1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Mil Mi-8/17 "Hip"

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Szeti által indítva @ 2011. szeptember 8..

1. emel

emel Well-Known Member

Ez szépen hangzik de a példa azt mutatja, hogy néha semmit se ér egy nagyobb (két személyre méretezett) emelő-csörlő nélkül. Ez olyan mint egy jó nagyra méretezett tűzoltóautó mini-létrával. Nem mindig használható ...:(

fishbed, Wilson and pöcshuszár like this.
  2. borisz

borisz Well-Known Member

Nem hiszem, hogy szovjet helikopetek lennének az új profiljuk.

Jó, éppen ebben az egy kiragadott esetben.
    Talán az EC pont ugyan úgy lefújta volna.

3. emel

emel Well-Known Member

Nem is azokra gondoltam, mivel egyértelmű hogy már az Airbus-helikopterekre kell a kapacitás-bővítés!! :);)
    Az EC- meg kisebb valószínűséggel fújta volna le a fáról, mivel könnyebb gépnek kisebb a rotorszele (kisebb súlyt kisebb reakcióerő tart/emel a levegőbe). Ráadásul a Mi-8 túl nagy rotorszele már máskor is okozott problémát, csak ott jobb volt a rádiókapcsolat és el tudták őket küldeni időben.

4. Wilson

Wilson Well-Known Member

Ok,de én az ilyen(lásd siklóernyős) mentési helyzetekre céloztam.

5. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ahogy @emel is írta, egy kisebb helikopternek jóval kisebb hatása lett volna a növényzetre, meg hát az Airbus-ok csörlői 90m-es maximális hosszúsággal rendelkeznek.
    Minél messzebb van a rotor a fáktól, annál kisebb az esélye, hogy kárt okoz a fákban.
    Nem gondolom, hogy ezzel meggyorsítjuk a H145M SAR gépek bevetését, de nagy örömmel várjuk a megérkezésüket!
    Ha már, akkor a Mi-8/17 ebben az esetben sokkal inkább elkalmas CSAR feladatokra, mint a jelenlegi SAR feladatkörre.

Wilson likes this.
  6. Terminator

Terminator Well-Known Member

De hogy emiatt jól meg lesznek "marketingelve" az új gépek, az már biztos... már fogalmazzák hozzá a szöveget. Gondolom lesz benne "épp ezért vettük őket" és hogy "a lehető leghamarabb szolgálatba állítjuk" és "a lehető leggyorsabban átveszik a feladatokat az orosz típustól" és hogy a "legmodernebb, mindenre is jó, 21. századi" stb.

tindalos and pöcshuszár like this.
  7. sequadon

sequadon Active Member

Ezen oldal megosztása