[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Nyáron volt náluk Bob.

A miniszter a kétoldalú katonai és védelmi kapcsolatokat kiválónak méltatta – áll a közleményben, megjegyezve, hogy Szalay-Bobrovniczky úr és Juanser Burchuladze védelmi miniszter is tárgyalt e kapcsolatok további erősítéséről.

Magyarország részt vesz a NATO-missziókra induló grúz tisztek felkészítésében, ezen belül a helikopterpilóták képzésében,

Szalay-Bobrovniczky Kristóf hozzátette, grúz kollégájával a védelmi ipari együttműködés lehetőségeiről is tárgyaltak.

 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 952
113
Én is erre tippelnék első körben. Milyen érdekes, a kiszállítás teljes csöndben történt. A P-k felújításának volt sajtóvisszhangja képekkel.
Oroszok elleni szankciók kijátszásáról szól ez biznisz: tuti, hogy orosz alkatrészek és szakik közreműködésével javulnak ott ezek a Hindek...
Nem véletlen nem reklámozzák... :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

szasa30

Well-Known Member
2013. augusztus 9.
236
803
93
Segítsetek kerlek! Azon kivul, hogy a szövegben említve van 5-6 magyar gép, én nem látok aktív, szürke magyar helit a képeken. Csak régi terepmintasat, ami hasonlit(hat) a régi magyar mintára. de azok már rég hasznalhatatlan kibelezett állapotban vannak. És nagy részét el is adtak.
szoval miért gondolja itt pár fórumtárs, hogy ez nekünk lesz? (Nekem nem áll össze a kép)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 886
113
Segítsetek kerlek! Azon kivul, hogy a szövegben említve van 5-6 magyar gép, én nem látok aktív, szürke magyar helit a képeken. Csak régi terepmintasat, ami hasonlit(hat) a régi magyar mintára. de azok már rég hasznalhatatlan kibelezett állapotban vannak. És nagy részét el is adtak.
szoval miért gondolja itt pár fórumtárs, hogy ez nekünk lesz? (Nekem nem áll össze a kép)
Mert
flat,750x,075,f-pad,750x1000,f8f8f8.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 572
113
Tbiliszi rep.gyár kepein nem a felújított magyar Mi24-ek vannak, hanem a régi festéssel.
A képen szerintem régi festésű Mi-24 D/V változatú gépek vannak. Van néhány ex-PG-s fórumtárs, majd ők megszakértik hogy csak nálunk volt-e ilyen festés.
Én úgy emlékszem, hogy pl. a csehszlovák Mi-24-esek is kaptak ilyen festést.

Ha ezek a mi gépeink voltak, akkor ezeket még kb. 2012 és 2015 között adhatták el mint inkurrencia. Ami maradt, az múzeumba vagy oszlop tetejére került.
Ha esetleg maradt belőle még 4-5 darab, az hogy jutott ki Tbiliszibe? Már Kecskemétre is látványos volt az átszállításuk, amikor felújításra mentek. Nagyobb szállítógép meg ha jól emlékszem idén csak Pápán járt, egy An-124-es.

És itt lesz érdekes Vadai kérdése.

)A felhívás Mi-17 és Mi-24 típusú helikopterek fenntartására szól, és 2026 végéig összesen nettó 2,8 milliárd forint (bruttó 3,6 milliárd) értékű javítási, karbantartási munkát rendelnének meg a Magyar Honvédség számára úgy, hogy a keretösszeg 70 százalékáig biztos költést vállal a kiíró.

A keretösszeg tervezett éves felhasználása:

2023. évben: nettó 359 097 220,- Ft
2024. évben: nettó 1 062 992 126,- Ft
2025. évben: nettó 866 141 734,- Ft
2026. évben: nettó 551 181 100,- Ft
A közbeszerzésről a DK szakpolitikusa, Vadai Ágnes is posztolt a Facebookra, és feltette a kérdést: Vajon miért ír ki felújítási pályázatot a kormány Mi-17 és Mi-24 típusú helikopterekre, ha high-tech a haditechnika itthon? Alighanem azért, mert az alapvetően a ‘70-es és ‘80-as évek szovjet technikáját képviselő helikopterekből összesen még mintegy tucatnyi van még a honvédségnek. Persze kisebb-nagyobb felújításokon időközben ezek a légi járművek átestek.

A Mi-17-esekből öt van még használatban, a még hadrendben lévő nyolc Mi-24-es pedig 2019-ben érkezett vissza Magyarországra az oroszországi nagyjavításból, ahol korszerűsítési munkákat is végeztek a gépeken. A most kiírt tender 2026-os záródátuma alapján ez a helikopterek utolsó karbantartási ciklusa lehet, legalábbis korábbi hírek szerint körülbelül 2025-ig tervezték hadrendben tartani őket.
Az előző oldalon volt erről szó... ez valószínűleg a meglévő helikopterek fennterására vonatkozik.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 886
113
A képen szerintem régi festésű Mi-24 D/V változatú gépek vannak. Van néhány ex-PG-s fórumtárs, majd ők megszakértik hogy csak nálunk volt-e ilyen festés.
Én úgy emlékszem, hogy pl. a csehszlovák Mi-24-esek is ilyen festést kaptak.

Ha ezek a mi gépeink voltak, akkor ezeket még kb. 2012 és 2015 között adhatták el mint inkurrencia. Ami maradt, az múzeumba vagy oszlop tetejére került.
Ha esetleg maradt belőle még 4-5 darab, az hogy jutott ki Tbiliszibe? Már Kecskemétre is látványos volt az átszállításuk, amikor felújításra mentek. Nagyobb szállítógép meg ha jól emlékszem idén csak Pápán járt, egy An-124-es.


Az előző oldalon volt erről szó... ez a meglévő helikopterek fennterására vonatkozik.
Szerintem valami Afrika országban volt hasonló festés még.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 032
2 483
113
Ha már hinni akarunk a konteókban kitaláltam egy újabbat. 2026-ban lejár a Mihuk üzemideje, nem hosszabbítják tovább. Hanem helyette beérkezik a Georgiában javított 6 db és újabb 7 évig repülhetnek. :D
Mellesleg ha mostanában kezdték a javítást, tényleg 2024 végére, vagy 25 körülre lennének kész. Sőt, ha beválik a javítás, akkor a 6 P-t is ki lehet küldeni, van még bennük egy ciklusnyi tartalék. Csak a pisztáci... akarom mondani a páncéltörő rakétákat ne felejtsék ki! :D
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 845
4 835
113
A képen szerintem régi festésű Mi-24 D/V változatú gépek vannak. Van néhány ex-PG-s fórumtárs, majd ők megszakértik hogy csak nálunk volt-e ilyen festés.
Én úgy emlékszem, hogy pl. a csehszlovák Mi-24-esek is kaptak ilyen festést.
8 db lett felújítva anno Szergejéknél, de már akkor tervben volt +4 db felújítása. Elképzelhető, hogy a jelenlegi helyzetre tekintettel a +4 db felújítása mellett döntöttünk? Az itt konteózott eladást szerintem pontosan az általad (meg Silvio által) is idézett 2026-ig szóló költségvetési keretfelhasználás zárja ki. Ha el akarnánk/akartuk most adni akkor minek költenénk rá még 26-ban is?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 572
113
Esetleg amúgy lehetnek évekkel ezelőtt eladott példányok is. Amik eddig valamerre gazdára vártak egy maszek fegyverkereskedőnél.
A csehek most vonták ki a típust és adtak el/át mindent is. Nekem ezért jutottak eszembe a csehszlovák gépek.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 572
113
8 db lett felújítva anno Szergejéknél, de már akkor tervben volt +4 db felújítása. Elképzelhető, hogy a jelenlegi helyzetre tekintettel a +4 db felújítása mellett döntöttünk? Az itt konteózott eladást szerintem pontosan az általad (meg Silvio által) is idézett 2026-ig szóló költségvetési keretfelhasználás zárja ki. Ha el akarnánk/akartuk most adni akkor minek költenénk rá még 26-ban is?
Nem 12 P-t akartak feújítani, de az oroszok azt mondták hogy csak 6 volt olyan állapotban hogy fel lehetett, és nagy nehezen találtak még mellé két V-t?
 
  • Tetszik
Reactions: endre