[HUN] Mil Mi-8/17 "Hip"

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Ha igaz a hír,, örülök, szerintem a legjobb választás.
Bár 30 az nem sok egy picit? csak nem a felét egyböl kannibalizmusra szánják?
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
Helikhez értők... ez jó hír? Laikusként úgy gondolom, hogy a Blackhawkhoz képest jobb túlélő képességű típus és belül is nagyobb. Hátrány az oroszos megbízhatóság és pótalkatrész. Jól tippelem?

Hát mindenekelőtt annál minden jobb, ami most van... :)
Amúgy meg talán Molni fogalmazta meg a lényeget, attól függ, hogy milyen felszereltséggel... :)

Az "oroszos" megbízhatóságba inkább nem mennék bele, a napokban volt itt valahol stati arról, hogy idén mennyi Blackhawk hullott le... A lényeg, hogy a Minyó egy kiforott, méltán széleskörben elterjedt típus.
Illetve azt meg Dudi jegyezte meg -szvsz elég jó- érvként hogy a Minyókhoz ugye már most van nekünk tapasztalt karbantartó személyzetünk...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Pár napja írtam, hogy lejár az orosz szankció egy éven belül és akkor lehet majd venni tőlük amit csak akarnak. Errefel Viktor úgy néz ki előkereste a tökeit és meglépte a megléphetetlent. Ha végigcsinálja, a többi EU-s ország akiknek a tökük tele van az értelmetlen szankciózással, ők is ügyesen elindítják a kereskedelmet az oroszokkal. Remélem igaz a hír és kitartanak mellette, na meg hogy Paks2-t is végigcsinálják.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
Ha nem modern gépeket vesznek hanem olyat ami most van akkor ez egyértelműen pénzszórás.Ha a mai kornak megfelelő MI-8 változat érkezik akkor ez mindenképp jó hír bár elég lenne 10 meg még 10 valami kisebb.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 019
2 446
113
Ez szerintem egy téves infón alapuló írás. Mi több, keverik benne a dolgokat, aztán közreadják. Csupa olyan adat van benne, ami valahol már szerepelt, és így összeáll egy katyvasz.
30 darab heli (korábban pont 30 Uh-1-ről volt szó), 142 milliárd forintért (ennyit szántak volna nemrég a tenderre), Orbán tárgyalása Putyinnal (miért ne jönne szóba a helikopter?) és a jelenlegi állapot (Mi-17-eseink vannak, és az oroszok is ezt adhatnák).
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
Nem vagyok olyan nagy szakértő, de a következő pontok biztosak:

Nem, vagy csak minimális pénzt kell kiképzésre/ átképzésre költeni. Ez érvényes mind a kezelő, a karbantartó, irányító és "használó" katonákra is.

Tapasztalat már van velük.
Ezen felül azért még mindig a világ egyik legjobb katonai helikoptere, ami előnye az a nagy hátsó ajtók.

Én mondjuk nem tudom utoljára mikor használtuk ki a helikoptereket teljesen...

Viszont plusz költség lehet a NATO kompatibilissé tétele, de én inkább a kijelzőktől és egyéb dolgoktól félek, hogy mennyire lesznek modernek. Ha fizetünk, akkor szerintem lesz alkatrész.. sőt talán még be lehetne játszani, -főleg most-, hogy itt Közép-Európában nálunk legyen már egy karbantartó bázis. (Bár nem tudom, hogy ebbe mennyire mennének bele..)


Remélem, hogy a lehető legjobban felszerelt, felfegyverezhető gépeket veszünk. De 30 db nem lesz túl sok? Vagy ebben már belekalkulálták a kannibalizmust is?

Én személy szerint az AH(EC)-t látnám a legszívesebben, de ez az opció is előrelépés lehet, a jelenlegihez képest...
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
(Bocsi a dupláért,de az előzőből kihagytam)
Na mire elküldtem, páran már leírtak 1-1 gondolatomat... mert közben kerestem 2 oldalt. Tessék - lássék.

http://www.repulestudomany.hu/kulonszamok/2005_cikkek/nagy_janos_orosz_zoltan.pdf

http://lhsn.hu/helikopter-tipusok/mi-17/?noredirect=hu_HU
 

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
Végre több mint 10 év után valami fejlődés...30db gép nem biztos ,hogy csak mi-8/17 lehet kisebb is hiszen kelleni fog a többi szervnek is(PL Ka-226T). vagy lehet felajánlanak valami középutat felújítás vagy és szállító és harci helik.
Addig is ábrándozunk http://www.russianhelicopters.aero/en/
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
A fő lehetséges ok az USDRUB kimaradt... Egy Mil gyártásánál Oroszoknak költségek 90+%a rubelben jelentkezik. Eközben HUF($) 3*annyit ér mint 1+éve.

imo Oroszok így tehetnek visszautasíthatatlan ajánlatot Viktornak. Nem mindegy, hogy pörén 15m$/felszerelve 25m$ a szállító heli darabára vagy 5m$/7.5m$.

És persze ez sokminden másra is igaz HA Oroszoktól kell vmi akkor most lehet bazi olcsón megvenni tőlük, nekik meg ugye most baromira kell a bevétel/valuta.

Még egy kérdés van, hogy milyen következményei lehetnek és emelett is megéri e. Na ebben a Magyar vezetés teljesen hülye... :D
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
Amúgy elolvasva cikkeket, elbizonytalanodtam feltételes módban írtak róla..
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 527
113
Hátha beugrik valakinek a sztori és segít megtalálni a neten...
Néhány éve egy magyar újság hatásvadász szándékkal megírta hogy xy magyar labdarúgó egy nevesebb külföldi csapathoz szerződik. Ezt a hírt aztán átvette egy külföldi újság. A külföldi újságra hivatkozva pedig megírta a többi magyar újság. Persze a végén kiderült, hogy semmi sem igaz az egészből.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
<i>"Még egy kérdés van, hogy milyen következményei lehetnek és emelett is megéri e. Na ebben a Magyar vezetés teljesen hülye... :D"</i>

Számomra ez eléggé nehezen értelmezhető mondat.
Tekintettel arra, hogy ez a kormány hivatalba lépése óta lényegében folyamatosan nemzeti érdekeket kellett védenie, illetve folyamatos nemzetközi támadásokat kiállnia.
Mindeddig kifejezetten jól állja a sarat és a kritikus helyzetekben, ( migráció ) igen csak helyén volt az esze.
pedig ebben a kérdésben volt és van nyomás.

Ami a helikoptereket illeti. Szerintem várjuk ki a végét.
Oroszok jelentették be a hírt, mintegy kész helyzetet teremtve ezzel.
Ettől még lehet már megállapodtunk velük és akkor egy remek hír, 30 db., új helikopter.
Még NATO tagként is jó hír, akkor is ha az Oroszoktól vesszük.
Szükség van rá nagyon is.
Meglátjuk ha megéljük, hogy igaz-e a dolog.
A részletekkel ráérünk később foglalkozni.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
A fő lehetséges ok az USDRUB kimaradt... Egy Mil gyártásánál Oroszoknak költségek 90+%a rubelben jelentkezik. Eközben HUF($) 3*annyit ér mint 1+éve.

imo Oroszok így tehetnek visszautasíthatatlan ajánlatot Viktornak. Nem mindegy, hogy pörén 15m$/felszerelve 25m$ a szállító heli darabára vagy 5m$/7.5m$.

És persze ez sokminden másra is igaz HA Oroszoktól kell vmi akkor most lehet bazi olcsón megvenni tőlük, nekik meg ugye most baromira kell a bevétel/valuta.

Még egy kérdés van, hogy milyen következményei lehetnek és emelett is megéri e. Na ebben a Magyar vezetés teljesen hülye... :D

Az igazi az lenne ha az orosz fegyvereket rubelben es nem USD ben lehetne fizetni de erre altalaban nincs mod. Ok is tudjak mi a jo.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Nem vagyok olyan nagy szakértő, de a következő pontok biztosak:

Nem, vagy csak minimális pénzt kell kiképzésre/ átképzésre költeni. Ez érvényes mind a kezelő, a karbantartó, irányító és "használó" katonákra is.

Tapasztalat már van velük.
Ezen felül azért még mindig a világ egyik legjobb katonai helikoptere, ami előnye az a nagy hátsó ajtók.

Én mondjuk nem tudom utoljára mikor használtuk ki a helikoptereket teljesen...

Viszont plusz költség lehet a NATO kompatibilissé tétele, de én inkább a kijelzőktől és egyéb dolgoktól félek, hogy mennyire lesznek modernek. Ha fizetünk, akkor szerintem lesz alkatrész.. sőt talán még be lehetne játszani, -főleg most-, hogy itt Közép-Európában nálunk legyen már egy karbantartó bázis. (Bár nem tudom, hogy ebbe mennyire mennének bele..)


Remélem, hogy a lehető legjobban felszerelt, felfegyverezhető gépeket veszünk. De 30 db nem lesz túl sok? Vagy ebben már belekalkulálták a kannibalizmust is?

Én személy szerint az AH(EC)-t látnám a legszívesebben, de ez az opció is előrelépés lehet, a jelenlegihez képest...


Tapasztalat tényleg van vele.
Katalógusból lehet választani, hogy mennyire legyen NATO kompatibilis. Szállító helikopternél ez leginkább a műszerek skálázása, más rádió, meg ilyen apróságok.

30 gép nem olyan nagyon sok. Nem kell feltétlenül egy típus tartalmazzon. Ha egy típus, úgy 30 gépre meg pláne megéri nagyobb karbantartó bázist építeni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 527
113
Ugye ti olvassátok Helikopterbeszerzés topikot is?

http://htka.hu/kozosseg/discussion/comment/236781/#Comment_236781
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
Igen, ettől függetlenül nem lehet elméleti síkon boncolgatni a dolgot?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 527
113
Nem várt fordulat...

77002/16-72/002
„Mi-17 típusú helikopterek ipari nagyjavítása”

http://honvedelmibeszerzes.kormany.hu/download/0/ba/41000/R%C3%A9szv%C3%A9teli%20felh%C3%ADv%C3%A1s%20%283%29.pdf