[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 374
113
Emberek!Emberek!Teljesen hülye vagyok!Ez semmi más mint egy NATO agresszor alegység helikopterei(mint ahogy a 29-esek is csak erre voltak jók egy NATO gyakorlaton).Eszembe sem jutott eddig!Ezzel a színnel ez a gép No.1 agresszor!Boldog boldogtalan ide fog járni gyakorolni nekünk meg hízhat a májunk!!!
Miért akarnak idegen katonák idejönni? Menjünk ki mi és fizessenek érte.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Emberek!Emberek!Teljesen hülye vagyok!Ez semmi más mint egy NATO agresszor alegység helikopterei(mint ahogy a 29-esek is csak erre voltak jók egy NATO gyakorlaton).Eszembe sem jutott eddig!Ezzel a színnel ez a gép No.1 agresszor!Boldog boldogtalan ide fog járni gyakorolni nekünk meg hízhat a májunk!!!
Ezzel most nem nyugtattál meg.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 374
113
Aha, akkor ez most úgy működik mint a Máltai Szeretet Szolgálat? Ez legyen a hollandok problémája, a jenki meg menjen haza Alaszkába. Megszakad értük a szívem. Ti meg ugráltok nekik garasokért mint statiszták a filmeken.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 326
76 964
113
Aha, akkor ez most úgy működik mint a Máltai Szeretet Szolgálat? Ez legyen a hollandok problémája, a jenki meg menjen haza Alaszkába. Megszakad értük a szívem. Ti meg ugráltok nekik garasokért mint statiszták a filmeken.

Ezek közös gyakorlatok,nem statisztálunk semmihez.Van ellenerő század akik statisztáljanak de ők ugye erre vannak.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Emberek!Emberek!Teljesen hülye vagyok!Ez semmi más mint egy NATO agresszor alegység helikopterei(mint ahogy a 29-esek is csak erre voltak jók egy NATO gyakorlaton).Eszembe sem jutott eddig!Ezzel a színnel ez a gép No.1 agresszor!Boldog boldogtalan ide fog járni gyakorolni nekünk meg hízhat a májunk!!!
De a NATO-nak alapból sokkal korszerűbb helikopterei vannak. Mégis mit gyakorolnának ?
Az nem viszi előrébb a szekeret, ha csontra elavult gépek ellen dolgoznak.
Mert hogy a ruszkiknak is bőven modernebb a hh-flottájuk. Ez teljesen illogikus.
Mondjuk ennek a festésnek tényleg semmi értelme. Az Volksarmee sokkal jobb volt.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Kb. 1 db-pot. Továbbá a környéken jelenleg ez itt a legerősebb harci helikopter. Szóval miről is beszélnek itt a károgok ?? Nem az egyik nagyhatalommal kerülünk harcba itt a környéken , ez a tankok lecsipegetésére van. M-145 vegyesbe pont jó lesz.
Román Sokac mint fegyverrendszer alighamem magassan veri a 40évvel ezelőtti szinten lévő Mihut.És tudtommal nekünk ráadásul fegyverzetünk sincs a gépekhez....
Szóval amig nem voltam,kiderúlt,hogy csak restaurálták a szecskavágókat,mindennemű érdemleges korszerűsités nélkűl?Nem mlep meg.Zrinyi2026 program eddig netto parasztvakitás,csinovnyikkényeztetés,és alighanem lopás.Üditő kivételnek talán csak a Bren program mondható-de azt sem látta még nemzetközi hites könyvvizsgáló.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ez egy februári hír lehet hogy volt már
Korszerűbb Mi–24-esek jönnek vissza
https://magyaridok.hu/belfold/korszerubb-mi-24-esek-jonnek-vissza-2747656/
Akkor ha jól értem akkor a korszerűsítés annyit jelentett hogy
  • rádió cseréje valami ny.i gyártmányra;
  • műszerek NVG kompatibilissá tétele;
  • és talán valaami orosz gyártmány éjjellátók beszerzése (amiknek a szíriai szereplését finoman szólva sem lehet sikeresnek nevezni..)

Vagyis továbbra is marad a pilóták szeme (szabadon vagy éjjellatóval) mind egyetlen felderítő eszköz.
ATGM-ről (okosba, valahonnan...) továbbra sincs szó
Önvédelmi rendszer továbbra is csak a képen is látható infracsapda vető.
MAWS-nak kívülről nincs nyoma, tehát továbbra sincs.
Talán benhagytak valami ezer éves RWR-t de ennyi...
Sebaj, pár évet kell kihúzni ezekkel a romokkal és utána végre végleg kikopnak a gépek is meg azok az öreg f.ok is akik elintézték ezt az értelmetlen nagyjavítást.:(
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
,és alighanem lopás.Üditő kivételnek talán csak a Bren program mondható-de azt sem látta még nemzetközi hites könyvvizsgáló.
Kezd már egy kicsit uncsi lenni ez "lopás" meg hasonló ekézés, amikor l*****t se ismersz a szerződésekből. Nemzetközi hites könyvvizsgáló nincs. csak nemzetközi könyvvizsgáló. De itt nem egy műanyagpohár-gyártó üzemet kell vizsgálni, így azt nem is végezheti akárki. Amúgy megvannak a megfelelő törvényi rendelkezések erre is, de az valószínűleg nincs benne, hogy konkrétan veled kellene közölni az adatokat, hogy hidd el a jogszabályi megfelelést.
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Én nem értem komolyan. Balfasz vagyok biztos , szóval 21 milliárdért lesz a lehető leggyorsabban egy olyan képességünk amiért itt évek óta sírtunk hogy csörike így mi-24( Svájcibicska úgy.... Szóval a cikkben leírtak vagy igazak vagy nem , de képről egy rendesen felszerelt mi-24 láttok. Tudom a belseje a lényeg. Tegyük fel a cikk nem hazudik és éjszaka is bevethető lesz. Van itt valakinek ilyen a környéken ? ? Osztrák? Horvát ? Szlovák ? Román? Szerb ? Az ukránoknak van egyedül, bevehetőségük az persze homály.
Szóval lesz legrosszabb esetben lesz 12 db 90-es évek szinvonalát tükröző harci helikopterünk, amire szerintem az Ruszkik adnának valami modernebb tankelháritó rakétát, de legyen csak 90 éveket kapjuk meg. Van itt a környéken valakinek ilyen ? ? ? Mert a szlovák Blackhawk full alap felszereléssel , nem az a tankelhárító gépezet vagy a román Socat.
Dudi kérlek zsigulis példával fejtsd már ki. Szóval ha környéken mindeninek biciglije van és nekem van egy paraszt 1200 ladám , ki ér oda előbb?
Persze nyugaton léteznek ferrarik.
Matek szöveges feladatokba általában erős voltam, de pls segíts :D

Értsük már a szarkazmust!!!! :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and tindalos

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 591
113
Nincs semmink. Nincs fegyverzet hozzá. A horvátoknak (Kiowa), szerbeknek (Gazelle) és a románoknak (Iar330 socat) vannak harci helikoptereik. Nekünk nincs és akkor se lesz, ha a mihuk hazajönnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba