[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Olyan dolgokat veszel alapnak, meg "nem bozótnéger" kategóriaként emlegeted, ami kb. csak nagyhatalmaknak van ténylegesen rendszerben. A jelenlegi felhasználási módja szerint, ebben a térségben a mihuk nem kimagaslóak, de nem is csak "bozótnégerre" jók!
Namégegyszer.Ha nekünk nincs,az nem aszt jelenti,hogy másnak sincs a környezetünkben.
8676.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 301
76 877
113
Olyan dolgokat veszel alapnak, meg "nem bozótnéger" kategóriaként emlegeted, ami kb. csak nagyhatalmaknak van ténylegesen rendszerben. A jelenlegi felhasználási módja szerint, ebben a térségben a mihuk nem kimagaslóak, de nem is csak "bozótnégerre" jók!

Azért az éjjellátós MANPADS az közel sem nagyhatalom kategória...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Igen, erről beszélek. Át lehet politizálni mindent, csak nem érdemes.
A bemontirozott képen szerb járgányok láthatóak........Romulán Osa.......Gepárd.......EL-OP északai irányzék.......Rendszeresitve
Szóval szép és látványos volt ez a gyakorlat.DE.De az európai harctéren az értéke meglehetősen csekély.
Ja,ATGM.Belga Hirundók,franci Gazellák,dán Mókusok,holland Apachok,stb
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 328
13 662
113
Ezt írtad.

Az az "ócska" UH-1 magasabb éjszakai harcképességekkel bír, mint most a magyar 24-es.

Teszel egy kijelentést és amikor kérné az ember a linkeket, hogy mik is voltak azok az ajánlatok, amik ócskék is, akkor van pofád szokás szerint sunnyogni...
Megtennéd azt, hogy elhúzol a francba a hülyeségeddel?

Ti komolyan adtok technikai tudásban zéró NERpatkányok véleményére? A szokásos gonosz nyugat jól átt lett b*szva az okos magyar által baromságra? Pfff... a nemzetközi haditechnikai beszerzések nem így működnek. Ajánlat? manapság könyörögnek, hogy eladhassanak akármit, a fegyverpiac annyira telítve van - főleg az EU gyártók, főleg egy EU országnak.

Amúgy meg az egész harci helikopter kérdés szerintem már akkor elindult a lejtőn, mikor az USA felfüggesztette az RAH-66 programot (ha szar volt, ha nem). Ilyen közel repkedve az ellenséghez várható nagy mennyiségű saját pilóta halála (HH alatt számoltak is ezzel, de ma az a taktikai mindset nem alkalmazható), szóval nem feláldozós haderők inkább az UCAV kategóriára lövik át ezt a feladatkört.
Az MH inkább az UCAV kategóriára költötte vona azt a pénzt, talán több értelme lett volna (de én merevszárnyú kocka vagyok :D)
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 931
73 367
113
Neked is kéne egy helyszíni szemle.

Láttam már élőben néhány éleslövészetet... Látványnak érdekes, jó fotótéma, de az ilyen sajtónapoktól nekem mindig "színházi előadás" érzésem van.
(Ismert terep, begyakorolt célok és útvonalak.) Jó lenne beszélgetni a résztvevőkkel, hogy mit és hogyan csinálnak, mi jelenti a nehézséget, csak erre nincs lehetőség és valószínűleg ezt nem is mondhatják el bárkinek... persze több emberrel kellene átbeszélni ugyanazt, az objektivitás miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 931
73 367
113
Láttam már élőben néhány éleslövészetet... Látványnak érdekes, jó fotótéma, de az ilyen sajtónapoktól nekem mindig "színházi előadás" érzésem van.
(Ismert terep, begyakorolt célok és útvonalak.) Jó lenne beszélgetni a résztvevőkkel, hogy mit és hogyan csinálnak, mi jelenti a nehézséget, csak erre nincs lehetőség és valószínűleg ezt nem is mondhatják el bárkinek... persze több emberrel kellene átbeszélni ugyanazt, az objektivitás miatt.

De a lényeg, hogy most mindenki láthatta, hogy újra tudnak éjszaka repülni és lőni is.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Van ehhez valamilyen radaros tűzvezető rendszer is éjszakára, vagy csak olyan arabos ...?!!
Egyébként meg Night Vision Goggle = NVG - és nem más sorrendben ...
Saját radarjuk nincs,de rádiókapcsolatuk a csapatlégvédelmi HÁP-pal,és északai irányzékuk van.
Azért vagytok oly éles szemüek,hogys ha valamit elgépelek,kijavitsátok:)
Nem vagyok gyors és gépirnő:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 026
26 558
113
Édes istenem, de kétbites gondolkodás. Ezen felül az Ottawai Egyezményt aláírtuk és amiatt ilyen eszközünk nem is lehet.
Egy ilyen fegyver az nagyon nem a precíziós CAS eszköze. Az SWF CBU az a FoFA gyermeke. Lesz majd elvileg írás a témában.
Ez ugyanannak az egyik eszköze, ami ellen a harcihelikoptereket tartjuk. Ha a minyóprogram árán vettünk volna 50 darab CBU-97-et LongShot kittel és még 350 darab Brimstone-t, akkor beljebb lennénk most páncélelhárítás terén és olyan brutál képességünk lenne, amivel az egész ukrán hadsereget fel tudná tartóztatni a kisded légierőnk is, ha az fel akarna vonulni ellenünk!

Az ottawai egyezményt pedig fel kell mondani, mert szimpla árulás volt az aláírása! Ha majd minden nagy és szuperhatalom aláírta, akkor azután írhatják alá a kisebb országok, de akkor sincs értelme, mert a nagy és szuperhatalmakban a kisebb országok soha nem bízhatnak meg, hogy nem fogják önkényesen lesöpörni a jogot az asztalról, ahogy az USA tette az iráni atomegyezménnyel mondjuk!
 
M

molnibalage

Guest
Azt a NERpatkányozást nem is te toltad, hanem Angelsoul.

Lényegtelen, meddő vita ez, mert vannak emberek akiknek bármi is fog történni az büdös lesz, mivel zsigerből gyűlölik a jelenlegi rendszert. Ezzel én meg vitatkozni így nem akarok és nem fogok. Minek? Itt van olyan aki büntetlenül inkompetensezhette, hazaárulózhatta le, fikázhatta széjjel a doktoriját pl. egy Dr. Kollár Józsefnek, nekem itt már ebben a vitában nincs tovább szerepem úgy gondolom.
Azért a te hozzáállásod is muris. A nem tudhatjuktól akkor lehet elrugaszkodni, ha neked tetszik az elrugaszkodás. Így nehéz.

A NER patkányozásnak más oka van, de az belpol. Hagyjuk. Arra viszont mit kéne szerinted mondani, hogy tesz egy vaskos kijelentést, majd amikor kérjük a bizonyítást, akkor lapít, mint szar a fűben...? Ezt minek kéne minősíteni...? Mert szórta ám Zeal a jelzőket, ahogy kell...

Az érveket leírták többet, hogy szerintünk miért nem volt talán teljesen átgondolt a 24-es feltámasztás.
Nálam már árnyaltabb a kép. Az éjszaka védelme igen sokat jelent NIR és gépágyús használathoz is. A bibi az, hogy nappal...

A MANPAD veszély annyira durva, hogy gyakorlatilag ma egy harci helikoptert 4 km-re harccselekmény közelébe engedni DIRCM nélkül nettó felelőtlenség az én szememben.

Várjuk ki a végét, pár hónapja azt hittük tán még repülni se tudnak majd éjszaka. Most meg célba is lőnek ...
Amint kiderült az éjszakai repülés, akkor annak örültem, mert az nagyon is sejthető volt, hogy a gépágyúzás és NIR ezzel megy. A harcászati értékét is látom. Az ár/érték aránya zavar.

Most akkor ha ez a heli kiképzés és harci feladatot is gyakorol, akkor 7 év és 1000 óra az mire elég? A Gripennél egyesek mániája az, hogy 14 Gripen nem mindenre elég. Na 1000 repóra 7 év alatt mire elég? Mert arra biztosan nem, hogy két személyzet 0-ról fel legyen húzva, készségszint legyen ÉS még többeket is oktassanak.

Ez az, amikor azt mondom, hogy két szék közt a pad alá esünk. A kérdés az, hogy a 75M-ón felül mennyit kellett volna költeni arra, hogy több legyen és ne csak 7 évre.

Ez ugyanannak az egyik eszköze, ami ellen a harcihelikoptereket tartjuk. Ha a minyóprogram árán vettünk volna 50 darab CBU-97-et LongShot kittel és még 350 darab Brimstone-t, akkor beljebb lennénk most páncélelhárítás terén és olyan brutál képességünk lenne, amivel az egész ukrán hadsereget fel tudná tartóztatni a kisded légierőnk is, ha az fel akarna vonulni ellenünk!

Az ottawai egyezményt pedig fel kell mondani, mert szimpla árulás volt az aláírása! Ha majd minden nagy és szuperhatalom aláírta, akkor azután írhatják alá a kisebb országok, de akkor sincs értelme, mert a nagy és szuperhatalmakban a kisebb országok soha nem bízhatnak meg, hogy nem fogják önkényesen lesöpörni a jogot az asztalról, ahogy az USA tette az iráni atomegyezménnyel mondjuk!

Nem. A CBU-105 SWF a FoFA egy kulcselemének, az interdiction bevetések egyik ultimate eszköze, a Mi-24 meg ilyen jellegű bevetést soha nem repülne, már csak hatótáv miatt se nagyon.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Saját radarjuk nincs,de rádiókapcsolatuk a csapatlégvédelmi HÁP-pal,és északai irányzékuk van.
Azért vagytok oly éles szemüek,hogys ha valamit elgépelek,kijavitsátok:)
Nem vagyok gyors és gépirnő:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Rádiókapcsolat lehet hogy van a pk.-val, de ha zavarják akkor még az sincs. Meg ha van is, azt tudják nekik rádión/telefonon mondani, hogy jön É-ÉK-ről, olyan 55-60 fok tájáról valami lassú cél 270-el, változó magasságon, most épp 450-ről süllyed, 320-nál tart, majd kiderül mi lesz az alsó vége, keressétek meg az éjszakaival?!! Hát ez roppant hatékony lehet ... Ráadásul ha jól sejtem akkor ez 23mm-es, tehát lehet hogy rövidebb a lőtávja mint egy GS-30-asnak?!
Az "NGV"-t meg tényleg azért javítottam hogy pontosítsunk, mert "elgépelted" - vagy ötször-hatszor mindössze?
 
M

molnibalage

Guest
Ez ugyanannak az egyik eszköze, ami ellen a harcihelikoptereket tartjuk. Ha a minyóprogram árán vettünk volna 50 darab CBU-97-et LongShot kittel és még 350 darab Brimstone-t, akkor beljebb lennénk most páncélelhárítás terén és olyan brutál képességünk lenne, amivel az egész ukrán hadsereget fel tudná tartóztatni a kisded légierőnk is, ha az fel akarna vonulni ellenünk!
!
És azt mi a túró használná..? Mert 0 db platform képes a Brimstone-t hordozni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Namégegyszer.Ha nekünk nincs,az nem aszt jelenti,hogy másnak sincs a környezetünkben.
8676.jpg
Szerintem meg nem megy az csak olyan könnyen hogy Manpad al bármít is lelősz.
Az ukrán Mi-24 es lelővéséből (Manpad) szerintem két dolog marhara számított ott. Egyrészt a szerencse, másrészt aki "akik" lelőtték azt a Mihut azok ki lehettek képezve. Nem mezei szinten. Továbba meg nem hiszem hogy egy "ősrégi" iglával szedhették le. Ahhoz hogy egy Manpad sal bármit is lekapjál ahhoz azért nem ártanna egy pár hónapos kiképzés. Mind szimuláción, mind élesben terepen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 301
76 877
113
Szerintem meg nem megy az csak olyan könnyen hogy Manpad al bármít is lelősz.
Az ukrán Mi-24 es lelővéséből (Manpad) szerintem két dolog marhara számított ott. Egyrészt a szerencse, másrészt aki "akik" lelőtték azt a Mihut azok ki lehettek képezve. Nem mezei szinten. Továbba meg nem hiszem hogy egy "ősrégi" iglával szedhették le. Ahhoz hogy egy Manpad sal bármit is lekapjál ahhoz azért nem ártanna egy pár hónapos kiképzés. Mind szimuláción, mind élesben terepen.

A katonát akiknek MANPADS-et adnak a kezébe ki is képzik,még az afgán felkelőket is kiképezték mielőtt Stingert adtak nekik...
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo
M

molnibalage

Guest
Szerintem meg nem megy az csak olyan könnyen hogy Manpad al bármít is lelősz.
Az ukrán Mi-24 es lelővéséből (Manpad) szerintem két dolog marhara számított ott.

Egyrészt a szerencse, másrészt aki "akik" lelőtték azt a Mihut azok ki lehettek képezve. Nem mezei szinten.
Nappal volt, látták a helit. Éjszaka egészen mások a körülmények.

Továbba meg nem hiszem hogy egy "ősrégi" iglával szedhették le.

Mégis mivel? Gondolod, hogy az orosz szeparatisták a legkorszerűbb Igla-Sz-t vagy Verbát kaptak...? Egyébként nem tökmindegy? Infracsapdázni sem maradt idő. Semmire. Lekapták őket és kb. beszarni volt idejük. Ennyire törékeny ma egy harci helikopter. A '70-es évek elején ilyen célpontot szinte le sem tudtak lőni rakétával, mert a közelségi gyújtótól kezdve n+1 probléma volt. Tessék már az Osza cikkel elolvasni...