[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 467

Guest
6 ágyús gép van, kettő géppuskás, összesen 8. Új képesség, régi képesség, ki mit tud. Mindenre képes, amire eddig, és az NVG miatt sokkal többre is. Ezek a tények, a többi lehet vita tárgya, meg megítélés kérdése, de legalább a tényekre legyünk már figyelemmel.
Mondom úgy, hogy utáltam az egész 24-es felélesztést.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 165
60 925
113
Apám te túl sok mozit néztél, mikor lő le egy mesterlövész egy lövésből egy relpülő helikoptert??? Azt is elárulhatnád hogy mit kezdenél HK ellen azzal a 30as ágyúval?? Mert más nincs a gépekhez?? De biztosan jobban tudod, jobb ez mint 6-8km röl minden időjárási viszony mellett pct rakétát indítani ugye?? Igazi taktikai zseni vagy, szedj már le csöves fegyverrel 6kmröl helikoptert. A Mi24nek ahhoz hogy az ágyúját bevethesse be kell repülnie ebbe a csöves zónába. Melyiknek nagyobb a túlélési esélye?? Előre kirakott és JTAc által megjelölt célokat lőttek?? Hát az már valami nem?? Ilyen minden igazi csata, előre tudjuk mi hol lesz és éppen lesz ott JTAC is..... legalább ökörségeket ne irj... az hogy nvgvel elrepked éjszaka egy dolog, de semmi komolyabb manőverre nem tellne, pláne hogy semmi értelmes fegyver nincs hozzá...és igen ez ebben a formában igy nem ér sokat. Ha lenne hozzá UBblokk, és Pct rakéta meg egy normális FLIR torony a rávezetéshez más lenne a véleményem.....
  • Irakban volt olyan AH-64-es, aminél 7.62-essel csúnyán belőttek a plexin, az operátor ott is maradt
  • A korszerű, nagy kaliberű (.50BMG, 12.7x108) mesterlövészfegyverek egyik elterjedésének oka a páncélozatlan könnyűhelikopterek elleni eredményesség
  • Irakban az M230 Chain Gun eredményességét/pontosságát drámaian lerontotta az a tény, hogy a számára ideális 800-1200 méterről jóval távolabbról kényszerültek tüzelni vele, sokszor nem csak a mesterlövészek, illetve sima gyalogsági 7.62-es géppuskák, hanem akár a mezei RPG-k közvetlen találatai miatt
  • A GS-30K páncéltörő löszere 2km-ről a BMP-ket már átviszi.
  • A Mi-24-esekkel nem szándékoznak JTAC támogatás nélkül harcolni
  • Ha nincs JTAC, éjszaka ezeket a gépeket se tervezik bevetni.
  • A nappali Mihu bevetés nem elsődleges feladat immáron.
  • Nem lesz hozzá semmiféle FLIR torony, a 8 gép önálló, éjszakai célfelderítésre nem lesz alkalmas, feladata a JTAC által előzetesen felderített célok leküzdése
  • Tervben van a többi fegyverzet visszaállítása is, az év folyamán térjünk erre vissza
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
  • Irakban volt olyan AH-64-es, aminél 7.62-essel csúnyán belőttek a plexin, az operátor ott is maradt
  • A korszerű, nagy kaliberű (.50BMG, 12.7x108) mesterlövészfegyverek egyik elterjedésének oka a páncélozatlan könnyűhelikopterek elleni eredményesség
  • Irakban az M230 Chain Gun eredményességét/pontosságát drámaian lerontotta az a tény, hogy a számára ideális 800-1200 méterről jóval távolabbról kényszerültek tüzelni vele, sokszor nem csak a mesterlövészek, illetve sima gyalogsági 7.62-es géppuskák, hanem akár a mezei RPG-k közvetlen találatai miatt
  • A GS-30K páncéltörő löszere 2km-ről a BMP-ket már átviszi.
  • A Mi-24-esekkel nem szándékoznak JTAC támogatás nélkül harcolni
  • Ha nincs JTAC, éjszaka ezeket a gépeket se tervezik bevetni.
  • A nappali Mihu bevetés nem elsődleges feladat immáron.
  • Nem lesz hozzá semmiféle FLIR torony, a 8 gép önálló, éjszakai célfelderítésre nem lesz alkalmas, feladata a JTAC által előzetesen felderített célok leküzdése
  • Tervben van a többi fegyverzet visszaállítása is, az év folyamán térjünk erre vissza
Csak egy kérdés?Hogyan fog északa pontcélokat eltalálni?Északai célzókészülék nélkül.Mert ahoz már kevés a szemüveg.És a Sturm/Ataka célzásához is kevés a szemüveg.Mire megy ez a gép,itt,Európában?Itt van északa is bevethető csapatlégvédelem,és még a lézer besugárzásjelző is előfordul harcjárműveken.Ha a szemüveget és a gps vevőt leszámitom,ezek a gépek még mindig
40évvel ezeltti szinvonalat képviselnek
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Arra hogy éjszaka kilőjön az ágyból :D
Ha egyes országok terveznek velük akkor szerintem azt azért teszik mert egyrészt még mindig meg van a helye ahová be lehet illeszteni. Másrészt leszámítva pár nyugati országot/lengyeleket nem hiszem hogy olyan mértékben,mélységben van elterjedve a csapatlégvédelem plusz besugárzásjelző meg minden egyéb. Mert szerintem ezek a fejlett eszközök is még nyugaton is max a kiemelt alakulatoknál lehetnek. Ők se állnak olyan fessen ahogy olvasom. Főleg a németeknél vannak szőnyeg alá sepert problémák. Visszatérve itt a térségben már ez az éjszakai Mihu harcászat már jelentene valamit. Ja a szlovákok,romik stb. Szerintem ott is örülnének annak ha így tudnának puffogtatni 30 as ágyúval éjszaka mint mi. Mert szép a kirakat de a lényeg mögötte van. Az meg ............ Inkább maradjunk a realitásoknál.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 165
60 925
113
Csak egy kérdés?Hogyan fog északa pontcélokat eltalálni?Északai célzókészülék nélkül
Magát az ASzP-17V-t is NVG kompatibilissé tették.
1994-ben Sturm-mal már lőttek idehaza éjszaka, három indításból három telitalálat, ASzP-17V-vel, gyéren megvilágított célra, NVG nélkül.

Az NVG+ASzP-17V+Sturm az nem H-145M, de működik.
Várjuk meg, hogy lesznek-e rakéták és úgy mi lesz az eredmény.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and fishbed

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Arra hogy éjszaka kilőjön az ágyból :D
Ha egyes országok terveznek velük akkor szerintem azt azért teszik mert egyrészt még mindig meg van a helye ahová be lehet illeszteni. Másrészt leszámítva pár nyugati országot/lengyeleket nem hiszem hogy olyan mértékben,mélységben van elterjedve a csapatlégvédelem plusz besugárzásjelző meg minden egyéb. Mert szerintem ezek a fejlett eszközök is még nyugaton is max a kiemelt alakulatoknál lehetnek. Ők se állnak olyan fessen ahogy olvasom. Főleg a németeknél vannak szőnyeg alá sepert problémák. Visszatérve itt a térségben már ez az éjszakai Mihu harcászat már jelentene valamit. Ja a szlovákok,romik stb. Szerintem ott is örülnének annak ha így tudnának puffogtatni 30 as ágyúval éjszaka mint mi. Mert szép a kirakat de a lényeg mögötte van. Az meg ............ Inkább maradjunk a realitásoknál.
Romiknak van Osza,Molniék művében elolvashatod mire képes.És lokátor is van rajta.Sokac meg az NGV kompatibilitás mellet egy FLIR toronnyal bir.Szerbek Mi35öst kapnak.Azon is van FLIR torony.Csapatlégvédeémüknek meg zsiráf lokátoraik....
Magát az ASzP-17V-t is NVG kompatibilissé tették.
1994-ben Sturm-mal már lőttek idehaza éjszaka, három indításból három telitalálat, ASzP-17V-vel, gyéren megvilágított célra, NVG nélkül.

Az NVG+ASzP-17V+Sturm az nem H-145M, de működik.
Várjuk meg, hogy lesznek-e rakéták és úgy mi lesz az eredmény.
Az ASzP tudtommal nem alkalmas a Sturm célravezetésére.És nem javitja az NVG képét,sem látótávolságát.Csak egy reflexüveges célzó.De nem vagyok szakértője,ha rosszúl tudom,kijavitasz.
Vagyis terepmegvilágitással képesek voltak a Sturmmal lőni.Mindha ezt irtam volna mai képességnek is.
 
M

molnibalage

Guest
Csak egy kérdés?Hogyan fog északa pontcélokat eltalálni?Északai célzókészülék nélkül.Mert ahoz már kevés a szemüveg.És a Sturm/Ataka célzásához is kevés a szemüveg.Mire megy ez a gép,itt,Európában?Itt van északa is bevethető csapatlégvédelem,és még a lézer besugárzásjelző is előfordul harcjárműveken.Ha a szemüveget és a gps vevőt leszámitom,ezek a gépek még mindig
40évvel ezeltti szinvonalat képviselnek
Mutass olyan helit, ami 40 éve éjszaka pontcélra lőtt gépágyúval. Azért a ló másik oldalára se essünk már át. Nappal persze problémák vannak.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Mutass olyan helit, ami 40 éve éjszaka pontcélra lőtt gépágyúval. Azért a ló másik oldalára se essünk már át. Nappal persze problémák vannak.
AH64A és AH1W.80as évek termékei.Valamelyik AH1 változat már a 70es években el volt látva északai harchoz.Ki kéne keresni,melyik.S,T vagy F.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 165
60 925
113
Az ASzP tudtommal nem alkalmas a Sturm célravezetésére.És nem javitja az NVG képét,sem látótávolságát.Csak egy reflexüveges célzó.De nem vagyok szakértője,ha rosszúl tudom,kijavitasz.

Igen, tévedtem.
Köze nincs az ASzP-17V-nek a Sturmhoz.
A Raduga-S vezeti célra a Sturmot és kérdés, hogy az hogyan működik együtt az amerikai NVG-vel.
Ez még nyitott kérdés.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Igen, tévedtem.
Köze nincs az ASzP-17V-nek a Sturmhoz.
A Raduga-S vezeti célra a Sturmot és kérdés, hogy az hogyan működik együtt az amerikai NVG-vel.
Ez még nyitott kérdés.
Szerintem sehogy.Monokuláris nézőkéje van,szemüvegben használni lehetetlen.És nincs északai képessége,sima optikai célzó.A gá-s lövészet is felettébb korlátos az NGVvel.Behatárolja a szemüveg látótávolsága és képminősége.Dudi 500méterre becsülte a látótávolságát.Ő találkozott manapság is ilyesmivel,elfogadom a véleményét.Én az NSzPvel annó találkoztam.AKra való éjjellátó.Hát nem volt egy szuper képe.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Ezt nem hiszem el. Most volt több nyilatkozat, hogy 2 km-ről kezdik a tűzcsapást, és 800 m-nél már leválnak a célról. Milyen 500 m-ről beszélsz?
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Szerintem sehogy.Monokuláris nézőkéje van,szemüvegben használni lehetetlen.És nincs északai képessége,sima optikai célzó.A gá-s lövészet is felettébb korlátos az NGVvel.Behatárolja a szemüveg látótávolsága és képminősége.Dudi 500méterre becsülte a látótávolságát.Ő találkozott manapság is ilyesmivel,elfogadom a véleményét.Én az NSzPvel annó találkoztam.AKra való éjjellátó.Hát nem volt egy szuper képe.
A francba,már megint forditva irtam az NVGt.Nyavajás angilus betüszavak
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ezt nem hiszem el. Most volt több nyilatkozat, hogy 2 km-ről kezdik a tűzcsapást, és 800 m-nél már leválnak a célról. Milyen 500 m-ről beszélsz?
Nem a célt látta,hanem a célmegjelölést.Előretolt megfigyelő nélkül képtelen lenne rá.(azértsem irom angilusul!
 
T

Törölt tag 467

Guest
Nem a célt látta,hanem a célmegjelölést.Előretolt megfigyelő nélkül képtelen lenne rá.(azértsem irom angilusul!
A célmegjelölést látja, és az pont elég, mert az a cél.
Nem akarnak önállóan célt keresni. JTAC rávezetéssel akarnak célokat megsemmisíteni.
Figyelj, én értem, hgoy te bele vagy gyógyulva néhány dologba, mint mondjuk az a szutyok S80, vagy a Dél-Afrikai cuccok, meg a Kfir, meg a nem is tudom. Meg persze, hogy ez így szar, ahogy van.
Légy kicsit nyitottabb...
 
M

molnibalage

Guest
AH64A és AH1W.80as évek termékei.Valamelyik AH1 változat már a 70es években el volt látva északai harchoz.Ki kéne keresni,melyik.S,T vagy F.
Az AH-64A 1986 táján került hadrendbe. Az nem 40 év, még csak alig 30+ és a korszak csúcstechnikája volt marginális darabszámban. A mi magyar korszerűsített MI-24 az nem 40 éves technikai éjszakai képességet nézve. Pont. Ökörségeket azért nem kéne posztolni még akkor sem, ha adott estben nem vagy boldog ezekkel a gépekkel.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and notaricon

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Most akkor ha ez a heli kiképzés és harci feladatot is gyakorol, akkor 7 év és 1000 óra az mire elég? A Gripennél egyesek mániája az, hogy 14 Gripen nem mindenre elég. Na 1000 repóra 7 év alatt mire elég? Mert arra biztosan nem, hogy két személyzet 0-ról fel legyen húzva, készségszint legyen ÉS még többeket is oktassanak.

Ez az, amikor azt mondom, hogy két szék közt a pad alá esünk. A kérdés az, hogy a 75M-ón felül mennyit kellett volna költeni arra, hogy több legyen és ne csak 7 évre.
Sajna már nem emlékszem, hogy hol de ezt a 7év/1000óra dolgot olvastam mostanában, mégpedig azzal kapcsolatban, hogy ennyi a normál nagyjavítás intervalluma. És ha ez ennyire egybeesik a nagyjavítási intervallummal, akkor szerintem ebből logikusan következik, hogy a nagyjavítással hosszabbítható az élettartam.
Ez persze megerősítést igényel! Az meg számomra megint teljesen logikus, hogy a nagyjavítás nem ugyan az, mint amit most végeztek el rajtuk, így annak a költségei sem fognak megegyezni a mostaniakkal. Ha pedig nem az oroszokhoz visszük őket a 7év/1000órás szervizre (hanem a lengyelekhez pl., és ezzel kikerüljük az embargót), akkor még a korszerűsítésre is lehet mód....
Hangsúlyozom! Ezek nem atombiztos információk!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Az AH-64A 1986 táján került hadrendbe. Az nem 40 év, még csak alig 30+ és a korszak csúcstechnikája volt marginális darabszámban. A mi magyar korszerűsített MI-24 az nem 40 éves technikai éjszakai képességet nézve. Pont. Ökörségeket azért nem kéne posztolni még akkor sem, ha adott estben nem vagy boldog ezekkel a gépekkel.
Prototipusa 75ben repült.Az meg 44év.AH1W szintén 86ban került rendszerben.Mindkettő FLIR toronnyal.Zongorázni lehet a külnbbséget.Az meg 33év.Nálunk egy szemüveg van,és egy üveglapra vetitett célháló.Maga a gép felderitő-célzórendszerei nem alkalmassak az északai harcra.Igen,nettó ökrség mégcsak összevetni is őket.Ennyi erővel a dzsihádjonnys toyota is északai harcképes jármű,ha a Jonnynak vam NVGje.
AH1J kapott elsször éjszakai célzóberendezést,1975ben.44év.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
No,ez is érdekes.Az AH1J az M60A3 tankhoz kifejlesztett északai célműszer nódositott változatát kapta meg.Nem gondoltam volna,hogy egy hk célzó jó lehet egy helihez.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Sajna már nem emlékszem, hogy hol de ezt a 7év/1000óra dolgot olvastam mostanában, mégpedig azzal kapcsolatban, hogy ennyi a normál nagyjavítás intervalluma. És ha ez ennyire egybeesik a nagyjavítási intervallummal, akkor szerintem ebből logikusan következik, hogy a nagyjavítással hosszabbítható az élettartam.
Ez persze megerősítést igényel! Az meg számomra megint teljesen logikus, hogy a nagyjavítás nem ugyan az, mint amit most végeztek el rajtuk, így annak a költségei sem fognak megegyezni a mostaniakkal. Ha pedig nem az oroszokhoz visszük őket a 7év/1000órás szervizre (hanem a lengyelekhez pl., és ezzel kikerüljük az embargót), akkor még a korszerűsítésre is lehet mód....
Hangsúlyozom! Ezek nem atombiztos információk!
Ebben szerintem alighanem igazad van.És ha a sárkány állapota megengedi,lehet tovább üzemeltetni.Más kérdés,hogy érdemes e?Szerintem korszerűsités nélkül,jelenlegi állapotukban nem.De ha a sárkány élettartama birja,hogy anyagilag megérje a korszerűsités.....De az a korszerűsités ténylegesen a kor kivánalmainak megfelelő legyen-és érje meg anyagilag is.CH47böl repül olyan,tán még mindig,ami A modelböl lett D,abbol meg F.