repülőmérnök,nemtudom.Talán Allesmore meg tudná mondani.Van egy pont,amikor nem érdemes egy kiérdemesült masinával tovább foglalkozni,hanem le kell cserélni.Akkor is ha szerettük.Az én javallatom az újra az AH60.Nem azért mert nem szeretnék inkább dedikált csataheli+harcképes szállitót látni a sereg állományában.Hanem mert nemhiszem,hogy lenne egy teljesértékű heliflotta kiépitésére sanszumk.Második jelöltem az A149M.Én speciel az utolsó helyre tenném a MI171 felfegyverzett változatát.Valójában egy elavult konstrukció,teljesitményéhez képest nagy,rohamdesszant célra nem ideális,és a jolkiépitett-felfegyverzett változatai,az új hajtóművel-hajtásláncal már annyira nem is ólcsók.Ráadásul ezekröl az új elemekröl nem is igazán tudni,mennyire sikerültek jol.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Csak úgy a margóra...

Milyen érdekes, amikor meg zsoltinak magyaráztam, hogy a felújított 24-es milyen és hogyan harcolnak éjszaka az FLIR-es AH-64-gyel (két szenzor is van rajta) és a UH-1-kel, akkor bezzeg mégis én voltam a helikopter meg mindenki más.

Az, hogy ex PG-sek, a nyugati világ és a józanul gondolkozók és a számok mit mondtak, abba szart bele. Ehhez képes elég sokat adtak a kommentjeire...

A gond ott kezdődik, ha mi azt mondjuk hogy MOST ez a felújitás és részleges modernizálás FELESLEGES volt, akkor többen azt gondolják rólunk, hogy leblamáljuk, lenézzük vagy utáljuk ezt a technikát, pedig csak azt próbáljuk megértetni másokkal, hogy MOST ezek helyett SOK MÁS területen lehetett volna látványosabb, de legfőképp HASZNOSABB fejlesztésre is költeni ezt a pénzt...mert ez a általunk is vitatott "képesség", amit a MI-24-es nyújt (ha nyújt) MOST nem létfontosságú.
Ennyire részletekbe menően már kár visszakanyarodni az UH-1-ekhez, anno nekem is hülyeségnek tűnt, és akkor -az akkor elérhető infók alapján- elég csupasz gépekről volt szó, utólag viszont ugye mindig minden másképp látszik. Ez a hajó már elment, én a H145M-kre koncentrálok már egy ideje...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A gond ott kezdődik, ha mi azt mondjuk hogy MOST ez a felújitás és részleges modernizálás FELESLEGES volt, akkor többen azt gondolják rólunk, hogy leblamáljuk, lenézzük vagy utáljuk ezt a technikát, pedig csak azt próbáljuk megértetni másokkal, hogy MOST ezek helyett SOK MÁS területen lehetett volna látványosabb, de legfőképp HASZNOSABB fejlesztésre is költeni ezt a pénzt...mert ez a általunk is vitatott "képesség", amit a MI-24-es nyújt (ha nyújt) MOST nem létfontosságú.
Ennyire részletekbe menően már kár visszakanyarodni az UH-1-ekhez, anno nekem is hülyeségnek tűnt, és akkor -az akkor elérhető infók alapján- elég csupasz gépekről volt szó, utólag viszont ugye mindig minden másképp látszik. Ez a hajó már elment, én a H145M-kre koncentrálok már egy ideje...
De ki kell elemezni a mult hibáit,hogy ne essünk újra bele.És mindenkinek meg is kell értenie,hogy miért hiba,ami történt.
TwinHuey esete pedig a tipikus magyar baromség esete.A vezetés irányitott félinformációk kiszivárogtatásával palástolta a bűnös nemtörődömségét.És ez folyik pártpolitikátol függetlenül,mióta az eszemet tudom minálunk.Mert maga a szervezet,az államszervezet,benne a haderővezetés, nem változott semmit.Hiába tudnék belinkelni egy halom tanulmányt,dolgozatot,memurandumot,amik sürgetik,javalják,követelik a dolgok menetének javitását.Az iróasztalhuszárok,a mandarinok,a léhűtők gerinctelen hada uralja az Államot.Képükre formálták,megvédik egymést,kiszolgálnak a jolfizető semmittevést biztositó helyükért cserében bárki országrontó politikust,akármilen iznust.Számukra az Ország csak az a kutya,aminek a vérét szívva élősködhetnek.Nem érdekli őket,ha beledöglik ez a szerencsétlen kutya,az utolsó csepp véréig folytatni fogják az élősködést.Az ifjú lelkes csapattiszteket betörik maguközé ahogy felfele halad a létrán,ha nemsikerül,akkor elűzik,vagy elássák valahova ahol semmit nem tehet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
Hh-s örökség.Nincs igazán jelentősége.Ha megvolna a PG,hogy magunk,és időben,ahogy a gépek üzemmenete megkövetelte volna elvégzik a nagyjavitást...Ha nem kótyavetyélték volna el a hozzávaló fegyverzetet,felszerelést...Ha 10-20 évvel ezelött kap egy modernizációt....Ha valóban érdekelné a felsóvezetést a honvédelem.....egyhalom ha.Most lenne egy nem a legmodernebb,de a mi környezetünkben ütőképes harciheli állományunk Mihukbol,De most,és igy kivitelezve ez csak parasztvakitás.A világszinvonalat tekintve az UH1N is egy elavult másodvonalas gép.De nekünk,és a mi igényeinket tekintve,a környezetünket figyelembe véve kielégitő megoldás lehetett volna.Magyarul nem részletezik,de évekig logisztikai támogatást kaptunk volna hozzá.Hogy ez 2,5, vagy 7évet jelent,nem tudom.Addig lényegében a üzemeltető állomány zsoldját és a kerozin költségét kellet volna fizetni,hogy repülhessenek.Nameg ha nekimegy a kajáskocsi,akkor a javitási költséget.És most?Van elegendő kiképzet üzemeltető?Felszerelés?Fegyverzetrl tudjuk,hogy nincs.Ha valóban használható,és nem csak mutogatható gépállományt akarunk belőlük faragni,az még rengeteg pénzbe kerülne.Érdemes?Kihozható még annyi szolgálati idő a gépekböl,hogy érdemes legyen rájuk költeni?Nemvagyok repülőmérnök,nemtudom.Talán Allesmore meg tudná mondani.Van egy pont,amikor nem érdemes egy kiérdemesült masinával tovább foglalkozni,hanem le kell cserélni.Akkor is ha szerettük.Az én javallatom az újra az AH60.Nem azért mert nem szeretnék inkább dedikált csataheli+harcképes szállitót látni a sereg állományában.Hanem mert nemhiszem,hogy lenne egy teljesértékű heliflotta kiépitésére sanszumk.Második jelöltem az A149M.Én speciel az utolsó helyre tenném a MI171 felfegyverzett változatát.Valójában egy elavult konstrukció,teljesitményéhez képest nagy,rohamdesszant célra nem ideális,és a jolkiépitett-felfegyverzett változatai,az új hajtóművel-hajtásláncal már annyira nem is ólcsók.Ráadásul ezekröl az új elemekröl nem is igazán tudni,mennyire sikerültek jol.

Baszod a MI-24 egy hh-s helikopter,sokkal hh-sabb mint bármyelyik másik.
 
  • Tetszik
Reactions: eevil and vilmoci
M

molnibalage

Guest
A gond ott kezdődik, ha mi azt mondjuk hogy MOST ez a felújitás és részleges modernizálás FELESLEGES volt, akkor többen azt gondolják rólunk, hogy leblamáljuk, lenézzük vagy utáljuk ezt a technikát, pedig csak azt próbáljuk megértetni másokkal, hogy MOST ezek helyett SOK MÁS területen lehetett volna látványosabb, de legfőképp HASZNOSABB fejlesztésre is költeni ezt a pénzt...mert ez a általunk is vitatott "képesség", amit a MI-24-es nyújt (ha nyújt) MOST nem létfontosságú.
Ennyire részletekbe menően már kár visszakanyarodni az UH-1-ekhez, anno nekem is hülyeségnek tűnt, és akkor -az akkor elérhető infók alapján- elég csupasz gépekről volt szó, utólag viszont ugye mindig minden másképp látszik. Ez a hajó már elment, én a H145M-kre koncentrálok már egy ideje...
Nem az idő a probléma, nem a "most". Ha most nem lenne jövőben semmi heli beszerzés, akkor ok. Na, de a H145 mellé ez így teljesen felesleges pénzkidobás.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Őszintén szólva, jobban örülnék húsz Mi-171-nek a H145-ök mellé, mint tíz közepes és tíz harci helinek, ha az új harcikra tervezett költségvetés különbözetét a Gripen-program kapná!

Egyre kevésbé látom értelmét a harci helikopterek beszerzésének e mihu diskurzus alapján. Lehet azoknak volt igazuk, akik néhány éve felszámolták egy addigra amúgy is elenyészett képesség maradékát!
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 712
113
OFF: elgondolkoznék a samsung helyett egy ilyenen (mondjuk kínai huawei-es vagyok)

Az oroszok nyertek vele innovációs díjat külföldön (Cannes Lions) és a 2014-es Mobile World Congressen is nyertek vele,mert baromira előremutató koncepció az egész. Ha valaki szeret olvasni annak főnyeremény,mert a telefon egyben egy e-book olvasó is.De a zenelejátszó vagy épp a navigáció sőt minden kirakható a hátsó képernyőre. Erős napfényben is tökéletesen olvasható minden. Plusz vicces amikor sokan elképedve nézik, hogy a telefonod első képernyőjéről átfordítod a hátsóra és ott csinálod tovább amit elkezdtél, mert azt hitték,hogy az csak egy matrica a hátulján :D Párszor belefutottam ilyen helyzetbe.Ha nincs karórád, vagy szervizben van, úgy megtudod nézni az időt a telefonon, hogy egy gombot se kell megnyomj, nem kell bekapcsolnod a világítást rajta,nem fogyaszt sok áramot. Csak ránézel a hátsó képernyőre. A telefon története amúgy baromi érdekes. A szakma imádta, de a mögötte álló cég egyszerűen nem volt olyan erős anyagilag, hogy egy Iphone-nal, Samsunggal,Huawei-el összehasonlítható mennyiségben tudják gyártani.Így hiába innovatív, nem terjedt el annyira a világban. Egy ideig a Lotus F1-es csapat autóin is lehetett olvasni a YotaPhone feliratot, mert a szponzoraik voltak.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 712
113
Ladád van?GAZellával szeretnél dolgozni,vagy Sprinterrel?Muszka motorfűrésszel akarsz fát vágni,vagy svéddel?Vetyerok csónakmotort szeretnél,vagy Mercuryt?Ruszki okostelot vennél(van eggyáltalán?) vagy Samsungot?
Különben amikor a nyakunkon voltak a ruszkik,valahogy nem szerettük őket ennyire....Mekora a szovjet mikroszámitgép?_hát óórjjjááássiiiii!

Feladatfüggő
Ha városban kell vele "reprezentálni"(értsd: "nagy" emberet hurcibálni ide-oda) akkor valószínűleg sprinter. De ha mondjuk vegyszerkeverő kádat kell szállítsak a mezőgazdasági Kamov Ka-26-hoz, mint földi lépcső,akkor gondolkodás nélkül egy 4x4-es GAZella. Ha az erdőn kell valamit dolgozni, vagy dinnye,paprika,stb földre kijárni akkor szintén GAZella.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 712
113
Csak a Mihunak van hermetizált kebinja.Valon miért?Mi28 már nem kapot?Ka50 már nem kapot?Különben nem tudom,de sose hallottam rola,hogy kaptak volna hermetizált ABV védett kabint.Mert marginális jelentősége van.Az általad emlitett esetben a személyzet kap védőruhát.Mert utána ugyis mentesiteni kell az egész gépet.Vagy kidobni,ha annyit kapot.A korszerű és olcsóbb megoldás pedig a dron.Csernobilnál a munkát MI6/8/26 gépek végezték.
Most akkor az a baj,hogy egy rohatdrága AH60as gépet javallok,vagy az,hogy drágállom egy igazábol jelen formájában haszontalan gép restaurálását?
Kicsit feljebb,a 2 kép között betettem egy linket.Repüléstudomány.hu/2008/Papp István pdf.
Nem a legkorábbi,és nem a legterjedelmessebb,de foglalkozik a Mihuk modernizácios lehetőségeivel is.
Egyébbként még megvan,és műkdőképessek azok a sugárfelderitő konténerek?

Nem tudom,hogy a Mi-28, Ka-50,Ka-52 kapott-e hermetizált kabint. Lehet,hogy igen, lehet,hogy nem. De ha végre valahára eljutok a MAKSZ repülési és űrhajózási szakkiállításra Moszkvába (jövőre pont lesz),akkor meg fogom kérdezni a Вертолеты России cég szakembereit.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem tudom,hogy a Mi-28, Ka-50,Ka-52 kapott-e hermetizált kabint. Lehet,hogy igen, lehet,hogy nem. De ha végre valahára eljutok a MAKSZ repülési és űrhajózási szakkiállításra Moszkvába (jövőre pont lesz),akkor meg fogom kérdezni a Вертолеты России cég szakembereit.
Kérdezz majd rá,filmezz és fényképezz szorgalmassan!Aztán légyszives tölsd fel komplett ide.Személyes kérésem,hogy Szuhojnál kérdezz rá,miért dopták aSzu80PT-t?
Nem emlékszem,hogy találkoztam volna az újjabb orosz heliknél ABV védett kabin emlitésével.Pedig ha az lenne,bizton erősdve reklámoznák.De szerintem nincs is különössebb jelentősége.Ha egy helikopács ABV védett kabinra szorul,akkor már ugyis mindegy.Egyedi polgárivédelmi esetekre meg szerintem elég a személyzetet ellátni védőruhával.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 515
72 518
113
Mennyi ideig tarthat a típus ismételt hadrendbe állítása?

Ezt az 1,5 évet már nem bírták volna ki harci helikopter nélkül, ha előtte 6 évig nem hiányzott?

Vagy 1 évvel ezelőtt még annyira bizonytalan volt egy új típus rendszeresítése hogy inkább megrendelték a felújítást?

Értem én hogy átmenet időszak stb., de ez ugyanaz a helyzet mint a Gripen vs MiG-29 205-től.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 515
72 518
113
Mennyi ideig tarthat a típus ismételt hadrendbe állítása?

Ezt az 1,5 évet már nem bírták volna ki harci helikopter nélkül, ha előtte 6 évig nem hiányzott?

Vagy 1 évvel ezelőtt még annyira bizonytalan volt egy új típus rendszeresítése hogy inkább megrendelték a felújítást?

Értem én hogy átmenet időszak stb., de ez ugyanaz a helyzet mint a Gripen vs MiG-29 205-től.

kb. 2005-től