[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Minden mihus műszaki és pilóta szakszója régen lejárt... Mitől tartana ez sokkal tovább, mint a OH-58 hadrendbe állítása...
Ezen felül, ha 10 évnyi vegetálás és 5+ évvel megszűnés és felszámolás (hahó, eladták a cuccokat) után miért lett most nagyhirtelen fontos a harci heli, ami miatt nem lehet mondjuk 1,5-et várni...?



Értem, mindenki hülye. Zord, Kövi és a szakma egy része is. Na ez az értelmi alapon ítélés. a Mi-24 feltámasztásának csak érzelmi alapja van, meg pénzügyi és műszaki kb. semmi.
Megvalami, itt van Panzerfaust linkje, arrol, hogy a lengyelek tovabb modernizaljak a Mihujaikat, mivel ahogy a cikk irja komoly gepek kellenek nekik, nem tobbfunkciosak, mivel tulero ellen keszulnek. Ha a Lengyeleknek jok a Mihu-k az Oroszok vagy Nemetek ellen (igaz modernizalva) akkor nekunk is jok a pl. Romanok ellen.
http://www.defence24.pl/657113,mspo-2017-polska-modernizacja-mi-24

(Tudom, hogy mar irtam a fentit, de Meki kitorolte 13 posztomat (tobbet kozott ezt is), mivel volt par amiben a keresztenyseg szoba jott. Ja, amugy Meki, hulye azert nem vagyok, ezentul minden postomra amiben ilyen tema van ranyomok egy printscreent (tarhely ma mar korlatlan), es miutan eleget toroltel beloluk (torlesre is ranyomom), online bejelentem a hatosagnal a hatranyos megkulonboztetest. Ne hidd, hogy csak mert a HTKA uzemeltetoje kulfoldon van bejegyezve, nyugodtan semmibe lehet venni a Mo-i szabalyozast. Erre is ranyomtam.)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
M

molnibalage

Guest
Jah sorolhatsz bár javasolnám,hogy konkrétan a kérdésemre válaszolva tedd azaz csak azt amire nekünk szükségünk van.
Tehát ne általánosságban hanem konkrétan amire nekünk szükség van.Harci helikopterre pont nincs szüksége az országnak az biztos!
A PARS 3 RL miért nem modern?

Azt magyarázd már el,hogy ha a jelenről beszélünk akkor hogy jött neked az,hogy régen mi nem volt(ugye azt írtad,hogy a Meteorig nem volt normális BVR rakéta ami európai lett volna)?
Az sem tudom, hogy mi az. A múlt vs jelent csak lapszéli jegyzet volt, de mai napig vannak ilyenek. Mutass európai gyártású 8 km-es HMZ-vel rendelkező ATGM-et heliken, tömegesen.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Értem, mindenki hülye. Zord, Kövi és a szakma egy része is.
Igen Zord is hulye, irtam ebben a topikban, csak Meki torolte (azzal az "indokkal" hogy off, valojaban lelkiismereti szabadsag nem tetszett neki), hogy Zord a blogjaban irt a felujitott olasz szallito helikrol, megemlitve, hogy az olaszok bezzeg panceloztak a helijeiket felujitaskor, a magyar kormanynak meg nem er ennyit a magyar katona elete, majd betett egy kepet a ket olasz felujitott szallitohelirol, az egyik pancelozott, a masik nem. Hat ennyire objektiv vagy hozzaerto Zord. (print screen)
 
M

molnibalage

Guest
(Tudom, hogy mar irtam a fentit, de Meki kitorolte 13 posztomat (tobbet kozott ezt is), mivel volt par amiben a keresztenyseg szoba jott. Ja, amugy Meki, hulye azert nem vagyok, ezentul minden postomra amiben ilyen tema van ranyomok egy printscreent (tarhely ma mar korlatlan), es miutan eleget toroltel beloluk (torlesre is ranyomom), online bejelentem a hatosagnal a hatranyos megkulonboztetest. Ne hidd, hogy csak mert a HTKA uzemeltetoje kulfoldon van bejegyezve, nyugodtan semmibe lehet venni a Mo-i szabalyozast. Erre is ranyomtam.)
Látom van egy újabb jelölt, aki házhoz megy a pofonért...
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Azért nem lesznek modernizálva mert embargó van az oroszok ellen ami kiterjed az új haditechnikai eyzközök vásárlására de nagyjavításra nem.Azaz ha nekünk nincs beépítve modern FLIR a helikopterekbe akkor az oroszok biztos nem fognak beépíteni mert akkor megszegnénk a szankciókat,ezt pedig a vajda nem vállalja be.
Tudom, de a szankcio most van, a horvat heli is most fegyvertelen, panceltalan. A jovoben barmi lehet, pl. lehet nyugati cuccal is modernizalni, ahogy linkeltem, csak Meki torolte, mondvan, hogy "off"...
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Látom van egy újabb jelölt, aki házhoz megy a pofonért...
Jaj, nekem aztan nagyon nagy pofon ha bannol, legalabb tobb idom marad tanulni, ami idot most sajnos csevegesre forditok, raadasul pont veled. Komolyan annyira kisstilu, hogy sulytalan dolgokat milyen nagyra tartasz. Valoban van par jo arc, vagy erdekes beszelgetes ezen a forumon, de aztan ennyi, nehogy mar az szamitson pofonnak, ha egy komplexusos hazmester bannol... legyen legalabb ennyi orome az eletben, na. Nekem csak hobbi a neomarxistak veret szivni, neki meg a moderalgatas munka... arrol nem beszelve, hogy akarki uj IP-vel es uj e-mail cimmel akarhanyszor ujraregisztral ha akar. De majd Meki eldonti, hogy tultolja vagy nem, ha tultolja bejelentem, mert epp raerek (egy honapja mondtam fel mert nem tetszett az allasom), szoval most van idom ilyesmivel foglalkozni, ha meg nem tolja tul, akkor megleszunk.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Amilyen hangyapicsányi pont vagyunk itt középen, teljesen felesleges ide modern új támadó heli. Lehet szidni:) de valaki fel tudna sorolni mellette meggyőző érveket? Igen van itt európai cég is. Pl az Airbus. Nem hiába promotálta a múltkorában itt az új fegyverrendszerét nálunk a szerbeknek szánt H145 ös el. Ha egyet csetintenénk 2 percen belül a HM asztalán lenne az ajánlatuk.
Szerintem meg megvárják a jövő évi választásokat és utánna döntenek róla. Abban is biztosak lehetünk hogy pl az Airbusnál már ottvannak a kidolgozott opciós ajánlatok. Csak türelmesen várják ők is a tendert :) türelmesen a végtelenségik.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fishbed

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 320
8 079
113
64480511.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
T

Törölt tag 1586

Guest
teljesen felesleges ide modern új támadó heli. Lehet szidni:) de valaki fel tudna sorolni mellette meggyőző érveket?
Szerintem egy támadó helire a következő miatt lehet szükség:
Kell egy mobil rendszer ami fejlett szenzorokkal rendelkezik emiatt képes éjjel-nappal nagy hatósugarú (8 km) precíz fegyvereket (pl: Hellfire, APKWS, stb...) viszonylag gyorsan (+200 km/óra) harcászatilag értelmezhető távolságra eljuttatni.
Legyen megfelelően védett.
A félreértések elkerülése végett egy helikopter védettsége szerintem elsősorban nem a páncélzatából fakad. Az még a leg erősebben páncélozott heliknél is éppen csak a több a semminél.
A védettsége elsősorban abból kell hogy fakadjon hogy:
- megfelelően távol tud maradni a sűrejétől (mert fejlett szenzorai és nagy hatótávolságú fegyverei vannak, képes drónokkal együttműködni, adatokat megosztani és fogadni)
- legyen mozgékony, viszonylag csendes (ezáltal elkerülheti az idő előtti felfedezést);
- ha mégis felderítették rendelkezzen megfelelő aktív, passzív zavaró rendszerekkel ahhoz hogy elkerülje a találatot, a saját IR képe legyen valamilyen módon csökkentve (hajtómű kiömlő árnyékolva, felfele fordítva stb...);
- ha mégis eltalálják akkor a rendszerek legyenek duplikálva, az üza. tartály legyen öntömítő és robbanás biztos, a reduktor minimum 20 percig fusson olaj nélkül is, a pilótafülke (de legalább a pilóta ülés) kapjon némi páncélzatot;
- ha mégis lezuhanna akkor legyenek rajta ütközési energia elnyelő zónák, a pilóta ülése legyen szintén becsapódási energia elnyelő módon kialakítva.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Szerintem egy támadó helire a következő miatt lehet szükség:
Kell egy mobil rendszer ami fejlett szenzorokkal rendelkezik emiatt képes éjjel-nappal nagy hatósugarú (8 km) precíz fegyvereket (pl: Hellfire, APKWS, stb...) viszonylag gyorsan (+200 km/óra) harcászatilag értelmezhető távolságra eljuttatni.
Legyen megfelelően védett.
A félreértések elkerülése végett egy helikopter védettsége szerintem elsősorban nem a páncélzatából fakad. Az még a leg erősebben páncélozott heliknél is éppen csak a több a semminél.
A védettsége elsősorban abból kell hogy fakadjon hogy:
- megfelelően távol tud maradni a sűrejétől (mert fejlett szenzorai és nagy hatótávolságú fegyverei vannak, képes drónokkal együttműködni, adatokat megosztani és fogadni)
- legyen mozgékony, viszonylag csendes (ezáltal elkerülheti az idő előtti felfedezést);
- ha mégis felderítették rendelkezzen megfelelő aktív, passzív zavaró rendszerekkel ahhoz hogy elkerülje a találatot, a saját IR képe legyen valamilyen módon csökkentve (hajtómű kiömlő árnyékolva, felfele fordítva stb...);
- ha mégis eltalálják akkor a rendszerek legyenek duplikálva, az üza. tartály legyen öntömítő és robbanás biztos, a reduktor minimum 20 percig fusson olaj nélkül is, a pilótafülke (de legalább a pilóta ülés) kapjon némi páncélzatot;
- ha mégis lezuhanna akkor legyenek rajta ütközési energia elnyelő zónák, a pilóta ülése legyen szintén becsapódási energia elnyelő módon kialakítva.
Rudi egy ilyen Heli Mi-28 Ka-52 vagy Apache kategória. Szerinted erre lesz pénzünk valamikor is? :D
A felsoroltak nagy része még illene is egy Kiowa ra vagy egy H-145 re. Ami szerintem nekünk a MI-24 ek után vagy közben ép megfelelne,ami a várható konfliktusokat illeti. Az Apache és társai ha szükségünk lenne rá akkor már a fél országot elfoglalták. Egyébként a szomszédos országok a MI-24 es vonalat egyáltalán nem erőltetik. Mi is csak PR miatt meg migránsriogatásra a határon erőltetjük. Egyébiránt ha már kiadtunk értük közel 70 misi kemény valutát akkor legalább a PR értékkel hozzon is létszámot a HM nek. Mindegy hogy hogyan. Szerződéseseket,ÖMT at vagy ne adj isten ÖTT at. Akkor már megbocsájtható a felújítás neki:D
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 336
76 985
113
Tudom, de a szankcio most van, a horvat heli is most fegyvertelen, panceltalan. A jovoben barmi lehet, pl. lehet nyugati cuccal is modernizalni, ahogy linkeltem, csak Meki torolte, mondvan, hogy "off"...

A tapasztalat az,hogy a lehet az megmarad lehetőségnek.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 054
6 507
113
Egyébként szerintem hamarabb lesznek a MiHu-k éjszakai repülésre alkalmasak, mint hogy hatásos ATGM-et kapjanak, mert a sok kis Anulu jellemzően éjszaka jön, de nem jellemző, hogy páncélautóval.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Egyébként szerintem hamarabb lesznek a MiHu-k éjszakai repülésre alkalmasak, mint hogy hatásos ATGM-et kapjanak, mert a sok kis Anulu jellemzően éjszaka jön, de nem jellemző, hogy páncélautóval.
Ez is minden bizonnyal így lesz, HA a helyzet nem változik. Ahogy valamelyik szomszéd elkezd pattogni, lesz ott atgm is. Most elég lenne első lépcsőben ha megérkeznek, a szerbektől/beloruszoktól orosz eredetű NVG képesség, vagy leszállítás után bármilyen nyugati.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Azért nem lesznek modernizálva mert embargó van az oroszok ellen ami kiterjed az új haditechnikai eyzközök vásárlására de nagyjavításra nem.Azaz ha nekünk nincs beépítve modern FLIR a helikopterekbe akkor az oroszok biztos nem fognak beépíteni mert akkor megszegnénk a szankciókat,ezt pedig a vajda nem vállalja be.
Nanana, azért olyan kurvára ne lepődjön meg senki, ha majd mondjuk a Szerbeken vagy a Beloruszokon keresztül kicsit javul a képesség... Ha akarat van/lesz rá, pont ugyan annyi megcsinálni egy ilyet, mint az almát nem direktbe az Oroszokhoz vinni, hanem ezekbe a korábban említettekbe, ahol átzacskózzák, és go to Russia...

Sok víz lefolyik még a Dunán, mire ezek egyáltalán elkészülnek, aztán akkor majd meglátjuk hogy merre kell, és lehet lépni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Hagyd! Kormányváltás lenne egyből megváltozna a véleményük. :(
Akkor Mihu sem lenne. Ha liberális oldal kerülne kormányra, lenne ahogy most divatos, egy burda-asszony hadügyminiszter, aki átjárna koccingatni a románokhoz trianon évfordulón, és eladnánk még a minyókat is, mondván hogy csak nagy és büdös, háború meg úgysenemleszsosetöbbet, megondta a Fukuyama, és nincs is szükség hadseregre, csak max árvíz idején, akkor meg majd bérlünk helikoptert arra az évi 3 napra a civil szférától, úgy rentábilisebb...

Áhh, ennyi stadionozás és "megmérgezni/lelőni/felakasztani a jelenlegi krományt" után ennyi belpol nekem is jár, ha nincs kettős mérce...
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Egyébként szerintem hamarabb lesznek a MiHu-k éjszakai repülésre alkalmasak, mint hogy hatásos ATGM-et kapjanak, mert a sok kis Anulu jellemzően éjszaka jön, de nem jellemző, hogy páncélautóval.
Felderítésre mondjuk drónt szokás használni. Még nálunk is. Volt egyszer egy szép videó, amit a mieink készítettek arról, hogyan terelték éjszaka a horvátok a Dráva (vagy Mura) gázlójához a népelemeket.
Emellett még ott vannak a fix telepítésű hőkamerák is, amivel be lehet látni egy marha nagy területet mindenfelé (értsd: nyaranta már amikor kikolbászoltunk 6km-re a határtól megjelent a járőr).
Plusz a kerítés is érzékelős. Illetve iszonyat mennyiségű ember van lent széttelepítve.
Szóval nem az a szűk keresztmetszet, hogy meglásd a határsértőt, hanem hogy összefogdosd és kitegyed. Amikor százával jöttek akkor kb esélytelen volt műszaki zár hiányában.