1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Mil Mi-24 "Hind"

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. piratvitorla

piratvitorla New Member

10+ éves napi gyakorlat Irakban és Afganisztánban.

Igen.

Én eddig is gyanítottam, hogy szerintem nem így van, de most megkérdeztem egy igazi szakembert: egy bombázó Tornado pilótát.

A GPS vezérlésű bomba nem alkalmas mozgó cél ellen. Arra lézervezérlésűt használnak.

Én magam még hozzátenném, hogy ha a cél pontos koordinátáját nem ismered, akkor se ér semmit... És tűztámogatásnál bizony előfordulhat...

2. arbalest

arbalest Well-Known Member

Piratvitorla

Ezek szerint nem mindegyik típus alkalmas rá, kell hozzá megfelelő AESA radar és adattovábbító, de a Super Hornetek elvileg képesek mozgó célt GPS bombával eltalálni. Ha jól emlékszem, az Aranysasban volt típusismertető, volt, hogy egy gép egyszerre három mozgó, manőverező teherautót lőtt ki így.

3. piratvitorla

piratvitorla New Member

Tehát akkor nem maga a bomba képes rá, hanem a repülőgép. Ilyen alapon a robotpilóta is odavihetné a gépet, hogy buta bombával rendezze le...

4. arbalest

arbalest Well-Known Member

Elvileg ez a jövő. Mármint robotgép és GPS bomba. A példát azért írtam, mert a lehetőség már most is megvan, csak megfelelő repülőgépre van hozzá szükség. Ezzel nem a pilótát, és nem is a Tornádót akartam becsmérelni. Buta bombával természetesen senki sem fog elintézni egy mozgó célt. Bár ha elég nagyot dobnak elé, vagy mellé, esetleg felboríthatja :)

5. piratvitorla

piratvitorla New Member

Hogy mi a jövő majd meglátjuk. Nem mindenkinek lesz pénze és akarata ilyeneket venni és ők úgy fognak háborúzni, hogy ne lehessen használni a cuccodat.
    A GPS zavarható, lekapcsolható cucc... Ja és valahol jelfedettség se nagyon van...
    És egyébként az olaszok használják a GPS vezérlésű bombát, tehát a srác tudta miről beszél...

6. xfotel

xfotel New Member

szépek ezek a műholdak, rossz lenne ha valami bajuk történne

7. Terminator

Terminator Well-Known Member

Nem hiszünk neki. Rosszul tudja. Olvasson többet az interneten. És ne csak az olasz nyelvű honlapokat. Az hogy az övé nem tudja, az nem jelenti azt hogy másé se. Az olaszok biztos valami butított cuccot kaptak/vettek és különben sem tudják rendesen használni.

(Ez irónia akart lenni. )

8. piratvitorla

piratvitorla New Member

Nem kell semmi bajt okozni a műholdnak.
    - Minden berendezés (rendszer) zavarható... Sőt meg is "bolondítható"...
    - Egyes helyeken elég vacak a jelek lefedettsége... (Valami rémlik, mintha a Navstar rendszer egyik hátránya az lenne, hogy a sarkok felé egyre rosszabb a lefedettség???)

9. xfotel

xfotel New Member

ha napszél meg nem sütötte a műholdat, a két ezerötszáz méteres hegygerinc között szamarán közlekedő paraszt felé tartó cirkálórakéta orrában rálát-e az antenna?

10. piratvitorla

piratvitorla New Member

A kínai hackerek és egyéb szakemberek biztos nem tudnak zavart okozni a rendszerben... akár informatikai, akár EW vonalon...

11. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ezek szerint gőzöd nincs arról, hogy egy harci repülőgép hogyan működik...

Pedig nem annak kellene lennie. Az olasz Tornadok finoman szólva nem a legmodernebb vasak. Attól, mert csak az ő gépe nem tudja az adott fegyverrel az nem jelenti azt, hogy más gép nem tudja más fegyverrel, a GPS bombák képességei sem azonosak, azok is fejlődtek. Egyébként meg már most is van kisméretű és kombinált vezérlésű LJDAM...

12. piratvitorla

piratvitorla New Member

Sziasztok!
    Akciósan kapható Kenyeres Dénes két könyve, ami a Mi-24, illetve a Mi-8 típusok hazai történetéről szól.
    Áruk 2000 Ft/db.
    A szerző elérhetősége: 06-70-2080656
    Köszönöm a figyelmet!

13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Itt jóól meg lehet nézni egy Mi24Vt:
    http://englishrussia.com/2013/12/08/helicopter-mi-24v-close-up-images/3/

14. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Egy kinti fórumon egy csóka azt bizonygatja folyamatosan, hogy a Mi-24 helik függeszkedés közben nem tudnak rakétát indítani stabilitási gondok miatt. Erről hallott már valaki? Mert én soha a büdös életben nem...

15. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Hát videót nem látni róla, de nem is sok értelmét látom. De szerintem baromság! :D

16. Pocok75

0:58-nál mintha függeszkedne de az csak UB-val lő szerintem!
    https://www.youtube.com/watch?v=yT23BQwSoSA

17. Pocok75

5:40nél is!! :D

18. tindalos

tindalos Well-Known Member

Amióta én tudom (elmúlt 10 év) nem történt függeszkedésből rakétaindítás.

19. dudi

dudi Well-Known Member

Ki az a gyökér az ARMY Apacheain kívül aki függeszkedésből akar lövöldözni(igazából már ők sem amióta Irakban RPG-vel lealáztak talán egy zászlóaljnyi Apacheot)?

20. dudi

dudi Well-Known Member

Nem zászlóalj volt hanem ezred.

Ezen oldal megosztása