1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Mil Mi-8/17 "Hip"

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Szeti által indítva @ 2011. szeptember 8..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

Panzerfaust and rudi like this.
  2. Terminator

A3326/18 - SAR HELICOPTER IN EAST SECTOR IS NOT AVBL FOR ALERTING.
    WEST SECTOR SAR AT LHPA IS RESPONSIBLE IN LHCC FIR. 13 1600-2300, 14 1400-2300,
    13 SEP 16:00 2018 UNTIL 14 SEP 23:00 2018. CREATED: 12 SEP 14:57 2018

Mi lehet az oka? Létszámhiány?

Gondolom a személyzet egy része már a H-145M-et tanulja, a másik része meg vissza lesz ültetve Mi-24-re.

3. ms07

ms07 Well-Known Member

Volt már aha a 7+3 készlet kiírás, (Zord blogon biztos, de sztem itt is) de a nyertes cég az új infó

4. Terminator

Persze, még 2017-ben volt róla szó, amikor kiírták.... de az eredményről mintha nem lett volna még.

https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:389570-2018:TEXT:HU:HTML&tabId=1

Lehet, hogy ezért nincs elég helikopter? Már folyik a beépítése az eszközöknek?

5. dudi

dudi Well-Known Member

Na akkor most elmesélek egy történetet.
    Egyik haverom ment a robogóval egyszercsak döcögött és megállt.Otthagyta egy parkolóban mert sietett de visszament érte nézegette,hogy mi a baja és valamiért belenézett a tankba...Csont száraz volt de a mérőóra félig jelezte.Ugye nem ez történt?

tindalos and honved like this.
  6. ms07

ms07 Well-Known Member

Lehet. Vagy a nagyjavítás nem lett egy sikertörténet, vagy akadozik a support.

7. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

UH-60 is szállt már le hamar gyorsan akaratlanul ha jól tudom kétszer is kis hazánkban az utóbbi 15 évben. Az egyik ilyenhez ki is parancsoltak anno. Pedig az az isteni fejlett nyugat nagyon drága és nagyon szuper gépe. Ahhoz képest hogy azok mennyit repkednek erre és a mi gépeink mennyit vannak az égen hát nem tudom melyik gyakoribb eset. Előfordul ilyen eset is.

Loken likes this.
  8. tindalos

tindalos Well-Known Member

Á dehogy, itt Natasha mindig beleüvölti a füledbe az ilyen dolgokat! :)
    (Mindenféle figyelmeztetést.)

fishbed and dudi like this.
  9. Terminator

https://honvedelem.hu/cikk/112417_riasztottak_a_honvedseg_legi_kutato_mento_szolgalatat

"Az Országos Mentőszolgálat munkatársai értesítették a Magyar Honvédség légi kutató-mentő központját, mivel 2018. szeptember 17-én a kora délutáni órákban Csákberény és Csókakő között egy siklóernyős balesetet szenvedett. Az OMSZ munkatársai egy sziklaperemen találták meg az ott fennakadt ernyőt, azonban mivel nem rendelkeztek a mentéshez szükséges eszközökkel, így a katonai légi kutató-mentők segítségét kérték. Pápa Bázisrepülőtérről érkezett a helyszínre a Magyar Honvédség légi kutató-mentő szolgálatának helikoptere...."

Még jó, hogy épp volt SAR készültség...

M0528/18 - SAR HELICOPTER IN THE WEST SECTOR IS NOT AVBL FOR ALERTING. EAST
    SECTOR SAR AT LHSN IS RESPONSIBLE IN LHCC FIR. 20 SEP 04:00 2018 UNTIL 20 SEP
    16:00 2018. CREATED: 18 SEP 13:43 2018

A3440/18 - SAR HELICOPTER IN THE WEST SECTOR IS NOT AVBL FOR ALERTING. EAST
    SECTOR SAR AT LHSN IS RESPONSIBLE IN LHCC FIR. 20 SEP 04:00 2018 UNTIL 20 SEP
    16:00 2018. CREATED: 18 SEP 13:51 2018

Jól értem, hogy 09.20-án nincs SAR készültség az országban?

gacsat likes this.
  10. borisz

borisz Well-Known Member

Nem ugyan az van kétszer leírva? LHCC az mi? B.örs?

11. Terminator

Igazad van, benéztem.

12. Mokiengine

Mokiengine Active Member

volt egy éles mentésük

gacsat likes this.
  13. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Ma túrázgattam magamban a Pilisben, mikor visszajöttömben Pilisborosjenőre látom, hogy a mentők EC-135-öse köröz a Nagy-Kevély felett, majd leszáll a hegy lábához a fák mögé.
    Mindefele siklóernyősök köröztek. Megfotóztam mindent és mindenkit, majd beültem a kocsimba és elhajtottam.
    Kiderült, hogy ha várok még kb negyed órát, láthatom, ahogy a honvédségi Minyó megjön, hogy lecsörlőzze a hegyről a bordatöréses siklóernyőst.
    De ez ma volt, nem (csak) 17-én...

KoviUbi, Mokiengine, emel and 2 others like this.
  14. shornet24

shornet24 Active Member

A 704-es hova trélerezték ma?

15. Terminator

Hol láttad?

16. tomka03

tomka03 Active Member

Most olvastam, hogy újboli kényszerleszállást kellett végrehajtania erős vibráció miatt. A helyszínen nem tudták kijavítani, így közúton szállították Szolnokra.
    /LHSN-facebook/

17. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Volt egy olyan is még a taszári időkben, hogy télen a sűrű köd miatt Kaposvár egy külső részén szálltak le Blackhawk-kal, valami nagyobb hétvégi telken, ahol éppen disznótor volt.
    Nézték a rokonok, mi ez helikopter a a kert végében, de nem illetődtek meg, jó magyar szokás szerint egy kis hp-vel eloszlatták az aggodalmakat a személyzettel. :D
    Hp után jött a hunpol és a milpol.

fip7, antigonosz, tindalos and 3 others like this.
  18. ms07

ms07 Well-Known Member

Vagy pl a majdnem Herky leszállás éjszaka Taszár főutcájára... :D

19. thomashewitt

thomashewitt Active Member

Igaz nem helikopteres story, szegény Sipinek, nyugodjon békében, aki kiváló kerékpáros szakkommentátor volt, volt egy anekdótája arról, hogy a mezőny egy része lakodalomba keveredett, utána szemből, mind a 2 irányból sprinteltek a célra, a józanok, meg a részegek-:)XD

misinator, alfa74 and antigonosz like this.
  20. Terminator

Mintha rövid időn belül ez már a második ilyen lenne o_O

Ezen oldal megosztása