[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 046
5 501
113

"Egyelőre csak a beépített kétcsövű 30 mm-es gépágyút használták, mivel a többi fedélzeti fegyver újra rendszeresítése, beszerzése még hátravan, konkrétan a 80 mm-es nem irányított Sz-8-as és az irányított páncéltörő rakétákról van szó. "

Érdemes arra a pár évre még több pénzt bele ölni a 24-esekbe?Mondjuk, a felújításukhoz képest ez már "aprópénz" lesz...
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 030
11 902
113
"Egyelőre csak a beépített kétcsövű 30 mm-es gépágyút használták, mivel a többi fedélzeti fegyver újra rendszeresítése, beszerzése még hátravan, konkrétan a 80 mm-es nem irányított Sz-8-as és az irányított páncéltörő rakétákról van szó. "

Érdemes arra a pár évre még több pénzt bele ölni a 24-esekbe?Mondjuk, a felújításukhoz képest ez már "aprópénz" lesz...
Érdemes.
A szerbek gyártanak 80 mm-es rakétákat:
http://www.yugoimport.com/en/proizvodi/s-8-kom-aviation-unguided-rocket
Talán jobb is, mint az eredeti:
"The rocket propellant, which is used for grain production, is a modern thermoplastic composite propellant with a greater total impulse then the original propellant."
Továbbá A H145M-hez kifejlesztettek egy hozzávaló konténert is:
https://www.janes.com/article/85733/serbia-unveils-indigenously-developed-pods-for-h145m-helicopters
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Most nem értek egyett :) Nem tudom hogy nem e tűnt fel, de a Balkánon szép lassan egyre inkább a közeljövőben befolyást szerezthetünk. Lásd a legutóbbi horvát védelmi miniszteri látogatást. Most meg a Montenegroit.
Ahhoz nagyon kevesek vagyunk és fölösleges is. Beleártani magunkat egy balkáni játszmába .... Menjek csak saját útjukon, nekünk maximum az a lényeg hogy ne legyen kravaj, főleg a Vajdaságban. Talán emlékezhetünk arra, mekkora népirtás volt 44-okt-dec és 45 elején.
Lehet hogy erősnek érezzük esetleg magunkat, de még a horvátok is (4M) bőven keményebbek nálunk.
Nagyon törékeny a helyzet a Balkánon. A látszólagos nyugalom ellenére is. Tetejébe az albánokkal is jó a viszonyunk, viszont ők a szerbekkel fognak összeereszkedni, előbb-utóbb.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
Ahhoz nagyon kevesek vagyunk és fölösleges is. Beleártani magunkat egy balkáni játszmába .... Menjek csak saját útjukon, nekünk maximum az a lényeg hogy ne legyen kravaj, főleg a Vajdaságban. Talán emlékezhetünk arra, mekkora népirtás volt 44-okt-dec és 45 elején.
Lehet hogy erősnek érezzük esetleg magunkat, de még a horvátok is (4M) bőven keményebbek nálunk.
Nagyon törékeny a helyzet a Balkánon. A látszólagos nyugalom ellenére is. Tetejébe az albánokkal is jó a viszonyunk, viszont ők a szerbekkel fognak összeereszkedni, előbb-utóbb.

Csak annyira ártsuk bele magunkat, hogy inkább OTP és MOL legyen ott, mint ESSO meg Rájfájzen.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 191
33 576
113
Bocsanat hogy offolok ebbe a topikba /de hamarosan jonnek a kepek :D es ugyis visszaterelodig a tema az eredeti iranyba./

A balkan az mindenfelekepp a mi erdekszferank IS. Ha akarjuk ha nem kihatassal van rank. Igy ha mar igyis ugyis kihatassal van rank akkor iranyitsuk mi legalabbis probaljuk meg ugy alakitani a dolgokat hogy nekunk az a leheto legjobb legyen.

Nem szabad katonailag belemaszni a dolgokba plane igy az elejen. /horvatorszag nem balkan./

Ami fontos elsosorban a penzszivattyu mint mar fentebb is e!litettek OTP MoL. Energia hordozonak es banknak mindig van hely a balkanon meg plane. Ez a ket nagy vallalat eleg eros is ahhoz hogy tovanbb terjeszkedjen a tersegbe. /sot igazabol let szukseglete is.../ ha ez a ketto beagyazodik a tersegbe lehet tamogatni elsonek az elelmiszer lancokat a terjeszkedesre /cba tom market./ termeszetesen nem penzel. Lehetoseggel meghivni a vezetoket kozos konferenciakra. Amikhez az adott orszagban levo OTP csoport tag kolcsont tud biztositani. Igy porgeti a gazdasagot es stabil ugyfelet kap... A boltokba !agyar aruk forgalmazassa tortenhetne sulyozottabban /ahogy nallunk a nemet uzletek teszik./ ezzel a magyar termeknek piacot teremtve... Majd a profit fokozasa erdekeben a sajat markas termekek keszulhetnek adott orszagban. Beszalitok alltal. /egyszoval a nemet multi uzletlanc mimtat atvenni.../

Ezzel kozel azonos idobe kihasznalni a munkaero tobletet es az alacdony berszinvonalat. Van egy csomo minden amit mar magyaroszagon nem igazan eri meg gyartani de van piaca es befutott magyar brand... Textil ipart varrodakat pl lehetne nyitni kint /leanyvallalarton keresztul./ esetleg felvasarolni./ elelmiszer feldolgozok egyszerubb eszkozgyartas osszeszereleo uzemek letesitese... Tehat azt lejatszani amit velunk tettek a nemetek anno... Ismerjuk mind... Es ugy ahogy a nemet se bonyolodott katonailag bele a dologba nekunk se kell... Ugy ahogy a roman nem fuj a nemetekre mert velunk jo a kapcsolata vagy mi nem fujunk a franciakra /A ROMANOK befojas miatt /mas miatt lehet de nem a gazdasagi szerepuk miatt./ ugy rank se fujnanak plane ha abba az orszagba is jelen vagyunk aki netalantan fujna rank /meg a kegyeinkert cegeinkert folytatott versenyt is erositene ezzel jobbnal jobb pozicioba kerulhetnenek a kint leanyvallalatot alapito cegeink.../
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Csak annyira ártsuk bele magunkat, hogy inkább OTP és MOL legyen ott, mint ESSO meg Rájfájzen.
Vannak azért már versenytársak. Sőt még maguk a szerbek is :) a NIS az oroszokkal társulva már nem mondhatók gyengének.
http://servisnastanica.molserbia.rs/ (csak viszonyításképp)
https://www.raiffeisenbank.rs/
https://www.nis.eu/en/products-and-services/petrol-stations
https://www.omv.co.rs/en-rs/about-omv/omv-in-serbia
http://lukoil.rs/en/ForMotorists/PetrolStations
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Az első NVG-s éleslövészet volt!
A cseh Dark Blade és a szlovén Adriatic Strike gyakorlat után a következő éleslövészeten már a NIR-ek is valószínűsíthetőek lesznek. 4 géppel települtek ki.
Azok a srácok akik kinn voltak fotózni, azok közül többen egy hétig nézték újmajorban valamint a köröshegy környékén a gyakorlatot. Én tegnap voltam lenn 15-22 óráig.
Délután 3-6 között Újmajor, aztán Körős-hegy majd ismét újmajor. Utóbbi helyen jobb volt fotózni, de voltak érdekes lehetőségek a lőtéren is. Eléggé gyulékony volt a növényzet, több esetben kellett oltani.
Képeim majd ma nézem meg, mert munkaidő alatt nem volt időm ezzel foglalkozni.
Szvsz, nekünk nincs szükségünk harci helikopterre, de viszont ha már ennyi pénzt költöttünk rájuk, akkor nem 7 évig kéne használni azokat, hanem teljes kikopásig (amúgy sem sok, gyakorlatilag fél századnyi..
És a kabinba beleshettél?A megjelent képek alapján a felderitő-célzó rendszer a régi.Vagyis csak terepmegvilágitással képes hatékony északai tüzvezetésre.NGV szemüveggel nem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 983
113
És a kabinba beleshettél?A megjelent képek alapján a felderitő-célzó rendszer a régi.Vagyis csak terepmegvilágitással képes hatékony északai tüzvezetésre.NGV szemüveggel nem.

Önálló célfelderítésre és azonosításra még NVG "szemüveggel" is csak nagyon korlátozottan alkalmas.Ha a hasonló méretű gyalogsági NVG-ből indulok ki akkor 500 méterről nem tudsz megkülönböztetni egy Abramsot egy T-72-től.Csak JTAC-el együtt képes ebben a formában megfelelő távolságról célt leküzdeni(azonosítani és keresni nem kell azt a JTAC csinálja).
Pont ezért csinálják ezeket a lövészeteket JTAC-el nem pedig autonóm módon.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
El is mondja az alezredes úr,hogy nem is látják a célt amire lőnek.

Vagyis ez 0.Parasztvakitás,mint az egész Mihu restaurálás.egy századnyi hadi változatú Mókussal többet értünk volna.Ahoz is van gá konténer,meg NIR block is.Még NGV szemüveg is.A milyen jó lesz migráncskergetésre a Mihu szövegtöl meg égnek áll a hajam.Az már olyan szintű pazarlás,hogy börtön járna érte
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1586

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Mit láttál a lőtéren, ami meggyőzött?
Vagy hittérítőkkel találkoztál? :cool:
Mintha te is más véleményen lettél volna korábban.
Neked is kéne egy helyszíni szemle. Illetve én már direkt nem kommentáltam azt, hogy mennyire értelmetlen egy erős platform ami jóval mobilabb és védettebb mint pl. a H145M lesz, még ha "csak" JTAC is tudja éjjel rávezetni a célra... Mondjuk úgy, celebra állításával ellentétben nem csak migri riogatásra jó ebben a térségben, persze arra nem alkalmas hogy Moszkvát sakkban tartsuk velük, de azért na!
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Neked is kéne egy helyszíni szemle. Illetve én már direkt nem kommentáltam azt, hogy mennyire értelmetlen egy erős platform ami jóval mobilabb és védettebb mint pl. a H145M lesz, még ha "csak" JTAC is tudja éjjel rávezetni a célra... Mondjuk úgy, celebra állításával ellentétben nem csak migri riogatásra jó ebben a térségben, persze arra nem alkalmas hogy Moszkvát sakkban tartsuk velük, de azért na!
Mennyivel mobilabb a Mi24 mint a 145M?? Dupla akkora, zéró aktív védelem, semmi rossz viszonyok és éjszakai bevethetőség.....jelen esetben van egy buzi nagy, sokat zabáló, elavult, max gépágyúval riogató, de sokak számára oly kedves vasdarabunk ami tényleg csak riogatásra jó, de arra is csak verőfényes napsütésben. Ja és úgy hogy az állomány egy része már átképzésen van.... hát valóban megérte az a valag pénz amit ráköltöttünk...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 424
113
És a kabinba beleshettél?A megjelent képek alapján a felderitő-célzó rendszer a régi.Vagyis csak terepmegvilágitással képes hatékony északai tüzvezetésre.NGV szemüveggel nem.

Olvasd már el ezt a cikket, itt le van írva, mi hogy ment. Még az is milyen harcszati eljárással közelítik meg a célt, meglévő légvédelem esetén, vagy akkor, ha az nincs. Erre gondoltam én is, amikor itt többen megkérdőjelezik a harci helikopterek mai alkalmazhatóságát. Ugyanis megvan mindennek az ellenszere. A légvédelemnek is. Az alacsony repülési magasság. Szükség van harci helikopterre, vagy annak képességeire a Honvédsgénél, ebben biztos vagyok. Mert kis létszámú haderőnk van, lesz. Ilyen haderőnek a harcértékét pedig jól képzett katonákkal, kiváló felszereléssel, valamint a legkorszerűbb fegyverzet kombinácójával lehet elérni. Jó úton haladunk, hogy megvesszük a legkorszerűbb harckocsikat, tüzérséget, alkalmazunk harci helikoptereket, stb. Remélem a katonák személyes és harcászati felszerelése és illetménye terén is javulás lesz tapasztalható, az elkövetkező években.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 424
113
Olvasd már el ezt a cikket, itt le van írva, mi hogy ment. Még az is milyen harcszati eljárással közelítik meg a célt, meglévő légvédelem esetén, vagy akkor, ha az nincs. Erre gondoltam én is, amikor itt többen megkérdőjelezik a harci helikopterek mai alkalmazhatóságát. Ugyanis megvan mindennek az ellenszere. A légvédelemnek is. Az alacsony repülési magasság. Szükség van harci helikopterre, vagy annak képességeire a Honvédsgénél, ebben biztos vagyok. Mert kis létszámú haderőnk van, lesz. Ilyen haderőnek a harcértékét pedig jól képzett katonákkal, kiváló felszereléssel, valamint a legkorszerűbb fegyverzet kombinácójával lehet elérni. Jó úton haladunk, hogy megvesszük a legkorszerűbb harckocsikat, tüzérséget, alkalmazunk harci helikoptereket, stb. Remélem a katonák személyes és harcászati felszerelése és illetménye terén is javulás lesz tapasztalható, az elkövetkező években.

https://killermetals.blog.hu/2019/04/18/mi-24-est_loveszeten_jartam_torkolattuzet_lattam
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 179
61 055
113
Mit láttál a lőtéren, ami meggyőzött?
Vagy hittérítőkkel találkoztál? :cool:
Mintha te is más véleményen lettél volna korábban.
Én a Mi-24-esek reaktiválása kapcsán csak annyit írtam korábban, hogy az inkurrenciaraktár és a hajózó-műszaki állomány teljes felszámolását/szélnek eresztését követően kétséges lesz az alkalmazhatóságuk.
Namost ezzel szemben amit láttam:
  • A reaktivált 8 gépből 4 repült a gyakorlaton
  • A hajózó állomány a korábbi Mi-24-es brigádból van, visszajöttek (nem is mentek el)
  • A GS-30K rombolóerejével nem hiszem, hogy egálban lenne bármelyik nyugati .50-es, vagy akár 20mm-es pod
  • A géppel éjszaka, tök sötétben, kis magasságon, nagy sebességgel manővereznek földközelben
  • A gépágyúval 2km-ről lőnek, de nemsokára jöhetnek a NIR-ek is
  • A JTAC együttműködéssel egészen kifinomulttá tették a gépágyús célleküzdést éjszaka, ami előre vetíti a későbbi NIR, illetve esetleges Sturm/Ataka feladatokban beálló változásokat is
A Mi-24P távolról sem H-145M, de nem is helyette, hanem mellette van értelme a jóval nagyobb tűzerő miatt.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 594
113
Az a baj, hogy már elköltöttük erre a pénzt. Kicsit dollárárverés jellegű amit írok, de ennek már csak akkor van értelme, ha legalább tizenöt évig rendszerben állnak, fullos ATGM-el, teljes éjszakai bevethetőséggel! Ha a maradék négyet azért nem hívták le, mert ATGM-et vesznek, akkor jó, ha viszont mennek vissza a roncstelepre pár év múlva, ahonnan elővakarták őket, akkor ezért börtön jár!

Mindenesetre soha többet ilyen ostobaságot, el kell engedni a nosztalgiát és vadonat újat venni ezerrel minden téren!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Olvasd már el ezt a cikket, itt le van írva, mi hogy ment. Még az is milyen harcszati eljárással közelítik meg a célt, meglévő légvédelem esetén, vagy akkor, ha az nincs. Erre gondoltam én is, amikor itt többen megkérdőjelezik a harci helikopterek mai alkalmazhatóságát. Ugyanis megvan mindennek az ellenszere. A légvédelemnek is. Az alacsony repülési magasság. Szükség van harci helikopterre, vagy annak képességeire a Honvédsgénél, ebben biztos vagyok. Mert kis létszámú haderőnk van, lesz. Ilyen haderőnek a harcértékét pedig jól képzett katonákkal, kiváló felszereléssel, valamint a legkorszerűbb fegyverzet kombinácójával lehet elérni. Jó úton haladunk, hogy megvesszük a legkorszerűbb harckocsikat, tüzérséget, alkalmazunk harci helikoptereket, stb. Remélem a katonák személyes és harcászati felszerelése és illetménye terén is javulás lesz tapasztalható, az elkövetkező években.
Elolvastam.Nem változott a véleményem.És magában a cikkben is le vannak irva a problémák.Ez,amit leirtak dzsihádjonny ellen még megfelel,úgy ahogy.Statikus célra,ha nincs éjjellátójuk és MANPADuk.Manapság erre a nincsre nem igazán lehet mérget venni.Ha még mozognak is ráadásul...
Ha vissza lapozol,nem vagyok Mihu ellenes.Elején azt irtam,ha modernizálva,VM aktuális szintjén,jönnek vissza,az előrelépés.Ha csak felújitás lesz,és az lett,csak parasztvakitó önámitás.Pénzkidobás.
Szüükség van csataképes helire.pl a szerbek is,és a búrok is háborús tapasztalat nyomán beszerezte/kifejlesztettek olyat.Alighanem okkal.
Ugyanakkor az ár,és helyi harcászati megfontolások miatt,nem feltétlen ragaszkodnák a dedikált csatahelihez.sataképes rohamdeszant gépet jobbnak tartanák számunkra.A Mihu különben az.Mi35 és az AH60.Ez a két gép az,ami megfelel,szerintem,számunkra.A fegyverzet,harcelektronika és a konstrukció modernebb volta miatt választanám az usák gépet.Speciel nekünk lengyel gyártásban ajánlották,politikailag is jol jött volna.A cégalapitó Sikorsky meg orosz volt,Putyinnak lehetett volna dicsérni az orosz elme géniuszát.De ha a németek gatyába rázzák magukat,és az NH90est,és kijönnek az NH90 egy helyrepofozott,csatásitott rohamdeszant változatával-ami kiválasztó csatapróbán legyőzi a többi aspiránst-szemrebbenés nélkül átpártolnák ahoz a nemlétező géphez.Ha a koreaiak állnak elő a jobb választással,akkor ahoz.Tehergépnek honivédelmi célra,de missziós feladat támogatására se lenne utolsó,az orosz S80PT nyugatizált változatát tartanám jónak.Mert nem izgat,hogy ki tervezte,gyártja(legjobb lenne,ha mi:rolleyes:).Az érdekel,hogy a hazai céloknak mennyire felel meg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Én a Mi-24-esek reaktiválása kapcsán csak annyit írtam korábban, hogy az inkurrenciaraktár és a hajózó-műszaki állomány teljes felszámolását/szélnek eresztését követően kétséges lesz az alkalmazhatóságuk.
Namost ezzel szemben amit láttam:
  • A reaktivált 8 gépből 4 repült a gyakorlaton
  • A hajózó állomány a korábbi Mi-24-es brigádból van, visszajöttek (nem is mentek el)
  • A GS-30K rombolóerejével nem hiszem, hogy egálban lenne bármelyik nyugati .50-es, vagy akár 20mm-es pod
  • A géppel éjszaka, tök sötétben, kis magasságon, nagy sebességgel manővereznek földközelben
  • A gépágyúval 2km-ről lőnek, de nemsokára jöhetnek a NIR-ek is
  • A JTAC együttműködéssel egészen kifinomulttá tették a gépágyús célleküzdést éjszaka, ami előre vetíti a későbbi NIR, illetve esetleges Sturm/Ataka feladatokban beálló változásokat is
A Mi-24P távolról sem H-145M, de nem is helyette, hanem mellette van értelme a jóval nagyobb tűzerő miatt.
Pontosan így van. Az a kemény, hogy ezt mikor egy elég durva vita(? ha lehet azt kb. ennek nevezni) kirobbant kb. fél éve, éve, ugyan ezt mondta el még rajtam kívül pl. egy Dumber nevű nick is. A vége az lett hogy még a helikopter bázis parancsnok is egy hazaáruló, meg bérenc, etc.

Remélem néhány ember most magába néz, akik úgy kezdték, hogy csak restaurálás, meg még NVG sem, nincs hajozó, nincs műszaki aki repteti, nincs fegyver, szarra sem jó, lopás, kifizetés oroszoknak - a vajda és putyin üzlete meg a kisfaszom...

Aztán van aki repülje reptesse, fegyver is van, NVG is, még lőni is lehet vele éjszaka, meg lehet Koller tábornok úr is érti a szakmáját, és nem Celebrának és a kis kompániájának kéne hinni innentől, hanem pl. Dumbernek, vagy épp nekem.

Jó elmélkedést mindenkinek.