[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Azt kéne még csak elmagyarázni, hogy mi a t. az az elméleti szakember...talán aki csak beszélni tud valamiről 0 azaz0 szakmai gyakorlati tapasztalattal?

Az egész vita onnan indult ki, hogy nekem fölfordul a gyomrom, ha vki seggnyalás céljából be akarja etetni a közvéleményt ezen a portálon , hogy amit a repnapon a gripenektől látott az bebizonyítja a magyar helikopteres "fegyvernem" irányába mutatott kb 3 éves nemtörődöm hozzáállást. Fasza látványelem volt semmi más, régen ezt cirkusznak hívták... Nem baj, ez a repnapok lényege. Itt a nagytöbbség igazat ad ebben nekem. A gáz , az, hogy kb 10 embert érdekel ez az országban, abból 2-3 azt mondja nem kell helikopter....

De barátom Te, amikor széles nyilvánosság előtt rugdosod a haldokló oroszlánt, nem gondolsz bele, hogy uakkor esetleg több tíz-száz igazi szakemberben forgatod a kést akik mondjuk az életüket, jövőjüket tették föl erre a "szakmára".... Aztán jön egy kormány aki egy: elveszi a nyugdíjukat, kettő lerohasztja a technikát amin dolgoznának.... Abba bele sem gondolva, ha esetleg bukják a válsztást, majd valaki megkérdi, hogy mi a t....et tetszettek csinálni a 4 év alatt, hogy ide jutottak....

A gripenről, meg a f-35-ödről meg annyit, hogy egy háborút se nyertek meg csak légierővel... Az , hogy most tudod sztárolni az (ratyi) AG, Cas képességet, csakis a "komcsi" minisztériumnak köszönhetjük. Akkor ki a f..a gyerek? Asszem a 2010-es nyitókép kicsit komolyabb volt......

Látom már ,Te az a fajta ember vagy , hogy csak neked lehet igazad....Na egyszer majd jól pofára esel emiatt.
 
M

molnibalage

Guest
De barátom Te, amikor széles nyilvánosság előtt rugdosod a haldokló oroszlánt, nem gondolsz bele, hogy uakkor esetleg több tíz-száz igazi szakemberben forgatod a kést akik mondjuk az életüket, jövőjüket tették föl erre a "szakmára"....

Ennek semmi köze ahhoz, hogy mit tud a technika. Tehát te érzelmi alapon próbálsz dönteni. Ezzel a szemlélettel a lovasság ma is lovakon és nem M2-vel rohangálna a jenkiknél...

Nagyon "frankó" populista hozzállás a technikai kérdést összemosni egy érzelmivel...

A gripenről, meg a f-35-ödről meg annyit, hogy egy háborút se nyertek meg csak légierővel..

És ezt hol mondtam? De mutass olyan komoly háborút az elmúlt 50 évből, ahol légierő nélkül győztek.... Egyébként nem értem ezt a részt sem, mert a helikopter sem lábon jár, hanem forgószárnyakon. Tehát a mai közehely adagot a helire is értelmezheted. Jaaaaaaaaaaaaaaaa, hogy az úgy már nem is lenne olyan frankó?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 463
113
Annyire értelmetlennek tartom ezt a vitát.
-Molni az aktuális(lehetséges) pénzügyi keretből indúl ki.
-A többiek, meg, hogy mi lenne ideális.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 125
53 707
113
Amúgy fölösleges az érzelmek felé elvinni ezt a vitát.
Tényleg szükség lenne harci helikopterre csak NINCS RÁ PÉNZ. (Miért? Mert szarságokra költik)
Molni szerintem csak azt próbálja meg elmagyarázni, hogy abból a kevés pénzből ami van mit lehetne tenni. Ez pedig a felfegyverzett szállítóhelikopter+Gripen sok bombával kombó.
Szállító helit muszáj vennünk, (úgy néz ki veszünk is) szóval ha már veszünk legyen felfegyverezhető.
Gripenünk meg már van csak bomba kell hozzá. Tényleg nem tűnik megoldhatatlan feladatnak.
Harci helire meg sajna nem telik, hiába az lenne az ideális megoldás :(
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 463
113
Persze a vagy-vagy megoldás helyett jobb lenne az is-is. De ilyesmiken rágódni csak arra jó, hogy az ember feleslegesen felidegesítse magát.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Annyire értelmetlennek tartom ezt a vitát.
-Molni az aktuális(lehetséges) pénzügyi keretből indúl ki.
-A többiek, meg, hogy mi lenne ideális.

No igen, jó lenne tisztázni, hogy ki milyen alapokra építkezik, mert ezzel sok vitának elejét vehetnénk.

Amúgy fölösleges az érzelmek felé elvinni ezt a vitát.

Főleg, hogy a vita erősen elkanyarodott a felesleges hisztizés felé, ahol vérig sértett kisgyerekek dobálóznak a homokozóban...

Enyém az utolsó szó.

MINDIG a moderátoré az utolsó szó :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Mit tud a technika?Hát a gripen a 40 agm-en meg a párszáz lőszeren kívül mostanság semmit.

Hát nem azért, de mostanában a helikopterek is inkább csak a madárszar-gyűjtésben jeleskednek :))
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 957
113
Molni, kifejtem egyszerűsítve amire gondoltam hogy egyértelmű legyen:

Reggel 8-kor felszáll 2 heli a 8 ból szétkap 3-4 pszh-t pl és hazamegy. 10-kor még 2, és 12-kor megint másik 2 meg 2-kor is ugyanezt megcsinálva.
2 Grffünk felszáll 8-kor szétszedi ugyanazt a célt ok. Majd levegőben marad du 3-ig kb hogy még szétszedjen esetlegesen feltűnő másik 10-12 célpontot.
Melyikkel könnyebb megcsinálni? Nekem itt a bibi főleg a dologban. Tehetünk a 2 griffre bármit vákumbombát vagy akár jó öreg napalmot is az akkor is 2 gripen lesz. Tudom utántölthetők de csak elméletben.
A másik: Igen tudom hogy csőcsere stb de nem hiszem hogy a Néphadsereg vagy a Honvédség szétlőtte volna a csövét minden tanknak itt kis hazánkban mert lövészetre is max 2 ha ki szokott ballagni általában belőlük a többi telephelyen pihen. 30 - 40 éves markolók dolgoznak vígan az országban pedig azok minden nap használva vannak 10-14 órát. Csak javítva vannak non stop.
 
M

molnibalage

Guest
-Molni az aktuális(lehetséges) pénzügyi keretből indúl ki.

Még abból sem, mert mivel a többiek mondták, hogy harci heli kell, feltettem, hogy van rá pénz. Mert valójában még multifunkciós szállítóhelire sincs igaz, de hogy minimálisan legyen alapja a vitának, mivel ők feltették, hogy <b>KELL</b>, akkor én feltettem, hogy <b>VAN </b>erre pénz. Ebből jött le minden olyan kommentem, hogy ha van az X pénz, akkor én mit tartanék célszerűbbnek és kiegyensúlyozttabnak.
 
M

molnibalage

Guest
Te meg olyat ahol csak légierővel győztek...

Ekkora magas labdát nem hagyhatok lecsapatlanul. Allied Force. Sem helit sem szárazföldi csapatokat nem vetettek be. Nem volt a hadművelet egy sikertörénet, de a célját elére. Milo meghajolt és később meg is bukott.

A Sivatagi Vihar idején meg kellettek szárazföldi hadműveletek, de az kb. annyira volt nehéz, mint kicsavarni egy csecsemő karját. Az iraki nehézfegyverzet nagy részét a légierő leépítette, több mint 50%-kal. Ezres nagyságrendű hk-t és harcjárművet lőttek ki szinte veszteség nélkül. (Lásd F-111F gépek bevetéseit.) Nincs olyan szárazföldi hadművelt, ami ilyen szélsőséges eredményt tudott volna hozni.
 
M

molnibalage

Guest
Mit tud a technika?Hát a gripen a 40 agm-en meg a párszáz lőszeren kívül mostanság semmit.

Miért? Harci helink van? Ja, hogy nincs, tehát a helik jelenleg egy 0 harcértéket képviselnek. A Gripenek meg röpképsek. Már, ha ennyire balfasz módon erőlteted az összehasonlítást...
 
M

molnibalage

Guest
No igen, jó lenne tisztázni, hogy ki milyen alapokra építkezik, mert ezzel sok vitának elejét vehetnénk.

Én tisztáztam. Pista az, aki összevissza ugrál, hogy mi van és mi nincs. Pont olyan "okosan", mint az balfasz ottawás cikkíró...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 463
113
Mind1, remélem lesz pénz megoldani a harci heli problémát (vagy felujítják ezeket, vagy vesznek valamit ami helyettesíti) és lesz pénz Gripen képességnövelésre is.
Persze szinte boritékolható, hogy egyikre sem lesz keret...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 957
113
Hogy őszinte legyek most a 14 gripenen kívül gyakorlatilag semmink sincs. Az utóbbi 20 évben mindenből ami techinka kevesebb lett. Nem hiszem hogy ez a tendencia megfordulna.
Mert pénz az a következő 10-20 évben sem lesz több inkább kevesebb mint most. 20 év múlva mikor már repülőnk se lesz úgy fogjuk látni hogy bezzeg 2013 ban mennyi mindenünk volt. Okoskodhatunk itt mi hogy hogyan kéne xarból várat építeni, de még nehogy visszatérjünk a biciklis katonákhoz mert azoknak nem kell benzin meg heli meg pszh...
Költhetünk mi + gripen fegyverzetre a helik helyett, 10-15 év és gripen se lesz, mert kiöregszik. Ha most nincs pénz helikre meg semmire akkor 15 év múlva repülőkre se lesz. Pedig akkor már 5 genes nem épp occó gépek kellenek.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
<blockquote>Te meg olyat ahol csak légierővel győztek...

Ekkora magas labdát nem hagyhatok lecsapatlanul. Allied Force. Sem helit sem szárazföldi csapatokat nem vetettek be. Nem volt a hadművelet egy sikertörénet, de a célját elére. Milo meghajolt és később meg is bukott.

A Sivatagi Vihar idején meg kellettek szárazföldi hadműveletek, de az kb. annyira volt nehéz, mint kicsavarni egy csecsemő karját. Az iraki nehézfegyverzet nagy részét a légierő leépítette, több mint 50%-kal. Ezres nagyságrendű hk-t és harcjárművet lőttek ki szinte veszteség nélkül. (Lásd F-111F gépek bevetéseit.) Nincs olyan szárazföldi hadművelt, ami ilyen szélsőséges eredményt tudott volna hozni.</blockquote>

Na, kb 1 db M-1-est se láttam Belgrád utcáin. Égő M-1-t viszont láttam Irakban.
Szétbombázni egy fejlett ország infrastruktúráját egy dolog, háborút nyerni másik.
Mi is van most Irakban? Te azt győzelemnek neveznéd?

"Ezres nagyságrendű hk-t és harcjárművet lőttek ki szinte veszteség nélkül." Meg egy csomó L-60-as Ifát, meg roncsot, mivel nem tudták mire lőnek, a sajátokról nem is beszélve.. De kurva nehéz lehet kibombázni egy légvédelem nélküli beásott tankot éjszaka... Csak nem lőtték ki mindet, ha 2003-ra maradt néhány.... Meg gumitankot szerbiában.
 
M

molnibalage

Guest
Na, kb 1 db M-1-est se láttam Belgrád utcáin.

És mégis elérte célját az AF. Tehát tévedtél.

Égő M-1-t viszont láttam Irakban.

Igen, 1991-ben is veszett oda - alig pár darab - és 2003 után is. És? Ez logikailag hogyan kapcsolódik most, hogy kilőtték vagy sem? 1991-ben egy olyan haderőnek ment neki, amit a 6 hetes légi háború gyakorlatilag már a padlóra küldött. Vagy, ha szerinted 1991 január 17-én egyből szárazföldi invázió van, akkor is ez lett volna a végeredmény?


Szétbombázni egy fejlett ország infrastruktúráját egy dolog, háborút nyerni másik.

??? 1991-ben tízezer feletti járművet kaptak szét légierővel.

Mi is van most Irakban? Te azt győzelemnek neveznéd?

Ennek megint mi köze a magyar pct. képesség megteremtéséhez? Semmi...