[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 609
8 797
113
Tekintélyelvű rendszer van-van is pár tekintetes urunk.Különben nekem is megvan Kollár phd-ja.Szerintem nem egy nagy durranás.De azért nem is olyan gagyi,mint amikre a minap kiakadtam.Neked inkább Szilvassy lászló ésRuszin Romolusz idevágó irásait ajánlom-Kollárén elalszol

Azért nem ártana annyira megtisztelni, még ha nem is értesz egyet az írásával, hogy legalább a nevét helyesen írod le...
Igen, benne van a pakliban, hogy elvárják az ilyen művek születésénél, hogy azokat az elképzeléseket igazolja amiket fent gondolnak a "hozzáértő" politikusok, tehát ha az AW-n akarja a seggét hintáztatni,VIP-felszereltségben akkor ki kell hozni egy írásban, hogy az a legjobb mindenre.Ha UH-1-en, akkor azt. Ez sajnos így megy a rendszerváltás óta. Az,hogy a jövőben is így megy-e majd, az jó kérdés. Tekintve, hogy Simicskó és Benkő azért tényleg értettek hozzá. Ellentétben például Hndével akinek az idején ez a doktori is született.Koller tábornok úr (amikor még ezredes volt) elmondta, hogy egy trend az,hogy a kisebb/szegényebb országok a harci helikopterek helyett egyre inkább csak felfegyverzett szállítókat használnak, vagy páncélozatlan,de felfegyverzett könnyű helikoptereket. Lásd Afganisztán, akik a Mi-24-es helyett az MD-500-as felfegyverzett változatát kezdik használni, és szenvednek, mert egy hajtóműves, képtelen olyan magasságokon dolgozni mint a 24-es,gyenge páncélzatú és gyenge fegyverzetű. Nekem ebben a dolgozatban leginkább az oktatói kiértékelési rendszer tetszik, amit kitalált.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Oké, értem, akkor ezek szerint máshonnan fúj a szél ... de honnan?

Figyelem ez az én saját véleményem vagy konteóm!

Ez a felújítás pusztán politikai döntés(minta 3-as metrónál)mert Putyin leszólt a vajdának,hogy kéne valuta erre a vajda kitaláltatta a metró meg a 24-es felújítást.Igen ám de ez az oroszoknak csak addig érdekük aíg nem buknak rajta!Tehát idejöttek megvizsgálták és azt mondták,hogy 12 gép felújítása 12 forint de aztán menetközben kiderült,hogy rosszul mérték fel(mint az indiai hordozó kapcsán)és nem 12 forint a 12 gép hanem 20 forint.Mi erre nem azt mondtuk mint az indiaiak ,hogy tessék itt a 20 forint hanem azt,hogy 12 forintot kapsz és kész annyit újítotok fel amennyi kijön a 12 forintból.Szerintem ez azért történhetett meg(hogy nem fizettünk 20-at)mert tuti,hogy csúnyán néztek nyugaton már erre a 12 forintra is...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Uraim, azt kéne látni, hogy minden lehető vonalon REKLÁMOZNI kell már a HM-nek azt is hogy a fiatalok legalább PILÓTÁNAK jöjjenek már!

Konkrétan nem egy helyen és nem egy alkalommal ütközök bele abba, hogy több médiumban megy a toborzó repülőgép és helikopterpilótának.
A prioritás meg egyértelműen az, hogy az új gépekre lesz kiképezve mindenki aki a rendszerbe bekerül. A régi Mi-24-eket reptetik azok akik még rendszerben vannak, amíg tudják. Az pont most 8 al több elérhető felfegyverzett helikopter mint ami lehetne nélkülük, és még ez jó ideig így lesz mire az első felfegyverzett Hforce-os H-145M es nálunk ad szolgálatot.

Valószínű akik reptetik a 24-est, azoknak nagy része meg már arról fog nyugdíjba menni, de igen is hasznos hogy van, és hogy vannak akik repülik.
Szerintem.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Figyelem ez az én saját véleményem vagy konteóm!

Ez a felújítás pusztán politikai döntés(minta 3-as metrónál)mert Putyin leszólt a vajdának,hogy kéne valuta erre a vajda kitaláltatta a metró meg a 24-es felújítást.Igen ám de ez az oroszoknak csak addig érdekük aíg nem buknak rajta!Tehát idejöttek megvizsgálták és azt mondták,hogy 12 gép felújítása 12 forint de aztán menetközben kiderült,hogy rosszul mérték fel(mint az indiai hordozó kapcsán)és nem 12 forint a 12 gép hanem 20 forint.Mi erre nem azt mondtuk mint az indiaiak ,hogy tessék itt a 20 forint hanem azt,hogy 12 forintot kapsz és kész annyit újítotok fel amennyi kijön a 12 forintból.Szerintem ez azért történhetett meg(hogy nem fizettünk 20-at)mert tuti,hogy csúnyán néztek nyugaton már erre a 12 forintra is...
Eddig a 8 felújítását fizettük ki, az opciót majd akkor ha lehívjuk!
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Szerintem most se az eszük lett több, de költségeket számolni azt tudnak. Az már korábban kiderült hogy az eddigi 8 nagyjavításhoz is alig tudtak összekotorni annyi javítható fődarabot, amennyire szükség volt. Ennél több már valószínűleg csak úgy jönne össze hogy a fél gépet ki kellene cserélni a repülőképes állapot eléréséhez, az meg horror-drága lenne. Ennyi fért bele a keretbe ...

Szerintem az egész Mi-24 felújítás egy hozzá kötődő belső kör érzelmi döntése volt. Az is eszembe jutott, hogy pár év múlva kapnak egy üzemidő hosszabbítással egybekötött modernizációt. Úgy gondoltam addigra meglesz az ATGM-ek utódja és azt integrálják rájuk is. Viszont ha igaz, hogy a H145 megkapja a Spikeot akkor ennek se látom értelmét.
És ebben az esetben sajnos Molninak lett igaza. Kár volt rájuk költeni egyetlen forintot is. 21 milliárd Forintból sok hátiszák és kesztyű kijött volna.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord and dudi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Szerintem az egész Mi-24 felújítás egy hozzá kötődő belső kör érzelmi döntése volt. Az is eszembe jutott, hogy pár év múlva kapnak egy üzemidő hosszabbítással egybekötött modernizációt. Úgy gondoltam addigra meglesz az ATGM-ek utódja és azt integrálják rájuk is. Viszont ha igaz, hogy a H145 megkapja a Spikeot akkor ennek se látom értelmét.
És ebben az esetben sajnos Molninak lett igaza. Kár volt rájuk költeni egyetlen forintot is. 21 milliárd Forintból sok hátiszák és kesztyű kijött volna.
Igen ez is könnyen elképzelhető!
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Szerintem az egész Mi-24 felújítás egy hozzá kötődő belső kör érzelmi döntése volt. Az is eszembe jutott, hogy pár év múlva kapnak egy üzemidő hosszabbítással egybekötött modernizációt. Úgy gondoltam addigra meglesz az ATGM-ek utódja és azt integrálják rájuk is. Viszont ha igaz, hogy a H145 megkapja a Spikeot akkor ennek se látom értelmét.
És ebben az esetben sajnos Molninak lett igaza. Kár volt rájuk költeni egyetlen forintot is. 21 milliárd Forintból sok hátiszák és kesztyű kijött volna.
Azt nem érti ezek szerint senki, hogy jelenleg olyan kevés bevethető helikopter lenne nélkülük, hogy lassan a kutató mentő szolgálatot se lehetne maradéktalanul ellátni üzembiztosan.
Ezek meg vannak, van hozzájuk pilóta. MOST.
Nem másfél év múlva.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Azt nem érti ezek szerint senki, hogy jelenleg olyan kevés bevethető helikopter lenne nélkülük, hogy lassan a kutató mentő szolgálatot se lehetne maradéktalanul ellátni üzembiztosan.
Ezek meg vannak, van hozzájuk pilóta. MOST.
Nem másfél év múlva.

Ez nem igaz! A szállítók felújításával van elég helikopter ezekre a feladatokra!
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and krisss

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Ez nem igaz! A szállítók felújításával van elég helikopter ezekre a feladatokra!

Addig amíg nincs ez mellett más feladat, erre igen.
Csak a mihu ha kell közben hogy ez el van látva a minyók által, kiképzést is tud párhuzamosan folytatni, őrjáratozni a határon, és ha bármi lenne addig amíg beérkezik az Airbus kontingens, gyakorlatot is szerzünk rá meg fegyvert hozzá, már addig is képes lenne lőni.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Azt nem érti ezek szerint senki, hogy jelenleg olyan kevés bevethető helikopter lenne nélkülük, hogy lassan a kutató mentő szolgálatot se lehetne maradéktalanul ellátni üzembiztosan.
Ezek meg vannak, van hozzájuk pilóta. MOST.
Nem másfél év múlva.

Ezt értem, de ne azt nézzük mi van most. Azt vizsgáljuk mi e leghatékonyabb hosszútávon.
6 évig vígan elvoltunk a Mi-24 nélkül. Nem hiszem, hogy ez az 1-2 év nagyon számítana. Ha tényleg ekkora volt a baj akkor pedig lehetett volna sosben rendelni az Airbustol 1-2 akár használt darabot valamelyik rendszeresítendő típusból. Gondolom az Airbus üzlet sem 2018 végén merült fel.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Figyelem ez az én saját véleményem vagy konteóm!

Ez a felújítás pusztán politikai döntés(minta 3-as metrónál)mert Putyin leszólt a vajdának,hogy kéne valuta erre a vajda kitaláltatta a metró meg a 24-es felújítást.Igen ám de ez az oroszoknak csak addig érdekük aíg nem buknak rajta!Tehát idejöttek megvizsgálták és azt mondták,hogy 12 gép felújítása 12 forint de aztán menetközben kiderült,hogy rosszul mérték fel(mint az indiai hordozó kapcsán)és nem 12 forint a 12 gép hanem 20 forint.Mi erre nem azt mondtuk mint az indiaiak ,hogy tessék itt a 20 forint hanem azt,hogy 12 forintot kapsz és kész annyit újítotok fel amennyi kijön a 12 forintból.Szerintem ez azért történhetett meg(hogy nem fizettünk 20-at)mert tuti,hogy csúnyán néztek nyugaton már erre a 12 forintra is...
Vagy a maradék pénzből egy döntéshozónak vettek agyat az Ebayen, és rájött hogy eddig és ne tovább.... :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Ezt értem, de ne azt nézzük mi van most. Azt vizsgáljuk mi e leghatékonyabb hosszútávon.
6 évig vígan elvoltunk a Mi-24 nélkül. Nem hiszem, hogy ez az 1-2 év nagyon számítana. Ha tényleg ekkora volt a baj akkor pedig lehetett volna sosben rendelni az Airbustol 1-2 akár használt darabot valamelyik rendszeresítendő típusból. Gondolom az Airbus üzlet sem 2018 végén merült fel.
Ez a helikoptertender jó rég nyúlik vissza.
Igazából elvoltunk helikopterek nélkül vígan 6 évig, kell nekünk egyáltalán helikopter? Ha nem lesz semmi, sem komolyabb konfliktus, se egy nyűves árvíz, egyéb vis major helyzet akkor nem, pénzkidobás.

Ha holnap lesz valami, akkor kell. Holnap, és nem 2 év múlva.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Ez a helikoptertender jó rég nyúlik vissza.
Igazából elvoltunk helikopterek nélkül vígan 6 évig, kell nekünk egyáltalán helikopter? Ha nem lesz semmi, sem komolyabb konfliktus, se egy nyűves árvíz, egyéb vis major helyzet akkor nem, pénzkidobás.

Ha holnap lesz valami, akkor kell. Holnap, és nem 2 év múlva.

Nem helikopterek nélkül hanem harci helikopter nélkül voltunk el. Sajnos a fejlesztések elmaradása nem orvosolható egyik percről a másikra. Ha kapkodunk abból semmi jó nem sül ki. Szerintem erre most egészen jó példa a Mi-24 esete. Ha komolyan gondoljuk a haderő teljes átalakítását arra bizony rá fog menni 10 év. Ez az ára annak, hogy 40 évig nem foglalkoztunk semmivel.
Helikopterre természetesen szükség van viszont dedikált harci helikopterre szerintem nekünk nincs.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Nem helikopterek nélkül hanem harci helikopter nélkül voltunk el. Sajnos a fejlesztések elmaradása nem orvosolható egyik percről a másikra. Ha kapkodunk abból semmi jó nem sül ki. Szerintem erre most egészen jó példa a Mi-24 esete. Ha komolyan gondoljuk a haderő teljes átalakítását arra bizony rá fog menni 10 év. Ez az ára annak, hogy 40 évig nem foglalkoztunk semmivel.
Helikopterre természetesen szükség van viszont dedikált harci helikopterre szerintem nekünk nincs.
Szükségünk lenne, még arra is forrás nem lesz én azt tippelem.
A mihu valahol határeset egy dedikált harci helikopter/rohamdeszant - csatahelikopter közt, nem 100% dedikált harci helikopter, vagy ha annak tekintjük, akkor egy külön ága azoknak.

Szerintem sem reális hogy lesz dedikált harci helink a jövőben, kell másra jobban a forrás.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
. Ha tényleg ekkora volt a baj akkor pedig lehetett volna sosben rendelni az Airbustol 1-2 akár használt darabot valamelyik rendszeresítendő típusból.

Az Airbus-cégtől használt helikoptert majd akkor vehetünk, ha majd a Mercedestől is lehet használt Mercit venni! A repgépgyártó cégek évekre előre lekötött kapacitással, fix megrendelésekre dolgoznak, nem állnak náluk sorban az udvaron a használt gépek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Az Airbus-cégtől használt helikoptert majd akkor vehetünk, ha majd a Mercedestől is lehet használt Mercit venni! A repgépgyártó cégek évekre előre lekötött kapacitással, fix megrendelésekre dolgoznak, nem állnak náluk sorban az udvaron a használt gépek.
Illetve ez messze nem annyiról szól csak, hogy veszünk akkor x-db helikoptert. Igen komoly alkupozíció ha komolyabb kontingenst be tudsz szerezni egy adott helyről, mint láthatjuk a napokban ugye a cél az hogy Mo. ne csak helikoptereket kapjon a pénzéért, de valamilyen ipari ellentételezés is legyen, mondjuk alkatrészgyártás, szervizháttér legalább részben itthon, beszállítói lánc etc etc.

Ezt nem segíti az elő ha használtan összevásárolgatunk innen onnan ezt azt, egy 20+16 db-os komolyabb beszerzés meg a jelek szerint igen. Nem fél év alatt lett ez kitalálva és tető alá hozva...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Figyelem ez az én saját véleményem vagy konteóm!

Ez a felújítás pusztán politikai döntés(minta 3-as metrónál)mert Putyin leszólt a vajdának,hogy kéne valuta erre a vajda kitaláltatta a metró meg a 24-es felújítást.
Mintha egy teljesen mas mozit neznel. Paks 2-t is csak azert talaltak ki, hogy tejelhessunk Putinnak? Ne mar! Az oroszok deviza tartaleka kifejezetten jol allt a valsag kezdeten. Semmi szukseguk nem volt a mi apronkra.

- Az elso "vajda"-ketharmad utan nem volt penz semmire. A 24-esek lealltak. A multik miatt pedig a nyugat durcizott.
- A masodik ketharmad utan kezdtek alakulni az anyagiak, de addigra mar kifutottak a mihuk es a minyok az uzemidobol. Nyugatrol tovabbra sem kaptunk jo alanlatokat. A vajda nem kert a levedlett vasakbol (halisten'!) - inkabb felvallalta a konfrontaciot - es megmutatta, hogy nem bloffol: johettek a felujitasok.
- A 18-es valasztas elott latszott, hogy itt mar soha nem lesz demokracia, orokre marad a vajdasag, ezert megszuletett az alku a nyugattal majd a koltsegvetes surgosen elkulonitett egy vegtelen nagysagu penzmagot. Ezt kovettek sorra - mar az uj kormany alatt - a bejelentesek.

(Fura, hogy pont azt kopkodod, aki a sajat boret vitte a vasarra, hogy jobb cuccokat szerezzen nektek. Mindegy, a hala amugy sem politikai mufaj... o_O )
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Mintha egy teljesen mas mozit neznel. Paks 2-t is csak azert talaltak ki, hogy tejelhessunk Putinnak? Ne mar! Az oroszok deviza tartaleka kifejezetten jol allt a valsag kezdeten. Semmi szukseguk nem volt a mi apronkra.

- Az elso "vajda"-ketharmad utan nem volt penz semmire. A 24-esek lealltak. A multik miatt pedig a nyugat durcizott.
- A masodik ketharmad utan kezdtek alakulni az anyagiak, de addigra mar kifutottak a mihuk es a minyok az uzemidobol. Nyugatrol tovabbra sem kaptunk jo alanlatokat. A vajda nem kert a levedlett vasakbol (halisten'!) - inkabb felvallalta a konfrontaciot - es megmutatta, hogy nem bloffol: johettek a felujitasok.
- A 18-es valasztas elott latszott, hogy itt mar soha nem lesz demokracia, orokre marad a vajdasag, ezert megszuletett az alku a nyugattal majd a koltsegvetes surgosen elkulonitett egy vegtelen nagysagu penzmagot. Ezt kovettek sorra - mar az uj kormany alatt - a bejelentesek.

(Fura, hogy pont azt kopkodod, aki a sajat boret vitte a vasarra, hogy jobb cuccokat szerezzen nektek. Mindegy, a hala amugy sem politikai mufaj... o_O )
Ezt én nem akartam eddig írni, de akkor már csak csatlakozni tudok: Biztos vagyok benne hogy JELZÉS értékű volt az hogy létrejött az OROSZOKKAL a 8+4 gép felújítására megkötött szerződés nyugatra. Alkupozíciót nekünk javított abban biztos lehet mindenki.
Hirtelen csak ilyen dolgok változhattak vele, mint gazdasági ellentételezés mértéke, árszabás.
Nem mindegy hogy elhiszik e nyugaton, hogy van ám rajtuk kívül is élet a bolygón...
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Ezt én nem akartam eddig írni, de akkor már csak csatlakozni tudok: Biztos vagyok benne hogy JELZÉS értékű volt az hogy létrejött az OROSZOKKAL a 8+4 gép felújítására megkötött szerződés nyugatra. Alkupozíciót nekünk javított abban biztos lehet mindenki.
Hirtelen csak ilyen dolgok változhattak vele, mint gazdasági ellentételezés mértéke, árszabás.
Nem mindegy hogy elhiszik e nyugaton, hogy van ám rajtuk kívül is élet a bolygón...
Ahogy írod, minden alku!
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Vad gondolat, de majd lehurrogtok érte. :D
Ugye szó volt arról, hogy Thaes-től (vagy Sagem, majd valaki kijavít) vettünk MI-24 szimuláor program féleséget. Én el tudom fogadni azt, hogy a leggyorsabban ezt lehetett rendszerbehozni(Mihu), majd az új teknika beérkezéséig szétrepülni, de azt sem zárnám ki (volt is utalás harci helikre), hogy mi van akkor, ha a vezetés arra számít, hogy belátható időn belül feloldódik az oroszok elleni szigor, majd akkor berendelünk egy 16 db. MI-35-öst. Szerintem az eddig ismert jövőbeli heliflottánk is overkill a térségben (a köv. 10 évben is) meg sok az a plusz 16 Mi-35,, de hátha van ilyen is a háttérben,,, ja azt meg tudjuk ugye, hogy MI-35 rendelhető full Gall/Izr. elektronikával, fegyverzettel.