[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 387
2 635
113
56957732_2983920588299709_5924290984010579968_n.jpg
Tü tütü tü tü, tü tütü tü tü....
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Nem bántásból, de a Gripen sem sűrűn dobál/indít irányított fegyverzetet, pedig a haderőnk ékköveiről beszélek, amire erőn felül költünk és költöttünk az évek alatt.
Van bárkinek valid engedélye minyó pilótaként irányított fegyverzetre? Ugye most épp vadul lövöldözni kellene vele a gyakorlat és papírok megszerzéséhez, ha lenne ilyen fegyverzet arra a pár évre, ami után megy vissza a roncstelepre minden.

Ez így a Zrínyi2026 legdurvább korrupciós ügye eddig. Ez valami kifizetés volt az oroszoknak, semmi köze nem volt a honvédelemhez, mert a sereg semmit nem kapott a minyókkal csak a Z26-al tolták át a pénzt!
 
  • Tetszik
Reactions: sequadon

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Nem bántásból, de a Gripen sem sűrűn dobál/indít irányított fegyverzetet, pedig a haderőnk ékköveiről beszélek, amire erőn felül költünk és költöttünk az évek alatt.

Nem bámtásból,de te most egy abnormális állapottal akarsz igazolni egy másik abnormális állapotot?
Ezt másnak tartogasd légy szíves mert bár jó a humorom ezen nem tudok még kínomban sem nevetni!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Nem bámtásból,de te most egy abnormális állapottal akarsz igazolni egy másik abnormális állapotot?
Ezt másnak tartogasd légy szíves mert bár jó a humorom ezen nem tudok még kínomban sem nevetni!
Nem akarok igazolni semmit, ha jó a humorod ha nem, a valóságot írtam le. Mivel az irányított fegyverzet igen drága, egyre inkább szimulátorra fog szorítkozni minden kis haderő. Azon lehet kattogni hogy ez jó vagy sem, attól még tény marad.


Elég jól be lehet gyakorolni egy oldást szimulátorban, repülni viszont kell a valóságban hogy meglegyen a jártasság mert a G erőket a szimulátor nem adja át.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and szegcsab
M

molnibalage

Guest
Nem akarok igazolni semmit, ha jó a humorod ha nem, a valóságot írtam le. Mivel az irányított fegyverzet igen drága, egyre inkább szimulátorra fog szorítkozni minden kis haderő. Azon lehet kattogni hogy ez jó vagy sem, attól még tény marad.


Elég jól be lehet gyakorolni egy oldást szimulátorban, repülni viszont kell a valóságban hogy meglegyen a jártasság mert a G erőket a szimulátor nem adja át.
A különbség az, hogy Gripen szimulátor van, a gép is képes mindent szimulálni, kivéve a fegyver tömegét a gépen, ha nincs rajta. A Mi-24 meg egyikre sem képes. Ja bocs, fegyverzet sincs hozzá még, de éjszakai bevethetősége akkor sem lesz...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Én úgy tudom, hogy volt olyan hír régebbről, hogy Mi-24 szimulálására IS képes korszerű szimulátorról szólt a franciáktól. A négy gép repül. Sokat. Nincs kannibalizáció. Napokban láttam hírt ami arról szólt, hogy végre arról is született döntés, hogy a további üzemeltetésükre is különítettek el pénzt.
Ezek együtt jó hírek. Tudom én hogy sokaknak sok minden fáj, de attól a tény még tény marad, ez is egy olyan képesség ami pár évig nem volt, most meg megint lett. A mihu ha nem is a legkorszerűbb harci helikopter, de legalább harci helikopter. Ja, és ami fontos, hogy most van. Nem 2 év múlva, hanem most. Ahogy leírtam korábban, attól függetlenül hogy mi van vagy mi nincs hozzá, senki ne gondolja azt, hogy ne lenne ember aki megoldaná azt hogy ATGM-et indítson róla, illetve elég sok helyről lehet PÉNZÉRT szerezni kompatibilis ilyen fegyvert rá, ha van hozzá AKARAT.

Az éjszakai bevethetőségről még mindig annyit, hogy több érintett emberke is leírta már korábban, hogy bizony a múltban is történtek idehaza is éjszakai éleslövészetek, még ha az nem is olyan képességgel jár együtt mint egy AH-64E-nél, s akkor még NVG sem volt...
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
"A négy gép repül."
Nem nyolc gépet újítattunk fel?
"Ja, és ami fontos, hogy most van. Nem 2 év múlva, hanem most."
Mekkora szükség van rá most?

Szép látvány, szeretem is a gépet, de ettől még nem látom a célszerűséget. Hacsak a sugárfelderítő képességet nem kapták vissza.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Én határozottan a felújítás ellen álltam ki, és most is úgy gondolom, hogy hiba volt.
Viszont ezen már felesleges lamentálnunk, a gépek itt vannak.
Ha itt vannak, akkor örülök, hogy repülnek, minél többet. Repüljenek, gyakoroljanak. Több gép, több pilóta, ez tiszta sor. Mikor megjön a - mostani viszonyokhoz képest - sok-sok airbus, kelleni is fog a pilóta.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
"A négy gép repül."
Nem nyolc gépet újítattunk fel?
"Ja, és ami fontos, hogy most van. Nem 2 év múlva, hanem most."
Mekkora szükség van rá most?

Szép látvány, szeretem is a gépet, de ettől még nem látom a célszerűséget. Hacsak a sugárfelderítő képességet nem kapták vissza.
Ami itthon van, mind repül.
Pont akkora szükség van rájuk, mint bármi másra amink van. Vagy elfogadjuk hogy szükség van haderőre, és akkor ezek is hasznosak hogy gyakorolnak velük, vagy akkor nincs szükség semmire ezen az elven tovább, mivel éppen nem állunk hadban senkivel.
Visszakapták a sugárfelderítő képességet, ez is része volt a dolognak.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
"Visszakapták a sugárfelderítő képességet, ez is része volt a dolognak."
Ez legalább visszanyert képesség.
Nem vitatom, hogy szükség van haderőre (akkor nem is látogatnék ide ;) ). A többit kiveséztük már itt pro és kontra.
 
M

molnibalage

Guest
Én úgy tudom, hogy volt olyan hír régebbről, hogy Mi-24 szimulálására IS képes korszerű szimulátorról szólt a franciáktól. A négy gép repül. Sokat. Nincs kannibalizáció. Napokban láttam hírt ami arról szólt, hogy végre arról is született döntés, hogy a további üzemeltetésükre is különítettek el pénzt.
Ezek együtt jó hírek. Tudom én hogy sokaknak sok minden fáj, de attól a tény még tény marad, ez is egy olyan képesség ami pár évig nem volt, most meg megint lett. A mihu ha nem is a legkorszerűbb harci helikopter, de legalább harci helikopter. Ja, és ami fontos, hogy most van. Nem 2 év múlva, hanem most. Ahogy leírtam korábban, attól függetlenül hogy mi van vagy mi nincs hozzá, senki ne gondolja azt, hogy ne lenne ember aki megoldaná azt hogy ATGM-et indítson róla, illetve elég sok helyről lehet PÉNZÉRT szerezni kompatibilis ilyen fegyvert rá, ha van hozzá AKARAT.
Hogy a franciáknak honnan lenne olyan szimulátoruk azért az igencsak érdekelne.

Az éjszakai bevethetőségről még mindig annyit, hogy több érintett emberke is leírta már korábban, hogy bizony a múltban is történtek idehaza is éjszakai éleslövészetek, még ha az nem is olyan képességgel jár együtt mint egy AH-64E-nél, s akkor még NVG sem volt...[/QUOTE]
"A négy gép repül."
Nem nyolc gépet újítattunk fel?
"Ja, és ami fontos, hogy most van. Nem 2 év múlva, hanem most."
Mekkora szükség van rá most?

Mintha idéntől érkezne az H145. Azon is kezdhet kinőni egy új helis generáció. Nem világos számomra, hogy minek kellett cirka 85M USD-ért feltámasztani 8 db gépet, fegyverzet nélkül, igen gyér önvédelmi képességekkel. Nem értem az egész célját, de cserébe elég drága mutatvány és mindösszesen gépenként 1000 óra és aztán game over...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 458
23 923
113
Hogy a franciáknak honnan lenne olyan szimulátoruk azért az igencsak érdekelne.
https://honvedelem.hu/cikk/114553_egyedulallo_kepesseg_a_helikopterszemelyzetek_kepzeseben

"A beruházást illetően a honvédelmi miniszter azt is hangsúlyozta, hogy az átadott berendezés nem csak a közeljövőben érkező Airbus H145M és H225M típusú gépek leendő kezelőit, de a jelenleg szolgálatban lévő Mi-17 és Mi-24 típusú forgószárnyasok személyzeteinek képzését is kiszolgálja. Pascale Andreani, Franciaország magyarországi nagykövete elmondta: különösen büszke arra, hogy egy francia cég működhetett közre ebben a programban."
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 557
113
"A négy gép repül."
Nem nyolc gépet újítattunk fel?
"Ja, és ami fontos, hogy most van. Nem 2 év múlva, hanem most."
Mekkora szükség van rá most?

Szép látvány, szeretem is a gépet, de ettől még nem látom a célszerűséget. Hacsak a sugárfelderítő képességet nem kapták vissza.
. Nem tudom, te melyik országban élsz, de Ukrajna pont egy olyan gócpont...most, vagy akár holnap ami bármikor eszkalálódhat. A Balkánon is bármikor kitörhet egy helyi konfliktus... Lásd Szerbia és Koszovó rivalizálását. Szóval Magyarországnak most is szüksége van ezen csekély képességre is.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Hogy a franciáknak honnan lenne olyan szimulátoruk azért az igencsak érdekelne.

Az éjszakai bevethetőségről még mindig annyit, hogy több érintett emberke is leírta már korábban, hogy bizony a múltban is történtek idehaza is éjszakai éleslövészetek, még ha az nem is olyan képességgel jár együtt mint egy AH-64E-nél, s akkor még NVG sem volt...
[/QUOTE]
Már sokszor leírták előttem, a 21M ami a kormányelőterjesztésben szerepelt 12 gépre vonatkozott, ennek 2/3-át hívták le.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 021
11 856
113
Már sokszor leírták előttem, a 21M ami a kormányelőterjesztésben szerepelt 12 gépre vonatkozott, ennek 2/3-át hívták le.
Én úgy tudom, hogy a teljes összeget lehívták a 2/3 helikopter mennyiségre, mivel sokkal többe került a felújítás, mint amit előzőleg kalkuláltak. Voltak meglepetések.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
. Nem tudom, te melyik országban élsz, de Ukrajna pont egy olyan gócpont...most, vagy akár holnap ami bármikor eszkalálódhat. A Balkánon is bármikor kitörhet egy helyi konfliktus... Lásd Szerbia és Koszovó rivalizálását. Szóval Magyarországnak most is szüksége van ezen csekély képességre is.
Eddig meg nem volt, csak most lettek ilyen feszültséggel teli térségek hirtelen a közelben....:cool:
Ez csak utólagos indok-fabrikálás. És ne mondjátok, hogy nem lett volna rá pénz, mert csak szándék nem volt. Azt is kitárgyaltuk már, hogy milyen képességeket is kaptunk vissza, mit lehetett volna fejleszteni a meglévő platformokhoz ezen az áron.
De szépnek szépek, és tuti megriad, ha a meglátja az illegális határátkelést megkísérlő gaz ellen :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba