1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Mil Mi-24 "Hind"

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. ruhakupac

ruhakupac Active Member

meh, torolheto.

2. Celebra

Celebra Well-Known Member

hallottam.Éppezért irtam,hogy csak magát a gépet kellett volna az oroszokkal restauráltatni,a harcelektronikát nem.Azt dél afrikai-zsidó kooperáciban.Márha még kihozható annyi szolgálati idő a sárkánybol,hogy érdemes.Vagy inkább hagyni békésen tovább rohadni szegény gépeket,ott,ahol eddig rohadtak.

3. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Valamiért voltak csehországi tárgyalások, meg furi vkf-izraeli külügy randi is. Bár utóbbi lehet az új gépek miatt is.

4. Terminator

Terminator Well-Known Member

A Mi-24-esekbe beépített nyugati kijelzőket már mások gépeibe is beépítették az oroszok vagy ez is hungarikum lett?

5. Celebra

Amennyire látni a képeken,az eredeti harcrendszer is restaurálva lett.Ha ki akarják épiteni,minek?Alighanem maradnak ezek igy ahogy vannak.Pótcselekvés magyar módra

Nagy Csaba likes this.
  6. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Érdekes hogy az ASZO burkolat még most sincs rajt. Lehet nem is lesz? Vajon miért? Akkor eddig miért volt rajt? Érdekes. Na meg ugyanabban a konfigurációban repkednek mint amivel kint. Jó itt az UB blokkra gondoltam. Rajt van, és ott ahol oroszban is volt. A belsőn meg semmi sincs.

rappali_ likes this.
  7. tindalos

tindalos Well-Known Member

RAJTA b+, RAJTA!

fishbed and vilmoci like this.
  8. Celebra

És rakéta is van bele?Vagy a GUV konténer megvan még?Strum rakéták?Bombafelfüggesztő plusz bomba?Modern harcelektronika?

9. emel

emel Well-Known Member

Felejtsük már el az UB-blokkokat, ez az UB-16-57 vagy UB-32-57 blokkokat jelentette 16x vagy 32x 57mm-es átmérőjű csövekkel/rakétákkal, csakhogy ezek a Mi-24D-vel együtt kihaltak (legalábbis azóta nem láttam egyet sem). A Mi-24V-ken és P-ken lévő blokkok azok B-8 névre hallgatnak, a 8 az a 8cm-es indítócsöveket/rakétákat jelenti. Szóval kicsit nagyobb a kalapács amivel oda lehet csapni...

Luthero, alfa74, anonim999 and 5 others like this.
  10. emel

emel Well-Known Member

A bombafüggesztő az biztos megvan, lévén a Mi-24 szárnyán lévő függesztőgerendára lehet a bombát is és minden más függesztményt (B-8 blokk, UPK-23 gépágyúkonténer, GUV, Sturm, póttank stb.) felakasztani.

11. Celebra

Ha nem adták el.Mert nagyon sokmondent eladtak

12. emel

emel Well-Known Member

Ha eladták volna akkor nem lenne min lóghasson a B-8 blokk a berepülésen készült fotókon. A fegyver-függesztőt csak a Mi-24-el együtt tudod eladni (külön esetleg akkor ha szétbontod a gépet, mint a Mi-24D-ket), mert nem a fegyvernek/bombának, hanem a helikopternek a része. Külön nem is igen venné meg senki (max a fímgyűjtők), mert aki vesz ilyen helikoptert azon alapból rajta van - tehát minek venne külön, hogy cipelje a vállán?!! Szóval ez olyan lenne mint venni külön ülést az autódhoz ... aztán kirakhatnád az erkélyedre vagy a kertbe - jó drágán, mert a kocsid ugye tele van ülésekkel mióta megvetted ... :D

13. Celebra

A bombafelfüggesztő sin külön alkatrész.Különben belinkeltem korábban egy HT számot,ami a Mi17N ismertetését is tartalmazza,abban van fénykép a sinröl-Mi17Nre függesztve

14. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

Megint olyan próbálja elmesélni a tutit egy hozzáértőnek, aki papírból okos..
    Elképesztő baz+

anonim999 and megazez like this.
  15. antigonosz

Igenis Grétsi Úr. :)

tindalos likes this.
  16. antigonosz

Szóval akkor ASZO burkolatra ötlet?

17. tindalos

tindalos Well-Known Member

T
    Tipp:
    A "v"-k át lettek építve a "p" -k mintájára és nem kapták meg a burkolatot. Egyébként a "v"-k eddig is burkolat nélkül repülték az aszo gerendákat. Nincs jelentősége, a földön tuti be van takarva.

antigonosz and vilmoci like this.
  18. emel

emel Well-Known Member

Áttúrtam mindkét Mi-8/17 topikot de nem találtam, ide tudnád varázsolni hogy tudjam miről beszélsz?

19. emel

emel Well-Known Member

Ha a HT 2013/4 számában a 42-43. oldalon lévő fotókra gondolsz (UB-32, bombák, póttartály függesztve a Mi-17-re) akkor elárulok egy nagy titkot (nem hadititok!): amire ezek a függesztmények fel vannak függesztve, azok nem sínek hanem függesztőgerendák. Ezekben 1-1 bombazár van, ezekre vannak függesztve a cuccok, és a bombáknál jól látható talpas csavarokkal kitámasztva, hogy ne tudjanak lötyögni. Más géptipusokon (pl. Szu-7/17/22/24/25, MiG-27/29) ezekre a fegyverfüggesztőkre lehet sínt is függeszteni, és arra lehet földi célok elleni rakétát, pl. Sz-24, H-33, H-66, H-25L. Közvetlenül erre a fegyverfüggesztőre rakétát függeszteni nem lehet, mert mint mondtam ez nem sín.

20. Dumber

Dumber Member

Ezen oldal megosztása