[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 841
113
A déli szomszédunk a net szerint amiket gyárt amikkel kereskedik
s5,s8 as rakétàk
vetőcsővek MI 8/17 és 24 ek hez.
20 ill 23 mm gépágyú konténerek
repesz és lővedékálló kiegészítő védelem
50- 250 kg os nem irányított bombák. igaz ezek mzárolt készletek
irányitott atgm rakéták amit részben helyben gyártanak. Részben importálnak.
NVG m képesség beépítése külső cég igénybevétele által. (orosz)
De NVG m képesség beépítésére a cseheknél ill a lengyeleknél is lehetőség van.
Végezetül. A Mi 8/17 ket és MI 24 et ha akarnánk akkár 500 km es körrön belül is fel tudnánk tuningolni. Persze mindez csak pénz és kormányzati hozzájárulás kérdése.
Végezetül. A gyári felújításon átesett MI 24 re biztossan hogy szereznek be rá valami képeséget és fegyverzetett arra a 6-8 évre. Elvileg a térségünkben van hozzá minden. SPOLEIR : ) aki kíváncsi milyen cuccaik vannak a szerbeknehk nézze meg a yugoimport oldalát. De lengyel oldalakon is lehet böngészni ősszehasonlítás képen. Előtte javaslom hogy állítsátok át angolra.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 501
113


Kellemes,kellemes :D.
Van ehhez minden,mint a búcsúban,ha jól emlékszem 2013-as videón a Tiszaparton még repült,az 4 éve volt, még akadhat hozzá pilóta,meg műszaki személyzet is,mire 1 nyugati típust rendszerbe állítunk kihullik a maradék fogunk is.:eek:
Még valahogy 86körül,a Bugyi-Laczházi határban szántottunk,vetettünk a Rábákkal,ott láttam őket szinte testközelből,3x6-os alakzatban,minden alakzatban 2 Magyar,és 4 szovjet gép repült,még nem is hallottuk a hangját,1 másodperc alatt rajtunk voltak, látni lehetett a pilóták arcát,olyan alacsonyan repültek,szerintem támadást szimuláltak a traktorrokra :D ,3x fordultak ránk,integettünk nekik a gép ajtajából,azok meg vigyorgtak vissza.
Még kölyök voltam,de sosem felejtem el a látványt,meg a hatást,ahogy eldübörögtek felettünk.
;)
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and zsolti

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Áhh, pont most akartam írni én is erre, aztán széttörölték az egész topicot... Igen, ez a lényeg, hogy hadisegély, azért hogy még véletlenül SE orosz eredetű fegyvert vegyenek, illetve ebben az árban felújítandó, leállított, használt kis és páncélozás nélküli helikopter van, ZÉRÓ fegyverzettel. Azon sem lennék meglepődve, bár valóban nem ismerem a részleteket, ha csúcs elektronika sem lenne benne az árban.

Írtam, hogy a lényeges műszerek nagy részét kiszerelték és csak gyakorló rakétákról van tudomás, de törölte "valaki", mert "OFF és egy rakás biztpol".
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 030
113
Írtam, hogy a lényeges műszerek nagy részét kiszerelték és csak gyakorló rakétákról van tudomás, de törölte "valaki", mert "OFF és egy rakás biztpol".
Na, akkor csak nincsenek csodák. Szaros futárhelikopter van ennyiért fegyverzet és csúcselektronika nélkül, és jobb USA-Horvát viszony mellett. Nekünk ami ajánlat jött, az az "ingyen" UH-1 vonal volt. Az meg mindennél rosszabb lett volna, ebben én személy szerint biztos vagyok. Persze még most is van a másik vonal, hogy veszünk ÚJ UH-1 Y-t gyönyörűen felműszerezve, mint a Csehek. Az viszont annyiba fáj, hogy 575 millió USD a 12 db os csomag.
Gondolom ettől még több pénzért van UH-60, vagy akár AH-64 is.
NA nekünk erre nincs ennyi pénzünk.

Nincs itt miről beszélni...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 030
113
Kellemes,kellemes :D.
Van ehhez minden,mint a búcsúban,ha jól emlékszem 2013-as videón a Tiszaparton még repült,az 4 éve volt, még akadhat hozzá pilóta,meg műszaki személyzet is,mire 1 nyugati típust rendszerbe állítunk kihullik a maradék fogunk is.:eek:
Még valahogy 86körül,a Bugyi-Laczházi határban szántottunk,vetettünk a Rábákkal,ott láttam őket szinte testközelből,3x6-os alakzatban,minden alakzatban 2 Magyar,és 4 szovjet gép repült,még nem is hallottuk a hangját,1 másodperc alatt rajtunk voltak, látni lehetett a pilóták arcát,olyan alacsonyan repültek,szerintem támadást szimuláltak a traktorrokra :D ,3x fordultak ránk,integettünk nekik a gép ajtajából,azok meg vigyorgtak vissza.
Még kölyök voltam,de sosem felejtem el a látványt,meg a hatást,ahogy eldübörögtek felettünk.
;)
Sokan vagyunk ezzel így. Az első mindig maradandó :p.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
"Elbaszni 75 misis ATGM és éjszakai képesség nélkül alig fél tucat Mi-24-re vs 12 db szimes Kiowaára csőcskat ATGM FLIR toronnyal felennyiért" kérdés eldöntéséhez miért kell egy adott országban élni? Mi ez a hülység...? Kevésbé hülye ötlet támogatni a kútva ugrást, ha piréz földön vagy Alice Csodaországjában vagyok...?

Agyrém ami itt megy...

Öcsém, lefordulok a székről.
Nem tudom, milyen iskolákba járhattál, vagy hol tanultál meg magyarul, de a 12 az a magyarban pont egy tucat. Az "alig fél tucat" az mondjuk öt. ezt hogy sikerült össszehozni?
A Kiowákról már írtam, de gy.k. most mégegyszer. Heréltek. Zord írta.
de az MWS-ek és a ALR-39 antennák előbeépítései üresek, le vannak vakolva. Az egész felfegyverzett könnyűhelikopter koncepciónak egy kritikus komponense hiányzik. Az biztos, hogy ezeknél így még a mi modernizálatlan Mi-24-eseink is túlélőképesebbek (kivéve az éjszakai alkalmazhatóságot, mely önmagában túlélőképesség növelő faktor)
http://legiero.blog.hu/2017/12/05/airpowernews_57_2017_dec/full_commentlist
Aztán: http://legiero.blog.hu/2017/12/05/airpowernews_57_2017_dec/full_commentlist/1#c34260121
Ennél többet nem tudok érted tenni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 841
113
Na, akkor csak nincsenek csodák. Szaros futárhelikopter van ennyiért fegyverzet és csúcselektronika nélkül, és jobb USA-Horvát viszony mellett. Nekünk ami ajánlat jött, az az "ingyen" UH-1 vonal volt. Az meg mindennél rosszabb lett volna, ebben én személy szerint biztos vagyok. Persze még most is van a másik vonal, hogy veszünk ÚJ UH-1 Y-t gyönyörűen felműszerezve, mint a Csehek. Az viszont annyiba fáj, hogy 575 millió USD a 12 db os csomag.
Gondolom ettől még több pénzért van UH-60, vagy akár AH-64 is.
NA nekünk erre nincs ennyi pénzünk.

Nincs itt miről beszélni...
Anyiért már komplett 12 db MI 28 ast lehet vásárolni teljes ellátással :)
Viszont elvileg a csehek is komplet csomagban kapták meg őket?
A kidobandó MI-35 ikre viszont lecsaphatnànk :D Persze ha addig nem változtatnak rajta.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 030
113
Öcsém, lefordulok a székről.
Nem tudom, milyen iskolákba járhattál, vagy hol tanultál meg magyarul, de a 12 az a magyarban pont egy tucat. Az "alig fél tucat" az mondjuk öt. ezt hogy sikerült össszehozni?
A Kiowákról már írtam, de gy.k. most mégegyszer. Heréltek. Zord írta.
de az MWS-ek és a ALR-39 antennák előbeépítései üresek, le vannak vakolva. Az egész felfegyverzett könnyűhelikopter koncepciónak egy kritikus komponense hiányzik. Az biztos, hogy ezeknél így még a mi modernizálatlan Mi-24-eseink is túlélőképesebbek (kivéve az éjszakai alkalmazhatóságot, mely önmagában túlélőképesség növelő faktor)
http://legiero.blog.hu/2017/12/05/airpowernews_57_2017_dec/full_commentlist
Aztán: http://legiero.blog.hu/2017/12/05/airpowernews_57_2017_dec/full_commentlist/1#c34260121
Ennél többet nem tudok érted tenni.
Gyakorlatilag ez amiről szó van, pont az a kategória mint a nálunk a RENDŐRSÉGNÉL lévő kis helikopterek, csak annyi különbséggel, hogy nálunk néhányon legalább PROFI hőkamera van. Mert azok tényleg vagány cuccok...
 
  • Tetszik
Reactions: Pal
M

molnibalage

Guest
Öcsém, lefordulok a székről.
Nem tudom, milyen iskolákba járhattál, vagy hol tanultál meg magyarul, de a 12 az a magyarban pont egy tucat. Az "alig fél tucat" az mondjuk öt. ezt hogy sikerült össszehozni?
A Kiowákról már írtam, de gy.k. most mégegyszer. Heréltek. Zord írta.
de az MWS-ek és a ALR-39 antennák előbeépítései üresek, le vannak vakolva. Az egész felfegyverzett könnyűhelikopter koncepciónak egy kritikus komponense hiányzik. Az biztos, hogy ezeknél így még a mi modernizálatlan Mi-24-eseink is túlélőképesebbek (kivéve az éjszakai alkalmazhatóságot, mely önmagában túlélőképesség növelő faktor)
http://legiero.blog.hu/2017/12/05/airpowernews_57_2017_dec/full_commentlist
Aztán: http://legiero.blog.hu/2017/12/05/airpowernews_57_2017_dec/full_commentlist/1#c34260121
Ennél többet nem tudok érted tenni.
ÉN úgy tudtam, hogy 7 db Mi-24-es lesz feltámasztva. Ha 12 db lesz akkor is kurvamindegy, mert 0 éjszakai képessége és pct. eszköze van. Ettől nem vagy bentebb sehol. Ha most erre akarod verni...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 030
113
Anyiért már komplett 12 db MI 28 ast lehet vásárolni teljes ellátással :)
Viszont elvileg a csehek is komplet csomagban kapták meg őket?
A kidobandó MI-35 ikre viszont lecsaphatnànk :D Persze ha addig nem változtatnak rajta.
Hát most mit mondjak, kurva drágán veszik az UH-1 est a Csehek, igen. Nekem ennyiért nem szimpatikus, majdnem 50 milla/db árért kapnak valóban új gyártású, és szépen felműszerezett, de akkor is egy a Mi-8 től lényegesen kisebb kapacitású szállító helit, ami NEM harci helikopter. De ha az lenne, még akkor is drága lenne nekünk, nagyon.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and Pal

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Hát most mit mondjak, kurva drágán veszik az UH-1 est a Csehek, igen. Nekem ennyiért nem szimpatikus, majdnem 50 milla/db árért kapnak valóban új gyártású, és szépen felműszerezett, de akkor is egy a Mi-8 től lényegesen kisebb kapacitású szállító helit, ami NEM harci helikopter. De ha az lenne, még akkor is drága lenne nekünk, nagyon.
Cserébe ők tudják üvölteni, hogy "get to the Choppaaaa'!!!" mi meg nem :-(
 
  • Tetszik
Reactions: Spartan.asfv

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
ÉN úgy tudtam, hogy 7 db Mi-24-es lesz feltámasztva. Ha 12 db lesz akkor is kurvamindegy, mert 0 éjszakai képessége és pct. eszköze van. Ettől nem vagy bentebb sehol. Ha most erre akarod verni...

A 7 meg több, mint féltucat. Persze, ha 24 lenne, az is "kurvamindegy" lenne, mi? :). Az éjszakai képességről honnan vagy ilyen biztos? Láttál valami szerződést? Nekem azt tanították, hogy a mérnökök tényekre alapoznak, nem jósolnak, és nem "egyetlen példából extraponálnak a végtelenbe".
Nem tudjuk, hogy mikkel szerelik fel őket.
Ezek szerint pont annyi pct. eszközük van jelenleg mint a horvát gépeknek.
Az, hogy a személyeskedésbe menekülsz, az szomorú. Őszintén sajnálom.
Nem tudom, hogy érted ezt a verés dolgot? Mihut kéne verni, vagy mi? Ahhoz elég vastag. Mondjuk egy 737-es lehet hogy behorpadna egy jobban megküldött ütéstől. láttam már olyat, amin 200+ horpadás volt. de csak boxzsákot meg az edzőpartnereimet szoktam verni. de nem is értem, hogy jön ez ide.
Szóval akkor szorítkozzunk a tényekre, ha lehet, ne pedig vérpistikésen toljuk fullba, ok? :) ;)

Szóval 20 mrd-ért 6P+6V. A műszaki tartalom ismeretlen.
Annyit lehet tudni, hogy megvettek egy ukrán gyártósort, ami aktív védelmi eszközöket gyárt.
Azt is tudjuk, hogy annyi pct fegyver van jelenleg a 24-esekhez, mint az OH-58-asokhoz.
Minden más spekuláció.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and zsolti
M

molnibalage

Guest
A 7 meg több, mint féltucat. Persze, ha 24 lenne, az is "kurvamindegy" lenne, mi? :).
Nevetni fogsz. Igen. A XXI. században éjszaki képesség nélküli bármilyen helit én körberhögök. Pont. Az AH-64 hadrendbe állítása kb. 30 éve történt meg....
24 db helire meg amúgy se lenne szükség, meg se háttér, se semmi...

Szóval duplán igaz, hogy kurvamindegy...

Az, hogy a személyeskedésbe menekülsz, az szomorú. Őszintén sajnálom.
Én meg azt, hogy nem gondolkodszés mosolygós jellel ütöd el, hogy mekkora marhaságot csinálunk.

Szóval 20 mrd-ért 6P+6V. A műszaki tartalom ismeretlen.
A Mi-8/17-esek sem NVG-sek. Mitől kapna mágikus módon hirtelen mindent akkor a 24-es? Még MAWS sincs a szállítókon sőt, úgy tudom, hogy egy részén még infracsapda sem. 2+2 az 4...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 030
113
Cserébe ők tudják üvölteni, hogy "get to the Choppaaaa'!!!" mi meg nem :-(
Mi is tudjuk üvölteni hogy "Oooooraaah"!!!, ha ezen múlik, Mi-8/17 be, és pont jóval többen beférnek akik üvöltözhetnek :p.

Sőt, még a Mi-24 be is beszállhatnak üvöltözve a mieink is.
Bár szerintem okosabb ugyan ez üvöltözés nélkül, ha meg mégis kell, akkor magyarul.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 825
113
. De a berakodós képek alapján az NDK-dögök mentek ki. Abból mégis mit lehet kigányolni?
Szerintem kicsit messze vagy esve ettől a fától és olyasmikről alkotsz veretes véleményt, amihez nincs elég információd/tudásod.
Mivel ezek a gépek a legutolsó legyártott darabok között voltak 89-ben és mivel nem használtuk őket, ezért a legkevesebb (mechanikai igénybevételből adódó) károsodás halmozódott fel bennük, abban a kb. 200 órában, amikor a németeknél repültek, azóta meg csak az ide-oda hurcibálások alkalmával voltak statikus terheléstől eltérő körülmények között, de nem kaptak nagyobb terhelési többeseket. Az oroszok is ezeket válogatták be a 12 legjobba (ezek szerint a korrózió mértéke is megengedi, hogy ezeket vegyék kezelésbe, akrétásodó festés meg nem akkora probléma valószínűleg). Ha nem azokat adják vissza, amit elvittek, az formulárok, passzportok meghamisításával jár, amit az pl. ukránok meglépnek gondolkodás nélkül, mert minden hrivnya egy kavics az életbenmaradás országútján számukra, de az oroszok nem ebből a 12 helikopterből akarnak még egy napot átvészelni, hanem kéne nekik megrendelés később is, másoktól is). Ezzel ellentétben a többi gépünk min. ezer órával többet lett tekergetve, szóval ha nem a legjobb sárkányainkat akarjuk visszakapni a készletünkből, azzal csak magunkkal baszunk ki. Az gondolom szerinted is egyértelmű, hogy új Mi-35 sárkányok nem férnek bele a 6millió dollárba, bármi más meg jobban szét van hajtva, mint amit kiküldünk.
Kb. fél éve repülnek a nagyjavításról visszatért Mi-17-esek. Azokkal van valami probléma? Azt leszámítva, hogy nem lettek fejlesztve, de az nem az oroszok miatt van.
Nekem úgy tűnt, hogy viszonylag sokat repülnek.
Persze még most is van a másik vonal, hogy veszünk ÚJ UH-1 Y-t gyönyörűen felműszerezve, mint a Csehek. Az viszont annyiba fáj, hogy 575 millió USD a 12 db os csomag.
A szlovéneknek anno. még több eszük volt, mert nem a csillió-dolláros UH-1XYZ-t vették meg, hanem a jóval olcsóbb Bell-412 variánst.
ÉN úgy tudtam, hogy 7 db Mi-24-es lesz feltámasztva.
Na most, ha ebben hazudsz, mert nem jársz rendesen utána a dolgoknak, akkor az eléggé aláver az isteni kinyilatkoztatásaidnak. o_O
A BME-n úgy tanítják, hogy a mérnök alapvetően lusta, de nem igénytelen, hogy még annak sem néz utána, amiről beszél (hátha esetleg rosszul tudja...)
Nevetni fogsz. Igen. A XXI. században éjszaki képesség nélküli bármilyen helit én körberhögök.
na jó, de te csak egy egyszerű olajmérnök vagy, vagy mi...semmi közöd a repüléshez. :D
sőt, úgy tudom, hogy egy részén még infracsapda sem.
na már megint úgytudod...
Amúgy meg nem egy részén, hanem egyiken se abból a 4-ből, ami visszajött. Ez annál is inkább nyilvánvaló, hogy korábban sem volt rajtuk.
De ehhez nem kell kimenni megnézni egy helikoptert, hogy milyen az valójában, hanem elég felmenni a légierőblogra fényképeket nézegetni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 123
53 702
113
Amúgy a páncéltörő képesség kapcsán eszembe jutott, hogy az S-8-as (UB blokk) rakétának is van HEAT verziója. Különböző forrásokból utána nézve 350-400 mm RHA közötti pct. képességről írnak ami nem kevés. Persze nem irányított, meg kis lőtávolságú , ellenben olcsó és kb. bármilyen IFV-t képes leküzdeni, illetve T-55 kategóriájú harckocsikat is. Az azért nem rossz :)
 
M

molnibalage

Guest
na jó, de te csak egy egyszerű olajmérnök vagy, vagy mi...semmi közöd a repüléshez. :D

na már megint úgytudod...
i.
Elnézést, hogy fejből írtam valamit. Vagy akkor most nyomozhatok, de akkor nem kaptok idén HT összefoglalót. Melyik legyen? :)

Egyébként meg lásd korábbi kommentet. Totál mindegy, hogy hány Mi-24-re baszunk el 20 mrd HUF-ot, ha nincs éjszakai harcképessége.

Megjegyzem áramlástechnikus vagyok, nem olajmérnök. A bányászathot semmi közöm. Downstream-en dolgozok.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Pedig szoktak ejszaka repulni. Valamennyi nvg-snek kell lennie.
Hol szoktad látni/hallani őket, és honnan tudod hogy éjszaka milyen helikopter repül? Két NVG-gépünk volt, ezekről elképzelhető hogy az NVG-technika is fel lett újítva, (itt ugye nem lépne be az orosz elleni szankciók miatti modernizálási tilalom) - de a sok kihagyás miatt sajnos lejárt a személyzetek jogosítása!! Ehhez újra kell kezdeni a kiképzést és a végén vizsgáznia kell a pilótáknak.